Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (8)

+59
Ioana Popa
Camy
symos
Andata
Cristache
iolanda evelina
melus
ancush
KanKan
moruna
corina corina
pavady
mariaz_09
emmancita
elenaxx
alinutza_andrei08
crumaoli
Admina
stoy
ancone
cris69
rivka
Clio_Ela
ana.acount
vilcris
canadianca50
ciucamona
Marry
violeta25
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
valentinadof
trice
Motzu
zsofia
carolina-bubulina
danae
arielas
PAULA CONSTANTIN
kla78
olympia
Gianina4ever
aba
clodi
tomari
aurishta
Uca
diada
artbaby
anigherman
danabarbu2007
geany
dienutzababy
Lucia Ro
Steluzza
Abinusu
Karina33
firicel
MihaelaT
63 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de kla78 Joi 27 Ian 2011, 12:56 pm

sunteti ca niste furnicute,felicitari pt bluza cu masinuta e tare frumoasa.

VALENTINA pijamaua e frumoasa dar fetita e mortala in pozitia in care sta si e frumosica foc.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Vin 28 Ian 2011, 12:17 pm

Am lucrat inainte de vacanta de iarna o rochie pentru Patricia. Initial s-a vrut a fi o rochie de casa, pe baza unei promisiuni mai vechi, cum ca-i voi face rochii stralucitoare , de printesa, pe care sa le poarte in locul hainutelor de casa obisnuite. Pana la urma a purtat-o la serbarea de iarna, dupa care a tocit-n coate pana acum, asa de draga ii este![img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Apoi , in timpul vacantei i-am mai lucrat Angelei o hainuta mai lunga, fiindca ma enerveaza la maxim gecile scurte pana in talie pe care i le-am luat:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] La spate i-am pus acea decoratie cu ursuleatza ca sa o mai invioreze putin.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de tomari Vin 28 Ian 2011, 12:41 pm

Superbe amandoua love
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de zsofia Vin 28 Ian 2011, 1:13 pm

Foarte daraguta rochia aurisvta si foarte mandra e fetita ta imbracata,ai o fata foarte frumoasa,sa faci cat mai multe rochii pentru ia,si de baietelul tau, vai nici nu stiu ce sa zic,ai facut si pentru el o gecuta foarte reusita mai ales la spate ,un ursulet,tare mult im-i plac, dar chiar ai niste ingeras,ai acordat foarte mare atentie la iei,sai poarte sanatos copii tai,si iesti o mama minunata pentru iei Flowers
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Vin 28 Ian 2011, 1:28 pm

Multumesc mult Merci
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de geany Vin 28 Ian 2011, 3:27 pm

Aurishta, dar ai talent... Iti place cu siguranta ceea ce faci si copiii se pot bucura de asta. Felicitari pentru copiii frumosi ce-i ai si pentru ceea ce faci pentru ei. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Vin 28 Ian 2011, 3:32 pm

Intr-adevar,imi place mult sa lucrez pentru ei. Daca as avea etichete, pe fiecare as scrie: ''cu multa dragoste, de la mama'' Ei stiu asta si se bucura mult de orice lucrusor facut de mine.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de dienutzababy Sam 29 Ian 2011, 1:59 am

foarte dragute amandoua. sa le poarte cu placere kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Motzu Sam 29 Ian 2011, 9:59 am

aurishta , din poza asa reiese, ca Patricia se simte ca o printesa in rochie, e incantata....iar cea mica e ca un ursulet in haina. Sunt faine hainele si ai niste fetite frumoase foc. Haina ete dublata cu polar?
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Sam 29 Ian 2011, 1:50 pm

Nu, cu un fel de catifea. Polarul a fost de la un fular redirectionat si l-am folosit doar la margini. De fapt , intreaga hainuta a fost facuta din alte obiecte de imbracaminte nefolositoare. Fatza e dintr-o fusta lunga si dublata cu ceva gros termocolant, iar captuseala e un fost blazer de catifea .
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de rivka Sam 29 Ian 2011, 3:39 pm

bravo aurishta nu risipi nimic ,fetita ta e bucuroasa tare de rochie iar ursuletul cel micut e voios bucurie dai inainte cos
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Sam 29 Ian 2011, 3:41 pm

Merci mult! Merci
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de cris69 Sam 29 Ian 2011, 8:44 pm

aurishta, te admir.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 2:26 pm

Cata inspiratie aveti....aurishta imi place la nebunie hainuta Angelei, e minunata, si rochita la fel (ai doua minuni , sa-ti traiasca) .valentinadof ce mandra ti-e papusa de pijamaua ei...imi plac mult detaliile rosii spor la cusut in continuare ca va ies lucrusoare frumoase.
Mi-am luat si eu un material cu braduti (e o stofa subtire) sa imi fac un sarafan si mi-a iesit un mini sarafan si o bascuta pentru bubulina Laughing , iar ultima rochita am facut-o dintr-o fusta de-a mea pe care am `sacrificat-o` pentru ea.
Nu le-am facut dupa tipare, doar ce am masurat-o pe ea ,au fost relativ usor de facut, mai greu cu marginile ca nu pot surfila Sad

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de tomari Lun 31 Ian 2011, 2:43 pm

Ce dulce e pitica [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana dar de ce sunt toate atat de cernite? o fundita alba, rosie sau nasturii macar; sunt atat de frumoase si trebuie inviorate cu accesorii mai colorate.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 2:56 pm

Mersi tomari , majoritatea hainutelor de copii sunt colorate si am vrut niste rochite mai elegante de ocazie fara prea multe brizbrizuri si accesorii de alta culoare nu am avut atunci. Zilele urmatoare voi posta (daca ma ajuta Dumnezeu sa le termin) hainute foarte colorate Smile , cred ca extrem de colorate. Oricum mersi de observatie bucurie
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de geany Lun 31 Ian 2011, 3:13 pm

Ana, micuta e atat de dulce love Iar rochitele, iti dau dreptate, uneori parca si altceva decat roz se poate. Daca ii vei da o bluzica sau camasuta in contrast va fi imediat indulcita combinatia. Felicitari chiar sunt frumoase. bine
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de kla78 Lun 31 Ian 2011, 4:28 pm

ANA sunt foarte frumoase si rochitele si bascuta,oare merge asa bascuta si pt baietei?eu nu prea gasesc modele de baieti si mi-e asa ciudaaaa
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Lun 31 Ian 2011, 5:19 pm

Ana sa-ti traiasca fetita sa te bucuri de ea, iar despre rochite vreau sa-ti spun ca sunt superbe love si bascuta cu floricica ei de efect este foarte atragatoare
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Lun 31 Ian 2011, 5:41 pm

Foarte faine lucrusoare ai facut , Ana! Bascuta e dragalasa foc si ii incadreaza foarte frumos chipul papushicii tale1 kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de zsofia Lun 31 Ian 2011, 6:28 pm

Foarte frumoase sant ana si foarte reusite , nici nu-ti mai trerbuie tipar.te descurci foarte bine fara tipare,te felicit hug Flowers
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 6:52 pm

Multumesc mult dragele mele prietenie sa va traiasca si voua puiutii , acum am prins curaj sa va arat din lucrusoarele facute .
Kla78 cred ca merge si pentru baietei , de ce nu? Eu una ma gandesc ca ar merge bine cu cozoroc pentru baietei (si neaccesorizata wink ).
zsofiaczintos conteaza mult pentru mine parerile voastre mai ales a celor ca voi care sunteti avansate intr-ale croitoriei Embarassed si de la care am de invatat mult (chiar vreau sa ma dezvolt in domeniu). Cat despre tipare mai greu fara tutorial sau treptele de `asamblare` .
. Accept cu drag si criticile, pentru ca sunt incepatoare si le consider constructive kiss
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de zsofia Lun 31 Ian 2011, 7:07 pm

Eu care am observat ai imagini foarte clare,sa ramai acolo sa cosi hainutele dupa capul tau i-ti ese foarte bine si lasa intre timp ai sa si croiesti o sa observi cum trebuie croite,si ca sa vezi mai bine cum trebuie asamblate lucrurile ,trebuie sa desfaci multe lucruri si din todeauna sa te uiti la hainute cum sant cusutem si asa ai sa inveti, it- i doresc succes,si spor la lucru.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de arielas Lun 31 Ian 2011, 7:12 pm

Ce dulcica fetita .....si creatiile tale. rade
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ana.acount Lun 31 Ian 2011, 10:19 pm

Ai dreptate Zsofia si eu ii mai desfac hainite care i-au ramas mici sa imi dau seama de cum sa le croiesc, mai sunt folositoare pentru noi incepatoarele `cursurile ilustrate` din Burda Smile pe mine m-au mai ajutat.
Arielas vrei sa zici ca ai observat mai greu bascuta din cauza fetei mele, nu???? rade Asa si trebuie, ca noi purtam hainele nu ele pe noi, eventual doar sa ne puna in valoare wink . Oricum ea e sursa mea de inspiratie

Spor la cos tuturor
ana.acount
ana.acount
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB