Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(7)

+43
corinah
chivucris
FILIPCAROL
Ramurica
greieras
dia
anka_gabi
adrina
ancush
sunflowers
anne
valentinadof
Valentina-handmade
alexmel93
danutza442
Uca
Karina33
Cristale
magdaR
Ioan Martisor
julix_2007
diana-s
myhappyfeet
Anusca
MoniKozi
clodi
anca56
firimitura
monaistr
gmiki
ala22bala
Maci
MihaelaT
denis21
ismi3ismi
Leutz
firicel
vmir
vlavi
AlinaJ.Bijoux
tantelu01
mamiboom
aba
47 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 08 Mar 2011, 4:24 pm

Multumesc atat pentru aprecieri cat si pt sfaturi!
Tantelu, hai ca m-ai bagat in ceata...sa inteleg ca hartia despre care-mi vorbesti e coala cartonata in format A4...am folosit hartie mai subtire ca no, e mai ieftina Embarassed si doar pt suport am luat din cea cartonata, dar de ma va prinde febra asta voi lua sin din aceea mai groasa.
Diana are rabdare sa migaleasca, îi place, dar se mai si plictiseste si atunci ia cate o pauza, iar dupa vreo zi chiar doua o apuca iar mesteritul.
Eeeee, ghioceii ai iesit ei catusi de bine, dar tulpinitele sunt praf...prefer fluturasul Smile
La anul poate vom reusi sa facem felicitari mai frumoase.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 08 Mar 2011, 4:50 pm

Da Mihaela, e un carton mai subtire dar daca il folosesti la tulpinitele de ghiocei, sigur nu se mai deformeaza asa, este mai usor si pentru fetita sa lucreze. Nu este f. scumpa si te rog sa crezi ca merita. Succes!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Mar 08 Mar 2011, 4:50 pm

Da ce? Ghioceii adevarati au tulpinile perfecte? Zici tu ca se plictiseste si ia pauza, dar parca vad ca atunci cat se odihneste deseneaza sau face rochite de papusi. Eu stiu ca asa-s fetele, mai cu rabdare, mi-au spus mamicile de fetite cand ma plangem ca al meu vrea doar fotbal si masinute. Ce desene, lipituri... alta data, are rabdare doar cu leggo. Scuze de off topic, dar admir copiii care fac si altceva in afara de fugareala. Spor in continuare.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de ancush Mar 08 Mar 2011, 5:26 pm

raman fara cuvinte cand vad ce frumuseti ies din mainile voastre
Mihaela am numai cuvinte de lauda fata de lucrarile copiilor, ale Dianei si ale tale flower
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Mar 08 Mar 2011, 5:37 pm

Miha,ce frumoase sunt felicitarile!Mi-au dat lacrimile de bucurie cand am vazut ce frumuseti au facut gandaceii tai de clasa I!Superbe toate!Felicitari lor,tie si nu in ultimul rand Dianei! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de FILIPCAROL Mar 08 Mar 2011, 8:24 pm

Buna! Nu stiu daca s-a mai scris pe aici ca nu am rabdare sa citesc toate post-urile dar voi de unde va luati materialele pentru quilling? Am vazut si eu metoda asta si m-as apuca sa vad ce iese. Acul asta special stiti in Bucuresti vreun magazin de unde se poate lua? Am tot gasit ceva pe net dar ia mai mult transportul si parca nu se merita. Multumesc.
FILIPCAROL
FILIPCAROL
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de chivucris Mar 08 Mar 2011, 9:52 pm

Buna seara! Imi fac curaj sa va arat ce am lucrat eu, dupa ce am citit toate capitolele de aici (sau si de aici).
Imi place tehnica foarte mult, dar nu am lucrat prea mult, pentru ca ma preocupa altele acum (margelitul).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cam atat mai am. Au fost mai multe, dar le-am dat cadou fara a le poza, pentru ca atunci nu ma gandeam ca va deveni o pasiune, sau poate mai mult...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chivucris
chivucris
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 112
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

http://cris-handmadecreations.blogspot.com/    www.atelieruldecr

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de diana-s Mar 08 Mar 2011, 10:02 pm

mihaela, mie mi se par foarte frumoase si orice mamica cred ca ar fi mandra sa primeasca asa ceva stiind ca e facut de copilul ei
daca ai nevoie de hartie cartonata te pot ajuta, eu o iau de la un depozit en-gros, coala de 160 grame, 70x100 cm la aprox 2 lei bucata
sau orice alta fata, daca vreti, dati un mp si va ajut

si am si distrugator, dar le lasa la 6 cm, oricum e mai bine decat sa o luati pe toata al foarfeca sau cutter wink

********

chivucris, sunt foarte dragute lucrarile tale
am intrat si pe blgo si mi-au placut si seturile din pasta polimerica, sunt vesele
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Mar 08 Mar 2011, 10:07 pm

Ramurica, am ramas impresionata vazand asa martisoare frumoase, inedite ca forma. Iar ideea de a lucra numai in alb si rosu e faina tare.
Mihaela, apreciez faptul ca ai avut curajul de a le prezenta copiilor o noua tehnica de lucru, ca le dezvolti interesul si le stimulezi placerea de a lucra.
Cris, spor la lucru!
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 08 Mar 2011, 10:18 pm

Ramurica, acum am vazut martisoarele tale si chiar imi plac pt. ca sunt mai neobijnuite decat ce am vazut eu pana acum. ups Si....bine ai revenit pe forum!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Mar 08 Mar 2011, 11:06 pm

Chivucris, sunt frumoase, imi place cum se vad pe suport textil. Felicitari flower
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Ramurica Mier 09 Mar 2011, 8:58 am

Multumesc tuturor pentru aprecieri.
Toata admiratia pentru copii de 7 ani care au facut martisoarele. Pentru varsta lor si gradul lor de indemanare...martisoarele sunt foarte frumoase. Bravo lor! Piticul meu de 10 de ani nu e in stare sa taie nici hartia, dar sa faca asemenea chestii...
Iata si o felicitare de martie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Mier 09 Mar 2011, 9:01 am

Frumoasa si plina de eleganta felicitarea ! aplauze
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 09 Mar 2011, 9:25 am

FILIPCAROL a scris:Buna! Nu stiu daca s-a mai scris pe aici ca nu am rabdare sa citesc toate post-urile dar voi de unde va luati materialele pentru quilling? Am vazut si eu metoda asta si m-as apuca sa vad ce iese. Acul asta special stiti in Bucuresti vreun magazin de unde se poate lua? Am tot gasit ceva pe net dar ia mai mult transportul si parca nu se merita. Multumesc.

E pacat ca nu ai rabdare sa vezi ce s-a scris pana acum pe aceasta tema. Rabdarea e prima conditie ca sa lucrezi in quilling. Imi pare rau, dar in capitolele anterioare s-au dezbatut aproape toate problemele si s-au dat sfaturi pentru rezolvarea lor. E pacat sa mai pierdem vremea repetand pentru fiecare nou forumist aceleasi lucruri. Te rugam sa.....ai rabdare,multa rabdare, nu o sa fie pierdere de timp ci vei avea de castigat si te asteptam cu lucrarile personale.

Chivucris, originale si frumoase sunt lucrarile tale flower
Diana-s, multumim pentru gestul tau frumos. Daca voi avea drum spre mare, poate voi profita si te voi anunta din timp. 160g e singura grosime care o au? Ne poti spune ce nuante gasesti la ei? Eu pentru taiat raman la cutter pentru acuratetea marginii. Marginile zimtate lasate de distrugator (eu am unul care taie fasii de 3mm) parca nu sunt prea aspectuase pentru toate modelele, cel putin mie asa imi pare.
O zi frumoasa la toata lumea! kiss


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Mier 09 Mar 2011, 9:28 am, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de diana-s Mier 09 Mar 2011, 10:22 am

tantelu, la cartonul mare de 70x100 cm este singura grosime disponibila, doar pe alb au mai multe grosimi din cate stiu

optiunile de culori sunt : rosu, galben, albastru, verde si portocaliu, nici una din ele nefiind aprinsa ca nuanta

o sa mai merg pe la ei sa vad ce mai au, tin minte ca in iarna am luat un top de 100 sau 200 coli A4, grosime 120 sau 160 gr si acolo aveau nuante mai variate, eu am luat impreuna cu o amica atunci pe un verde crud frumos tare
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 09 Mar 2011, 11:11 am

Multumesc Diana-s . Hartia asta a ajuns o obsesie. Am la hartie cumparata de nu stiu daca imi ajung zilele sa o lucrez pe toata rade
Dar cand vad o culoare frumosa pe care o si am, ma gandesc ca poate o termin si nu mai gasesc si.... iar mai cheltui niste bani. Niste coli de 120g m-ar tenta, 2-3 nuante de mov, de verde, roz.....
Si cu perforatorul stricat am fost la magazin sa-l schimb si culmea, acolo a inceput sa taie, am taiat chiar eu si hartie si carton... si am mai luat unul, alt model. Cand am ajuns acasa am vrut sa-i demonstrez fetei ce taie perforatorul si, ce sa vezi, acasa iar face probleme. Pe cel nou nici nu am indraznit sa-l mai incerc Sad
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Mier 09 Mar 2011, 12:09 pm

Asta e cuvantul, eleganta felicitarea ramurica. Spor in continuare. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de corinah Mier 09 Mar 2011, 12:48 pm

Bine v-am gasit. Sunt din Constanta si de curand am descoperit arta Quilling. Din pacate nu pot gasi in acest oras materialele necesare, in special fasiutele speciale pt creatii... Am facut cateva comenzi de la diverse firme gasite pe net, dar taxele postale ma omoara. Daca stie cineva de vreo papetarie care are asa ceva, va rog frumos sa ma anuntati. Multumesc frumos! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
corinah
corinah
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : quilling
Data de inscriere : 09/03/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de diana-s Mier 09 Mar 2011, 1:00 pm

Corina, vezi ca pe str. Cuza Voda, aproape de Piata Grivitei este o librarie micuta Cezarom, au acolo hartie quilling gata taiata, alaturi de multe alte nebunii
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de chivucris Mier 09 Mar 2011, 2:33 pm

multumesc pentru aprecieri. cand voi mai crea cate ceva, am sa revin. mi-ar place sa fac multe, insa nu stiu intre ce sa ma impart mai repede pentru a crea diverse lucruri, dar ma orientez si in functie de cerinte. Smile din pacate, in cercul meu de cunostinte (si nu numai), aceasta tehnica nu este foarte apreciata (doar admirata, dar nu pentru a vrea sa aiba o astfel de lucrare).


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chivucris
chivucris
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 112
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

http://cris-handmadecreations.blogspot.com/    www.atelieruldecr

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de FILIPCAROL Joi 10 Mar 2011, 12:30 pm

tantelu01 a scris:
FILIPCAROL a scris:Buna! Nu stiu daca s-a mai scris pe aici ca nu am rabdare sa citesc toate post-urile dar voi de unde va luati materialele pentru quilling? Am vazut si eu metoda asta si m-as apuca sa vad ce iese. Acul asta special stiti in Bucuresti vreun magazin de unde se poate lua? Am tot gasit ceva pe net dar ia mai mult transportul si parca nu se merita. Multumesc.

E pacat ca nu ai rabdare sa vezi ce s-a scris pana acum pe aceasta tema. Rabdarea e prima conditie ca sa lucrezi in quilling. Imi pare rau, dar in capitolele anterioare s-au dezbatut aproape toate problemele si s-au dat sfaturi pentru rezolvarea lor. E pacat sa mai pierdem vremea repetand pentru fiecare nou forumist aceleasi lucruri. Te rugam sa.....ai rabdare,multa rabdare, nu o sa fie pierdere de timp ci vei avea de castigat si te asteptam cu lucrarile personale.

Chivucris, originale si frumoase sunt lucrarile tale flower
Diana-s, multumim pentru gestul tau frumos. Daca voi avea drum spre mare, poate voi profita si te voi anunta din timp. 160g e singura grosime care o au? Ne poti spune ce nuante gasesti la ei? Eu pentru taiat raman la cutter pentru acuratetea marginii. Marginile zimtate lasate de distrugator (eu am unul care taie fasii de 3mm) parca nu sunt prea aspectuase pentru toate modelele, cel putin mie asa imi pare.
O zi frumoasa la toata lumea! kiss


Eu am rabdare la facut lucru manual si ma implic in ceea ce fac, eu de obicei lucrez goblenuri si crosetez dar acum cu un copil de un an care are nevoie de mine sa ii dau de mancare, sa ma joc cu el, sa il plimb nu prea mai am timp sa stau sa citesc atatea capitole de quilling. Daca e cineva dragut sa imi raspunda unde se pot gasi materiale in Bucuresti ii multumesc, daca nu asta e, o sa gasesc alte metode pana la urma.
FILIPCAROL
FILIPCAROL
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 10 Mar 2011, 12:47 pm

Materiale gasesti in librarii, papetarii, ace sau o scobitoare ai in casa sigur
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de chivucris Joi 10 Mar 2011, 5:55 pm


[/quote]Eu am rabdare la facut lucru manual si ma implic in ceea ce fac, eu de obicei lucrez goblenuri si crosetez dar acum cu un copil de un an care are nevoie de mine sa ii dau de mancare, sa ma joc cu el, sa il plimb nu prea mai am timp sa stau sa citesc atatea capitole de quilling. Daca e cineva dragut sa imi raspunda unde se pot gasi materiale in Bucuresti ii multumesc, daca nu asta e, o sa gasesc alte metode pana la urma. [/quote]


iti raspund si eu, ca o incepatoare in tehnica asta, care nu si-a propus sa faca cine stie ce investitie in materialele cu care lucreaza fetele (ma refer la hartia mai groasa, sau ustensile speciale gen ac, perforatoare, emborsoare), pana ce nu voi stapani bine tehnica, si mi-am luat de la librarie hartie A4 colorata (foarte frumoase culorile), si folosesc un ac de lana, caruia i-am "ciupit" putin urechea, in sensul ca acum e ca o furculita. Smile pana sa imi vina ideea cu acul, foloseam un bat de frigaruie.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chivucris
chivucris
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 112
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

http://cris-handmadecreations.blogspot.com/    www.atelieruldecr

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de anne Joi 10 Mar 2011, 9:47 pm

Ramurica, foarte frumoase martisoarele, unul mai frumos decat altul , iar felicitarea e superba.Felicitari !
Chivucris, foarte originale . bravo!
MihaelaT, au iesit super felicitarile si sunt convinsa ca le-au placut mamicilor .Felicitarile Dianei sunt frumoase si imi place mult tulpina florilor , iar felicitarea ta este foarte draguta nu ai de ce sa te bagi pe sub scaun Smile

Asta i-am facut-o Karinei33 de 8 Martie Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anne
anne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 29
Localizare : o
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Valentina-handmade Joi 10 Mar 2011, 9:52 pm

E foarte frumoasa,are un aer primavaratic! bucurie
Valentina-handmade
Valentina-handmade
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 47
Localizare : Rep. Moldova
Data de inscriere : 30/01/2011

http://valentina-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB