Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 29 Sept 2011, 11:31 pm

Hai Deiutza, mai baga si tu ca ai de recuperat.
Fetelor, unde sunteti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Sept 2011, 12:06 am

salutare
io-s pe aci, da n-am multe de zis..acelasi lucru in fiecare zi, scoala, casa si cam atita.obosita ruptaaaaaa, de abia astept weekendul.anna face 6 luni simbata si facem party:))saptamina asta n-am fost la gym deloc.sper sa ajung in seara asta si zilele ce vin..
si cam atita.
voi?cris, cum mai e andrei?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 30 Sept 2011, 12:39 am

Julie, Andrei e bine. Se face cam naspa vremea la noi si e tot mai greu cu iesitul, desi o am pe mama soacra plimbatoarea.
Sper sa mai facem noi o ieseala ceva in weekend ca acusi pleaca socrela si s-a terminat cu libertatea.
Eu azi m-am dietit, ca am mancat ca un porc ieri. Sper sa arat bine in weekend daca se lasa cu ceva.
Cred ca e f greu cu serviciul, nici nu vreau sa-mi imaginez.
La multi ani pt Anna Runa, ehe,,,,piatra de hotar astea 6 luni....de-acu ai bb mare Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Sept 2011, 11:32 am

neata buna

cris, vad ca doar noi doua ce mai dam pe aici..Smile
bine ca e ok andrei.aici e inca cald.ieri a plouat dar azi o sa fie cald si umezeala din nou.
cu dieta, tu oricum arati bine asa ca fara stress.
aseara am reusit sa ajung la gym.am facut 45 de minute de alergat, mers in panta.daca ajung de 3 ori /saptamina sint tare:)).numai ca uneori e tare greu de ajuns si alea 3 ori.
ce mai faci dieticios de mincare, cris?
ced ca merg sa mai dorm.e doar 4, 30 am..
zi faina sa aveti!
ps merci de urare.da..e mare anna de acuma...nu mai e bebe.se vede si pe fata ei , e din ce in ce mai activa.inca n-are dinti dar roade tot ce prinde, se prinde sa se ridice singura dar ince nu poate.e doar intentia:))
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 30 Sept 2011, 11:42 am

Julie, eu fac ce apuc, mai mult chestii din astea rapide, salate...
Aseara mi-am facut pui cu legume la cuptor si au salivat toti Smile...cu ardei copti, rosii coapte, ciuperci, usturoi...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Sam 01 Oct 2011, 2:01 pm

buna fetelor Smile iertati-ma ca n=am mai trecut deloc pe aici dar am o perioada f aglomerata si obositoare
dupa ce m-am intors din londra am intrat pe un proiect la munca, cu totul altceva decat ce faceam eu inainte. Imi place suuuper mult dar e f obositor si complicat, trebuie sa imi pun serios mintea la contributie rade
partea proasta e ca teoretic mai dureza doar 1luna-2 dupa care ar treb sa ma intorc la treaba mea obisnuita si tare n-as mai vrea....

aseara am fost si ne-am intalnit cu foto+video si dj pt nunta. Ne mai gandim dar in mare cred ca pe astia o sa ii luam pt ca ne=au facut o oferta buna si avem si recomandari ok de la pers care i-au avut la ei la nunta...
de nasi v-am spus ca ne-am gasit?

cu kg la fel...n-am reusit sa mai slabesc nimic Sad sper sa imi iasa pana la nunta Smile)
wow...acum cand am vazut tickerul mi-am dat seama ce repede zboara timpul :D

Va pup pe toate si pe bebeii vostrii
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 01 Oct 2011, 5:45 pm

salutare

andrica bine ai revenit si bafta cu proiectul.cine stie ,poate dupa ce se termina,se iveste altceva.imediat trec astea 7 luni si vine nunta.

cris, suna bine puilu tau..io nu stiu ce mai fac de mincare dieticios.
cris,cind i-ai dat piine lui andrei?
dupa Montessori approch,as vrea sa ii fac piine de casa,sa ii dau in minuta, nu atita pt a minca ci pt dinti.dar mai tre sa investighez pe net.i-am dat dimineata o bucata, mai tare a ros-o de numa.
azi ii dau avocado.sa vedem cum ii place..Smile

weeken fain, fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 02 Oct 2011, 12:25 pm

Handrico, iti tin pumnii sa se intample ceva si sa iasa cum vrei tu cu proiectul asta Smile. Nu stii de unde sare iepurele...
Julie...nu mai stiu, doar ca Andrei nu a fost prea pofticios la inceput si nu cerea de la noi....a durat ceva vreme....multa vreme n-a papat fructe din mana, iar pana acum cu boala, nici nu voia sa vada leguma in mana sa rontaie din ea. Acum papa. Oricum, eu zic ca undeva in jur de 9 luni s-a manifestat sa rontaie paine. Acuma lesina daca ne vede cu paine in pana si nu ii dam. Cred ca e ok daca ea vrea si tu ii faci de casa, sa ii dai relaxat. Important e sa le placa lor sa tzocaie la diverse alimente, si daca ea e deschisa....de-acuma are cale libera ca e fetita mare Smile.
Si e de bine, al meu nu a fost disperat nici dupa tzitzi nici dupa mancarea solida....nu e mancacios, dar incercam sa il pacalim Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 02 Oct 2011, 5:27 pm

Azi am probat primele rochite, la un targ. Le puteti vedea aici
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 02 Oct 2011, 10:37 pm

Handrico, vazut rokitzili....is dragute toate, dar niciuna nu mi-a sarit in oki ca fiind rochia perfecta. Sper ca nu te superi, inca esti in cautare din cate am inteles...Imi place mai mult cum iti sta cu bretele, ca idee, si probeaza si din alea stil printesica cu fusta care curge, nush cum sa ma exprim, si din alea mulate de sus pana jos, dar fara falduri.
Si cumpara-ti exact ce iti place tie, nu fa ca mine ca am zis, nuuu, e prea sexy, ce-o sa zica soacra de decolteu, bla bla.
Ca doar odata esti mireasa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 03 Oct 2011, 2:49 am

seara buna, fetelor
cris, sper sa nu te superi ca te tot intreb dar nu mai am chef sa intru pe forumuri de mamici...
azi i-am facut pinite si i-am dat o felie si a ros la ea..Smile
anna are un somn f prost..atita de rau doarme in timpul zilei, groaznicccccccc.doarme putin ,cite o jumate de ora, 40 min si e treaza si e miriita ca e prea obosita. doarme cam 3 reprize de 30 sau 40 min pe zi.mi se pare fff putin pt virsta ei.

andrica eu nu am vazut pozele..

de miine la lucru din nou...
saptamina faina, fetelor!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 03 Oct 2011, 10:09 am

Neata Smile
Julie, chiar imi face placere, doar suntem amandoua mamici, cu preocupari comune Smile
Despre somn eu am tot citit si desi exista un nr de ore average pe care un bb de anumita varsta ar trebui sa le doarma, tot acolo scrie ca nu e o regula, copiii sunt diferiti si evident, fac ce vor ei rade (daca Anna ta doarme 10-11 ore noaptea, e destul cu maxim 3 ore ziua, asa zice teoria)
Si Andrei al meu, daca nu ma simte langa el, se trezeste cam la o ora dupa ce a adormit si de obicei cu mine langa el, adoarme la loc....poate sa incerci asa si cu Anna.
Cand stau si citesc langa el, doarme legat.
Andrei a avut 2 reprize de somn pe zi cam pana pe la un an si 9 luni sau un pic mai mult, dar a doua era scurta, maxim 1 ora. Cand am vazut ca adoarme f greu, chiar daca ii era somn, am renuntat la ea.
Inca o sapatamana!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 03 Oct 2011, 1:16 pm

neata!
merci cris.si eu am tot citit despre somn, dar tot mi se pare putin ,mai ales ca o vad asa obosita.ea adoarme doar cu sinul si stau linga ea si dupa ce adoarme.mama o plimba cu caruciorul pina adoarme .singura inca nu stie cum sa faca chestia asta...eu zic ca e putin pt ca ,la scoala ,copiii mei de 2 si 3 ani dorm cit doarme anna si ea e mititica inca...
oricum n-am ce-i face,daca nu vrea sa doarma asta e...
ieri am fost la gym o oraaaa! am alergat si mers pe banda in panta.a fost super.am si facut mincare ,sper pt toata saptamina.

saptamina buna sa aveti, fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 03 Oct 2011, 6:17 pm

Hello

Am vazut si eu rochitele. Frumoase toate. Oricum, eu zic sa nu te grabesti. Sigur vei sti care e rochia ce ti se potriveste cel mai bine. Cris are dreptate. Sa-ti iei i rochita pe inima ta, ca doar odata esti mireasa.

Juli, asa era Edy. Nu dormea mai nimic in timpul zilei, dar noaptea o dormea toata, legat. Nu s-a mai trezit de pe la 2 luni jumate.
Iannis nu stie nici acum sa adoarma singur, numai la titi sau in masina, cand e rupt de obosit.

Eu zic la diversificare sa-i dai ce-i place ei. Ai incredere in ea. Ea stie de ce are nevoie. Evident, eviti sarea, zaharul, grasimile. Sti tu.
De vrea painica, da-i, mai ales ca e facuta de tine. Pupici si curaj. Diversificarea nu e asa de grea atata vreme cat ascult si te ghidezi dupa prunc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 03 Oct 2011, 8:19 pm

v-am citit va salut si fug ca nu mai termin cu treaba

pupici si sanatate la toti si toate
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 04 Oct 2011, 2:39 pm

Buna fetelor
Apropo de somn, Andrei al meu de vreo saptamana imi face figuri la pranz, adoarme f greu desi ii este somn, azi s-a trezit la 8 si la 14 tot facea scandal cu somnul....Iar daca ar fi sa il las sa adoarma mai tarziu, se lungeste pana la 6 cu somnul si dupa aia nu mai are somn pana la 12 noaptea. Deci Julie.....am avut o perioada buna, acuma suntem si noi cu somnul naspa. Copiii sunt tare schimbatori.
Acuma e ok cu mancarea, face mai putine figuri, da si-a stricat somnul.
Eu aseara m-am porcit la o groaza de nachos cu salsa, e deja jale la cantar...of!
Dana, zi-ne cum merge treaba la gradi, ce-ai mai facut...

PS: fetelor, vreau sa va bat la cap cu o chestie, mai ales Ana, Deiutza, ca voi le aveti cu chestiile astea.
Nici macar nu mai tin minte daca am discutat cu voi, ca am mai vb cu niste prieteni si am amestecat totul in cap...stiu, is nebuna...
Am inteles ca in termen de 6 luni de la decesul tatalui meu, ar trebui sa fac o succesiune prin care ii las mostenirea mamei, cum ar veni, si ar fi bine sa facem asta, ca dupa 6 luni taxele sunt mult mai mari.
E neaparat necesar sa fac asta? Atata timp cat eu nu vreau nimic si nici nu am frati?
Se intampla ceva daca nu facem succesiunea asta la notar?
Hai ca fug la somn, mi-am adus aminte si cum stam prost cu banii, numa chef sa dau milioane pe la notar n-am....
In principiu apartamentul in care sta mama e cu pricina.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 06 Oct 2011, 11:51 pm

salutare

mai,mai ce linsite pe aci.
pe unde sinteti>

cris, mai studiezi italiana?
pe aci nimic nou..friiig azi de numa,numa.obosita si cam atita..
dar vine weekendul si luni e ziua lui columb si sintem liberi.uraaa!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 07 Oct 2011, 12:24 am

Oooo, ce fain, weekedn lung...relaxare faina Smile
Julie, da.....mai studiez, si pe zi ce trece ma simt tot mai nestiutoare Smile)
Pana m-am calmat si i-am zis perfectionistei din mine ca am invatat multe si ca daca ar fi sa merg la cursul de la servici acum, ar fi super usor...ca practic asta e urmatoarea etapa, sa ma cheme la curs, asa a ramas stabilit.
Dar imi dau seama ca daca nu ma apucam singura, nu faceam fata la atata informatie de pe o zi pe alta, ca acolo intr-o luna, predau tot si se face si conversatie. Eu diger anumite capitole multa vreme....ca nah, is grele, a se vedea prepozitia :P.
Fug si eu la somn, azi m-am batzait cam mult pe net.
Restul fetelor, ce faceti? Ana, Dana, Deiutza, Handrica?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de adriuta Vin 07 Oct 2011, 7:28 am

Buna fetelor cu grija la silueta si amatoare de exercitii si diete. Eu m-am blocat la 140LB si de acolo in jos nu mai merge nici cu foame. Daaaa scade la 138 apoi iar 140, 141. Vb. in lb ca sincer in Kg habar nu am. Voi ati patit asa ceva? O treapta de unde cantarul nu mai vrea sa coboare? Eu as vrea 130, asta e idealul meu cum sa spun.
Julie am citit ce spuneai de Anna. Ai grija cu fainoasele si cerealele, eu am avut probleme cu baietelul meu era anemic si nu prea asimila vitaminele, si cand am mers in Ro la o doamna profesoara univ si medic gastroenterologist de copii mi-a zis ca aici (in US) dietele copilasilor se bazeaza mult pe cereale si cerealele, si fainoasele cumva impiedica ca in intestinele lor in formare sa se faca usor asimilarea. Noua ne-a recomadat sa reducem drastic fainoasele si saracul era disperat, pt el papa insemna paste, macaroane, taitei, biscuiti si muuulta paine. Ei dupa o perioada de post in cereale si fainoase a inceput sa asimileze fierul, vitaminele extraordinar de bine. Tot ea mi-a zis ca nu e bine sa dam multe cereale bebelusilor.
Este o parere personala,un sfat venit de la cineva dar la noi a functionat.
Cu somnicul imparte cele 3 reprize in 2 si oboseste-o bine bine bine de tot inainte de somnic. Eu asa faceam si reuseam. De asemenea obisnuieste-o singura in patut. Eu il puneam treaz in patut si el se culca singur, se juca cu jucariile de la crib dar adormea.
Cum stati cu frigul? Cand vreti sa va mai dezmortiti hai la noi pe coasta de West:)
Numai bine la bebei si diete.
PS. Eu n-am vazut rochitele de miresuca dar mai e timp...si in 7 luni se pot da multe kg jos
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 07 Oct 2011, 10:34 am

Buna fetelor
Adriuta, in momentul in care ai ajuns la o anumita gretate sub care nu ai mai scazut de multi ani, exista o perioada de stagnare. Eu am patit asa cand am slabit prima oara. Nu mai avusesem sub 55 kg de cel putin 5 ani, si foarte greu am coborat de la 55 la 52. Am slabit mai repede de la 70 la 55 decat am dat jos ultimele 3 kg vizate. Asa ca nu te descuraja, mergi inainte.
Cu invatatul singur in patut nu sunt de acord decat daca bb nu sufera, si Anna lui Julie e inca micuta. Are timp sa doarma singurel....eu zic ca nu e o tragedie daca doarme cu parintii in pat.
Stii povestea cu sindromul mortii subite la bebelusii abia nascuti care dormind in pat cu papa sunt salvati de miscarile acesteia, de respiratia mamei...
Adica si mie mi se pare f fain sa doarma bebe singurel, nu trebuie prelungit la nesfarsit obiceiul asta, dar sa nu ajungem la extreme. Am de ex o prietena care a fost asa terorizata sa nu se obisnuiasca bb in pat cu ei, incat niciodata nu l-a tinut in pat cu ea. Si el a stat f prost la capitolul somn, pana la 2 ani se trezea din ora in ora noaptea, in fine...Si m-a mirat ca s-a incapatanat sa nu il ia niciodata in pat cu ea. Mereu m-am gandit ca bb poate chiar simtea nevoia sa o simta langa el si de asta doarmea agitat...
Mie mi-e drag sa il simt cum ma cuprinde cu manutele si doarme asa cu mine Smile. Desi sunt constienta ca va trebui sa il obisnuiesc sa doarma in patut la el iar, ca de cand a fost bolnavior nu mai doarme deloc in patut. Inainte era ba la noi, ba in patut....si dormea pana dimineata, insa il puneam acolo dupa ce il adormeam.
Cu cerealele...nu ma bag, oricum Julie nu cred ca face excese, bebelusilor le place sa roada la o coaja de paine, la un fruct...
E clar ca tre sa socializez mai mult, vorbesc fara oprire rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 07 Oct 2011, 1:33 pm

ziua buna.\va scriu in graba ca tre sa plec.
adriuta, stai bine la kile,cam de la 130 , 128 pds am pornit si eu inainte de sacrina. acu...am ,harul domnului din plin.
cereale nu i-am dat deloc.ii dau piine facuta de mine, in casa.dar nu maninca din ea mult.citeva firmituri si atita.de dormit cu noi,inca o las sa doarma...desi ,de ex, asta noapte s-a trezit de fffffffffff multe ori.nici nu le mai stiu nr.
aici e friigg.am dat drumul la caldura.in weekend o sa fie din nou 80F.

cris, tu esti model ,oricum, cu slabitul si ca ambitie si ca ai slabit atitea kile fara sport.
revin in pauza ca mai aveam ceva de zis.
zi faina sa aveti!
asa, ama ajuns si eu la lucru...
cu dormitul cu parintii, sint peste tot ,opinii si opinii.la controlul de 6 luni, acu luni, dr ne-a zis ca nu e bine sa doarma cu noi,ca se poate sufoca si altele ...dar la fel se poate intimpla cind doarme singura..
o sa mai astept pina o pun la ea in camera si mai ales pina la ea in pat.avem un pat maare, king size, si ea doarme acu vertical..
cit timp are copilul tau ,adriuta? si unde sinteti voi?
e un frig aici, brrrrrrrrrrrrrrrr!!!!
gata ,merg sa -mi prgatesc clasa.
zi faina sa aveti ,inca o data!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 10 Oct 2011, 2:46 pm

mai fetelor,unde sinteti?
aci e liber azi.anna s -a gindit sa ma trezeasca de la 5 daca tot e liber...Smile
e fain afara,parca-i vara.reduceri cu duiumul si cam ati..Smile
voi pe unde sinteti?
zi faina si saptamina usoara! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 10 Oct 2011, 5:21 pm

Ei, si eu astept trancaneala, da.,....nimic Smile
la noi e receee , in weekend a plouat non stop....
Julie, matinala e Anna, aoleu...
Andrei tot cu scandal somnul de amiaza, si in general se cunoaste ca nu-si face somnul cum trebuie, ca uneori e mofturos rau seara...
Sper sa isi revina, inainte adormea instant la amiaza...
Eu tot caut job-uri si ce sa mai invat sa fie mai bine. Uf!!
Haideti sa mai stam de vorba...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 10 Oct 2011, 6:24 pm

salutare

io s pe aci..
oare cind dorm si bebeii astia ca lumea??
anna, dupa ce a fost matinala, abia a mai dormit 30 de minute..acu e mama cu ea afara ,poate ,poate mai adoarme..
eu fac de mincare si piinici pt anna(defapt mai mult mincam noi decit ea din ele).
cris, spor cu cautatul si bine o sa fie!
aici e cald ca vara...
zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 10 Oct 2011, 8:48 pm

Eu am disparut ca s-a trezit Andrei Smile
Of, ce mult stam acu in casa, cu vremea asta...e si un vant la noi...nu-mi place deloc. Cred ca o iau razna iarna asta.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 28 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB