Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Costume si compleuri -cap.III

+81
tinap
Adelle23
Tinkerbell
ancabanu
rosita
Indra
olguta cusma
fulguta28
otilia gergely
Anca Florina
elutzamicutza
Miniona
alexia
piciul
bibitu
AITEN
zsofia
carmenlenuta
Artadar
ioana.ioana16
ismi3ismi
annamaria26985
Admina
daniela60
Buburuza
afilimonb
Alina.C
aisha
feliciagl
musetel
danae
marabr
aidil
mariaz_09
PAULA CONSTANTIN
ellybijoux
elenaveronica
Panea Laura
Camy
danniela
obama
ancush
Uca
symos
kla78
ancone
ghita
Marry
Chirrox13
emmancita
louise27
marcus
violetas
danabarbu2007
EuIrinuca
ivanutamihaela
zylv
alinutza_andrei08
pisi
Gianina4ever
tomari
arielas
vilcris
diada
kamelyaa
valentinadof
geany
firicel
Karina33
aurishta
kabunta
MagdaMarin
geo
roxana096
valentyna_sweetly
stoy
corina corina
Motzu
clodi
denis21
MihaelaT
85 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de alexia Vin 04 Mai 2012, 7:00 pm

chiar daca costumasul care l-am facut ptr o clienta este simplu fata de cele postate aici- totusi ma mandresc cu el si am sa atasez poza cu purtatoarea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fusta este dreapta iar slitul este fara taietura
alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Miniona Mier 27 Iun 2012, 11:46 pm

Am facut si eu doua costumase, unu e format din pantaloni scurti si vesta :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar celalalt e dintr-un maieu si o fustita :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
spatele :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Miniona
Miniona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 36
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Admina Joi 28 Iun 2012, 10:30 am

Silviasimon, foarte frumos lucrezi. Imi place mult compleul cu pantaloni scurti si vesta, plus ca-ti vine foarte bine. nor

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Miniona Joi 28 Iun 2012, 12:54 pm

Iti multumesc frumos Admina !
Miniona
Miniona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 36
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 27 Iul 2012, 10:53 am

Buna dimineata fetelor!
Acum ceva timp mi-a venit damblaua cu cusutul hainelor dupa tipare vintage, asa ca am pus mana si mi-am comandat cateva de pe Etsy. De marti pana ieri am lucrat la un compleu format din fusta si bluza, pe care il puteti vedea in forma originala in poza de mai jos (compleul pe albastru in care camasutza se incheie si cu o funda la gat). Tiparul a fost facut in 1956, deci pot spune ca am recreat un pic de istorie :D
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cateva detalii despre constructie:
- bluza este cu maneci "fluture" si nu cusute separat
- se incheie cu 4 nasturi in fata, plus panglica pe bie care e aplicata pe guler si se leaga in fatza
- tivul atat la maneci cat si la baza bluzei este tiv ingust rulat (la maneci ca finisaj recomandau dublarea marginii - nu stiu exact cum se zice "facing" in romana... dar intrucat marginile lor nu erau aproape deloc curbe, am zis ca merge si tiv ingust rulat, si a mers :D)
- fusta este plisata ("soft pleats"), am facut-o la jumatate din lungimea din tipar (acum imi vine pana la genunchi), atat pt ca nu imi place "tea length" cat si pt ca... well.. nu mai aveam destul material.
- fusta se incheie cu nasture (am pus 3, pentru ca intentia e sa scap de ea si poate viitoarea proprietara nu va avea talia fix cat a mea ci poate mai mare sau... SI mai mare) plus ca vor mai aparea niste capse pe despicatura de sub nasturi (ieri nu aveam prin casa capse).

Si pozele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sub fusta se poate pune si o jupa din tulle (o sa o fac si pe ea dar nu am mai avut rabdare) in cazul in care se doreste ca fusta sa aiba mai mult poufff). Materialul este un bumbac imprimat luat de aici din Milano si de care imi era foarte drag, dar acum, of.. s-a terminat!
Gata, sper sa va placa si voua costumasul meu vintage!
Spe
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de aurishta Vin 27 Iul 2012, 10:55 am

Foaaaaarte frumos! aplauze aplauze
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de afilimonb Vin 27 Iul 2012, 11:57 am

Mie imi place si materialul si faptul ca ai scurtat din lugminea fustitei. pupi
Doar la gat mi se pare ca e prea mare distanta intre capetele guleraselor, asa era croiul, pt ca pe desen "gaura" e mai mica.
Si Embarassed tare as vrea sa vad bluzita imbracata pe posesoare, pe manechin nu prea iti dai seama cum se aranjeaza la maneca.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Anca Florina Vin 27 Iul 2012, 11:58 am

Simona, imi plac ff mult hainutele, mai ales rochita, culoarea e superba!
Elutza - fundita aia de la bluza e superba, imi place costumasul la nebunie!
Anca Florina
Anca Florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Localizare : Londra
Data de inscriere : 23/07/2012

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Buburuza Vin 27 Iul 2012, 12:02 pm

elutzamicutza a scris:Buna dimineata fetelor!
Acum ceva timp mi-a venit damblaua cu cusutul hainelor dupa tipare vintage, asa ca am pus mana si mi-am comandat cateva de pe Etsy. De marti pana ieri am lucrat la un compleu format din fusta si bluza, pe care il puteti vedea in forma originala in poza de mai jos (compleul pe albastru in care camasutza se incheie si cu o funda la gat). Tiparul a fost facut in 1956, deci pot spune ca am recreat un pic de istorie :D
Foarte frumos! Foarte-foarte! Felicitari! Si foarte bine lucrat. Abia astept sa vad varianta cu JUPON! (jupa este o fusta dreapta, din satin, atlas sau alt material, cu rol de captuseala - un fel de furou fara partea de sus)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 27 Iul 2012, 12:13 pm

Multumesc pentru aprecieri fetelor, ma bucur ca va place :D

Afilimonb, am respectat la sange tiparul, am imbinat fix unde erau semnele de imbinare, asa a iesit, cred deci ca asta era croiul, oricum desenul e un desen, nu are cum sa reproduca exact-exact cum va arata produsul finit. Mie imi place mai mult asa cu capetele mai departate, daca erau mai apropiate poate ar fi adus prea mult a guler stil Mao :D
Anca, si eu sunt incantata de funditza, mai ales ca am reusit sa o fac din panglica taiata tot de mine pe bie, si mai ales... sa o intorc pe fatza! Smile)) (cu acul, asa cum era in instructiuni - mi-a luat ceva sa-mi iasa dar e prima data cand intorc pe fatza o panglicutza atat de ingusta) Mama zice ca e cam prea alba in comparatie cu albul "murdar" al materialului compleului, dar asta e singura culoare pe care am avut-o prin casa din care sa tai panglica. In desen parca era mai inchisa panglica, poate ar fi mers sa o fac dintr-un albastrui ca al trandafirilor, dar na... n-am avut Smile.
Buburuza, ai dreptate, jupon am vrut sa zic,dar m-am grabit Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Vin 27 Iul 2012, 3:03 pm

Frumos Elutza! Arata bine si asa alba-alba fundita, e ca un accesoriu demn de observat.
Legat de guleras senzatia mea e ca l-ai pus invers, cu partea mai scurta in jos si de-aia sta si evazat in loc sa se aseze natural pe gat.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 27 Iul 2012, 3:39 pm

Karina, multumesc si aici! Smile
Gulerasul l-am pus bine, m-am uitat de 10 ori inainte, e adevarat nu e perfect, ma gandesc ca poate sta asa evazat si din cauza ca l-am tot calcat de 100 de ori si s-o fi intins :D
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de otilia gergely Vin 27 Iul 2012, 4:07 pm

Foarte frumos Elutza!!!

Fusta e clos sau semiclos?
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 27 Iul 2012, 4:21 pm

Multumesc Otilia! Smile

Fusta nu e nici clos nici semiclos, e plisata (cica "soft pleats" zic ei acolo pe tipar... Smile)
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 27 Iul 2012, 6:25 pm

Elutza, esti una din preferatele mele! Faci niste lucrusoare foarte, foarte frumoase si cu tare mult gust! Felicitari! Cred ca te ajuta foarte mult si varietatea materialelor pe care le gasesti in Italia, nu?
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 27 Iul 2012, 7:11 pm

Multumesc fulguta! :D
Gustul saracul ar fi el, dar tehnica ma omoara Smile) Ma chinui sa o imbunatatesc cat pot.
Sa stii ca majoritatea materialelor le-am adus din Romania (Samexpo era destinatia mea preferata cand stateam in Bucuresti, cate dimineti nu m-au gasit pe drum la ora 6:30 sa ajung acolo, numai eu stiu Smile)). Apoi, mai e si faptul ca de cate ori am fost plecata pe cate undeva mi-am luat cate un material din tara respectiva, sau am rugat prieteni care se duceau. Am materiale din Paris, Sofia, Praga, Budapesta, Istanbul, Milano, Mumbai si asa mai departe... Cat despre Italia sau cel putin cat despre Milano, eu am 2 magazine preferate in oras dar exista multe altele pe care n-am avut timp sa le cercetez (inclusiv in oraselele si satucele din jur). Aici se practica foarte mult "cupoanele", care se vand nu la bucata ci la suta de grame, si exista si cupoane din materiale pretioase gen matase, bumbac de camasi, lana, nu doar "carpe" cum am vazut prin Bucuresti. Ca varietate... well... nu pot sa ma pronunt dar da, e un pic mai bine decat in Bucuresti, desi nu chiar ATAT de bine cum te-ai astepta fiind vorba de capitala modei. Cu Parisul nici nu se compara, de exemplu. Pe de alta parte, acum vorbim despre piata de retail. Exista insa si marile fabrici de tesaturi care lucreaza pentru designeri, la comanda, si nu vom vedea noi vreodata decat accidental (cat e el de Milano) astfel de tesaturi in magazinele pentru muritorii de rand. Dar repet, eu ma duc oarecum regulat doar la 2 magazine, o sa va mai updatez pe masura ce imi intind antenele si prin alte parti. Deocamdata am zis sa nu mai cumpar nimic ca nici nu se mai inchid usile dulapului de cate am.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 27 Iul 2012, 7:57 pm

Elutza,felicitari pentru costumatie,abia astept sa-l vad cu jupon,pe o "jupaneasa"...cred ca multe si-ar dori asa ceva,mie imi place enorm... aplauze
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 27 Iul 2012, 8:24 pm

Vreau si eu prieteni care sa-mi aduca materiale din toate lumea:), dar de fiecare data primesc cate o ciocolata Smile . E buna si aia dar nu la silueta! Cat despre tehnica, aia ne va ucide de fiecare data si cat timp vom croii, vom intampina dificultati. Oricum, te admir pt rabdare, pt talent si bun gust, asa cum am scris si in postul anterior!Felicitari! kiss
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 28 Iul 2012, 12:12 pm

Elutza, este foarte frumos. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de olguta cusma Sam 28 Iul 2012, 11:37 pm

Fetelor ,ma uit la voi si ma minunez , nu am cuvinte ... aplauze
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 55
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Indra Dum 29 Iul 2012, 3:47 pm

Sper ca postez bine aici: mi-am facut un compleu dintr-o pereche de blugi pe care i-am taiat si niste bumbac alb brodat:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Imi pare rau ca n-a avut cine sa ma pozeze imbracata.
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de rosita Dum 29 Iul 2012, 4:04 pm

Indra, mi-ar fi placut mai mult sa le vad imbracate, ca si pe rochitele de dincolo. Eu imi fac singura pozele, folosesc self-timer, cauta-l pe camera ta si fa niste incercari, nu e greu.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de ancabanu Dum 29 Iul 2012, 4:12 pm

Si eu la fel mai folosesc selt timer!! Sunt frumoase dar cred ca ar arata mult mai bine imbracate!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de diada Dum 29 Iul 2012, 6:26 pm

Foarte tare ideea cu blugii, sper s-o folosesc si eu cat de curand (sa-mi caut blugio de sacrificat) bravo, sa le porti cu placere.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de zylv Dum 29 Iul 2012, 8:42 pm

Indra,foarte frumos compleul.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 10 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB