Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyAstazi la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyAstazi la 8:49 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyAstazi la 8:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Apr 2011, 5:02 pm

aurishta a scris:Julie, daca tii prea mult pruncul la san , adica mai doarme putin, mai suge,iar doarme, iar suge, chiar daca este un huzur, ca sa zic asa, cu timpul devine un inconvenient fiindca va avea tendinta sa te vrea ca suzeta rade Cel mai bun este echilibrul, adica nici prea expeditiv, dar nici prea indelung. Undeva in jurul a 20-30 de min in total este numai bine.

Eu zic ca deja i-am dat cam multe sfaturi lui Julie si ar trebui sa ne oprim.
Cand are nevoie o sa ne intrebe ea.
Nu are rost sa ii criticam fiecare miscare pe care o face, nu e tocmai bine, cred ca e intr-o situatie destul de sensibila inca, si aici vine ca sa se relaxeze, nu sa ii sarim toate in cap.
Multumesc Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de aurishta Joi 07 Apr 2011, 5:43 pm

juliennej a scris:salutare

pe scurt: nu ma supar fetelor, nu am de ce.chair va multumesc pt toate sfaturile.
de dormit, am mai zis, doarme la mine pe piept sau cu sinul in gura.ii place si mi place si mie.
Voi cit ii tineti la un sin?in spital asistenta de lactatie ( cred ca bine i zic) a zis ca un alaptat "bun" e cam 20-30 de minute la un sin si tot asa la celalalt.
ea mai adoarme si suptul n u-i atita de intenes tot timpul..
N-am facut altceva decat ca am raspuns la o intrebare! Departe de mine intentia de a dadaci pe cineva sau de a incomoda!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 07 Apr 2011, 10:55 pm

azi a fost asa fain aici...cald, soare!
am fost la o plimbare pe afara. si tare bine a fost.dupa, m-am simtit obosita ca si cum m-ar fi calcat trenul...
seara faina sa aveti! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Apr 2011, 11:37 pm

Ce bine ca e cald Julie Smile
Asta e perioada cea mai buna de plimbare, Anna sigur doarme ca o pisicuta la soare, si tu te poti relaxa la plimbare...e faina perioada asta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 07 Apr 2011, 11:59 pm

chiar ca era ca o pisica..asa se mai intindea si coatea niste sunete ca de pisicuta:))
ce repede a trecut saptamina asta...incredibil.

am pus foto pe fb.tre sa mai descoper cum functioneaza aici.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 08 Apr 2011, 7:05 am

Nu e greu sa atasezi poze aici.Trebuie sa le gazduiesti in Photobucket,Picasa etc.
Iei linkul pozei si apesi pe a 9 a casuta de mai sus (intre discheta si link)bagi linkul pozei acolo dai ok si apoi previzualizare (ca sa fi sigura ca se vede poza).
Mai multe detalii le gasesti si in semnatura mea la "Atasarea pozelor".
Succes hug

Sa-ti traiasca fetita,felicitari.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 08 Apr 2011, 10:04 am, editata de 2 ori (Motiv : Pus un link bun)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 08 Apr 2011, 9:12 am

Am vazut pozele, Anna imi aduce aminte de primele zile, e asa frumoasa, zambareata, pufoasa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 08 Apr 2011, 1:31 pm

Hello

Fug si eu sa vad poze.

Cris, am luat mei-taiul de la posta si l-am si urcat pe omulet in el, ca vroia numai in brate si noi am plecat fara carucior. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 08 Apr 2011, 1:45 pm

Ana, ma bucur ca a ajuns si e ok.
Iti multumesc foarte mult pentru el pupi , esti o tipa super, da asta o stim toate deja bis , lui Andrei i-a placut o perioada, ca se simtea aproape de mine, insa apoi a inceput sa se impinga, voia sa iasa, sa fie liber in miscari, sper sa nu devina un calustrofob mai incolo rade
Daca ii placea, mei-taiul era de mare ajutor, mai ales ca acum il puteam duce si in spate.
Macar acum sta cat de cat in carut, e mai cooperant, ca altfel nu stiu ce m-as face.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 08 Apr 2011, 1:55 pm

Vaaaiii, Cris, ma faci sa rosesc. rade
Macar e bine ca ti-a folosit o vreme.
Nici Iannis nu sta tot timpul in el, dar cand se cere in brate, il pun in spate si e muuuult mai usor, mai ales cand am si cumparaturi si mai trebuie sa le urc si la etajul 4. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 09 Apr 2011, 12:43 pm

Hello
Bate vant de weekend pe aici Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 09 Apr 2011, 1:13 pm

Neata Smile
Daaaa, vant curat de weekend....sa vedeti la noi afara ce vant bate, a-o-leeuuuu.
In alta ordine de idei, ce mai fac bebicii? Mai ales cei mici pufosi tocmai sositi din burtica? Smile
Andrei face azi 12 zile de cand e mucios si nu-i mai trece odata, uffff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 09 Apr 2011, 3:44 pm

salutare

magda, merci.o sa incerc zilele astea.

ieri am fost pe afara.e tot fain aici.pe luni anunta 20+ grade c.

piticoata e bine..ieri a stat la sin mai mult si s-a enervat ca-l scapa si tot asa.
cris, ana cum e cu laptele mai putin?laptele se "regenereaza" in functie de cit de des suge bebele si de cit are el nevoie. ieri dupa ce a stat mai multa vreme la pipet, simteam sinii , asa goi, fleasca si m-am speriat ca nu o sa am lapte destul pt ea.
cum functioneaza"chestia" asta?


cris, sanatate lui andrei ,sa -i treaca mucii mai repede..
weekend fain sa aveti! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 09 Apr 2011, 5:18 pm

Hello
Si la noi bate vantul foarte tare, dar in zona noastra e aproape tot timpul prezent, deci eu is obisnuita.

Juli, poate ca Anna a inceput sa pape mai mult sau poate ca esti obosita, dar din moment ce laptele a venit, nu cred ca vei ramane fara. Eventual, sa bei ceva ceaiuri de stimularea lactatiei. Trebuie sa le gasesti in magazinele naturiste. La inceput o sa fie lapte cand mai mult, cand mai putin, apoi o sa se stabilizeze si o sa fie o placere sa alaptezi. Important e sa nu cedezi cand Anna are puseuri de crestere si sa ii dai lapte praf.
Eu cred ca am povestit cum a fost la Edy. Odata ce i-am dat lp, adio alaptat.
In alaptare nu are loc si biberonul. Daca vrei sa alaptezi, fara completare.
Am anticipat putin. Vor veni asemena sfaturi. Smile
Alaptarea e un lucru minunat atata vreme cat si mamica si bebele se simt in largul lor.
In alta ordine de idei, e normal sa fie si sanii goi. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 09 Apr 2011, 5:20 pm

ana,merci!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 09 Apr 2011, 11:03 pm

Ce frumos e Anna Runa Smile
Ma uit la Romanii au talent si ma pregatesc sa fac cateva miscari pt picioare, fund si burdihan, ca parca arat mai ok de cand fac sport si nu mai mananc porcarii.
Julie, sa nu sari peste mese, sa te alimentezi ca sa nu ai probleme cu lapticul. Acum la inceput e important, cat se stabilizeaza lapticul.
In principiu primele saptamani cantitatea se regleaza in functie de cerere.
Nu e problema daca ai momente cu sanii mai putini plini dupa o perioada in care Anna sta mai mult la san. Daca de ex dupa o perioada in care doarme bine, sau iesiti la o plimbare, etc si iti simti sanii plin, e ok.
Ai putea, daca nu-ti pocnesc sanii de lapte, sa bei cum zice Ana, ceaiuri de lactatie, la noi sunt si diverse pilule naturiste din plante care stimuleaza lacatatia. Trebuie sa gasesti ce ti se potriveste.
Sau putina bere fara alcool, se zice ca ajuta rade
In principiu faptul cu bb papa, stimuleaza lactiatia si din cate am inteles, se produce si ad hoc, important e sa nu ai sanii in permanenta fleosc Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 11 Apr 2011, 3:56 am

salutare

cris, merci.
aparent a fost ceva doar trecator.ieri si azi au fost plini de imi curgea laptele prin tricou..acu sa vedem, sa speram ca tine tot asa.

dimineata m-a palit o intrebare: de ce n-am mai asteptat cu copilul?
asta dupa ce n-am dormit aproape deloc asta noapte..s-a trezit din 2 in 2 ore sa manince si apoi nu mai puteam adormi eu.cind adormeam eu , se trezea ea si tot asa....
v-a trecut intrebarea asta prin minte pe la inceputuri, sau sint doar eu aiurea.
azi am mers sa vedem o casa,cind am ajuns acolo ea facuse caca,am schimbat-o pe scaunul din fata...si ea a inceput sa faca pipi rade am incercat sa pun pamparesul sub ea, dar cam degeaba...asa ca am masina cu pipi.Smile
cam astea-s aventurile de pe aci...............

cris, cum e piticul?mai e racit?
ana, roxy,dana andrica si toata lumea, o saptamina faina sa aveti!! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 11 Apr 2011, 10:17 am

Neatza
Juli, e normal sa-ti pui asemenea intrebari cand esti epuizata, insa piticului nu-i pasa, te vrea si gata.
Cu Edy am avut asemenea ganduri, pentru ca eu zic ca primul copil e un soc in viata oricarui cuplu. Un copil iti schimba total, dar total viata si e normal sa fii bulversata.

Ha,ha,ha, ia-ti asternut din material exact ca si scutecul si pune-l tot timpul cand o schimbi pe Anna, ca sa nu mai ai accidente. Smile
Si eu am patit-o cu Iannis. A facut caca si ii pusesem geaca mea sub. Cand sa schimb scutecul, mai venenea un caca si am pus mana. rade rade Altfel as fi avut o geaca cu brosa naturala.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Apr 2011, 11:05 am

Neata fetelor Smile
Oooooo, ce discutie interesanta, imi place subiectul :P
Eu sunt de parere ca mamele care spun, nu ma enervez niciodata, nu e nicio problema ca se trezeste noaptea de 1000 de ori, mint.
Dragostea pt bebelus nu are nicio legatura cu faptul ca uneori iti vine sa pleci de acasa si sa il lasi singur in fata televizorului rade
Eu dupa 1 an si aproape 2 luni de stat mereu cu Andrei sunt atat de epuizata ca efectiv nu mai luminita de la capatul tunelului rade
Doctorita neonatoloaga care a fost la nasterea lui Andrei e o amica si are acu bebe de aproape jumate de an. Si-a dorit enorm un copil, a pierdut cateva sarcini...si tot a zis ca cine spune ca uneori nu-ti vine sa-l arunci pe bb pe geam, e un mare mincinos. Suna naspa poate, insa eu cred ca e normal, suntem oameni, si e normal ca uneori sa mai cedam.
Julie, oboseala te poate duce la diverse reactii care te fac sa nu semeni cu tine, poti cauta pe net, am citit la un moment dat despre asta, e absolut normal.
Reactia ta am avut si eu la inceput, mai ales ca atasamentul fata de bb nu e format 100%. Vii acasa cu o fiinta pe care teoretic ar trebui sa o iubesti la nebunie, insa ai senzatia ca ti-e straina, inca nu o cunosti bine, iar Ana a punctat f bine, e un MARE soc, cred ca ti-am spus despre asta, vii cu bb acasa si dintr-o data viata ta nu mai este la fel, esti mereu obosita, mereu trebuie sa alaptezi, sa schimbi pampersi, sa alini supararile mititele Smile, ai senzatia ca cineva te-a facut dintr-o data un mic sclav Smile.
De asta ziceam sa vii sa ne povestesti aici, e posibil sa te ajute, sa te simti mai bine.
Lucrurile pe care ti le planifici cand e bb in burtica, sunt altfel in realitate. Eu ziceam, ce dragut, o sa mergem cu Andrei in masina, el o sa fie pufos si o sa stea in scaun, si cand am vazut ca bebelusii tipa si nu le place acolo, si nu stii ce sa faci...nu mai pare totul asa roz si simplu.
Probabil daca faci bb 2, deja stiind cum e treaba, totul e f f simplu, dar la inceput e greu, si oboseala asta e tare grea, si faptul ca nu mai ai timp pt tine..
Dar vei vedea ca vei ajunge sa fii super obosita si satula si sa iti dai seama ca oricum nu iti poti cuncepe oricum viata fara bebe.
Noi de ex am iesit ieri la mall la foodcourt sa mancam o inghetata si ceva rapid de mancat, fastfood, pot sa zic ca am ajuns epuizati acasa, pt ca Andrei nu a stat in loc o clipa, efectiv a fost o nebunie Smile.
Dar sunt topita dupa el, si chiar daca e greu, nu l-as da pt nimic in lume Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 11 Apr 2011, 2:17 pm

buna fetele hug .
eu de joi pana sambata inclusiv am fost cu sotul la tara,le facem mobila noua in cam la copii ca am cumparat o canapea noua si schimbam absolut tot,vom si zugravi,vom lua si covor si draperii noi,in restul casei inca nu avem bani sa facem ce dorim si nu vreau sa fac compromisuri.asa ca ieri pana la pranz am facut mancare ca sambata nu am avut cand si apoi m-am mai relaxat.
azi am avut 5 cauze,mai am si maine 3,azi se pronunta instanta in 2 cauze cu 2 minori si astept cu sufletul la gura sa vad ce solutii vor da bee .
JULLI ce reped trece timpul deja aveti 10 zile love ,e normal sa ai ganduri mai anspa,asta ti se trage in primul rand de la oboseala,de aceea e extrem de important sa te odihnesti macar ziua cum trebuie,sa dormi si dc simti ca nu ti-e somn,pune-te in pat ca somnul vine si dc dormi cat de cat si mananci si cat trebuie va fi mai bine.si gandeste-te ca dupa 2 luni o sa fie altfel,nu mai e mult si scapi de ce e mai greu,va manca si ea mai rar,va dormi mai mult si ii vei cunoaste si tu nevoile muuuult mai bine,vei sti sa te organizezi cu toate in fct de ea si totul va fi muuuuult mai usor pupi kiss .
merg sa stau si eu in pat ca sunt epuizata,va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Apr 2011, 3:06 pm

Copilu` meu doarme de 3 ore, gata, dau bairam Smile
Deiutza are dreptate, toate cele grele trec, plus cu multe dintre ele te si obisnuiesti si devin simple.
Eu de ex sunta mereu somnoroasa si obosita, si joia trecuta m-am intins si eu cu Andrei si am dormit vreo 2 ore, ca se fatzaise toata noaptea si eram rupta. Ei, nu va spun ca n-am mai putut dormi noaptea, m-am foit pana pe la 3-4, s-a obisnuit organismul cu putin somn, si a reactionat rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 11 Apr 2011, 3:54 pm

salutare

merci ,fetelor.chiar am intrat cu o stringere de inima , crezind ca doar eu am intrebari din astea si ca o sa gasesc cine stie ce rapsunsuri aici...
ieri, eram in baie si ma gindeam ca de ce n-am mai asteptat,ce bine ne era asa,faceam ce aveam chef in weekenduri, etc...
asa acum, libertatea adio, arat ca un butoias desumflat, cu sinii rosi de pitiocoata, mari si umflati..intr-un cuvint, jalnic!
aaa..ieri am apucat sa vad si eu casa in 2 minute ca incepuse sa plinga ca din gura de sarpe.am mers in masina in speranta ca o voi alapta si va inceta .da de unde....plingea si mai tare...cred ca am trezit toata starada aia cu plinsetele ei..
asta noapte a dormit bine.nu s-a trezit decit o data iar acum doarme ca o boieroaica:))
zi faina sa aveti.
azi ,aici 20 de grade!iesim afara si mergem iar la doctor sa vedem cit cintareste si ce mai e cu galbenul!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Apr 2011, 4:35 pm

A, da Julie, am uitat sa mentionez printre toate depresia ca nu-ti place cum arati, si ca fiinta aia mititica le-a adus pe toate de-odata rade
Asa e, nu-ti prea mai tihneste nimic din ce faci, ca cel mic e cu starile lui, cat e mic imediat plange, cand e mai mare, ca Andrei, nu mai sta locului si te trec toate transpiraitiile cu el...
Eu zic sa o lasi cu Ken cate o ora si sa te duci undeva la un magazin singura, sa iti cumperi o crema, un parfum, sa faci ceva in liniste numai tu Smile
Bafta la doctor, noi acusica ne pregatim sa vina tati sa mergem la o librarie unde am vazut niste jucarii montessori, si nu apucam niciodata ca se inchide si noi avem ora de masa, da azi daca a dormit atata Andrei, sigur papa mai tarziu.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 11 Apr 2011, 6:11 pm

Buna fetelor
woow........Juli...mai poti? Asaltata de toata lumea :P

CRIS ...ai MARE dreptate in mesajul anterior. Iti vine uneori sa babi bebele undeva si sa dormi si tu o noapte sau sa lenevesti .. fara sa-ti pese de nimeni.
Juli...dar gandeste-te tu cum sunt unele mamici f tinere sau...eu ma gandesc la mine la 23 de ani....eram complet in aer, habar nu aveam ce-i cu mine...dar un lucru bun- in toata harababura mea si in ameteala mea acu am copil mare rade
CA sa stai sa te gandesti mult niciodata nu esti pregatit pt bebe. DAr sa vezi ce repede trece timpul si o sa creasca Anna mare si frumoasa hug

Si mie azi mi-a venit sa plang de ciuda. Am fost intr-un magazin si am probat o pereche de jeans. Pana sa-i trag pe mine am vazut in oglinda un fund imenssss alb si cu o tona de celulita zid zid Imi venea sa sparg oglinda.
Si tocmai ce am terminat un tub de crema anticelulita si degeaba. Parca uneori imi vine sa renunt si sa ma complac. Never nu voi fi slaba indiferent daca mananc sau nu.
De vreo cateva zile am inceput sa tin post si ma simt imensa, super balonata indispusa si tot caut haine mai largi sa nu mi se vada burta pe cale sa explodeze Sad

Salutari la toaaata gasca!
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Apr 2011, 7:32 pm

Hi, hi, bine ai venit in clubul mamelor denaturate Dana rade
Mie mi-a urat cineva multa rabdare pe facebook cand am pus primele poze cu Andrei, si maaare dreptate a avut.
Si ma gandesc cum va fi cand vor incepe toanele de baietel mare, cu propria personalitate. Ma gandesc ca ma voi descurca mai bine cu rabdarea atunci, ca eu sunt vorbareata, si voi apela la ratiune rade
Degeaba explic eu acu, ca Andrei tot face de cand il stiu scandal la imbracat, la pampers Smile
A, si mai are toanele lui de baietel nervos, cand maraie intr-una, pana cand iti doresti sa pleci pe luna. Dar planuiesc sa il inregistrez si sa il trezesc asa cand va fi mare rade
Cu dieta....nush ce sa-ti zic, cred ca ar trebui sa te apuci odata de treaba drastic, si sa nu te lasi pana nu slabesti, mie mi se pare un chin asa, sa iti faci nervi in fiecare zi pe haine, celulita, etc hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB