Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(7)

+43
corinah
chivucris
FILIPCAROL
Ramurica
greieras
dia
anka_gabi
adrina
ancush
sunflowers
anne
valentinadof
Valentina-handmade
alexmel93
danutza442
Uca
Karina33
Cristale
magdaR
Ioan Martisor
julix_2007
diana-s
myhappyfeet
Anusca
MoniKozi
clodi
anca56
firimitura
monaistr
gmiki
ala22bala
Maci
MihaelaT
denis21
ismi3ismi
Leutz
firicel
vmir
vlavi
AlinaJ.Bijoux
tantelu01
mamiboom
aba
47 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de myhappyfeet Joi 24 Feb 2011, 10:14 am

cat am lipsit vad pe aici activitate intensa....si rezultate minunate
am lucrat si eu cateceva (unele sunt facute si de mama mea,iar rama pt tablou de sotul meu..vedeti bee ce de ajutoare am avut(pacat ca doar pt o zi :D Sad iar inspiratia pentru palarii a venit dupa acea zi:(

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mia sunt cateva insa nu mai am timp de pozat .va pup.am fugit la treaba ca timpul este fffffffffff scurt kiss
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Joi 24 Feb 2011, 12:02 pm

Vlavi, superbe cutiile, si sfera imi place mult. Flowers
Happyfeet, foarte frumoase toate, felicitari tie si echipei care te-a ajutat. Palariutele imi plac tare. aplauze
Spor in continuare.


Ultima editare efectuata de catre aba in Joi 24 Feb 2011, 12:03 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de anca56 Joi 24 Feb 2011, 12:04 pm

Hai ca suntem puse pe fapte mari.Dupa ce ca suntem asa de harnicute,inspirate,ambitioase,am inceput sa uitam de noi si sa nu ne mai putem opri ( cel putin eu)Am facut peste 100 de felicitari si brusc mi-am dat seama ca nu prea am ce sa fac cu ele.Si culmea e ca am investit ceva in ele zid Acum am pentru un an de zile,cel putin,felicitari pentru toti cunoscutii de ziua lor rade Gata,pentru moment,nu mai fac.Sper ca voua sa va mearga mai bine.Va sarut si ... spor la lucru bee
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 71
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 24 Feb 2011, 12:50 pm

vlavi, imi plac cutiutele, dar si ornamentele de pe ele. Ai un tipar dupa care faci cutiile? ni-l poti impartasi?

happyfeet... da din manute... timpul se scurge...

Spro tuturor
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 24 Feb 2011, 2:28 pm

Eu am vandut aproape tot ce am facut si azi am mai primit o comanda pt. 2 felicitari, dupa un model facut zilele astea si cateva martisoare. Si pe toate trebuie sa le fac pana maine. Noroc ca mai am hrtie pregatita de la ce am mesterit aseara!!! Iar, de lucru ma apuc imediat!!! Smile
Spor la lucru tuturor. Suntem pe ultima suta de metri!!! kiss


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Joi 24 Feb 2011, 4:15 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Joi 24 Feb 2011, 3:04 pm

Deocamdata nu am cum sa va expun un sablon deoarece am lucrat direct pe carton cu rigla si creionul.
Dar promit sa il realizez si sa il postez cat mai curand.
Myhappyfeet, ai lucrat ceva, nu gluma!
Anca, nu-ti face probleme, intr-o zi ai sa vezi ca iti apare o oportunitate de a le valorifica.
Eu am cam vandut tot ceea ce am lucrat.
Am mai pastrat cate ceva sa fac mici daruri prietenelor mele.
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 24 Feb 2011, 4:25 pm

Pt. fetele care vor sabloane pt. cutii uitati aici un site:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu am facut de multe ori cutii dupa sablonul din poza 2!!! Si....sper ca nu fac reclama, ca am pus link-ul aici!!! Smile
Sper sa va fie de folos!!! Ma intorc la mesteritul meu!!! prietenie
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Joi 24 Feb 2011, 4:31 pm

Mai fetelor!Voi lucrati asa fara pauze?Superbe lucrusoare mai facti!Myha,Vlavi,voi somnic numai aveti!Sa aveti spor fetelor la "martisorit"si la vanzare! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 24 Feb 2011, 5:47 pm

In mare viteza am trecut sa va salut si am vazut ce minunatii s-au postat. Va invidiez ca aveti rabdare sa repetati un model de mai multe ori. Pe mine ma "fura peisajul" si mereu vreau altceva. Vad acum ce prost a picat santierul din casa si ce mult timp am pierdut. Fac martisoare sa am pentru targ dar... nu am putut refuza nici cererile primite acasa. M-au prins rau palariutele, unele le-am facut chiar brose, si am migalit mai mult la ele. Acum le am si eu pozate si va arat si voua ultimile martisoare si felicitari. Mult succes la toata lumea in vanzari! Sa dea Dumnezeu sa ramanem fara nciunul wink
Pana pe 1 martie nu cred ca mai intru, avand in vedere ca de maine pana luni o sa fiu 9-21 la targ.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Joi 24 Feb 2011, 5:52 pm

Tantelu,Tantelu,Tantelu...cum ne omori tu pe noi putin cate putin....de ce vrei sa-mi creasca tensiunea?de ce nu faci si tu niste uratenii la care sa nu se uite nimeni?ma innebunesti cu martisoarele tale!sunt SUPERBE!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 24 Feb 2011, 6:15 pm

Firicel, si eu am zis la fel cand am vazut ce s-a postat pe aici. Nici nu mai e nevoie sa fac nominalizari ca "vinovatele" se stiu ele. rade
Noroc cu ideea cartonului ondulat, sa fie si martisoaarele mele un pic altfel. Merci
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Joi 24 Feb 2011, 6:29 pm

Cred ca am sarit "momentul"cartonului ondulat....este ceva special? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 24 Feb 2011, 6:49 pm

Wouuuu! Sunt foarte frumoase! Nici nu stiu ce sa aleg. love Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Joi 24 Feb 2011, 11:21 pm

Tantelu, crezi ca doar cartonul ondulat le face deosebite? Toate sunt superbe, bafta la targ si sa ramai fara martisoare si felicitari. Dar tot am preferate, palariutele. Mie imi plac enorm. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Vin 25 Feb 2011, 6:22 am

Am sa inerc si eu sa fac o palariuta, macar. Dar tare mi-e ca nu voi reusi sa o realizez asa, ca Tantelu. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de diana-s Vin 25 Feb 2011, 8:42 am

pierdusem subiectul de la urmarite si ce de frumuseti ratam love

am vazut niste felicitari superbe

buburuzele pe creion - ingenios

martisor pe carton ondulat - deosebit

palariile - o noua idee de cacareze Laughing

nu mai stiu care cui apartineau asa ca evit sa dau nume :D

*****

rugaminte mare - care aveti salvat ceva imagine pentru quilling legat de maternitate? tin minte ca vazusem candva un model de carut sau o barza
ma puteti ajuta? promit ca vin sa va arat rezultatul final pupi
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de myhappyfeet Vin 25 Feb 2011, 12:06 pm

Diana ma "rasfoieste" putin paginile anterioare si vezi ca eu am facut o barza...sper sa te ajute
pupi
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de diana-s Vin 25 Feb 2011, 12:12 pm

myhappyfeet a scris:Diana ma "rasfoieste" putin paginile anterioare si vezi ca eu am facut o barza...sper sa te ajute
pupi
tin minte ca erau mai multe prin capitolele inchise, cand ma eliberez un pic le iau la rasfoit
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 25 Feb 2011, 12:55 pm

In capitolul 6 pagina 3 am pus eu o felicitare cu barza si carucior. Poate te ajuta. Bafta si spor tuturor fetelor, wink
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 25 Feb 2011, 8:42 pm

Insfarsit am reusit sa descarc pozele cu ceea ce am mesterit eu zilele astea!!! Am vandut cam tot ce am facut!!! Vizionare placuta si astept pareri!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Scuzati calitatea catorva poze dar, sunt facute imediat dupa ce le0am terminatpt. ca a doua zi le-am si dat deja!!! wink Embarassed
Si inca ceva: toate felicitarile au snur atasat, chiar daca in poze nu apare la toate!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de julix_2007 Vin 25 Feb 2011, 10:17 pm

SUPERBE. Cuvintele sunt sarace in fata maiestriei voastre. mirat2
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Vin 25 Feb 2011, 10:22 pm

Alina,sunt foarte fumoase!Nu ai muncit degeaba la ele! Flowers aplauze
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 25 Feb 2011, 10:27 pm

MULTUMESC mult pt. apreciere!!! Sunt asa de happy!!! bounce bucurie multumesc
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de diana-s Vin 25 Feb 2011, 10:30 pm

alina, faptul ca le-ai vandut este cea mai mare apreciere pe care o poti cere
felicitari Smile
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 25 Feb 2011, 10:37 pm

Alina, sunt superbe, felicitari. Flowers aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB