Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hainute pentru copiii nostri (8)

+59
Ioana Popa
Camy
symos
Andata
Cristache
iolanda evelina
melus
ancush
KanKan
moruna
corina corina
pavady
mariaz_09
emmancita
elenaxx
alinutza_andrei08
crumaoli
Admina
stoy
ancone
cris69
rivka
Clio_Ela
ana.acount
vilcris
canadianca50
ciucamona
Marry
violeta25
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
valentinadof
trice
Motzu
zsofia
carolina-bubulina
danae
arielas
PAULA CONSTANTIN
kla78
olympia
Gianina4ever
aba
clodi
tomari
aurishta
Uca
diada
artbaby
anigherman
danabarbu2007
geany
dienutzababy
Lucia Ro
Steluzza
Abinusu
Karina33
firicel
MihaelaT
63 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Lucia Ro Lun 10 Ian 2011, 10:38 am

Foarte frumos compleul Karina, mi-a placut si culoarea si modelul si arata superb cu tivul la tulle.... Diada ce ai facut tu acolo e arta in toata puterea cuvantului ... Tomari ce concurs ? Vreau si eu un link...
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de clodi Lun 10 Ian 2011, 10:42 am

Diada, este foarte detaliat trenul Flowers si foarte reusit! Esti foarte tare!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aba Lun 10 Ian 2011, 11:09 am

Waw, foarte frumos trenuletul.Sa-i poarte sanatos. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de firicel Lun 10 Ian 2011, 11:13 am

Diada foarte reusiti pantalonasii si originali!Ii inveti de mici sa se imbrace cu unicate wink
Felicitari Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 10 Ian 2011, 11:19 am

Foarte frumos!Si mie mi-ar placea sa stiu sa le fac,sa aiba hainute deosebite
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de tomari Lun 10 Ian 2011, 11:58 am

Lucia ieri am vazut la topic-ul cu modificarea hainelor despre subiectul respectiv aici link
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de diada Lun 10 Ian 2011, 12:01 pm

Multumesc fetelor Embarassed si voi faceti lucruri deosebite prietenie
Daca imi cerea colorat.... cred ca i le umpleam cu ata normala, colorata, dar era greu de tot, cine are copii isi da seama ca merita, ei se bucura atat de frumos cand vad ce le faci placerile!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de olympia Lun 10 Ian 2011, 12:13 pm

Foarte reusiti pantalonii, Diada, de broderie, nu mai zic!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de kla78 Lun 10 Ian 2011, 1:39 pm

super pantalonii ,felicitari,mi-ai dat si mie idei ca am o gramada de blugi ce mi-au ramas mici.ai pus ceva intaritura ??
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Lun 10 Ian 2011, 2:17 pm

Diada, ti-a iesit foarte reusit trenuletul, asta k sa nu mai vorbesc de pantalonasi love
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de arielas Lun 10 Ian 2011, 2:37 pm

Felicitari si pentru pantaloni si pentru trenulet.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de danae Lun 10 Ian 2011, 3:48 pm

Diada, e bestial! Cred ca e tare fericit! Adevarata reclama... " bucuria copilului - nepretuita". Si imi place ca i-ai dat voie sa aleaga modelul. Asta ii arata ca este si el implicat. Jos palaria, ce sa mai.

Adevarul este ca atunci cand ii vezi cum se bucura sincer, iti vine sa ii mananci. Sa va povestesc: acum cam 6 luni, Bia ii scrie Mosului ce doreste sa primeasca. Printre multe lucruri erau si un papion pt. Mickey si doua steaguri de formula I, unul de start si unul de finish. Am pitit scrisoarea dar am uitat unde. Si in seara de 23 decembrie, se apuca sa imi spuna ca spera ca nu a uitat-o Mosul cu toate cele ce le ceruse. Eu sigur uitasem de astea. Asa ca in noaptea aia am cusut un papion mic si am facut doua steaguri. Nu va pot spune cat de fericita a fost cand a vazut ca Mosul nu a uitat-o.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 10 Ian 2011, 7:56 pm

Diada sunt faini pantalonasii.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de carolina-bubulina Lun 10 Ian 2011, 10:22 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Aceasta este rochita care am facut-o pentru serbarea nepotelei mele. Laughing


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 11 Ian 2011, 10:31 am, editata de 1 ori (Motiv : am schimbat link-ul, lla mine nu se vedea poza)
carolina-bubulina
carolina-bubulina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 10 Ian 2011, 10:25 pm

Ce frumoasa e! Si fata si rochia. pupi
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de carolina-bubulina Lun 10 Ian 2011, 10:31 pm

Mersi mult kiss
carolina-bubulina
carolina-bubulina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Hainute pentru copiii nosti

Mesaj Scris de zsofia Mier 12 Ian 2011, 9:29 am

Mhaela ai facut un pantalon foarte frumos,si mai ales ai si captusit care e mult mai greu fata de un pantalon simplu, deja am vazut toate hainutele facute de tine nu am vazut una care sa nu-mi placa,foarte frumoase sant toate se vede ca lucrezi foarte frumos si te pricepi, dai foarte mare atentie la lucrat hainute de copii,foarte draguta e fetita ta si seamana foarte mult cu tine. diada trenuletul acela e super,ai scos un pantalon minunat,si chiar cum spui facem orice pentru copiii nostri,ele sant cei mai dragi pentru noi. carolina nepotica ta poate sa fie foarte mandra de tine ai facut pentru ea o rochie foarte frumoasa,si tu iesti foarte priceputa.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Motzu Mier 12 Ian 2011, 12:36 pm

Mihaela sunt faini pantalonii captusiti. Sper ca a profitat de ei .... ca zapada a fost destula. Mi-ai dat o idee buna cu elasticul sub talpa, tot trageam in jos de niste nadragi de-ai lui care au banda elastica sub tiv si voiam sa-i pun la haine mici pupi
Diada ti-au iesit super pantalonii. ura Ai brodat foarte frumos....ai avut rabdare. Pt ca si al meu e obsedat dupa masini mi-ai adus aminte sa postez si eu niste pantalonasi facuti prin decembrie pentru baietel. Pantalonii maro sunt din doc, iar cei negri sunt dintr-ul fel de fas impermeabil si au aplicata o emblema cu Fulger de la Cars. Emblema este brodata de Karina (eu nu am atata rabdare) si aplicata peste buzunar. Am gasit la SH o paturica verde din polar (5 lei) si am folosit-o sa-i captusesc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apropo de ce zicea Firicel ca-i inveti de mici cu unicate, cand l-a vazut la camin un prieten (fan Cars) imbracat cu pantalonii negrii imediat o observat emblema si l-a intrebat de unde sunt ca vrea si el rade
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 12 Ian 2011, 3:17 pm

Hei tu de sus! N-ai fier de calcat in casa???
rade N-am putut sa ratez ocazia sa ma iau de tine!

Eu ii stiu asa ca nu-i mai laud!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de trice Mier 12 Ian 2011, 10:26 pm

Rochita inspirata din Burda 2/2000 cu mici completari
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
spatele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
partea din fata de care nu sunt foarte multumita deoarece materialul fiind mai grosut nu sta prea bine la marginea de sus
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
trice
trice
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 12 Ian 2011, 10:49 pm

imi place rochita ,e lucrata bine,in fata zici c-asa-i modelul.felicictari! pupi
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Hainute pentru copiii nosti

Mesaj Scris de zsofia Joi 13 Ian 2011, 10:28 am

Motzu im-i plac pantaloni ai lucrat foarte bine,si emblema le-ai taiat dintr-un material imprimat ?s-au asa ai gasit tu. trice foarte frumoasa rochia,marginea de sus asa arata foarte bine numai ca fara bluzita nu prea poate sa poarta,cred ca de aia nuti place ca fara bluzita e pre gol gitul mai poti sa ajuti gitul daca asezi un rind material mai subtire,s-au dantela,dar ori cum e foarte reusita rochia,poate sa ramana si asa.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Joi 13 Ian 2011, 3:02 pm

Motzu, foarte draguti antalonasii baietelului. ura
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Motzu Joi 13 Ian 2011, 7:20 pm

Karina33 a scris:Hei tu de sus! N-ai fier de calcat in casa???
rade N-am putut sa ratez ocazia sa ma iau de tine!

Eu ii stiu asa ca nu-i mai laud!
ups tocmai ce-i spalasem cand i-am pozat....am crezut ca nu se vede batutincap

Multumesc Paula si Zsofia pupi
zsofiaczintos, emblema este brodata de sora mea Karina33. Este din minimat rosu brodata cu ata de diferite culori, dupa o tehnica "speciala" de transfer a imaginii.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de trice Joi 13 Ian 2011, 9:29 pm

Rochita merge purtata si fara bluzita.
Ma nemultumeste linia decolteului deoarece materialul fiind un raiat se "casca prea mult", in modelul prezentat de revista era o rochita de vara cu un material subtirel iar platca (cred ca asa se cheama, daca nu accept corectarea) era altfel incretita dupa un altfel de procedeu.
Multumesc pentru aprecieri
trice
trice
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 2 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB