Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuterii din fimo - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuterii din fimo

+49
innette
Day
SilviaDumitrescu
StMihaela
Zuri
siminuk
fijoux
maria_covacef
firimitura
fancy_bijoux
Armeana
Deliaa
Noemi
Lelia
Aditza
ariana
BijuArtizan
gabriela.maria
Lavinia
aisha
bijouxhobby
AdaAdeline
katyi
Fran78cesca
ioana soare
Effie
bijouxdemonange
housy_f
olympia
Buburuza
Elena_Ralu
arime
pisikdinkiwi
bluearinne
pau_buligus
Snowie
oanabijux
cris69
aniri
juliana
Allyyna
vilcris
Eva
MihaelaT
diada
Camy
Admina
duchess
ppisic
53 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Lun 16 Feb 2009, 4:13 pm

multumesc ppisik! hug

Pau_buligus, eu stiam ca nu este indicat sa fie pus fimo la microunde! in instructiuni scrie doar de cuptor normal (electric, cu convectie sau pe gaze)! cred ca ideea data de ppisik e cea mai buna! wink
Si daca cuptorul tau incalzeste prea tare, am auzit de la unele fete ca incing bine cuptorul, pe urma inchid focul si pun fimo in cuptor 20-30 min dar fara sa mai aprinda iar focul!
Am mai auzit si fete care au fiert fimo in apa...dar rezultatele au fost dezamagitoare pentru ca margelele au ramas patate si cu urme de calcar pe ele! Sad
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 16 Feb 2009, 5:10 pm

Bluearinne, sunt tare frumoase! Felicitari! kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de duchess Mar 17 Feb 2009, 3:11 pm

Bluearinne , felicitari , sunt foarte frumoase ! kiss Flowers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Mar 17 Feb 2009, 3:59 pm

multumesc mult...sper sa reusesc sa mai fac niste poze la noutati saptamana asta...si revin kiss
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty olas

Mesaj Scris de pisikdinkiwi Mar 17 Feb 2009, 11:58 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] enjoy

Edit Admina: Noi nu "enjoy" nimic, deoarece: 1. Limba utilizata pe acest forum este Romana; nu utilizati alte limbi decat in citate.
Nu postati link catre bloguri cu vanzare Exclamation Puteai sa postezi 2-3 mesaje inainte, sa te prezinti, sa zici ceva de bijuterii, nu link si un cuvant aruncat, si in engleza...
pisikdinkiwi
pisikdinkiwi
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Romania - Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Mier 18 Feb 2009, 2:09 am

Putin offtopic, cu scuzele de rigoare:
Am si eu o intrebare pt tine si fetele care posteaza in forumuri(nu doar aici, normal) reclame de genul asta: chiar e numai o afacere sau te si pasioneaza? Daca ar fi pasiune ati gasi 5 minute pe zi sa postati la 2 subiecte care va intereseaza, o idee, un link(catre explicatii, nu catre boutique-ul vostru), un sfat sau o intrebare...
Sunt persoane care cos goblen, croseteaza, tricoteaza, contra cost si nu sunt atat de vehemente, nu sunt atat de grabite. Cum ar fi sa intru eu pe blogul tau sa scriu: cos fete de perna, 5lei bucata, luati ca e super oferta si "give me money" Laughing ? Daca as vrea sa vand m-as ocupa de ceva marketing(scz, nu ma pot abtine, dar e specializarea mea), as intra in vorba, m-as prezenta, as spune ca ma pasioneaza si imi place sa discut cu alte persoane interesate... etc. si etc. La o cafea, la un suc, intr-o pauza de la creatie si munca, se poate socializa foarte bine pe net; iti faci prieteni virtuali si de ce nu, viitoare cliente. Daca intri si arunci un link la un subiect, chiar daca nu-ti este sters, in cateva zile ajunge pe pagina precedenta si nu va mai fi vizitat aproape deloc.
Si sa concluzionez, sa nu par mama cea vitrega affraid Imi plac creatiile tale, si ale altor fete care au intrat au pus link si au plecat, dar e pacat sa nu stiti sa socializati, sa va faceti cunoscuta munca. peace

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Mier 18 Feb 2009, 10:06 am

Admina a scris: Cum ar fi sa intru eu pe blogul tau sa scriu: cos fete de perna, 5lei bucata, luati ca e super oferta si "give me money" Laughing ?

Tot off-topic..nu ma pot abtine...doar 5 lei???? rade

Acum ca tot ne inviti la pace, sa postez si on-topic...prima lectie de fimo, pentru cele care deja au incercat sa faca chestii simple, au simtit in palme textura polymer-clay-ului (fimo, cernit, sculpey, premo etc) si vor sa faca "urmatorul pas": un tutorial de cum se face degradeul din fimo [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Feb 2009, 10:15 am

Bluearinne, banuiesc ca ai masina de aplatizat pasta, dar vreau sa te intreb, ai masina speciala cumparata de la magazinele virtuale pt biju, sau masina de paste fainoase? wink Eu am vazut ca una speciala e 80-85 lei si una de paste(tagliatelle) e la vreo 30-40lei sau maxim 50lei. La 80 nu as lua, la jumatate, poate. Si m-am mai gandit la ceva... ce-ar fi daca as pune fimo intre folii de plastic si apoi sa pot folosit aparatul de paste si pt taitei? foame Cica daca intra in contact ar fi toxic, dar daca nu atinge, o fi ok. Oare merge trecut prin masina, pasta fimo, intre folii; se lipeste?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Joi 19 Feb 2009, 11:02 am

Da, am masina de aplatizat...a mea este cea de paste fainoase...si m-as mira ca cea vazuta de tine la 80 lei sa fie masina speciala de fimo!!! Sa-mi dai si mie linkul la cea de care zici ca e speciala. In general cele speciale sunt foarte scumpe...la un moment dat am vrut sa-mi iau de pe un site strain si era vreo 30-40$, la care se mai adaugau transport, taxe etc...ajungea multisor!
Din ce am vazut eu, in magazinele virtuale romanesti tot cea de paste este la 80 lei! Cea speciala este toata din inox si are avantajul ca se poate curata prin coacere...adica pui masina la cuptor odata cu margelele de fimo, resturile de fimo se intaresc si cand se raceste, se inlatura foarte usor. Din pacate, cea de paste (cum am si eu) are si parti de plastic si nu poate fi pusa la cuptor...asa ca oricat de mult te-ai stradui, tot nu reusesti sa o "scoti la lumina". In nici un caz sa nu te gandesti s-o mai folosesti la paste fainoase. Trebuie sa ramana destinata lucrului cu fimo.
Eu nu folosesc fimo pus intre folii desi am vazut pe net chestia asta...dar e mai greu de manevrat, de ex la degrade as insemna sa faci o gramada de "manevre": pliezi si repui fimo in masina de peste 10 ori. Daca as sta sa pun in folie, sa bag in masina, sa scot din folie, sa pliez si tot asa.....m-as lasa de "meserie". Totusi, ar fi necesar asa ceva cand pui fimo alb in masina, ca sa nu se murdareasca de la resturile de dinainte.
Ca o concluzie: masina de paste a fost cea mai buna investitie pt lucrul cu fimo, ajuta foarte, foarte mult! Si daca diferenta de pret ar fi fost mai mica, mi-as fi luat masina speciala de fimo (asta spun acum, ca atunci cand mi-am cumparat-o nu stiam exact cu ce ma ajuta daca ar fi toata din metal)....dar pentru moment, e inca foarte buna cea de paste si o am de aproximativ jumatate de an.

Am vazut scris de tine (cred) intr-un alt topic de fimo, cel de la bricolaj, ca vasele in care coci fimo sa nu mai fie folosite la mancare. Am mai vazut astfel de informatii si pe site-urile straine. Aici mi se pare un pic exagerat. Sa va spun cum fac eu. Tot ceea ce folosesc pt prelucrarea fimo, inclusiv masina de paste, forme de decupat etc, este exclusiv pt fimo..dar dupa ce fac margele, pandante etc, le pun intr-o tava de jena si le coc la cuptor. Pe tava aia nu ramane nici un fel de urma dar totusi o spal foarte bine dupa folosire, cu axion pasta. Chiar nu vad nici un pericol la vasul de copt, pentru ca orice eventuala urma de fimo, prin coacere se intareste si apoi se ia imediat!
In schimb vasele, aparatele etc cu care lucrezi fimo neintarit, raman cu urme, si daca au si forme in asa fel incat nu poti ajunge in fiecare pliu sa-l speli, atunci chiar poate fi periculos!
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Feb 2009, 8:41 pm

Bluearinne, am citit de ieri si am retinut. Eu n-am stiut ca o vand pe cea de paste, asa scump... zid Am fost inspirata azi, parerea mea. Si m-a ajutat si noua achizitie, pe care am folosit-o si cu scop alimentar si cu scop bijuteristic rade Am luat-o de la Real, mult mai ieftina decat online si face de toate. Am facut intai taitei lati pe care i-am papat cu sos ciupercos foame apoi fimo, mult fimo(pt mine, cel putin). Prin rolele drepte, reglabile am sa trec doar fimo, prin cele de taitei, doar aluat si asa, am un produs 2 sau chiar 3 intr-unul. Deocamdata nu le-am lacuit, dar o sa revin. Nu aveam rabdare, trebuia sa vi le arat bounce

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

p.s. nu am gasit smilies cu bijuterit Sad

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Vin 20 Feb 2009, 8:54 pm

Admina a scris:Bluearinne, am citit de ieri si am retinut. Eu n-am stiut ca o vand pe cea de paste, asa scump... zid Am fost inspirata azi, parerea mea. Si m-a ajutat si noua achizitie, pe care am folosit-o si cu scop alimentar si cu scop bijuteristic rade Am luat-o de la Real, mult mai ieftina decat online si face de toate. Am facut intai taitei lati pe care i-am papat cu sos ciupercos foame apoi fimo, mult fimo(pt mine, cel putin). Prin rolele drepte, reglabile am sa trec doar fimo, prin cele de taitei, doar aluat si asa, am un produs 2 sau chiar 3 intr-unul. ....p.s. nu am gasit smilies cu bijuterit Sad

rade rade rade acum 5 minute am verificat sa vad daca ai postat ceva...(ca se mai intampla pe unele forumuri sa nu-mi vina notificarile)....si chiar ma gandeam ca v-am plictisit ieri cu masina mea de paste rade

Deci tot pe asta o vazusei prin magazine, nu? Ca 80 lei e prea putin pt cea speciala!!!
Si eu tot din Real am luat-o cu 50 lei prin august...dar nu am zis pt ca tu spuneai ceva cu 35-40 lei si am crezut ca ai vazut in alta parte .....am inteles ca mai exista si pe la unele magazine mici, de cartier dar nu stiu ce calitate e masina aia.

Dar raman la parerea mea: chiar daca folosesti doar partea de aplatizat pt fimo, tot nu te-as sfatui sa o folosesti si pt bucatareala! De fapt o sa vezi singura dupa ce o folosesti de mai multe ori, ca indiferent ce-i faci, tot o sa ramana murdara.....dar, pana atunci..sperantza moare ultima! lol!

Foarte frumoasa combinatia la multimea de margele facute!!! Chiar ai avut spor! bravo!

PS Ma simt discriminata Sad ...de ce? pentru caaaaaaa: cos tricot cos broda ......
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de diada Vin 20 Feb 2009, 8:57 pm

Admina ura ura ura nu am cuvinte! felicitari, esti foarte talentata! love love love
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Feb 2009, 10:28 pm

Bluearinne, n-am sters-o inca; apropo, cica nu se spala. Tu cu ce o cureti? Si ti se intampla sa invarti de rotita aia(sa apropii rolele pt aplatizat la maxim) sa bagi pasta si sa se departeze cand invarti? Sper ca nu s-a dereglat deja, dar vad eu cum o pacalesc. oricum iese bine si cu dimensiunea medie de aplatizat. A fost o munca foarte grea, parca nu se mai termina sulul zid
Aveti toata admiratia mea, creatoare de margele Merci Dar mi-am facut damblaua, am invatat ceva nou. Nu as face asta de dimineata pana seara, ca o meserie, cand am terminat eram asa de crispata, ma dureau umerii(parca asa era si la inceputul croitoriei cand stateam ghem in fata masinii de cusut rade ), dar oricum, o sa ma delectez cu fimo, o data pe saptamana, nu mai des.
Diada, tu vorbesti care margelesti cu margele de nisip? Cu fimo e mai usor, e mai ingaduitor cu ochii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Sam 21 Feb 2009, 1:16 am

Eu nu prea mai sterg masina...am incercat de cateva ori s-o spal dar efectul era cam zero.....asa ca am abandonat ideea, mai ales ca eu am luat-o clar pt fimo. De fapt nici n-as fi putut s-o iau altfel, ca de cand am descoperit fimo, nici macar nu mai pun eu pastele (cumparate) la fiert, d-apoi sa le si fac in casa?? Embarassed lol!
Dar totusi, de ex dupa culori inchise tb stearsa...ca daca pui alb sau roz dupa negru, se murdareste si nu arata prea bine....asa ca am un flacon spray langa mine, in care am spirt. Si din cand in cand pulverizez spirt si pe suprafata de lucru, dar si pe masina...si apoi sterg cu un servetel subtire. In masina bag servetelul pliat in 2-3 si pun masina undeva pe la gradatia din mijloc...si dau de manivela pana iese servetelul. Nu se curata de tot, dar tot e ceva.

Legat de ..."Si ti se intampla sa invarti de rotita aia(sa apropii rolele pt aplatizat la maxim) sa bagi pasta si sa se departeze cand invarti?"...trebuie sa incerci sa aplatizezi intai pasta-cub cu mana, apoi s-o dai pe nivelul cel gros, si abia pe urma, cand este aplatizata si mai moale un pic, s-o dai pe un nivel mai subtire. La mine nu se mai departeaza (la inceput s-a intamplat ca incercam sa bag ditamai grosimea de fimo in masina)...in schimb a inceput sa scartaieeeeeee daca o fortez bagand fimo gros pe un nivel subtire! Si cam asa ar face sotul meu, daca ar putea, cand imi scartaie mie masina de fimo shot
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Feb 2009, 10:33 am

Bluearinne, ce norocoasa esti daca nu pui nici pastele la fiert... Eu n-am de ales, daca n-as gati, am muri cu totii de foame rade Am retinut cum e cu inmuierea pastei, cand am mai lucrat cu fimo am framantat la ea, de mi-a venit rau dar acum ma grabeam(ca de obicei), plus ca am degetele taiate, intepate si amarate, abia am lucrat cu mana dreapta. Dar am inteles, sa traiti Merci Sa facem un subiect cu discutii despre bijuterit, ca ne-am intins muuult aici.
Masina mea deja scartiaie Sad noroc ca n-a "scartait" si omul meu... wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 21 Feb 2009, 10:35 am

Admina, foarte frumos kiss ...abia astept sa vad produsul final ura
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de ppisic Sam 21 Feb 2009, 1:05 pm

Admina, ti-au iesit super margelutelele, inelele si tot ce ai facut!!ura
La fel ca si MihaelaT si eu abia astept sa vad produsele finite! Felicitari pentru masina de paste, iti usureaza munca remarcabil Smile Dar, totusi, asa cum ti-a spus si Bluearinne, nu o folosi si pentru paste...pe rolele alea raman bucatele mici de fimo ... ai conditionat niste fimo inchis la culoare in maini? te murdaresti, ramane un strat uleios care se spala destul de dificil..gandestete ca asa ramane si in masina de paste Smile
Bluearrine, super ideea sa coc si masina la cuptor..data viitoare o pun la copt Smile Eu o mai curat cu pasta care se foloseste pentru conditionat fimo vechi/intarit : LINK
Merge bine si apoi pot eventual folosi pasta 'murdara' pentru fimo negru sau inchis la culoare...
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Feb 2009, 8:52 pm

Dragelor kiss multumesc mult de aprecieri. Pe cat de fericita eram de realizarea lor, pe atat de pleostita sunt, cand sa le asamblez. Am sa revin maine cu poze si intrebari, fac un subiect separat, poate mai vin fete la meditatii la voi, maestrele bijuteriilor Flowers
Pana una alta, am facut cercei cu surub, inele f.f.f. mari rade si am de gand sa le port separat, deci nu radeti prea mult de mine...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un colier cu o parte din margele, pandantiv si niste margelute mici gen perle de cultura. Diada pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Colier gotic-forestier wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 23 Feb 2009, 10:15 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Feb 2009, 8:58 pm

Nasturi albinute, cadou pt cineva drag pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cercei cu surub, tot albinute:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Scuze ca pun 2 mesaje, dar am stat 30min sa incarc pozele astea... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de diada Dum 22 Feb 2009, 9:12 pm

mamaaaaaaaa Admina, felicitari pentru toate! sunt absolut superbe! love love love acum nu se vede colierul cu perlele de cultura, dar din poza micuta arata bestial! M-ai omorat cu fimo al tau pupi love love love
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de bluearinne Dum 22 Feb 2009, 10:40 pm

admina, superbe ambele coliere!!! adica ambele care se vad ...ca cel cu perle nu se vede...
si super si albinutzele!!!
dar n-am inteles de ce esti pleostita cand le asamblezi!?!?!?!?

eu azi am facut o gramada de poze la ultimele creatii, adica la ce am facut in ultimele 2 saptamani...si asa ma apuca niste nervi cand fac poze....si nu-mi place cum ies...si mi-e si jena sa spun cat am investit in "studioul foto"....dar maine sau poimaine poate prind niste soare sau macar o zi mai luminoasa sa refac toate pozele de azi, pt care am pierdut 2 oreeeeeeee zid Sad
bluearinne
bluearinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 53
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 15/02/2009

http://www.bluearinne.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 23 Feb 2009, 11:26 am

Admina, foarte frumoase, ma innebuneste colierul gotic-forestier love si albinutele sunt superbe.FELICITARI si la cat mai multe creatii! kiss ura
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de ppisic Lun 23 Feb 2009, 9:19 pm

Admina, sunt super frumoase colierele! Albinutele sunt fantastice!!! Nasturi si cercelusi albinute, superbe, sunt foarte foarte reusite!! love love

ps: multumesc pentru functia oferita! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Admina Mar 24 Feb 2009, 11:44 am

Multumesc pt incurajari, nu reuseam fara sfaturile si ura de la voi kiss oricum, e cale lunga...
Cercei atarnatori si medalion, facuti doar dintr-un ac cu bucla(nu aveam tortite aurii si m-am gandit ca merg bine margelele astea cu metal auriu).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cercei cu capace de margica, imi aduc aminte de o matusa(Dumnezeu sa o ierte), probabil in copilaria am cotrobait mult prin cutiile ei si avea bijuterii de genul asta...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Colier care imbina crosetul cu margelitul croseta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si am uitat sa pun poza cu bratara, pe memory wire. Deocamdata nu o s-o port, dar vine ea primavara...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mar 24 Feb 2009, 9:19 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de arime Mar 24 Feb 2009, 12:01 pm

sunt absolut superbe creatiile tale Admina... uite asa ma innebunesti si ma pun pe "margelit" cu fimo wink

pupici de la cineva drag
kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo - Pagina 4 Empty Re: Bijuterii din fimo

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB