Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyMar 14 Mai 2024, 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 13 Sept 2011, 8:28 am

Hello

Eu sunt bine. Mama incepe sa-si revina. Sper sa recupereze si fizic.

Edy a inceput scoala si Iannis gradi. Azi merg si eu cu el si cred ca asa o sa fie toata saptamana. Nu vreau sa il sperie gradi, ci sa stie ca mami vine sa il ia dupa ce se joaca cu copiii.

Juli, la Edy diversificarea a fost stresanta ca am facut-o "dupa carte". La Iannis m-am relaxat si l-am lasat pe el sa guste. Nu i-am dat sucuri deloc. L-am lasat sa aleaga. El nu a mancat cu adevarat decat dupa 1 an.

Cris, pupici lui Andrei, sa treaca repede.

Andreea, super!!!!!! Mi-ar placea si mie sa merg la Londra. Am inteles ca e deosebita.
Va pup. Am fugit la gradi.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 13 Sept 2011, 1:11 pm

salutare

ana, ma bucur ca esti ok.ai grija de mama ta.
succes baietilor la scoala si gradi.

dana,bafta in noul an.si eu am facut naveta la turda, linga cj,un trimestru, sau semestru.e greu, dar asta e cu invataminutul romanesc.

cris, bine ca e ok andrei..

aseara ne-am speriat cu toii de anna.a dormit bine si cind a adus-o mama in casa a inceput sa vomite..si asa a tinut-o vreo ora cu vomitat.era palida saracuta si icnea cind ii venea sa vomite.am sunat dr, ne-a zis sa -i dam un fel de apa ca sa nu se dezhidrateze ,pedialyte.n-a mai vomitat si a dormit destul de bine..a mincat si de la sin.
acu eu nu stiu de ce a vomitata atita.inaintea ea nu minca mult de la sin,dar minca des.acu ,de cind cu sticluta,maninca o sticla de 150 ml la o masa.cred ca mincase prea mult..sau nu stiu de i-a fost asa rau.

asta vreau s-o intreb pe ana:de cind mulg lapte, a scazut productia.cum o cresc iara?si oare de ce a scazut?
fizic eu nu am cum sa umplu cite sticlute ia ea pe zi.si nici nu am timpul necesar sa fac asta.(ca m-a intrebat dana, nu am pauza de alaptat si nici nu stam aproape de scoala,defapt conduc 45 de minute ca sa ajung la lucru.scot lapte la 10 cind ies copiii afara si la 12,30 cind am pauza de masa.)
nu o pot lasa nici flaminda...forumla nu i-as da...lapte in sticlute nu am de ajuns...Sad(
ieri i-am luat o cutie de formula,organica, defapt cea mai buna si cea mai scumpa pe care am gasit o..azi daca ii e foame, i-am zis la mama sa ii dea.nu stiu ce sa fac...un lucru e cert, nu pot scoate atita lapte cit vrea ea..nu iese!!!nu stiu,om vedea..oricum sint amarita rau....

sa aveti zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 13 Sept 2011, 2:29 pm

Multumesc Ana, ma bucur ca sunteti mai ok.
Ce baieti mari ai, merg amandoi la gradi Smile
Eu is epuizata dupa toata agitatia cu Andrei, inca nu am scapat, acuma i-a aparut o iritatie, eu cred si doctorita mi-a confirmat cu tarie ca e o reactie virala de dupa febra, insa maine dupa ce il duc sa il mai consulte odata, l-as duce si la infectioase sa vad ce zic, ca ei au mai mult experienta...mi-e sa nu aiba o boala a copilariei. Are ca o urticarie pe burtica, spatic, ceafa, f putin pe fata, si cred ca uneori il mananca. Oricum e mai mofturos zilele astea, mereu maraie ca nu-i convine ceva Sad. Nici nu-l pot tine mult afara, ca nu ne mai intalnim cu copiii, am zis sa nu ii molipsim si pe ceilalti, deci suntem in carantina Sad.
Nu mai am vlaga de nimic....
Julie, si Andrei mi-a vomat de vreo 2 ori, dar era mai maricel. Nu e neaparat vreo problema, poate sa fie o indispozitie, sau ca a mancat prea mult. Urmareste-o si daca totul e ok zilele urmatoare, asta a fost.
Doctorita ti-a dat saruri de hidratare, cand vomita sau au diaree, bebelusii pierd elemente esentiale care trebuie inlocuite pt a nu-l afecta.
Iar cand are febra trebuie sa il didratezi bine.
Cu lapticul nu stiu ce sa-ti zic...daca papi bine si iei niste stimulente pentru lactatie si tot nu se imbunatateste nimic....nu stiu daca ai alta solutie decat formula, din pacate. Doar sa pape Ana bine la diversificare si sa nu mai aiba nevoie de atat de mult laptic, dar mai dureaza pana atunci...
A...si ma gandesc sa fii tu linistita si sa nu te stresezi prea mult... hug tine-ne la curent...


PS: bai fetelor, nu imi mai vine CM-ul si nu prea sunt sanse sa fi ramas pregnant. Simteam si eu nevoia sa zic cuiva. Am zis ca daca mai iese un bb, si e fetite, o sa o cheme Houdina, daca e baietel David Copperfield rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 13 Sept 2011, 11:36 pm

Seara buna

Juli, nici eu nu reuseam sa mulg mare lucru. Pompa, oricat de performanta ar fi, nu poate sa scoata atata lapte cat Anna. Mie mi-e tare groaza de muls. E clar ca scade lactatia. Daca Anna e dispusa sa pape si titi si biberon, atunci nu trebuie sa-ti faci probleme ca mai papa si lapte praf din cand in cand. Daca renunta la titi in favoarea biberonului, eu as zice sa vorbesti si cu un psiholog. Si zic asta fara gluma. Eu ma invinovatesc si acum ca nu am reusit sa-l alaptez pe Edy. Poate de aia nu pot renunta la alaptat. E drept ca nici Iannis nu e pregatit.

Cris, poate fi boala a copilariei daca sunt inflamati ganglionii de la ceafa. Asa mi-a zis pediatra de la Timisoara (tipa aia draguta Smile ).
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 14 Sept 2011, 2:46 pm

buna fetelorrrrrrrrrr.am revenit si noi de la tara abia duminica seara si abia ne-am aranjat pe acasa,acum nu am gaz ca am avut ceva scapari si mi l-au inchis,azi tre sa vina sa mi-l faca,sper sa fie bine,ca e tare greu fara aragaz si apa calda.
ANA condoleante pt tatal tau si LA MULTI ANI pt Iannis.
si Sori merge la scoala pana la ora 16,azi e prima zi cand stau normal,ieri au stat pana la pranz.Edy a ramas singur la gradi,pana acum e bine,nu i-a simtit lipsa la Sori.
eu din 5 sept am inceput in forta la munca,am ceva de lucru,e bine.
am avuta vara asta 2 nunti de zi,au fost super faine si inca vreo 2 iesiri de 2-3 zile la neamuri,in rest tot la tara,nu am avut concediu,am muncit cu sotul ffffff mult,e tare greu ca sunt super obosita,parca nu-mi ajunge timpul pt nimic si fara concediu e tare frustrant,dar asta e,nu am ce face.nu are rost sa ma deprim,la anul sigur vom merge undeva la mare,sper in strainatate.
am ajuns in vara asta la 66 de kg zid zid zid,eram gretoasa,acum din 3 august sunt la dieta,azi am 58,5 ,nu ma mai suportam deja,urmau si nuntile si pantalonii de munca nu ma mai icapeau,e tare grea mentinerea ,sper doar de data asta sa-mi iasa ca nu mai vreau never ever sa ma vad la 66 zid zid zid zid .
va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 15 Sept 2011, 3:01 pm

CRIS am vazut ca sunteti la spital,insanatosire grabnica lui Andrei si sa dea Domnul sa se faca bine cat mai repede.poopici multi multi.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 17 Sept 2011, 9:04 am

Neatza

Cris, sanatate piticului. Ma gandesc la voi. hug

Deiutza, pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 17 Sept 2011, 8:56 pm

salutare

cris, sanatate lui andrei. sa iesiti repede si sa fie totul ok.
deiuta bine ai revenit pe aici.cum le place baietilor la scoala si gradi.
dar la ai tai ana?tu te introci la lucru?

am inceput sa ii dau formula annei,completare.nu am cum sa mulg atita,plus
ma dor sinii de la muls de mor:(..
in rest nimic, a venit toamna aici..Smile
weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 19 Sept 2011, 2:58 pm

buna fetele.
JULLI le place la amandoi la scoala,respectiv gradi,am avut emotii ca-i va fi greu la Edy fara Sori(ca erau in aceeasi clasa),dar vad ca nu are probleme.la Sori ii place la scoala,cunoaste multi copii,pana acum e bine,nu vine obosit chiar dc pana acum era obisnuit sa doarma la pranz,dim se trezeste putin mai greu,dar ne descurcam.
eu la munca ca de obicei,in rest toate bune.
va poop si o sapt faina kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 19 Sept 2011, 11:47 pm

Buna fetelor
Multumesc pt gandurile bune, am revenit acasa, in principiu suntem bine, dar am trecut printr-o nebunie ufff, seara asta a fost ca un basm pentru noi 3 Smile.
Lui Andrei i-au aparut niste bubite pe corp, l-am suspectat de rubeola, am fost si pe la infectioase, am ajuns apoi la spitalul de copii unde ne-au si internat, Andrei era rosu ca un rac, intr-o zi jumatate arata de speriat...alergie...
Cu medicamente si regim acuma l-am adus acasa impecabil, fericit ca si-a regasit siguranta de acasa Smile. Seara asta a fost minunata...
Infometat pana l-au consultat si i-au facut analize, i-am luat la spital de la masa mancare de regim, niste cartofi oribili fierti si niste orez de 2 lei pe care Andrei al meu, care manca pasat pana acum, i-a infulecat ca un om mare. Zilele astea a mancat efectiv non-stop doar cartof, orez, morcov si mar, sub toate formele gatite posibile. Andrei se stramba la o feliuta de mar si acuma rontaie tot si cere de mancare e vesel si nu mai este somnolent, irascibil si apatic cum era in spital.
In spital ce sa va zic, mizerie, galagie, oameni nespalati, tigani, ufff, o nebunie...
Nu stiu de unde am avut putere sa trec cu seninatate zilele astea, m-am asteptat ca azi sa ma externeze si ca voi pleca pe la ora 14. La 14 deja am rabufnit, nu mai puteam ...cred ca am fost optimista pt ca voiam sa il vad pe Andrei sanatos si pt ca mi-am stabilit obiectiv: stau fara sa comentez pana luni. Dupa 14 deja nu mai suportam sa stau acolo....
Julie, eu mereu am spus ca alaptatul asta e greu, eu am trecut prin multe episoade cu Andrei si sanul si...stiu ca nu e foarte usor. Trebuie sa fii puternica si cred eu, sa nu te condamni.
Deiutza, ai baiat mare, auzi, la scoala. Ma bucur ca ai revenit pe aici si ca ai slabit...eu in spital mi-am revenit iar cu greutatea, ca eram pe dieta cand am fost internati, da am slabit mancand si prostii la ce nebunie a fost.
Ana, sper ca esti bine, de obicei cand nu vii f mult la povestit, nu esti in apele tale... hug
Sper sa mai veniti la povestit, nu ne-am mai citit de mult Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 20 Sept 2011, 12:28 am

Hello

Cris, ma bucur ca sunteti bine. Si eu sunt bine, doar ca nu mai ajung sa postez.
Ah, din pacate stiu cum e in spital. E clar ca Andrei se simte mai bine acasa si chiar mediul familiar lui il ajuta sa se refaca mai repede. Nu-s basme, spun din experienta proprie. Dupa ce am plecat cu Iannis din spital, unde nu a pus gura pe nimic, niciun fel de mancare de-a lor, doar titi, si-a revenit fantastic. Chiar ma gandeam ca dr. de la Timisoara o sa zica ca mi-am batut joc de ea, ca Iannis n-a fost bolnav si ca sunt eu o ipohondra. Dar spre surprinderea mea, m-a crezut, ba mai mult mi-a zis ca se astepta la o asemenea reactie.
Inca odata, ma bucur ca sunteti bine. Chiar mi-am facut griji pentru voi. pupi

Juli, eu zic sa faci asa cum iti spune inima. E cel mai bine. De vrei sa o mai alaptezi, mai stai acasa cu ea. Poate iti poti lua concediu, chiar si fara plata? Gandeste-te la toate varinatele. Sa nu ai procese de constiinta mai tarziu (aca me zid )

Deiutza, Andreea pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 20 Sept 2011, 1:09 am

salutare

cris, bine ca e bine andrei acum.la ce a facut alergie?
aici am copii alergici la lapte,lactoza, defpat,oua, nuci,praf..

deiuta, fain ca le place la scoala, gradi..ce mari sint!!!si tu mamica tinara:)
ana,n-am cum sa iau concediu.daca plec, salutare job.de abia a inceput anul,n-am cum..eu dau sa suga de cum ajung acasa, adica pe la 4 si dimienata inainte sa plec..
la muls iese din ce in ce mai putin si sinii sint din ce in ce mai fleosc..
acu n-a facut caca de simbata dupa-masa si stiu ca e din cauza formulei..daca nu face nici miine ,sun dr.
nu stiu,mai mult de atita ,adica de muls,n-am cum..acasa nu mai pot sta,asa ca trebuie sa ne descurcam cum putem.

ieri am fost la gym dupa mai bine de un an.greeeeu tare..de slabit nimci, din cntra,m-am ingrasat iar in ro.de acu insa ,sint atenta la ce maninc,si fac si sport de 3 ori/sapt pt inceput.sper sa incep sa slabesc.
cind ajung acasa sint rupta.e tare obositor sa ai bebe mic si sa lucrezi.noroc cu mama ca ne face curat si stringe pe aici...
cam asta e treaba de pe aci..
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Sept 2011, 11:51 am

Uffff, Julie ce greu trebuie sa iti fie ... Sad
Mie mi-e frica cum va fi cu Andrei maricel si servici, daramite cu bb mic si alaptat, ufff. Iti doresc multa putere hug
Alergia lui Andrei inca e un mister pt medici. De ieri am o vaga banuiala, e posibil sa fie ceva ce a gustat de la noi. Asta ar fi varianta cea mai buna, asta ar insemna ca nu e un copil alergic, ci doar a mancat ceva nepotrivit. Si cat l-am pazit cu mancarea...ii fac mereu special pt el.
Sper sa fie bine in viitor Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mier 21 Sept 2011, 8:24 pm

Buna fetelor

Cris ma bucur ca Andrei e bine . Pupici
Deiutza bine ai revenit.
Juli daca treci si pe diversificat e ok. Oricum e bine ca ai alaptat-o pana a trec e pe diversificare . Sa fie sanatoasa ca sincer eu nu mai cred in faza ca daca alaptezi are imunitate mai mare, nu mai raceste. Cunosc "n" cazuri ce darama acest mit.
Copii care din prima zi au primit formula si is sanatosi tun , nu au racit niciodata si is mari, si copii alaptati f mult cu o imunitate la pamant si care is f sensibili
Ana nu te mai invinovati, ca si eu am regretat ca nu l-am alaptat pe Dav si ca raceste des - am pus toate pe seama alaptatului- dar nu e chiar asa.

Eu sunt super ocupata nu am timp nici sa respir. Ma culc la 23 si ma trezesc la 6 si tot nu-mi ajunge timpul. Iar in casa socrela si ocupa de facutul mancarii si de spalat ca eu nu mai apuc.

Sper sa-mi reintru in program si sa termin cu hartogariile sa am timp pt toate.

Ne mai auzim. Sanatate la toata lumea
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 23 Sept 2011, 11:43 pm

Seara buna
Mai, da ce liniste pe aici!!!!!!!

Juli, mai bine ii dai mancare decat formula. E greu, greu cu diversificarea. Mai stii? Poate la voi merge.

Cris, cum mai e Andrei?

Dana, spor la hartogarit, ca sa vii mai des.

La mine in casa e nebunie de 2 zile. S-a ruot un furtun la chiuveta si am inundat jumate de apartament. Inca se zugraveste pe casa scarii, asa ca is tot cu mopu-n mana. M-am saturat. Nici vorba de vreo dieta, ca mancam ce e prin casa sau ce pot face mai repede.

Pupici si weekend fain.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 24 Sept 2011, 12:27 am

Dana, esti o norocoasa cu socrela.
Apropo de servici, eu de vreo 2 zile am asa un presentiment ca ma intorc curand la munca.....o fi si din cauza ca s-au facut niste schimbari mari pe la mine la firma, am fost cumparati de o firma mare si cred ca ma si gandesc ca astia noi vor aduce proiecte. Cred ca asta e motivul....
Oricum sunt constienta ca nu voi mai sta mult pe acasa, adica maxim 5 luni de acu incolo...insa, parca as mai tot sta, si mi-e frica pt Andrei, si m-as bucura macar daca as primi mai multi bani, da` e clar ca n-o sa-mi zica nimeni, hai la munca si hai sa-ti dam si mai multi bani ca esti simpatica, offff
Ana, sper ca ai gasit offline-ul meu, ti l-am trimis pe mess.
Inca esti agitata, vreau sa te "citesc" iar vesela si optimista.
Si eu ma tot ingras si tot slabesc, dar nu ma pot abtine. Cred ca va fi mai bine cand voi incepe munca...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 24 Sept 2011, 2:39 am

salutare

pe aici nimic nou...am inceput sa ii dau din nou cartof dulce annei.maninca cite putin, dar maninca.dupa o sapatamina de cartof, o sa incercam cu avocado,apoi squash si apoi banana.dupa nu stiu,om vedea,dar cica cu astea sa se inceapa.
ana, doar mincare solida nu am cum sa -ii dau.are nevoie inca de supt,asa ca tot cu formula ne luptam.faca caca cu totul diferit de cind era doar alaptata.(scuzati detaliile).
cris,e greu tare cu bebe mic si cu serviciu.e obositor fizic si psihic..anna se trezeste si mult noaptea, ma cauta cu minutele,suge..deci eu nici de dormit bine nu dorm.andrei e oricum mai mare si doarme si singur.anna tot cu noi in pat e si parca nu ma lasa sufletul sa o pun la ea in pat,singura...

dana,bafta cu lucrulbine ca te ajuta socrela..Smile
cris, cum mai e andrei>?
baietii tai ana?si ai tai deiuta?
weekend frumos sa aveti,fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 24 Sept 2011, 11:58 am

Julie, Andrei e bine pana acuma si am revenit aproape de 90% la alimentatia lui normala.
Legat de somn, Julie, ti-am zis ca tot sunt etape. Andrei al meu acu de ex adoarme f greu, 40 min /o ora, de cand ne-am intors de la spital, se trezeste repede, nici n-am avut curaj sa-l pun la el in patut.
Asa ca.....schimbarea e cea mai buna constanta la bebicii astia rade .
Sa fie ei sanatosi, sa pape, in rest....
La noi Andrei asa rau a dormit asta noapte ca nu mai puteam, s-a tot trezit, scandal, uffff...
Nu stiu daca mai e de la dintzisori, da in ultima vreme, asa mult papa ca mereu se uda in timpul noptii, cedeaza pampersul in fiecare noapte.
Sper ca voi sa aveti o dintzuleala linistita, fara dureri Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 24 Sept 2011, 1:35 pm

neata

si la mine, anna a adormit fffffffff greu.parca mai greu ca niciodata.si pe la 12 s-a trezit si a inceput sa plinga asa neconsolat.de abia s-a oprit si a adormit la loc.sper sa nu fi racit sau nu stiu ce a fost...Sad
nici sinul n-a vrut sa l ia din prima, abia mai tirziu..nu stiu ce a fost..toata noaptea am stat de paza......
la dinti inca nici nu ma gindesc..sper doar sa nu fie rau de tot...Smile
aici ploua si e o vreme din aia tropicala, cald si umed de iti intra-n oase.

simbata buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 24 Sept 2011, 1:45 pm

Julie, nu are neaparat un motiv, si eu pateam asa cu Andrei cand era mititel, nici nu se imbolnavea, nimic...cate o noapte sau mai multe din astea naspa, si ma speriam...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 26 Sept 2011, 3:18 am

salutare

cris,la cit timp andrei avea o masa solida, completa?
si cum ii dadeai mincare solida?o data /zi ?mai incercai si mai triziu?
eu ii dau o data/zi ,ia de citeva ori si gata..nu stiu daca sa mai incerc si mai dupa masa,pe la 3 sau 4 asa...

o saptamina buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 26 Sept 2011, 11:15 am

Julie, din cate am inteles, teoretic trebuie sa ii inlocuiesti copilului o masa complet, sa nu mai pape nimic dupa, si de-abia atunci treci la urmatoarea.
Cam asa am facut si eu, insa mai papa laptic si dupa aceea. Mai ales daca e vorba de tzi.... Smile
Eu zic sa incerci doar odata pe zi, si dupa ce papa cantitativ mai mult sa incerci si la alta ora. Dar nu cred ca regulile astea de diversificare sunt chiar batute in cuie, pana la urma toti copiii sunt diferiti intre ei....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 27 Sept 2011, 10:18 am

Hello
Am trecut doar sa va salut. Ieri am fost la Timisoara ca s-a spart luneta pe spate la masina. A pocnit stand in parcare, asa ca am avut distractie. zid

Despre cate mese pe zi la bebei eu nu zic nimic ca o sa va bulversez. wink

Zi faina sa aveti.

Eu sunt la birou. Sad
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 27 Sept 2011, 11:36 am

Ana...spor la treaba...nush ce sa-ti zic altceva....
Mie mi-e groaza acum cand suna telefonul sa nu fie d ela scarbici cumva... rade
Nu ma motiveaza nici macar faptul ca mi place ce fac acolo....singurul lucru care mi-ar mai indulci amarul ar fi banii Smile
Copilul meu e prea important.
Of, unde nu castig eu la loto :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 27 Sept 2011, 2:34 pm

hello,fetele.sunt mai mereu pe fuga,va citesc dar nu apuc sa scriu.
acum ma pregatesc sa fac cuib de vierspi,ca piticii vor tot timpul ceva bun,o "surpriza" wink .
va poop.paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 27 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB