Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyAstazi la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyAstazi la 8:49 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyAstazi la 8:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ornarea torturilor noastre - cap.V

+66
voicu silvia
annamaria26985
dandana
danniela
melus
totolina
manuela29
nicopop
Anusca
marcus
cory74
zahariaelouise
ivanoiuadela9
ragazza
teisoara
alexia
monatibi
mnarcisa
la261019
emi
mykya
claudiana
symos
Steluzza
HINTARI NICOLETA
Savu Ramona
Uca
silvisor
Floren
violeta25
denis21
valentinadof
degetica
RamonaM
iulia sevcenco
MagdaMarin
hanga mirela
corina corina
gabitza05
Giobsy
arielas
arime
diada
AlinaJ.Bijoux
adelina24
violetas
Gianina4ever
codruta-cosmina
Admina
danae
Karina33
stoy
SilviaDumitrescu
marina40
firicel
cristina350
MihaelaT
Motzu
Maci
cris69
mariaz_09
Gabiuta
Marry
amoni
bibidesign
zylv
70 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Mier 23 Feb 2011, 6:13 pm

ok o sa il impart cu toata lumea acum sa imi iasa rade
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

L.E. 1
ma am o intrbare pasta de zahar e buna la gust adicapoate fi mancata?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

L.E. 2
scuzati greselile de ortografie dar ma chinuie un pici mic.



Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 24 Feb 2011, 7:10 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Mier 23 Feb 2011, 9:50 pm

sigur ca se poate manca.si ii poti da gust cu ajutorul esentelor.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Mier 23 Feb 2011, 10:22 pm

as dori sa fac un tort imbracat in pasta sa il fac cadou de 8martie ptr nasa ficei mele desi am incercat sa fac pasta din zahar si nu am reusit sa o fac dar mai incerc sam facut trandafiri din rahat dar devin casanta pasta cand se usuca si ce crema ar merge la cel glazurat cu cioco si la cel cu pasta eu nu am lucrat decat cu frisca si cu cioco tartinabilamai vreau sa va intreb cum se pun poze k nu am reusit cer cam multe si imi cer scuze dar sunt la inceput va multumesc anticipat kiss
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 24 Feb 2011, 7:15 am

Mirela te rog sa citesti Regulamentul aflat in semnatura mea,privind mesajele scrise cu majuscule, postarea mesajelor succesive si deschiderea unui subiect nou in cazul in care deja exista unul pe aceasta tema.

Multumesc.



_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty crema pentru torturi

Mesaj Scris de hanga mirela Joi 24 Feb 2011, 3:31 pm

bua ziua as dori si eu o crema pentru tort cara sa mearga la tort imbracat in pasta de zahar si unu glasat cu ciocolata va multumesc anticipat
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de iulia sevcenco Joi 24 Feb 2011, 4:44 pm

multi iubesc crema ganache pentru ca nu este complicata si este delicioasa . merge pentru ambele torturi. ai nevoie de 4-5 ciocolate amarui de peste 60% cacao si 6-700 ml frisca lichida , se pune frisca pe foc sau la bainmarin si se pune ciocolata rupta bucati , se amesteca pana se topeste ciocolata . se da la rece pana a doua zii si se bate cu mixerul pana isi dubleaza volumul , adica se cremoseaza in functie de aerul inglobat in compozitie se pot pune arome de rom si chiar fructe confiate , se intinde pe blat si gata , atentie insa nu trebuie insiropat prea mult blatul ,iar inainte de a intinde foaia de pasta de zahar nu uita sa ungi ultima foaie cu putin unt frecat in prealabil sa nu alunece pasta de zahar iti doresc pofta buna
avatar
iulia sevcenco
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Joi 24 Feb 2011, 4:47 pm

multumesc mult de tot iulia kiss
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 24 Feb 2011, 10:11 pm

Mirela poate nu ai observat dar exista un topic deschis care se numeste ORNAREA TORTURILOR NOASTRE.
Daca il iei incet la rasfoit vei gasi acolo si cum se orneaza torturile cum se imbraca,retete de creme etc.
Deci te rog sa nu mai decshizi un nou subiect pentru a intreba cate ceva ci posteaza intrebarile aici.
Multumesc.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 24 Feb 2011, 10:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : Corectat)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Vin 25 Feb 2011, 2:45 pm

ce blat folosit la tortul imbracat in ciocolata dar la cel cu pasta de zahar?
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de RamonaM Vin 25 Feb 2011, 6:39 pm

Din cate stiu eu orice fel de blat, dar trebuie uns cu unt sa fie uniform astfel incat pasta sa se aseze perfect
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de arime Dum 27 Feb 2011, 11:33 am

Tort, figurina aparat de tatuaje:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Dum 27 Feb 2011, 12:02 pm

imi place foarte mult. felicitari.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Dum 27 Feb 2011, 2:40 pm

am o nelamurire voi puneti ceva arome in pasta de lapte praf ca am facut trandafiri si au un gust puternic de lapte praf k la pasta de zahar se pune din cate am inteles si daca da cand se pune si inca ceva ai mei nu se intaresc raman gumati eu pasta am facut-o din sirop de zahar si nu cu miere sa fie de la sirop?? asa trebuie sa ramna?si am mai facut si din rahat si dupa uscare devin sfaramiciosi stiti cumva de ce?
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 27 Feb 2011, 4:06 pm

Arime, e tare frumos. Felicitari!
Mirela, de cele mai multe ori fac pasta de zahar pt figurine si trandafiri cu jeleuri din acelea ursuleti, viermisori, vacute,...si pun si zeama de lamaie sa nu fie asa dulci. Alte arome nu pun si se intaresc, nu raman ca si guma.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 27 Feb 2011, 4:09 pm

Din pacate nu stiu unde ai gresit dar te pot ajuta cu un filmulet. Mama mi-a facut un tort cu pasta facuta asa si a iesit f. bine!!! Din pacate scrisul la filmulet e in italiana. Sper sa nu te deranjeze!!! Nu am gasit nimic in romana si nici nu mai am timp sa caut acum!!! pupi

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Dum 27 Feb 2011, 6:23 pm

din jeleu nu am incercat cum faci din jeleu? eu am facut din rahat si din lapte praf dar nu am reusit din bezele marshmllow nu am incercat ca se gasesc mai greu dar ma bate gandu sa incesc oricum va multumesc de idei
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 27 Feb 2011, 9:25 pm

Pun jeleuri intr-o cana, o lingura de zeama de lamaie si daca e nevoie sa colorez pun si colorant ca eu am din cel lichid, mai completez cu apa cam cat sa ajunga pe la jumatatea lor. Dupa o ora, chiar doua le pun intr-o craticioara mica, mica sa se topeasca si fac la fel cum arata in filmuletul de mai sus.
Nu-ti pot spune exact cate jeleuri, cata apa,... ca eu pun ochiometric in functie de ce vreau sa fac. Am acoperit si tort cu pasta de zahar cu jeleu si chiar e mai simplu ca cea cu miere.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Lun 28 Feb 2011, 8:41 am

va multumesc de raspunsuri o sa incerc cu jeleuri am de facut un tort pentru duminica dar o sa incerc in cursul saptamanii sa vad daca imi iese nu vreau sa dau gres ca pasta de lapte praf si cea de rahat dar bomboanele sugus se folosesc numai la figurine?
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de degetica Mar 01 Mar 2011, 9:49 pm

Fetelor, am vazut aici torturi superbe care seamana cu cele de la tv si am vazut ca era si o reteta pentru pasta de zahar. Eu am o intrebare, nu se poate colora pasta aceea si cu ceva coloranti naturali? Mi-ar placea sa incerc sa fac si eu un tort, dar ma feresc cat pot de coloranti alimentari, nu vreau sa folosesc deloc.
Asta era si nedumerirea mea cand vedeam torturile de la emisiuni: sunt extraordinare, frumoase, colorate, dar toti colorantii aceia nu fac rau? Sunt si bune la gust?
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de mariaz_09 Mar 01 Mar 2011, 10:52 pm

Eu cred ca daca faci un tortulet la ocazii si servesti o feliuta nu prea are ce sa dauneze,mai ales ca nu suntem profesioniste si nu facem torturi la foc continuu.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de adelina24 Mier 02 Mar 2011, 11:28 pm

L-am facut sambata :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 02 Mar 2011, 11:30 pm

aglaia a scris:L-am facut sambata :
si l-ai mancat duminica rade
scuze nu m-am putut abtine rade Am o hlizeala in mine de parca chiar am fost la nunta la karina si am baut pe rupte rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 03 Mar 2011, 12:46 am

Dragut tort!!! Parca imi e pofta de o felie!!! Da banuiesc ca nu ti-a mai ramas nimic din el!!! Smile
Silvia, ce ai draga ca ma mokipsesti si pe mine? Vad ca se ia!!! rade
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de adelina24 Joi 03 Mar 2011, 10:02 am

Fuse , fuse si se duse !Oricum torturile mele nu sunt ca cele prezentate de voi . Sunt mai stangace . Le-am promis fetelor ca sambata si duminica v-om manca in sufragerie cu tot tacamul : suc , farfurii bune , prajituri sau tort , cu conditia ca sa ma ajute la stransul mesei . Cand am inceput sa ma tin de promisiune m-au intrebat : cine vine la noi ? .
Macar sambata si duminica sa ne respectam , ca in cursul saptamanii mancam pe apucate si tot stam in bucatarie . De ce sa pun masa in sufragerie doar cand vin musafirii si cand este sarbatoarte ?
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de degetica Joi 03 Mar 2011, 1:03 pm

Am vazut la un moment dat un link pe aici cu un magazin online cu tot felul de lucruri pentru torturi. M-am uitat inapoi si nu mai dau de el. Stie cineva care era linkul, va rog?
M-am gandit ca ar fi dragut sa fac un tort pentru ziua mea, care cade in post. Aveti idee de vreo reteta de tort de post? foame
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB