Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (8)

+59
Ioana Popa
Camy
symos
Andata
Cristache
iolanda evelina
melus
ancush
KanKan
moruna
corina corina
pavady
mariaz_09
emmancita
elenaxx
alinutza_andrei08
crumaoli
Admina
stoy
ancone
cris69
rivka
Clio_Ela
ana.acount
vilcris
canadianca50
ciucamona
Marry
violeta25
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
valentinadof
trice
Motzu
zsofia
carolina-bubulina
danae
arielas
PAULA CONSTANTIN
kla78
olympia
Gianina4ever
aba
clodi
tomari
aurishta
Uca
diada
artbaby
anigherman
danabarbu2007
geany
dienutzababy
Lucia Ro
Steluzza
Abinusu
Karina33
firicel
MihaelaT
63 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ancone Mar 01 Feb 2011, 5:53 pm

Ana, super ti-au iesit rochitele, iar bascuta e mortala. Mie imi plac si asa inchise la culoare pentru ca daca ii dai si o camasuta sau o bluzita si un dres deschise la culoare arata foarte bine. Sa-ti traiasca frumusetea de fata.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de stoy Joi 03 Feb 2011, 5:13 pm

Ana ai o bubulina......m-am topit de dragul ei , e frumusica foc sa-ti traiasca.
Si imi place bascuta f mult.
Asa e rochite se gasesc mai mult colorate dar daca nu la varsta asta sa imbraci copilul asa atunci cand , dar ai dreptate mai trebuie si cate o hainuta mai eleganta si mai sobra, numai sa nu abuzam ca sunt totusi copii.
Imi plac felicitari.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de artbaby Sam 05 Feb 2011, 12:50 pm

Ana frumoase creatii ai facut fetitei tale,sa le poarte cu placere!
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Admina Sam 05 Feb 2011, 12:59 pm

Ana si mie imi plac hainutele oarecum serioase, pentru copilasi. Arata foarte frumos contrastul dintre copilaria lor, ochii jucausi si ceva mai sobru. Imi plac mult toate hainutele, inclusiv basca.love
Spre exemplu copila mea arata bine in negru, nu inseamna ca o imbrac cernit, dar daca gasesc ceva dragut nu ocolesc (non) culoarea. I-am cumparat si haine cu skull-uri, intre noi fie vorba; dar nu ma spuneti la nimeni. rock

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ana.acount Lun 07 Feb 2011, 3:17 pm

bucurie multumesc frumos Embarassed
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de crumaoli Lun 07 Feb 2011, 6:18 pm

Felicitari la toate fetele ce sa mai sinte- ti niste vrednice . A -ti creat lcruri superbe. Ana ai tipare la bascuta si rochite ? nu de alta dar sint super chiar daca au culoarea pe care oau , le da o nota de eleganta aparte. spor la lucru in continuare si treaba cu programul zilnic ar fi super.
crumaoli
crumaoli
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mar 08 Feb 2011, 5:05 pm

e foarte frumoasa rochita si bascuta.si eu i-am facut fetitei mele pentru prima data o bascuta dintr-o bluza de a mea mai veche,sunt o incepatoare, deabea invat.sper sa reusesc sa-i pun si eu poza.[img][/imhttp://imageshack.us/g],dar nu prea imi merge.uffffffffff ca nu pot. zid zid zid zid


Ultima editare efectuata de catre alinutza_andrei08 in Mar 08 Feb 2011, 7:08 pm, editata de 2 ori
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de geany Mar 08 Feb 2011, 6:48 pm

Hai mai ca poti. Daca pui intre cuplul de img pe care tocmai l-ai postat link-ul pozei... Hai mai incearca inca o data! bucurie
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mar 08 Feb 2011, 8:09 pm

trebuie sa reusesc pana la urma ,daca nu merge nici acum voi ruga pe cineva sa ma ajute.cred ca am citit de 100 ori cum se ataseaza pozele, Sad

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Edit ucabesty: in loc sa selectezi casuta imagine ai selectat link.
O sa reusesti cu siguranta!



Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mar 08 Feb 2011, 8:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poza)
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 08 Feb 2011, 11:29 pm

Imi place mult rochita cu fundita.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Mier 09 Feb 2011, 8:08 am

E draguta foc bascuta, mi-ati facut pofta sa-i fac si eu Angelicai una, ca prea sunt frumoase fetitzele voastre cu ele! queen
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 09 Feb 2011, 10:38 am

Doamne, ce de lucrushoare frumoase pe aici. Vreau si eu sa fiu copil Sad Acum am citit deocamdata doar acest capitol, si imi place tot ce ati creat, panatalonashii cu trenulet sunt mortal, la fel si rochita Patriciei, si toate ce mai.
Felicitari. bucurie
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de emmancita Mier 09 Feb 2011, 11:07 am

Am facut si eu o fustita pt fetita mea, pt ca aveam un material ramas de muuult timp si era o culoare mai inchisa i-am pus un pic de danteluta alba la poale si apoi i-am crosetat cateva floricele s-o mai inveselesc!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de zsofia Mier 09 Feb 2011, 11:12 am

alinutza ai sa reusesti cu astasarea pozelor,lasa ca si noi tot asa am fost Smile asa de simpatica este fetita ta ca abia asteptam sa vedem ce alte hainute faci pentru ea,foarte bine arata in bascuta asta,tare mult im-i place hug Flowers si auristha sa faci repede si tu una altfel iar it-i fac din fetita ta un baietel Smile si sincer nu am vrut.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 09 Feb 2011, 11:14 am

emmancita este foarte frumoasa fustita facuta pentru fetita ta, iar floricelele ii dau mare efect flower
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Mier 09 Feb 2011, 11:19 am

Zsofia, nu-i nici o problema, in haine de iarna e usor de confundat, mai cu seama ca nu avea pe ea nimic distinctiv de fetitza.
Emmancita, e dulcica foc fustita, cred ca se bucura mult de ea copilutza ta (cea foarte frumoasa queen )
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de stoy Mier 09 Feb 2011, 1:23 pm

Emancita, foarte frumoasa fustita dar si fetita.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de mariaz_09 Mier 09 Feb 2011, 1:31 pm

Emancita,ai cusut o fustita minunata,floricelele o inveselesc,iar manechinul a prestat bine si este o frumoasa de fetita.Felicitari,sa-ti traiasca sanatoasa si fericita.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mier 09 Feb 2011, 2:01 pm

Zsofia multumesc,acum ii fac o jacheta de primavara,si ma chinui iar sa pun poza pe care i-am facut-o.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


acesta e tiparul pe care l-am facut eu pt jacheta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Nu inteleg de ce nu au aparut pozele.



Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 09 Feb 2011, 2:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : Schimbat linkuri in poze)
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 09 Feb 2011, 2:33 pm

Nu ai reusit deoarece nu ai copiat linkul bun.
In semnatura mea vei gasi trimitere catre atasarea pozelor.
Citeste si te lamuresti.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 09 Feb 2011, 6:50 pm

Frumoasa fetita cu fustita. love
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de artbaby Mier 09 Feb 2011, 11:30 pm

emmancita este foarte frumoasa fustita,s-o poarte cu placere fetita ta,e o dulcica.
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de pavady Vin 11 Feb 2011, 8:54 am

buna dimineata! sunt de ceva vreme pe acest forum, dar nu am reusit niciodata sa fac dovada ca stiu si eu sa lucrez. incerc astazi, in cadrul acestui topic, deoarece am reusit sa-i termin o jacheta (hainuta) fetei mele.
pozele sunt cam neclare deoarece sunt facute cu telefonul. inca nu am un aparat foto digital.
aici sunt partile croite
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


aici sunt in lucru
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


aici e finalizat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


aici e detaliu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


iar aici dublura
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


promit ca am sa vin si cu fotografii cu el pe manechin, adica pe fata mea.

Edit Geany: codul ce l-ai copiat este complet, deci trebuie postat direct in mesaj.


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 11 Feb 2011, 10:30 am, editata de 1 ori (Motiv : sters img. inutil)
pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Vin 11 Feb 2011, 7:19 pm

wow, pavady e superba hainuta si foarte la moda
felicitari Flowers
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de pavady Vin 11 Feb 2011, 10:23 pm

multumesc paula. am avut ca punct de plecare un model din Burda nr. 9/2010, la care am facut cateva modificari minore.
pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 6 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB