Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 16 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Mai 2011, 9:44 am

Hello

Juli, incearca sa mulgi cat mai mult daca Anna nu vrea sa suga. Sti tu, apa calda, calda direct pe san si muls sau supt. Eventual dupa supt pui comprese cu apa rece, ca sa nu se mai faca asa de mult lapte.

Andreea, asa am fost si eu, pana s-a hotarat cantarul sa o ia si in jos. Stiu ca-i deprimant, dar daca ati tine amandoi un pic de dieta poate ti-ar fi mai usor. Sotul s-a mobilizat si e mai constincios decat mine. Smile Mi-e muuuuuult mai usor asa. Nu mai trebuie sa fac atatea feluri de mancare.

Va pupacesc. Am fugit la plimbarea.
Habar n-am ce o sa gatesc azi.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Mai 2011, 11:35 am

salutare

azi merg la doctor, tot am febra care coboara doar cu tylenol.pe linga problema cu sinii, ma mai doare si o masea de turbez..deci toate-s roz la mine.tre sa merg si la dentist.
de 2 nopti, n-am dormit aproape deloc,sint un dezastru..
zi faina sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Mai 2011, 2:44 pm

Oh, Juli, Bafta la dr.
Eventual, inainte sa mergi, mulge-te, ca sa poata dr. sa-ti faca anestezie si sa ii dai Annei laptic de la tine si nu lp.
Oricum, problema cu maseaua trebuie neaparat rezolvata si nu trebuie sa suporti tratamentul fara anestezie.
Pupici si curaj. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Mai 2011, 2:45 pm

Julie,multa sanatate iti doresc hug
Fetelor, Andrei doarme, am pregatit bagajele, mergem la BT, tatal meu e grav bolnav, l-au internat in spital. Il opereaza azi Sad.
V-am anuntat ca sa nu ma dati disparuta.
Sper sa fie totul bine, maica-mea e terminata, nici n-a putut sa-mi explice bine despre ce e vorba.
Astept sa se trezeasca Andrei si plecam.
Sper sa ne auzim cu bine zilele astea, iau si laptopul daca apuc.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Mai 2011, 6:18 pm

Oh, Cris, sper sa fie totul bine pana la urma. Uneori si doctorii astia exagereaza. Te pup si te imbratisez. Sa dea Dumnezeu sa fie bine. Sunt cu gandul la tine.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Mai 2011, 6:55 pm

cris, doamne ajuta sa fie bine.drum bun si sanatate hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 31 Mai 2011, 9:44 pm

of fetelor hug

Cris multa sanatate tatalui, si sa fie numai sperietura.

Juli a mai trecut febra? Sanatate si tie

Ana cred ca te simti super bine . Ma si imaginez in pielea ta :P la ce fata a facut lumea sa te vada asa bine si cu 2 copii. Bravo

Eu tot cu nasul ff infundat. Cred ca e ceva sinuzita . E blocat de tot si numai cu picaturi pot respira. AM luat si antibiotic si parca tot nu se elibereaza.

Andrica nu are cum sa fie asa mult la cantar. Sigur o sa scada el zilele astea.

La multi ani la toti copilasii pentru maine de 1 iunie
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Mai 2011, 10:57 pm

Seara buna

Cris, sunt cu gandul la tine. Inteleg prin ce treci.
Tatal meu a cazut si si-a fracturat femurul. I-au pus proteza, da nu-i bine deloc. Adica operatia a fost ok, e vindecat, dar nu mai poate merge si a ajuns cu scutece. Nu-si da seama si face pe el. Mama e foarte obosita. Nu stiu cat o sa fie in starea asta, dar imi pare taaaaare rau de ea. Cu prea multe nu o pot ajuta, da-i mai fac de mancare cateodata. Asta-i viata. Noi trebuie sa mergem inainte, pentru copiii nostri.

Dana, cand am terminat facultatea aveam 55 kg Smile Da macar eu am o "scuza" ca-s mamica. Smile Eh, ma alin si eu asa. Sper sa mai dau ceva kg jos, dar acum nu mai sunt asa de disperata.

O seara faina.

Cris, asteptam vesti bune. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Mai 2011, 11:06 pm

Multumesc fetelor pt sprijin.
N-o sa am net zilele astea, mi-era peste mana sa mai car si laptopul, iar sotul pleaca maine dimienata cu al lui.
Mergem maine la spital sa vedem daca si-a evenit din operatie.
Pe mama au trimis-o azi acasa, a spus ca n-o sa fie constient pana maine.
Speramsa fie totul ok, doctorii i-au spus ca e destul de grav si ca trebuie o minune sa-si revina.
A avut o hernie pe care nu a vrut sa o trateze, si a ajuns la multe alte afectiuni din cauza asta. Noi nu am putut sa il convingem sa mearga la dr.
In fine, e mult de povestit...
Inca nu constientizez cum a putut sa ajunga pana aici.
Eu totusi cred ca o sa fie ok, asa simt eu.
Ne auzim/citim zilele urmatoare ...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Mai 2011, 11:15 pm

Cris, nici nu sti cat ajuta gandirea ta pozitiva. Fii optimista. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Mai 2011, 11:45 pm

cris, doamne ajuta sa fie bine.ginditi pozitiv,vb anei si trebuie sa fie bine.
dana, a mai trecut febra,defapt doar noaptwa urca,ziua sint ok.am fost la dr, nu mi-a dat antibiotice ca e doar o faza incipienta de mastita(bine zic??)si doar daca nu dispare ,cica imi va da.
sanatate si tie, dana.
zilele astea n-am prea putut minca,adica am mincat mai orodonat si f multe salate, si a mai coborit cintarul si in dimineata asta.

aa..minine anna are 2 luni!Smile
noapte buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 01 Iun 2011, 6:58 pm

cris sanatate multa tatalui tau, o sa vezi ca totul o sa fie bine pupi
ana si tatal tau la fel hug
julie ai grija de tine si la multi ani annei wink

eu ce sa zic, cantarul abia a scazut la 56 dar tot mi se pare muult prea mult. De sapt viit vreau sa merg la aerobic. am vb cu inca o prietena, poate dc mai merg cu cineva ma mobilizez mai bine
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 02 Iun 2011, 11:38 am

neata buna!

andrica ,spor la aerobic.
cris, te-ai intors?cum e tatal tau?
ana, al tau?

aici, ieri au fost torande..adica nu chair aici unde sintem noi, dar in statul mass, cam la o ora de unde sintem noi..am vazut si noi la tv..aici, doar furtuni puternice ce au scos copaci din radacini ,in alte parti gheata aproape de marimea unui mar..ce mai, nebunie cum zic la meteo ca n-a mai fost aici..
macar s-a mai racorit afara.

mie mi-a trecut de la sini,nu ma mai dor nu mai au culoarea aia rosiatica.

zi faina sa aveti !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 02 Iun 2011, 6:28 pm

Hello

Juli, bine ca te simti bine. Si la noi acum tuna. Probabil ca o sa ploua. Asteptam sa ploua si apoi sa iesim in parc. Smile
Tata nu-i ok deloc. Ameteste foarte tare cand il ridica. Nu se ridica singur si nici nu cred ca o sa reuseasca sa se mai ridice singur vreodata. Imi pare rau ca o chinuie foarte tare pe mama. El nu prea mai judeca cum trebuie.

Cris, sunt cu gandul la tine si sper din tot sufletul ca totul sa fie ok. pupi

Andreea, eu totusi cred ca-i retentie de apa. Mie mi s-au umflat degetele de la maini ca abia mai pot sa scot verigheta si de obicei sta lejer. Asa mi se intampla de la caldura si mai ales cand e inainte de ploaie.
E super ca mergi la aerobic. Intr-o saptamana o sa fii cu tonusul muuuult mai bine, ca sa nu mai zic de psihic. Eu fac abdomene seara, cat pot de multe, ca la mine cam asta e zona cu probleme. Smile

Dana, ti-ai mai revenit? A trecut raceala? hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 03 Iun 2011, 4:04 pm

saluatare

cris, sa stii ca ma gindesc la tine.sper ca e mai bine tatal tau.

ana,tare-i greu cind ii vezi pe cei dragi ca nu mai sint cum au fost odata!sanatate tatalui tau si putere mamei tale!

aici s-a mai racorit si e mai bine de iesit..
sa aveti un weekend linistit! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 04 Iun 2011, 12:13 am

Buna fetelor
S venit sotul cu laptopul Smile
Multumesc pentru gandurile bune. Desi doctorii inca nu sunt asa optimisti ca noi, tata incet incet si a mai revenit putin, desi la inceput nici macar nu ne-a recunsoscut. Acuma e tot la reanimare, dar l=au deconectat de la aparate.
O sa va povestesc eu mai multe detalii, maine in sfarsit merg si eu linistita la el, ca il las pe sot cu Andrei.
Sper sa il gasim si mai bine.
Nu putem fi decat optimisti.
In rest, cantarul e ok, Andrei m-a vlaguit de tot zilele astea, iar eu cu mama mai mult am ciugulit decat am mancat.
Sper sa mai intru maine cand doarme Andrei.
Noapte buna!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 04 Iun 2011, 11:36 am

Cris, ma bucur din sulfet ca e mai bine tatal tau. hug hug

Tata nu e bine deloc. Nu stiu cat o sa mai traiasca. Incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si sa ma autoconving ca e mai bine pentru toti asa. El se chinuie, mama se chinuie si mai tare. E greu.

Va pup si va doresc un weekend minunat. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 04 Iun 2011, 1:36 pm

ziua buna

cris, bine ca e mai bine cu tatal tau.
ana, ..nici nu stiu ce sa iti zic,ca e tare greu...Sad

citi ani au parintii vostri, fetelor?
tata are 58 si mama 56.eu nu-i vad batrini, desi imi aduc aminte cind bunica a facut 60 ca o vedeam batrina..acu tata are imedeiat 60,dar vad altfel treburile..

noi am avut o noapte cum n-am mai avut pina acuma.
de la 8 pm pina la 1,20 ne-am juacat de -a adromitul.adica adormea 10 minute,fie in pat,cu sinul in gura, fie in brate si apoi trezita din nou..
si asa pina la 1 noaptea..Sad(nu mai puteam nici eu ,nici ken.am incercat toate metodele ,nimic n-a mers.
joi am fost la dr si i-a facut 2 vaccinuri.nu a avut febra,joi, seara chiar a dormit super bine,asa ca nu stiu de la ce..
la 1,20,mi-am amintit de metoda lui cris, cu masina,asa ca am pus-o in masina ,si in pijamale tustrei, am plecat la plimbare.ne-am plimbat pina la 1,45 si de abia a adormit..am lasat-o sa doarma in scaunul de masina o vreme,si apoi am pus-o in pat.nici n-a mincat, am sinii ca 2 bolovani si acum pompez laptele de zor.offfffffffff,imi pica ochii-n gura.

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 04 Iun 2011, 2:41 pm

Hello

Juli, parintii mei sunt muuuuult mai batrani decat ai tai, mama 74 si tata 84, asa ca nu ma astept la nimic miraculos.
Din pacate sistemul nostru sanitar e la pamant, dar nici medicii nu se intereseaza deloc de pacienti.
Pe tata l-am dus din nou la spital. Se pare ca are o hemoragie interna. Inca nu stiu mare lucru . Cezar e acolo, eu sunt cu piticii acasa. S-ar putea sa il transfere la Timisoara.
Sincer, nu ma astept la nimic bun din toate astea. Si acolo sunt la fel medicii, dar la Lugoj e groaznic. Spitalul arata de parca am fi in primul razboi mondial. Infirmierele-s degeaba. Nu pun mana pe bolnavi. Daca omul bolnav n-are pe nimeni, e vai de viata lui.

Juli, mai sunt si nopti din astea. Eu tind sa cred ca tot de la vaccin. Reactie nu trebuie sa faca doar in ziua aia, se poate sa faca si peste o saptamane, depinde de fiecare organism. Iannis a facut dupa o luna.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de mykya Sam 04 Iun 2011, 2:52 pm

Buna fetelor. Dupa ceea ce am citit aici nu pot decat sa va doresc sa va bucurati cat mai mult de parintii vostrii sa fie sanatosi. Si copii sa creasca mari si cuminti. Sistemul nostru sanitar e la pamant dar noi contribuim din greu cu sume la buget. Ma ingrozesc cand ma uit la TV si vad ce se petrece in tara.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 04 Iun 2011, 3:14 pm

mykya a scris:Buna fetelor. Dupa ceea ce am citit aici nu pot decat sa va doresc sa va bucurati cat mai mult de parintii vostrii sa fie sanatosi. Si copii sa creasca mari si cuminti. Sistemul nostru sanitar e la pamant dar noi contribuim din greu cu sume la buget. Ma ingrozesc cand ma uit la TV si vad ce se petrece in tara.

Multumim de urari.

Eu inca nu sunt foarte optimista, dar las totul in mana celui Atotputernic. El nu ne da niciodata mai mult decat putem duce, fie bune sau rele.

Cat priveste sistemul nostru sanitar, mai bine nu mai zic nimic. E dezinteres total si din partea medicilor si din partea guvernantilor. Se merge pe ideea "Noi ne facem ca muncim si ei se fac ca ne platesc". Trist este ca aici e vorba de viata oamenilor.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 04 Iun 2011, 4:47 pm

Ana, multa sanatate si tatalui tau.
Julie, perioadele astea vin si trec, sper sa doarma mai bine Anna.
Acu 2 nopti a fost ceva de groaza, n-a dormit pana spre dimineata Andrei, ieri a dormit de la 10 la 10 cu un singur trezit de apa. Azi dimineata s-a trezit la 6 si mare agitatie. Cand ne-am dat seama cat e ceasul, i-am facut laptic si a dormit pana la 11...
Azi am fost in sfarsit linistite la spital amandoua, sotul cu Andrei in parc, am stat acolo pana mi s-a facut rau la propriu, am crezut ca lesin.
Tata e constient, insa are dureri f mari, nu vrea nici supa, nici ceai, si se vaita de dureri, el, care nu s-a plans niciodata de ceva, e genul care sufera fara sa spuna. De unde deduc eu ca se simte rau tare,,,,
E nasol ca a ajuns asa din cauza ca nu a vrut sa mearga la spital. A avut o hernie, a avut dureri si o tine asa de cativa ani, efectiv nu a putut sa fie convins sa mearga la spital. Acuma medicii i-au sarit maica-mii in cap ca l-a lasat sa ajunga in stadiul asta,dar cine nu-l cunoaste pe tata, nu-si imagineaza ca nu-l poti convinge nicicum.
Drept urmare, o bucata de intestin s-a necrozat, sper ca ma exprim bine, i-au fost afectati si rinichii, o multime de complicatii.
Speram sa il vedem acasa si poate face si el o schimbare in viata lui, renunta la bautura si vede viata cu alti ochi. Foarte nasol Sad.
Noi maine ne intoarcem la Iasi ca deja am extenuat-o si pe mama cu Andrei, suntem 3 si nu-i facem fata, la mine acasa nu sunt atatea chestii pe care e periculos sa puna mana, si alearga in toate partile. MErgem sa rezolvam cu descoperirea de credit si vedem cum facem sa ne reintoarcem.
Weekend fain tuturo, sper ca nu v-am ametit cu atatea detalii...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 04 Iun 2011, 6:04 pm

Cris, e bine ca ai venit aici sa ne povestesti. Aici eu simt ca ma descarc, ca ma pot plange de orice ma supara.
Sper ca tatal tau sa se faca bine si, cum spui tu, sa abordeze viata din alta perspectiva. Cred ca o asemenea experienta schimba caracterul unui om, daca nu in totalitate, macar in proportie foarte aproape de 100%. Poate reuseste si isi da valul de pe ochi la o parte.
Ma bucur ca esti optimista si e bine ca ai abordat problema cu optimism.

Eu ma simt neputincioasa, dar mai tare ma tem pentru mama. E epuizata si fizic si psihic. Sper sa mai poata rezista.
Vorbeam azi cu Cezar despre cum a fost ultima perioada din viata socrului meu. Aproape identica cu a tatalui meu, in sensul ca era la spital, se simtea rau si nimeni nu stia ce are.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 04 Iun 2011, 11:04 pm

salutare

cris, sanatate si sa dea domnul sa se faca bine si sa priveasca viata si sanatatea din alta perspecitva.

ana,asa-i cu sistemul de sanatate din ro..stiu ca mama a dus-o pe bunica la doctor si dr doar s-a uitat la ea si i-a zis:"doamna, e batrina,nu-i putem face nimic, duceti-o acasa ca moare".asta fara sa o fi consultat ,doar faptul ca era batrina ...i-a zis apoi la asistenat sa-i dea un algocalmin si gata a fost vizita.mama l-a intrebat ca daca era mama lui ,tot asa facea..nu i-a zis nimic,dar asta e..:(trist...

se poate ca anna sa fie asa de la vaccinuri.n-a fost niciodata asa miritia si nimic sa nu-i convina..sper sa doarma la noapte.azi a dormit destul de mult,s-a refacut dupa noaptea trecuta..
iar am sinul rosu.oare ce nu fac bine?

sanatate ,fetelor si duminca buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Iun 2011, 12:10 am

Julie, zic si eu, poate ai mai mult lapte pt Anna decat papa ea?
Nu pot sa iti zic decat sa te mulgi putin inainte sa ii dai sa pape, sa poata ea trage bine si pus la san cat mai des, comprese reci dupa supt....desi sunt sigura ca deja le faci pe toate astea deja....
Partea buna e ca ai laptic destul.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB