Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Martisoare din diverse materiale 2

+65
valentinadof
Gabiuta
norelif
carolina-bubulina
ionela stefan
angells
craluca
Savu Ramona
dienutzababy
Iulia40
symos
amoni
anasia
MARI_H
iuliana72
dorina64
Ramonica
Cristache
Bianka7
speranta2010
trice
MihaelaT
ismi3ismi
Uca
delia34
carmenco
greieras
Crissy86
betymi72
Giobsy
Admina
ikuta
cory74
odrina
mykya
Gianina4ever
denis21
arielas
Andata
aba
gmiki
diana-s
Valentina-handmade
diada
stoy
cld
samo99ro
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
Ana Maria
Steluzza
danadea
mariaz_09
RamonaM
CCristinaC
emma90
Nicoleta Irimescu
europolis
firicel
Maci
olympia
AlinaJ.Bijoux
came_lia
corina corina
myhappyfeet
69 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de danadea Lun 14 Feb 2011, 7:37 am

Ana Maria, sunt foarte frumoase; imi plac si culorile. Flowers
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 14 Feb 2011, 8:22 am

Ana Maria !Felicitari!
Deosebit de frumoase aceste martisoare relializate de tine printr-o tehnica speciala si migaloasa.
Mult succes si multa bafta sa ai cu ele ! hug hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 14 Feb 2011, 9:16 am

Va multumesc foarte mult Merci , sunteti tare dragute! Cum am spus, nu se compara cu frumusetile si migalelile pe care le-am vazut aici dar a fost amuzant sa dau o alta utilizare unor pulovere de care nu ma induram sa ma despart. Am mai facut si o bratara dintr-o fasie taiata din maneca si pe care am impaslit apoi tot cu acul, o voi posta la sectiunea potrivita.
kiss
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de samo99ro Lun 14 Feb 2011, 9:24 am

Ana Maria, dar arata foarte bine martisioarele tale. Si mai e si munca multa la ce ai facut tu. Felicitari. Sa le vinzi repede si bine.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de cld Lun 14 Feb 2011, 9:43 am

va arat si eu ce incerc sa fac. sunt martisoare pentru baiatul meu sa dea fetelor si doamnelor de la scoala. pozele sunt facute cu manera web asa ca nu se vad bine culorile.
totusi vreu sa va rog sa imi dati o idee cum sa le finisez la codita, cu ce sa o imbrac sa nu fie prea grosolane. am incercat cu banda izoliera si nu imi place. am sirma foarte subtire siliconata verde dar nu stiu cum sa fac. ceva idei?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
imi pare rau ca nu sint fotografiate artistic, dar trebuie sa imi achizitionez o camera foto
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 14 Feb 2011, 9:44 am

Multumesc samo, Merci Merci venite de la tine aprecierile inseamna foarte mult!
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de stoy Lun 14 Feb 2011, 9:58 am

Sunt foarte frumoase martisoarele tale CLD.
Eu ti-as sugera sa cumperi un fir de matase ( eu am gasit papiode cu un fir subtire de matase) si imbraci codita in firul de matas ( metoda e asemanatoare cu torsul lanii). Capetele le lipesti cu aracet.
Daca nu ai matase, hartie creponata( de aia de care se cere la gradinita) tai fasii subtiri de 0,5 cm si la fel infasori coditele in hartie, capetele lipite cu aracet.
Sper ca ti-am fost de folos si daca nu ai inteles da-mi un msg si incerc sa ma fac mai explicita.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de cld Lun 14 Feb 2011, 10:00 am

mersi mult stoy!
si eu ma gindisem la hartie creponata si cred ca si am acasa ramasa de la fimiu, dar nu stiam cum sa fac .
mersi inca o data! kiss
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Feb 2011, 2:53 pm

Se vede ca se apropie martie , fetelor ! Apar tot mai multe martisoare , care mai de care mai frumoase si mai colorate . S-aveti spor si vanzare buna !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diada Lun 14 Feb 2011, 2:57 pm

Vreau si eu sa va untreb de unde va luati pungutele si cartoanele pentru martisoare, am cautat in oras si nu am gasit....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Feb 2011, 3:05 pm

Draga Maci , nota 10 de la mine . Pentru Ramona , Myha , Ana maria si Cld , la fel ! Nu stiu din ce sunt facute martisoarele tale Myha Embarassed , iar ale tale Cld presupun ca sunt din margele pe sarma . Presupun bine? Rolling Eyes
Draga Diada , eu am cumparat carton colorat (coli )de la librarie si il scriu cu manutele mele , apoi il tai cu o foarfeca in zig-zag . Dar daca ma plictisesc am de gand sa desenez o coala intreaga si sa o multiplic la imprimanta , chit ca termin tusul . S-ar putea insa , sa mai fac pofta de desenat fetei si chiar sotului meu si poate scap mai repede .Eu ti-am dat o idee ... dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de firicel Lun 14 Feb 2011, 3:20 pm

Fetelor care ati postat astazi martisoare(ca sunteti asa multe de nu va pot enumera pe toate harnicutele!)sunteti nemaipomenite!Ati facut niste martisoare cum nu se poate mai frumoase!Sunteti primul TOATE!M-ati dat gata....sunt foarte impresionata de cata arta si maiestrie am gasit aici...Felicitari! aplauze aplauze aplauze Flowers Flowers Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diada Lun 14 Feb 2011, 3:33 pm

corina corina a scris:
Draga Diada , eu am cumparat carton colorat (coli )de la librarie si il scriu cu manutele mele , apoi il tai cu o foarfeca in zig-zag . Dar daca ma plictisesc am de gand sa desenez o coala intreaga si sa o multiplic la imprimanta , chit ca termin tusul . S-ar putea insa , sa mai fac pofta de desenat fetei si chiar sotului meu si poate scap mai repede .Eu ti-am dat o idee ... dama

da, e o idee foarte buna, dar pungute? eu vreau sa fac niste cercei ceva, o brosa, sa le dau la cunostinte nu fac catre vanzare ca nu am timp....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Feb 2011, 3:47 pm

In loc de pungute , pun tipla . Am luat-o de la un magazin alimentar (la florarii nu am gasit transparenta ) . Tai bucati de doua ori mai lungi decat cartonul , indoi tipla in forma de ''u ''peste martisorul deja prins pe carton si capsez . Trebuie sa fi vazut si tu martisoare ambalate asa , doar ca era un plastic mai tare . Am sa postez si eu , imediat ce le fac .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diada Lun 14 Feb 2011, 3:53 pm

Da, se vede ca aveti mana formata, si ochiul! multumesc mult de indicatii Merci nu m-as fi gandit. Sper sa le fac ok asi sa le pun si eu la subiect lol! oricum, ale voastre sunt minunate!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de RamonaM Lun 14 Feb 2011, 4:33 pm

Fetelor cu cat vindeti voi martisoarele? Ca eu nu am cu sa ies in oras sa fac o comparatie. Multumesc Corina hug
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 14 Feb 2011, 4:47 pm

Eu le dau cu maxim 4 lei!!!! Nu le dau mai scump pt. ca le vand la servici la parintii mei iar, colegii sunt persoane care lucreaza la stat!!! Altundeva nu am incercat sa le vand pana acum!!! Sunt tare curioasa cum le vindeti voi!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de RamonaM Lun 14 Feb 2011, 4:52 pm

Eu cu 2 sau 3 lei
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de myhappyfeet Lun 14 Feb 2011, 6:21 pm

CLD sunt suuuuuuuuuuuuuuper frumoase....daca ai putea face un tutorial........ hug
Diada de unde esti?
Martisoarele mele sunt facute din paste fainoase wink .......colorate cu marker
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Valentina-handmade Lun 14 Feb 2011, 6:25 pm

Iata si clopoteii mei:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Valentina-handmade
Valentina-handmade
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 46
Localizare : Rep. Moldova
Data de inscriere : 30/01/2011

http://valentina-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de myhappyfeet Mar 15 Feb 2011, 9:02 am

F frumosi wink pupi
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de cld Mar 15 Feb 2011, 9:48 am

mersi fetele!
da sint din margele de nisip pe sarma!
am gasit in picasa tot felul de diagrame. cine vrea adresele de la picasa sa imi dea un pm.
am facut si mai mari, dar nu mergeu pentru martisoare.
astazi am sa cumpar, daca gasesc, pungute si snurulete si o sa vi le prezint si frumos ambalate!
am gasit si o prietena care are magazin si o sa vand daca am timp sa fac mai multe, dar nu stiu cu cit! m-am gindit la cele micute la 1-1.5lei iar la cele mai " complicate" 2 lei. nu o sa cistig mare lucru, dar pentru prima data cind vind ma multumesc sa imi scot banii pe margele.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de myhappyfeet Mar 15 Feb 2011, 9:51 am

cld a scris:mersi fetele!
da sint din margele de nisip pe sarma!
am gasit in picasa tot felul de diagrame. cine vrea adresele de la picasa sa imi dea un pm.
am facut si mai mari, dar nu mergeu pentru martisoare.
astazi am sa cumpar, daca gasesc, pungute si snurulete si o sa vi le prezint si frumos ambalate!
am gasit si o prietena care are magazin si o sa vand daca am timp sa fac mai multe, dar nu stiu cu cit! m-am gindit la cele micute la 1-1.5lei iar la cele mai " complicate" 2 lei. nu o sa cistig mare lucru, dar pentru prima data cind vind ma multumesc sa imi scot banii pe margele.
Asa de ieftin??? mai gandeste-te..la cat de frumoase is...e pacat pupi
De unde din PH esti?poate iti fac eu safteaua... Smile
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de samo99ro Mar 15 Feb 2011, 9:56 am

Nici eu nu le-as da asa ieftin. E vorba si de material si de manopera. Eu zic sa incepi de la 5 lei si vezi cum merge. Daca e cazul, mai lasi, dar nu mai jos de 3-3,5 lei. Ar insemna ca ai muncit degeaba. Nu ma pricep la vanzari, dar ma gandesc cat as da eu pe ele. Mai bine sa ai de unde sa scazi. Ca de crescut nu mai poti daca ai inceput cu pret mic.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Mar 15 Feb 2011, 10:04 am

din experientele mele cu vanzarea, la mine la functionat urmatoarea tactica psihologica - unul la 2 lei, 3 la 5 lei...unul la 3 lei, 2 la 5 lei
sau 3 la 10 lei...si tot asa, se incanta altfel omul... pe probate Laughing
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 2 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB