Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 15 Feb 2011, 4:01 pm

nu mai stiu ce sa fac sa nu mai mananc atat de mult,mi-e sila de mine cat de lipsita de vointa pot fi,imi vine sa ma infometez zilnic,ca dc gust ceva cat de cat apoi imi tot vine sa mananc,nu ma pot opri din mancat pana nu sunt suficient de satula cat sa ma simt bine si sa nu ma mai gandesc doar la mancare,dc mananc mai ok,nu ma simt satula,ma simt frustrata,nervoasa si numai la mancare imi sta capul,imi vine sa urlu,sa ma dau cu capul de pereti,nu stiu ce sa mai fac plange plange shot shot shot .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 15 Feb 2011, 8:15 pm

deiutza eu patesc asa ca tine dupa ce am perioada cand mananc cam prea putin...stiu ca pana de curand ai mancat si la 5 seara singura masa din ziua aia, poate e si asta o cauza...

cris 54 iti arata acum, dupa ziua ta, in max o sapt revii la greutatea ta Smile

julie si mie imi e un sooomn....cand iei vacanta?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mar 15 Feb 2011, 11:50 pm

voi va plingeti de mincat..io ce sa mai zic??
de duminca am un chef nebun de dulciuri.orice doar dulce sa fie...

andrica, vineri e ultima zi de scoala..de luni, vacanta o saptamina.
am vrut sa mergem in canada, da' nu cred ca rezist 6-7 ore in masina..numai cind ma gindesc la calatoria cu avionul din ro si -mi trece pofta..nu stiu, om vedea...
tu unde mergi?

cris, ana, roxy, dana??pe unde sinteti?
o seara faina!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mier 16 Feb 2011, 10:49 am

Hello
Eu is la birou. Smile Ma reacomodez. Nu stau. Beau un capuccinno si plec. Smile
Ma duc sa ma tund.
Iannis a fost racit. Cu febra fff mare. Aproape 40. Am fost disperata. Saracul de el numai in brate a stat.
Azi-noapte a fost mai bine. Sper sa scapam fara antibiotic.
Va pup.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 16 Feb 2011, 11:46 am

Buna, fetelor
Eu azi am cam 53.8...tare greu imi revin...dar parca arat mai bine azi si nu mai am burta umflata, deci tac chitic.
Weekend-ul acesta e iua unor prieteni, deci iar calc stramb, da` nici nu mai am chef sa ma abtin, o las mai moale un pic...asta este. Nu ma pot mobiliza la niste sport, trebaluiala asta continua prin casa poate fi pusa sa socoteala?
Ana, multa sanatate lui Iannis. De-ar trece odata frigul asta...de-abia astept sa ne plimbam in parcul mare din Copou si sa tupaim pe acolo, uffff...
Sa ne pui poze tunsa.
Ce fain Julie, inca o vacanta pentru tine si Anna Smile
Canada suna bine Smile...s-ar putea sa te plictisesti acasa, dar e greu cu drumul, intr-adevar...depinde cat rezisti tu pe scaun, sa nu te doara spatele si sa nu ai interdictie la stat mult asa...de fapt il poti rabata sa te mai intinzi...
Handrico, cat mai ai pana la vacanta?
Deiutza, nu stiu ce sa iti zic....e naspa prin ce treci tu, ori te mobilizezi de dieta, ori o lasi balta o perioada, ca asa iti faci rau psihic
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 16 Feb 2011, 1:27 pm

neata!

ana, sanatate lui iannis.si p-aci misuna un fel de raceala , cu febra mare , vomitat , etc. am avut 2 copii saptamina trecuta ,acasa ,cu febra de 40 citeva zile..sper sa nu iau si eu de la vreuna din ei..

cris, oricum esti slabuta si arati bine,asa ca o poti lasa mai moale.
cu plecatul, nu stiu, om vedea da' nu cred ca rezist atitea ceasuri...daca nu ,ii bine si acasa, ca pot dormi.
chiar , in ultimele nopti, dorm de la 9 pina la 4 sau 5 dimineata doar cu treziri de mers la baie..dorm,cum n-am dormit niciodata pina acu..Smile asta o fi de bine...Smile

zi faina sa aveti..asa greu trece saptamina asta, doar mercuri...!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 16 Feb 2011, 1:46 pm

Chiar sunt curioasa Julie care va fi programul de somn al Annei, daca e adevarata faza cu somnul mamei de pe sarcina e la fel cu al bebicului.
Macar e miercuri....lunea si martea trec tare greu, de miercurea deja astept weekendul Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 16 Feb 2011, 2:28 pm

buna fete.
eu nu ma tund dar ma vopsesc,acum sunt cu vopseaua in cap,negru albastrui,culoarea mea de suflet love .
vad ca desi mananc normal pot spune,dc beau seara ceai si merg dim la baie cel putin nu ma ingras,merg pe mentinere o perioada si mai vedem,dar oricum nu-mi place cum arat,oricum vreau 54 si oricum ma simt vinovata ca mananc,dar sunt tare tare fara vointa.
ANA sanatate la Iannis,e naspa cand sunt raciti Sad .tu te-ai cantarit?
va poop si vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 16 Feb 2011, 3:00 pm

cris, nu stiu cum o sa fie programul ei..sper ca nu ca al meu la inceputul sarcinii, cind dormeam 3 sau 4 ore pe noapte..
daca e ca al meu acuma, e super...si ea doarme noaptea, adica o simt rar ca se mai invirte, dar in general e cumintica acolo si ma lasa sa dorm.Smile
deiuta ,sa ne pui poze..
zi faina..la mine doar ora 8 am..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mier 16 Feb 2011, 5:45 pm

Hello
Cred ca ma ia si pe mine raceala. Of, ce rau ma simt.
Iannis e mai bine. Nu a mai facut febra, dar sa vedem deseara.
La cantar nu am scazut foarte mult, dar nici nu am tinut strict. Am evitat prajelile si dulciurile, de covrigi inca nu am putut scapa decat vreo 2 zile. :D
O sa pun si poze cu noua freza. M-am tuns bob. Smile De fapt am taiat o gramada din par. Sotul nu a vazut inca. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 16 Feb 2011, 6:45 pm

ANA e f bine pt o sapt,de-as slabi si eu atat........
eu am mancat paine cu finetti.......dezastru,nu mai zic nimic......si inca mi-e foame de ceva sarat zid .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mier 16 Feb 2011, 7:06 pm

Da, stiu ca e bine, dar mi-e ciuda pe mine ca nu am fost in stare sa fiu mai stricta.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 17 Feb 2011, 12:38 am

salutare!

ana, sa ne pui poze.si tu deiuta ,cu noua culoare de par..Smile
ar trebui sa ma fac si io ca mi se vad iar ferele albe:(

in seara asta m-a apucat o "pohta"nebuna de peste cu usturoi si cartofi copti...cred ca as putea minca asta in fiecare seara si cred ca de nu mincam ,faceam urit..nu prea am crezut eu in chestia cu poftele, dar iata ca m-a lovit si pe mine:))

iar fac monolog p-aci...
ce e exact furia laptelui?si se intimpla la toata lumea?si daca iti dau copilu la sint imediat dupa nastere ,se mai intimpla?iar am citit prea multe nazdravanii pe net si numai ma sperii de atitea cazuri in care mamanu poate alapta..:(sper sa nu mi se intimple ca eu vreau tare mult sa alaptez..stiu ca tine de o atitudine pozitiva si eu cred ca voi alapta...Smile
si ii spun asta si piticoatei:D

ana si cris, voi petreceti , defapt ati petrecut majoritatea timpului in casa cu piticii?dar acum?
gata, pina nu deraiez de tot..Smile
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Joi 17 Feb 2011, 8:22 am

Salutare, fetelor.
Si noi , tot bolnaviori. L-am dus trei zile la gradi si gata e racit bine, ieri l-am luat cu febra de acolo si educatoarea nici nu a observat. Deci fac cu capu`. Sa innebunesti nu alta. nu am dormit toata noaptea cu el, asa febra a facut.
Ana, multa sanatate si voua. Tu ce cel tratezi pe Iannis ?
Cris, eu nu vad pozele. Le-ai sters
Va pup pe toate.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 17 Feb 2011, 9:57 am

Neata fetelor
Nu am sters pozele, cele despre care vb fetele sunt pe facebook, ai cont sa ne "imprietenim"?
Julie, se intampla, hormonii iti joaca feste, orica de puternic ai fi tot cedezi macar odata, na, ti-a cerut Anna, las ca e bun pestele, o sa fie inteligenta Smile
Furia laptelui in principiu nu ar trebui sa apara daca ti-l pun imediat pe bb la san si iti desfunda canalele.
Tu nici n-ar trebui sa iti bati capul, unu la mana ca acolo sigur aveti masini electrice de muls care imediat te ajuta daca ai probleme. Eu am patit-o cand mi-a venit laptele, la 2 zile dupa cezariana (si nu cred ca asta te impiedica sa alaptezi), bebe sugea putin si adormea la san, si nu prea avea cine sa imi goleasca sanii, laptele tot se producea, ma dureau sanii...

Eu am apelat la o metoda extrema, dar efectiv nu mai stiam ce sa fac....am apelat la sot. Stiu ca suna naspa, dar efectiv eram atat de disperata ca nu stiam ce sa mai fac. Dupa aceea si Andrei a supt mai bine ca i-a venit laptele mai usor, incet incet a fost ok.
La noi masini de muls electrice sunt doar la prematuri si eu deja ma si externasem. Aici n-are nimeni mila de tine oricum, femeile sunt mulse manual daca se intampla asta Sad.
Romania este unica...
Dar la voi Julie, asta e ultimul lucru la care sa te gandesti, si vb foarte serios acu.
Roxa, ce nasol cu Tudor, dar iar cred ca e o problema de Romanica, educatoarele au mai multi copii decat e indicat si nu au timp de toti....Offf, multa sanatate hug
Aaaaa, eu azi am 53.3, deci gata, pot spune ca mi-am revenit, sunt multumita Smile.
Aseara am primit masaj anticelulitic si ieri am facut 10 min de pilates cu Andrei calare pe mine Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 17 Feb 2011, 7:25 pm

buna seara fetelor Smile
maine si gata...vine concediiuuuul :D o sa mergem cateva zile in brasov, am inteles ca a nins si e super

ana, roxy sanatate multa la pitici kiss

cris ti=am zis eu ca iti revii repede la greutatea reala

eu nu cred ca mai intru pana mi se termina concediul asa ca...vb pe 28 feb rade
va pup si va doresc un sf de sapt si o sapt urmatoare minunate
kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Joi 17 Feb 2011, 8:41 pm

Hello
Noi tot raciti.
Iannis ia antibiotic. Am ajuns azi la Timisoara la dr. si ne-a dat direct antibiotic. De 4 zile face febra foarte mare, aproape 40. Doctorita la care mergem nu da antibiotic aiurea, asa ca ne-am conformat.
Si eu iau antibiotic. Sunt varza.
O sa pun si poze cand oi fi mai bine.
Roxi, e viroza cu febra mareeeee. Ai grija.
Pupici lui Tudor, sa scapati fara antibiotic.
Juli, eu nu am avut furia laptelui. Pur si simplu la mine laptele a fost ata cat i-a trebuit omuletului.
Si eu zic ca si Cris, ca daca Anna va fi din prima clipa mufata la titi, nu o sa ai problema asta.
Apoi, pe la 9, 10 luni era sa fac mastita, dar am pus comprese cu apa calda, m-am muls putin si l-am pus pe piticot sa suga. Am scapat, dar a fost groaznic. Am facut si febra.
Andreea, ce fain, concediuuuuuuuuu!!!!!!!! hug
Va pupacesc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 17 Feb 2011, 11:28 pm

Handrico, felicitari, decstractie placuta Smile
Ana, aoleu, ce nasol Sad. Va doresc sanatate si sa aveti grija de voi, sa va rasfatati hug
Si eu tot mufat ziceam Smile, mai ales cand era Andrei mic-mic, ii ziceam lu` tati, hai sa il mufez pe asta mic si sa ne uitam la un film (ca il tineam cate o ora la san Smile )
Fetelor, eu am niste pofte nebune de ma doboara...M-am tot uitat pe site-uri de mancare sa caut idei pt ziua lu Andrei, si acuma m-a izbit...duminica am o aniversare, si imi fac de cap, da parca m-as opri cu dieta o perioada, pana dupa ziua lui Andrei...insa mi-e frica sa nu ma porcesc prea tare....ca teoretic ar trebui sa fac treptat trecerea de la dieta la nedieta...asa ca ma abtin in continuare, si ma gandesc la decizie rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 17 Feb 2011, 11:53 pm

salutare

ana si rox , sanatate la toata lumea!
andrica , concediu fain..Smile
cris, cred ca are nevoie si corpul tau de o pauza si de mincat normal, cu putin din toate..da-i ce -ti cere si apoi mai slabesti tu un kil sau cit vrei.

azi am avut o surpriza faina tare..am fost afara cu piticii si cind am intrat in clasa, aveam in mail box o invitatie la baby shower de la colege..Smile
asadar, au adus mincare, au laut cadouri, au luat un gift card la babys are us in valoare de $250 iar boassa a luat un tort maaaaaaaaaaaaare si ciocolatos si o planta de iasomie! am fost f impresionata de gestul lor si de mincare , bineinteles rade ca a fost tare buna...
cu suptul, sper sa fie bine...imi tot zic eu ca va fi bine si cred ca ar trebui sa nu mai citesc chestii pe net...Smile
noapte buna sa aveti si sanatate celor bolnavi!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 18 Feb 2011, 9:27 am

Neata fetelor Smile
Ce fain, Julie!!! Imi place ideea de babyshower. Asa primesti hainitele inainte si nu dupa...
Pe net oricum stii ca gasesti multe cazuri extreme..si eu am citit si eram sigura ca fac mastita, da nu se face chiar asa usor, si am avut sanii stand sa pocneasca multa vreme...dar a fost ok.
Eu azi am 53 kg fix si mi-au mai trecut poftele nebune. Acuma ramane sa ma decid ce voi face. Sotul continua cu masajul anticelulitic, ceea ce nu poate decat sa ma bucure Smile
Sport daca as reusi sa fac zilnic ar fi super....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Vin 18 Feb 2011, 10:24 am

Neatza
Azi suntem mai bine.
Iannis a adormit. Aseara s-a culcat pe la 7 jumate si la 6 fara ceva ne-a dat trezirea. Smile
Eu ma simt tot obosita. Asa as trage o sauna, ca ajuta tare mult la raceala, da nu stiu daca reusesc sa ma mobilizez.
Juli, foarte fania faza cu petrecerea.
Eu zic sa nu mai citesti nebunii pe net si cand o veni Anna, lasa-te ghidata de ea si de instinctul tau si totul va fi ok. hug
O zi faina sa aveti.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 18 Feb 2011, 12:52 pm

buna fete,eu azi sunt acasa cu facut mancare si curatenie si paine la cuptor,dupa masa merg la sedinta cu parintii si ma hot la ce invatatoare il inscriu pe Sori.
ieri am avut ziua unei colege,am mancat 5 felii de pizza din 8,am mancat 5 praji f mici,3 covrigei,am baut 2 pahare mici de vin si vreo 3 de pepsi,asta a fost pe toata ziua,vad ca dc am mers la baie nu s-a depus nimic,asa ca e bine,dar nu stiu cand ajung eu la 54 in ritmul asta,ca si luni e ziua sefului care are biroul unde imi desfasor activitatea,deci.....
am si eu pofte de mor,de nu m-as abtine as fi cat casa.
va poop si vb ,maine merg la tara,duminica lenevesc,luni la munca si la chef,deci vb pe marti.we fain,paaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Sam 19 Feb 2011, 1:44 am

seara buna!

cris, cind e ziua lui andrei>parca pe 18 nu, sau pe 19??parca era la o saptamina de ziua ta, nu-i asa?
oricum ,sper ca nu ma insel si sa ii urez prea repede la multi ani, sa creasca mare, sanatos, sa aiba succes in tot ce va face!!!!
sper ca nu fac urarile prea devreme:)!

deiuta, petreceri placute!
ana, cum sint cei bolnavi?
roxi, la voi cum e cu raceala?
andrica.....uraaaaa si vacanta faina!

si la mine e vacanta!!!!!!sint atit de obosita,parca cu fiecare zi mi-e din ce in ce mai greu sa stau atita in picioare si mai ales sa cobor de atitea ori la nivelul lor..am febra musculara la muschii de la picioare:))

weekend fain!
aici parca vrea sa vina primavaraaa! azi au fost aproape 20 de grade..:)veem si noi ,in sfirsit, asfaltul si iarba...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Sam 19 Feb 2011, 11:49 am

Julie, dat fiind ca nasti in aprilie, de-acuma ai intrat in cea mai grea perioada p
t tine ...pentru ca bebe creste din ce in ce mai mult, iti apasa pe toate cele...da nu mai ai mult, 1 luna jumate....e greu acu, offf hug
Andrei e pe 22 Smile, marti...nu-mi vine a crede ca a trecut un an bucurie
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Sam 19 Feb 2011, 3:25 pm

neata!

da, crsi, ma simt tare mare si cum am destul de mult de stat in picioare, ajung seara frintaaa..intr-un fel de abia astept sa nasc , desi mi-e cam teama de cit de mare e repsonsabilitatea...
scuze ca l-am facut pe andrei mai mare..repet uarile pe 22..Smile

fetelor, daca va place brinza de capra, din aia asa ce se poate pune pe piine, ca un cream cheese, faceti omleta( eu am pus si rosii uscate cind am batut ouale) si in mijloc, dupa ce s-a prins omleta pe o parte, brinza de capra...e delicios!!!! adica noua ne placeee!Smile
asta-i ultima "descoperire" culinara.

cris, petrecere faina.
weekend bun la toata lumea! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB