Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ornarea torturilor noastre - cap.V

+66
voicu silvia
annamaria26985
dandana
danniela
melus
totolina
manuela29
nicopop
Anusca
marcus
cory74
zahariaelouise
ivanoiuadela9
ragazza
teisoara
alexia
monatibi
mnarcisa
la261019
emi
mykya
claudiana
symos
Steluzza
HINTARI NICOLETA
Savu Ramona
Uca
silvisor
Floren
violeta25
denis21
valentinadof
degetica
RamonaM
iulia sevcenco
MagdaMarin
hanga mirela
corina corina
gabitza05
Giobsy
arielas
arime
diada
AlinaJ.Bijoux
adelina24
violetas
Gianina4ever
codruta-cosmina
Admina
danae
Karina33
stoy
SilviaDumitrescu
marina40
firicel
cristina350
MihaelaT
Motzu
Maci
cris69
mariaz_09
Gabiuta
Marry
amoni
bibidesign
zylv
70 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Dum 23 Ian 2011, 6:50 pm

karina, foarte frumos tortul. si glazura ti-a iesit foarte bine.
sa traiesti la multi ani, draga mea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Karina33 Dum 23 Ian 2011, 8:28 pm

Admina iti dai seama ca a fost bataie pe florile de la Cris! Omu' meu a incercat sa fure o frunza dar nu i-a mers ca se intarise deja glazura...Te asteptam cu drag ca a fost destul tort!

Cris am facut cam tare glazura dar nimeni n-a comentat nimic! Mersi iar pentru tot! pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de codruta-cosmina Lun 24 Ian 2011, 3:04 pm

FELICITARI fetelor ptr. creatiile voastre dulci atit la gust cit si la privit!!!
ptr. Cris....fara cuvinte pupi se intrece pe ea insasi.....si vad ca se intrec in maiestrie si celelalte fete!!!!cu intirziere LA MULTI ANI!fiicei tale Embarassed
scuze ca am disparut din decorul forumului atita timp.....prea multe evenimente mi-au invadat viata.....mult prea multe....unde mai pun ca calculatorul a fost la reparat vreo 3 saptamini......tehnica asta...se strica si ea!!!!
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Motzu Joi 27 Ian 2011, 2:37 pm

Timid, va arat si voua ce am muncit asta vara pentru nepotul (finul) meu. Este de langa Ploiesti si a venit la Valcea sa-si faca ziua. Avand onoarea sa fiu gazda petrecerii am zis ca ar fi frumos sa-i oferim un tort decorat cu Gormiti (eroii lui preferati). Cu un an inainte avusese tort cumparat cu Spiderman. Am cautat pe net ceva modele, m-am sfatuit cu Karina din ce si cum sa-l fac (ea mai citise pe aici despre cocos colorat, pasta de zahar). Tortul l-am facut diplomat "light" cu iaurt, fara oua, cu fructe de sezon: mure, prune, pere,.... parca si stafide
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cu o seara inainte am facut salam de biscuiti si am modelat un vulcan si un munte. Tortul l-am imbracat cu frisca si apoi nuca de cocos colorata diferit. Vulcanul l-am imbracat in glazura ciocolata si lava din frisca cu colorant, muntele cu frisca si cocos verde. Eroii astia sunt de 4 tipuri: de foc, de apa, de aer si de pamant
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
N-am avut platou dreptunghiular, am facut doar torturi rotunde; asa ca am invelit un carton gros de la cutie in folie de aluminiu. Figurinele mi le-a dat Theo sa le pun pe tort, imediat dupa ce a suflat au fost linse de frisca.
rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru fapta asta am fost taxata box jumate de an de al meu copil sa-i fac si lui, ca si el vrea asa sau cu masini. Acum am inceput sa ma documentez despre pasta de zahar caci mai sunt 2 luni si va trebui sa-i fac si lui Armin un tort frumos
Mai jos e acelasi tip de tort, de data asta cu fructe confiate si piersici din compot, facut pt ziua mea. In dreapta e "tort la metru" (are aproximativ un metru in lungime), un chec alb, unul negru; taiate felii subtiri lipite cu crema de fistic, glazura ciocolata. Se taie oblic si se vad dungi intercalate de culori. E bun, e preferatul lui Anne.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 27 Ian 2011, 2:41 pm

Valeu,ce e aici,ne imbolnavim...Foarte frumoase si ...apetisante!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Sam 29 Ian 2011, 12:27 pm

motzu dar esti harnica nu gluma. imi place cum ai ornat tortul lui theo. felicitari
eu am ornat unul ieri. a avut 7 kg si este dobos in interior.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de violetas Sam 29 Ian 2011, 12:38 pm

Arata grozav! nici ca-ti vine sa tai din el.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 29 Ian 2011, 1:55 pm

Merg si eu cu trenuletul Thomas pana la Timisoara ca mi-este dor.Foarte frumos Cristina,...i-l vreau eu tot!Bravooooo!!!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Sam 29 Ian 2011, 2:09 pm

multumesc. cred ca deja nu i-a mai ramas nici macar un ochisor.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Motzu Sam 29 Ian 2011, 6:10 pm

Multumesc frumos.pupi
E superb tortul cu Thomas...nu are nici un defect. Eu sunt la 100 ani departare de a realiza asa ceva, dar voi improviza eu o masina in martie wink
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de adelina24 Dum 30 Ian 2011, 11:57 am

In aprilie am este ziua Amaliei si m-am gandit sa fac putina practica pentru tortul printesa . Sa nu radeti ca este primul tort de acest gen . Cand l-a vazut Amalia m-a intrebat cu teama :"O sa-mi mancati si papusa ?" ( l-am ornat la ora 5 dimineata ca sa fie o surpriza pentru ele . )Pozele le-am facut cu aparatul rasturnat iar cand am rasucit pozele au iesit putin comprimate asa ca pun pozele rasturnate ca arata ca in realitate . Nu trebuia sa ii mai pun funda la spate ( am realizat dupa ce am pus funda ) mai ales ca mi-a iesit stramba .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 30 Ian 2011, 2:35 pm

Pt. primul tort de genul arata chiar bine!!! Si fetita ta a fost tare dragalasa cu untrebarea pusa!!! Spor de pe acum la cel realizat pt. ziua ei!!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Dum 30 Ian 2011, 3:12 pm

aglaia dar tortul arata chiar foarte bine. nu s-ar spune ca e primul.
abia astept sa vad cat mai multe ornate. nu ce te prinde microbul sa te vad cum scapi wink
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de diada Dum 30 Ian 2011, 3:33 pm

Cris, felicitari, tare de ot Thomasul, inchid repede pagina sa nu-l vada fi-miu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de arime Dum 13 Feb 2011, 11:04 am

Reusit Thomas-ul tau Cris ;)

Un tort recent...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de arielas Mar 15 Feb 2011, 4:32 pm

Frumoase torturi va ies din maini.! Aveti toata admiratia mea. Sa va mai arat si eu oare un tortulet de sf. Valentin?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Eu am venit cu tortul, florile sunt de la sotul meu! Inca ne mai iubim.... love
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Mar 15 Feb 2011, 5:47 pm

arimeeeeeeeee, m-ai lasat masca. super.
arielas, iti doresc iubire minunata si curata si de acum inainte si tortul este foarte reusit. glazura e perfecta, parca ii si simt mirosul.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Giobsy Mier 16 Feb 2011, 7:52 am

Arielas, interesanta "declaratie" de dragoste ! Si vorbe si fapte...din inima.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de gabitza05 Joi 17 Feb 2011, 1:11 pm

Am facut si eu un tort pentru ziua unor unchi ai mei umplut cu crema din ciocolata topita si frisca hulala ,reteta luata de pe forum .A iesit o bunatate,iar matusa a fost super incantata. Va multumesc ca existati si ca pot invata atatea de la voi. bucurie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gabitza05
gabitza05
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Galati
Data de inscriere : 11/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de corina corina Lun 21 Feb 2011, 1:38 pm

Foarte frumoase torturile voastre , fetelor ! click
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty IMBRACAREA TORTURILOR IN CIOCOLATA

Mesaj Scris de hanga mirela Mier 23 Feb 2011, 4:38 pm

AS DORI DACA PUTETI SA MA AJUTATI CU O GLAZURA DE IMBRACAT TORTUL DAR SA NU FIE NICI MOALE DICA SA NU RAMANA MOALE DAR NICI SA CRAPE CAND TAI TORTUL
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Mier 23 Feb 2011, 5:24 pm

iti spun eu o reteta pe care o folosesc. la 200g de ciocolata, eu nu folosesc de menaj ci doar primole, kandia, poiana pun 125 ml frisca lichida si pun craticioara pe baie de abur pana se topeste ciocolata. usor amestec in ea dar numai cu ustensile din lemn sau plastic.
si o tortni pe tort. incepi din mijloc spre margine. tortul il pui pe un gratar iar ciocolata ce curge o iei cu o lingura si o adaugi pe margine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de hanga mirela Mier 23 Feb 2011, 5:37 pm

multumesc mult cris chear aveam nevoie nu am mai lucrat cu ciocolata decat in tort si ornat cu frisca kiss


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 24 Feb 2011, 7:10 am, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje)
hanga mirela
hanga mirela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : tecuci
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de cris69 Mier 23 Feb 2011, 6:01 pm

nu ai pentru ce. eu mai combin ciocolata amaruie cu ciocolata cu lapte.depinde cat de dulce vrei glazura.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 23 Feb 2011, 6:08 pm

hanga mirela acum asteptam poze cu tortul gata (cva sa nu zic ca asteptam cate o portie de tort fiecare ) wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.V - Pagina 2 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB