Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(7)

+43
corinah
chivucris
FILIPCAROL
Ramurica
greieras
dia
anka_gabi
adrina
ancush
sunflowers
anne
valentinadof
Valentina-handmade
alexmel93
danutza442
Uca
Karina33
Cristale
magdaR
Ioan Martisor
julix_2007
diana-s
myhappyfeet
Anusca
MoniKozi
clodi
anca56
firimitura
monaistr
gmiki
ala22bala
Maci
MihaelaT
denis21
ismi3ismi
Leutz
firicel
vmir
vlavi
AlinaJ.Bijoux
tantelu01
mamiboom
aba
47 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 04 Mar 2011, 12:22 pm

Merge greu mesageria azi. Si eu am trimis lui Vlavi si vad ca e tot in curs de trimitere
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 04 Mar 2011, 12:24 pm

aba a scris:Bine ai venit alex. Foarte frumoase felicitarile, marginile sunt deosebite. Flowers

Acelasi lucru il pot zice si eu. Marginile mi-au atras atentia!!! Smile
In alta ordine de ideei, Aba imi place mult cum ti-a iesit oul!!! love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Valentina-handmade Vin 04 Mar 2011, 12:29 pm

Foarte frumos!!!
Ai folosit sfoara ca ,,sa-l imbraci"?
Valentina-handmade
Valentina-handmade
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 46
Localizare : Rep. Moldova
Data de inscriere : 30/01/2011

http://valentina-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 12:30 pm

Alina, multumesc pupi Mai am putin si termin alt ou, dupa un link pus de firimitura. Iese frumos, stiu ca ma laud dar de cand l-am vazut l-am vrut. Sa pregatesc ouale mi-a luat timp mai mult, ca sunt din plastic si nu face priza lipiciul. Spor la lucru si voua, hug

Da, e o sfoara subtire, lipita de ou.


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 04 Mar 2011, 12:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare pentru girl)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de alexmel93 Vin 04 Mar 2011, 12:33 pm

Foarte frumos oul, spor la mai multe!
alexmel93
alexmel93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Valentina-handmade Vin 04 Mar 2011, 12:54 pm

Mersi mult!Am sa caut si eu acest tip de sfoara. kiss
Valentina-handmade
Valentina-handmade
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 46
Localizare : Rep. Moldova
Data de inscriere : 30/01/2011

http://valentina-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Vin 04 Mar 2011, 1:44 pm

alexmel tare frumoase felicitarile. cartonul de unde ti-l iei ca vad ca ai ceva modele mai deosebite.

aba frumos oul. dupa ce link pus de mine vei lucra? eu am imbatranit si m-am senilizat si nu imi mai amintesc ce linkuri am pus pe aici kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 1:45 pm

La resurse si linkuri pentru bricolaj. Ultimul link, unde scrie si aici ceva minunat. pupi pupi


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 04 Mar 2011, 1:47 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat litera)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de alexmel93 Vin 04 Mar 2011, 1:58 pm

Cateva modele de carton le-am gasit la o librarie de cartier si cateva mi le-a trimis cineva din afara. Smile i-am pus sa caute si mi-a gasit
alexmel93
alexmel93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 2:14 pm

Acum l-am terminat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 04 Mar 2011, 2:17 pm

Nişte mărunţişuri făcute în ultimele zile:

primii mei trandafiri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

o maşinuţă
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Vin 04 Mar 2011, 2:20 pm

Ce frumos e sa intri si sa dai de atatea modele noi si interesant!
Bravo, alex, sunt deosebite felicitarile.
Aba, cred ca mi-ai dat o idee, am si eu vreo 4 oua de plastic. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tantelu, am primit mesajul, multumesc! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 2:20 pm

Frumosi trandafirii, dar masinuta e bestiala. aplauze aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 04 Mar 2011, 2:40 pm

Mulţumesc aba, eşti foarte amabilă! Pe lângă ce faci şi ne arăţi tu, eu sunt la genunchiul broaştei... Dar îmi place!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 2:49 pm

Nu sunt amabila, chiar imi place ce postezi. Eu m-am apucat de quilling dupa ce am vazut lucrarile voastre, toate capitolele, sunt si ale tale pe acolo. Spor in continuare. Si inca ceva: pot sa fac si eu o masinuta? Fiu-meu e inebunit dupa F1. pupi

Vlavi, cu sfoara( dar cred ca merge si cu altfel de ata) e una din idei sa faci hartia sa stea pe plastic. Pentru cos, am uns tot oul cu lipici, am pus fasii din batiste de hartie cat am putut de uniform. L-am lasat sa se lipeasca bine pana a doua zi, dupa care am mai pus un rand de hartie lipita. Cand a fost uscat, am dat putin cu smirghel sa-l mai nivelez si dupa aia am pus florile si restul. Alte idei nu am cum se poate lipi pe plastic. Daca te ajuta ce am scris, spor la lucru. hug


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 04 Mar 2011, 2:56 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare pentru vlavi)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 04 Mar 2011, 2:50 pm

Aba, oooooale tale sunt..... mirat2
Moni, vad ca ai prins miscarea cu trandafirii. Cand le dai drumul, incearca sa controlezi colturile, sa fie intercalate. Cu masinuta aia frumoasa, sa inteleg ca ii faci zestre baiatului? rade
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 04 Mar 2011, 2:57 pm

Aba m-ai dat gata cu oul tau. Si sa stii ca aseara admiram si eu minunatiile din acel link!!! F. frumos!!! Flowers
Moni, imi place cum ti-a iesit masinuta!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 2:57 pm

Tantelu pupi Alina hug Asa-i ca-s frumoase? Mai fac unul cu trandafiri ( ca tot am invatat sa-i rasucesc) si ma linistesc.


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 04 Mar 2011, 2:59 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare.)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 04 Mar 2011, 3:53 pm

Multumesc tuturor pentru aprecieri. Eu tot ce pun aici este in primul rand pentru a primi observatii constructive, ca sa invat. Cat despre inspiratie, nu ma deranjeaza absolut deloc daca cineva se inspira (de fapt sunt chiar magulita). Daca ceva nu vreau sa fie copiat, cu siguranta nu il fac public. Dar pana acum am tinut pentru mine doar ceea ce nu mi-a iesit si nu am fost multumita. SI consider ca pana o poza este facuta publica, se poate reproduce cu mai multa sau mai putina fidelitate. Parerea mea, nu dau cu parul.

Sper ca fiului meu sa fiu in stare sa-i fac zestrea din ceva mai rezistent decat hartia, Constanta... hihihi... ca daca ii fac zestre din 'cacareze' cred ca la 18 ani nu va fi chiar multumit... Smile)

Numai bine si spor tuturor!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Vin 04 Mar 2011, 4:31 pm

Multumesc moni, deja am inceput-o. Asa cred si eu, ca o poza afisata poate fi inspiratie pentru altii, altfel nu ar face-o publica. Dar scriu in numele meu, nu stiu cum gandesc alte fete, de aceea mai bine intreb.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vmir Sam 05 Mar 2011, 11:28 am

Aba ...ce minunatii... pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am mai facut si eu cateva balarii..ca sa le spun
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Sam 05 Mar 2011, 12:16 pm

Frumoase balarii vmir. Imi plac si culorile, sunt atat de vii. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 05 Mar 2011, 3:00 pm

vmir a scris:

Am mai facut si eu cateva balarii..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] eu le-as spune minunatii dar ,ma rog...!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Sam 05 Mar 2011, 3:13 pm

Vmir, e a nu stiu cata oara cand raman impresionata de delicatetea lucrarilor tale.
Sunt asa de aerisite, de gingase! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vmir Sam 05 Mar 2011, 9:00 pm

Multumesc fetelor...da nu mai vreau balarii..m-am saturat ...cine are ideei pentru Paste ca vreau sa lucrex cateva ..pana ma internez ca pe urma nu mai am timp..Am incercat o cruce da mi aluat jumate de zi...lucrata la latime 2 mm..
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB