Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 07 Iun 2011, 8:49 pm

fetelor sunt cu gandul la voi pupi hug

azi am fost la aerobic, am facut zumba si mi-a placut fff mult. ma simt super bine dupa 1h de miscare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 08 Iun 2011, 8:20 am

Juli, Andreea hug

Tata e tot asa. Rinichii sunt din ce in ce mai afectati si creierul a avut de suferit pentru ca a avut fffffffff putin sange in organism. Am inteles ca hemoglobina a fost 2 si parca normal ar fi 13 - 16. I-au facut transfuzii. Se face tot ce e omeneste posibil. Mai departe, Domnul poarta de grija.
Am fost ieri la el. Nu cred ca ma mai recunoaste.
Imi fac mari griji pentru mama. E epuizata.
Of, si mai trebuie sa plecam si in concediu.

Ok, stiu, trebuie sa fiu tare. Incerc sa ma obisnuiesc cu ideea, dar sunt si eu epuizata psihic. Ma enervez prea repede pe copii si pe sot. E bine ca inca ma pot controla si nu tip la ei.
Nici nu stiti ce bine imi face ca spun aici, dar voi sa nu va incarcati cu problemele mele. Eu stiu ca voi trece peste usor, pentru ca piticii mei sunt lumina mea.

Va imbratisez cu mare drag.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 08 Iun 2011, 1:59 pm

offf,ana.imi pare rau..sa fie precum vreti voi si precum vrea cel de sus.
cred ca ii e greu mamei tale dar si tie..ai grija si tu de tine si daca vrei sa vorbesti mai mult,daca ai timp,chef, iti dau idul de pe mess sau skype.e tare,tare greu sa ii vezi pe cei dragi asa..
eu iar imi aduc aminte de bunica,tot gindindu-ma la voi si la ea, am visat-o asta noapte...
si cum zicea cris, ca vrei sa fie acolo ,ca sa fie totul cum a fost..de cind s-a imbolnavit prima data,nimic n-a mai fost cum a fost odata..
ieri am vb cu mama si chiar zicea ca a facut o mincare pe care o facea bunica ,dar nu e nici pe departe la gust asa ca a ei..
tare buna a fost,pacata ca nu mai e:((
mda,ma iertati ca vin si eu cu ale mele,in loc sa va incurajez pe voi.dar nu cred ca -i zi in care sa nu ma gindesc la ea..Sad


andrica, bravo pt zumba!
dana,ai fost la dr?cum esti?
eloiuse, multumesc.
deiuta hug

cred ca pitica mica trece printr-un puseu de crestere.sta numai cu sinul in gura,e tare capricioasa.ieri,peste zi n-a dormit mai deloc ,decit cite 10 ,15 min ici si colo..asta noapte s-a trezit de 3 ori sa manince.de obicei se trezeste o data sau de 2 ori..sa vedem cum o sa fie azi.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 09 Iun 2011, 9:07 pm

buna fetelor,

azi am facut pilates Smile sigur fac febra musculara la picioare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 09 Iun 2011, 11:42 pm

Buna fetelor
Am venit in seara asta si am vrut sa va multumesc pentru ganduri, pentru mesaje, telefoane....f multa lume s-a gandit la mine, la familia mea si am primit ajutor nesperat sufleteste, legat de organizare si chiar si bani....sunt coplesita ca am avut sustinere in atat de multi oameni...
Am crezut ca va fi mai simplu, insa dupa zilele astea de alergatura si suferinta, se nasc alte intrebari si regrete, lucrurile mai triste le-am lasat in spate si acum imi amintesc tot ceea ce a fost frumos.
Am intrat pe laptop pt ca voiam sa vad filmulete cu tata de la botez si sunt naucita, inca am starea de indoiala ca tot ceea ce se intampla e adevarat. Acum imi este atat de dor de tata, ca efectiv....o sa va mai povestesc unele chestii, da nu va ametesc acu, poate ma si culc, ca sunt teribil de obosita.
Doar ca lasand-o pe mama cu niste rude, ne-am intors la Andrei si adormindu-l in seara asta, mi-am adus aminte ca am visat destul de recent ca a murit...si cat de bine era sa fac atunci ceva, in loc sa ignor asta.
Stiu ca regretele le voi lasa la o parte, insa ma tot gandesc la anumite lucruri...
Am senzatia ca toate lucrurile pe care le-am trait in ultima saptamana, mi-au schimbat viata definitiv, nu neaparat in rau, insa simt ca trebuie sa schimb multe multe lucruri.
Ana, mult curaj hug
Noapte buna fetelor ...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 10 Iun 2011, 10:32 am

Cris, intotdeauna in situatii din astea sunt fel si fel de intrebari si mai ales "dar, daca...?". E bine ca iti amintesti lucrurile frumoase. Pastreaza-le cu drag in inima ta. Asa gandesc si eu, viata trebuie privita altfel si mi-am propus sa acord muuuuult mai multa atentie familiei. Sa las alte ganduri si trebui deoparte. Stiu ca sunt paranoica si nebuna si ca nu trebuie sa ma gandesc la asemenea lucruri, dar ma gandeam aseara ca eu as fi distrusa fara jumatatea mea. Asa cum e el, simt ca ne completam. Cred ca din suferinta se naste mai multa iubire.
Te pup inca odata si te imbratisez cu mare drag.

Cat despre tata, e tot in stare grava. Ieri l-am dus la Timisoara (numai acolo se face endoscopie). Se pare ca hemoragia din stomac s-a oprit. Am vorbit si cu verisoara mea, care-i medic anestezist si mi-a zis ca mari sperante sa bu-mi fac, pentru ca e foarte, foarte slabit.
L-am vazut pe tata suferind si imi doresc din toata inima o rezolvare pentru el, dar Dumnezeu stie ce are pregatit pentru fiecare. Azi, mama zice ca a cerut de mancare. Nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 11 Iun 2011, 11:15 am

cris, ma bucur ca te-ai intors.nu stiu ce sa iti spun,decit sa tii bine de toate amintirile frumoase cu tatal tau si sa fii tare. hug
altceva, e greu de spus...

ana, tatal tau cum mai e? hug

va pup ,fetelor si nu stiu mai mult ce as putea face..
andrica, bravo pt pilates.
dana,cum esti?sper ca ai fost la dr si toate-s bune.

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Sam 11 Iun 2011, 1:37 pm

Buna fetelor

Cris sincere condoleante si putere hug Tre sa mergem inainte pentru cei dragi si au nevoie de noi. Multi pupici

Eu tot luni am ajuns la control la cabinet particular si doctorita m-a trimis de urgenta la spital. Asa ca am stat vreo 2 zile la maternitate . Am avut un chist ovarian destul de mare care s-a spart si mi-a inundat toata partea abdominala. La echo uterul plutea in ceva , iar ovarele nici nu se vedeau .
M-au pus pe antibiotic intravenos +altele si am stat cu speranta ca organismul isi va face treaba si nu va fi nevoie de operatie.
Si cu ajutor de sus a inceput sa se resoarba chestia aia si am cerut sa fiu externata si continui tratament acasa

Ca o concluzie , nu e de jucat cu sanatatea, si ca tre sa facem controale periodice indiferent de natura lor. Eu nu fusesem de muuult la gineco , ba nu aveam timp, ba nu erau bani si iaca asa tot de azi pe maine a trecut timpul.

Juli , Anna e adorabila, si grasuna si tare mult imi place cum e imbracata love

Ana felicitari ca ai slabit Smile
Tatal tau cum e?

Deiutza ma bucur ca va merge mai bine. Cat despre kg ai grija sa nu se mai acumuleze si poate mai faci un pic de miscare. Important e sa fiti sanatosi si sa fie intelegere ca asta conteaza mai mult

Andrica cum mai esti cu kilele? Si mie imi placea pilates si le am pe Cd si acolo stau :D

Weekend frumos si fara incidente

Pupici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 11 Iun 2011, 2:00 pm

Asa gandesc si eu acu Dana "Sanatate, dar sa ai si grija de ea", gandindu-ma ca tata scapa daca mergea putin mai repede la doctor.
Bani nu sunt niciodata, si parca numai la dr nu vrei sa mergi daca ti-e si putin frica.
Bine ca esti ok si ai rezolvat asa. Sanatate si sa mergi la control la sfarsitul tratamentului.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 11 Iun 2011, 4:36 pm

Salutare

Dana, bine ca s-a rezolvat problema. Cu sanatatea nu-i de joaca. Organismul e puternic, dar nu rezista prea mult fara ajutor, mai ales ca traim cum traim, ca nu ne hranim asa cum ar trebui si ca nu ne luam concediu si multe alte neajunsuri. Pupici si sanatate.

Cris, hug

Juli, esti o scumpa. Concentreaza-te la Anna. Ea e cea mai importanta. Noi o sa trecem peste toate. pupi

Andreea, si mie imi place pilates. Bravo, felicitari. hug

Tata e mai bine, in ciuda prognosticurilor pesimiste, dar ii este afectat creierul. Hemoragia s-a oprit. A inceput sa manance. Inca nu stiu daca ma recunoaste.
Imi fac mari griji pentru mama. E foarte epuizata. Incerc sa o fac sa mai mearga si acasa, sa se odihneasca.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 12 Iun 2011, 3:46 pm

Buna fetelor
Ana, ce sa-ti zic, daca ii este afectat creierul....e nasol.
Nu prea cred in supravietuire cu orice pret. Daca e constient si poate vorbi...e altceva. Mama sigur ar fi preferat sa se chinuie cu el, daca avea cu cine sa se inteleaga.
Azi mergem toti in parc, ne-am mobilizat sa ne aerisim in grup.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de aurishta Dum 12 Iun 2011, 5:44 pm

juliennej a scris:multumesc mykya!sper sa se uite si alte fete ,aurisha si altele care au mai dat pe aici..
Am vazut si eu pozele, ai o frumusete de fetita, sa-ti traiasca si sa te bucuri deplin de ea! kiss Si rochitele sunt superbe! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 12 Iun 2011, 6:15 pm

buna fetelor!

multumesc aurishta.si tu sa te bucuri de copilasii tai.
mai faci dupa dvdurile cu jm? la ce nivel ai ajuns daca mai faci?

dana ,bine ca ai fost la dr si bine ca e totul oarecum mai bine.
ana, cine stie, poate isi revine incet,incet, tatal tau.
cris, hug
cum e andrei?l-ati luat cu voi la botosani?sau el nu stie inca nimic.oricum e mic,inca...

aici e frig si ploua...trebuie sa slabesc.am citit ca se pot consuma intre 1500 si 1800 de calorii in timpul alaptarii.trre sa vad cite consum eu, desi citeodata,dupa ce suge ea,ma apuca o foame de as minca si frigiderul.si de miine cred ca o sa ies la alergat.taietura de la operatie e aproape vindecata.

duminca faina sa aveti! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 12 Iun 2011, 11:01 pm

Julie, Andrei e bine, nitel racit...
I-a mai facut si soacra niste minunatii pe la nas ca l-a sters pana i-a facut rani Sad.
Din pacate e mic, si ma simt foarte frustrata ca n-o sa mai apuce sa isi cunoasca bunicul. Printre ultimele lucruri pe care mi le-a spus a fost: Ce face Andrei? Ce face Alex?
Foarte trist, el tinea tare mult la amandoi.....
Spor la slabit!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 13 Iun 2011, 1:07 am

off cris:(( lucrurile astea ma fac tare trista..
f trist!nici nu stiu ce sa zic..Sad(
tu ii poti povesti de tatal tau lui andrei.adica sigur ii vei povesti, stiu ca nu-i la fel, dar nu ai ce face decit sa il pastrezi viu in sufletele si mintea voastra.
tu ai mai slabit sa vede!nici nu i de mirare.Sad
ai girja si de tine si de sanatatea ta..

mi-am numarat aproximativ caloriile si ma incadrez cam la 2000.
am mers azi la mall,solo.am ajuns,am sunat acasa sa vad ce face anna.ken a pus pe speaker si ea era acolo cu el.dupa ce am inchis, a inceput showul.20 de minute a plins ,asa ca am plecat in tromba de la mall.cind am ajuns mai ca plingea si ken.am luat-o in brate si s-a calmat giza.Smile)i-am mai dat si sa suga si a fost out.Smile)

de miine iar luni si solo:((!

ana, cum esti?
saptamina buna sa aveti!
kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 13 Iun 2011, 8:16 am

Neatza
La noi e liber de Rusalii azi si suntem toti. Plecam la spa. O sa fac si plaja. Abia astept.

Tata e cat de cat ok, dar creierul lui e varza. Ne recunoaste, dar spune chestii ciudate. Habar n-am cat o sa reziste asa, dar mama e foarte obosita. Am reusit s-o conving sa se duca noaptea acasa.

Cris, m-am gandit tare mult la tine zilele astea. Ma rog pentru tine, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate. pupi

Juli, asa pateam si eu cu Iannis. E tito-dependent. rade Pune-o in sling si cutreierati amandoua mall-ul. Pe la 5, 6 luni nu o sa mai fie asa de disperata sa te vada. O sa aiba si alte chestii interesante de observat. Smile

Dana, sper ca esti bine. hug

Deiutza? Ia mai treci tu la povestit pe aici.

Andreea, care pilates faci?

Va pup.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 13 Iun 2011, 12:49 pm

Multumesc fetelor
Tare mi-ar fi placut sa il poata vedea tata pe Andrei crescand si imi pare rau ca nu l-a putut vedea la spital, nu ne-au lasat cu el inauntru.
Au mai aparut ieri si alte probleme, cu curentul de data asta, suntem o gramada de oameni pe scara care am avut contor din ala provizoriu, cu care am plecat de la un anumit index, de asociatie se ocupa mama astuia cu blocul, si nu au platit cheltuielile. Acuma noi astia din bloc suntem buni de plata, avem 120 mil datorii pe bloc.
Anul asta a fost plin de nebunii, sper sa se opreasca aici Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de aurishta Lun 13 Iun 2011, 8:45 pm

juliennej a scris:
mai faci dupa dvdurile cu jm? la ce nivel ai ajuns daca mai faci?
Da, mai fac, sunt fan inrait deja! bucurie Sunt la nivelul doi dar deja il fac usor, vreau sa trec la trei de saptamana asta. Mi se par excelente exercitiile, le recomand peste tot in gura mare! Smile Poate imi da si mie vreun procent daca-i cresc vanzarile la DVD-uri wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 13 Iun 2011, 11:19 pm

cris hug
ana, ce fain de tine! bravo ca mergeti cu totii. sper ca ati avut o zi faina!
aurishta, felicitari ca te tii de treaba.spor in continuare.

azi buburuza mea a vrut numai in brate.nici in wrap,nici cu fluturii, nici in pat,nici sa citim, nici sa povestim.numai in brate..acu doarem in brate la tatine-so.

seara buna sa aveti ,fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 14 Iun 2011, 2:47 pm

buna fetele,va mai citesc cand pot,dar mai greu cu scrisul.
va poop pe toate si mai scrieti sa am ce citi kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 14 Iun 2011, 9:05 pm

buna fetelor

Ana cum fu la spa? Eu sunt bine, dar orcum ma duc la control peste 2 sapt. Nu ma mai las :P

Cris vai ce nebunie . Nu se poate face nimic ? Acu aveti contor definitiv?
Sper sa treci cu bine si sa nu mai ai surprize neplacute anul asta. Pupici si sanatate lui Andrei

Eu ma pregatesc pt maine de serbare Smile

Pupici la toate
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 15 Iun 2011, 8:14 am

Neatza

Cris, exista asociatie cu personalitate juridica? Nu poate ramane asa. Pieptanati-o pe aia, ca doar nu o sa platiti pentru ea. Eventual, vorbeste cu un jurist.

Aurishta, bravo!!!! Foarte bine ca te tii de treaba. Eu am mai mierlit-o pe ici pe colo. Azi vreau sa ma apuc iar.

Juli, ehe, are personalitate printesa ta. E normal sa vrea si in brate.

Deiutza, treci la povesti aici. Nu trage chiulul. Vii numai sa citesti. Ntz, ntz, ntz!!

Dana, sanatate multa. Asa te vreau. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 15 Iun 2011, 3:06 pm

Dana, avem cateva dovezi, pe foaia aia de primire scria ca nu avem contor avem fluturasii cu indexul de la care am plecat (desi sotul zice ca deh, nu-s stampilati). Iar contorul e venit de la vecinul din usa in usa cu noi, care are fluturasii cu indexul de la care l-a lasat.
Ana, m-ai bagat in ceata, ce e aia asociatie cu personalitate juridica?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de dorina64 Mier 15 Iun 2011, 3:31 pm

Buna Crixuta. Iti raspund eu daca nu te superi.Asociatiile de proprietari au un act normativ care le reglementeaza ,adica legea 490/2007, se infiinteaza cu acordul scris a jumatate plus unu al proprietarilor din bloc ,apoi cu procesul verbal al adunarii generale ,acordul de asociere si statut dobandeste personalitate juridica la judecatorie . Asta asa pe scurt.Daca vrei in privat imi poti da adresa de mail si iti trimit legea.
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 15 Iun 2011, 3:46 pm

Multumesc Dorina, poti sa imi trimiti pe ~~~~~~~ Poate ma lamuresc...nu stiu exact care e situatia la noi si cum ajuta personalitatea asta juridica. Stiu ca sunt tampa, banuiesc ca poate da in judecata firma, nu?
E posibil sa aiba, ca cei care se ocupa acum de ea, au zis ca dezvoltatorul a pus toate cheltuielile pe asociatie, nu pe firma, deci depinde de el daca ne da banii sau nu. Maica-sa era administrator la asociatie pana cand si-a dat demisia, ca nu stia cum sa explice datoriile. Cei care se ocupa acum ziceau ca putem doar sa o hartuim pe aia prin tribunal, doar sa cedeze psihic fi-su asa.
Iar ieri am aflat ca firma propriu zisa s-ar putea sa se declare falita ca sa nu mai intre in bucluc. Ce oameni!
Am niste prieteni care acuma au patit-o si ei, au preluat ap de la altcineva, ei stiau ca platesc inclusiv curentul prin asociatie, doar ca nu primeau fluturas, nimic. Si s-au trezit ca au trebuit sa plateasca tot, de cand a fost dat in folosinta ap, respectiv 18 mil, n-au avut ce face, au venit si le-au taiat curentul. Cica nu platise toata scara nicidata la eon. Si astia trimit firme de recuperare.
Hai ca iar v-am ametit. Da` macar v-am ametit si cu altele...

Edit marinmagda18
Punctul 9 din Regulament spune
9. Datele confidentiale ale dumneavoastra sau ale unor terte persoane se pot transmite prin mesaj privat. Este interzis sa postati adresa, numar de telefon, adresa de mail etc.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 16 Iun 2011, 6:28 am, editata de 1 ori (Motiv : Sters adresa de mail)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB