Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Curs Handmade - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Curs Handmade - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Curs Handmade - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Curs Handmade - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Curs Handmade - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Curs Handmade

+30
piciul
Cloreta
ismi3ismi
carmendana
Roxi_J
Admina
danniela
bisisica bijuterii
deosebita1
alina_satena_2006
SilviaDumitrescu
serenita
julix_2007
Lucia Ro
aleahim67
Day
ionela stefan
anaf
ruxitzika
Lucia.BlueFlower
kristadesign
costi_iacob
betymi72
margelutamea
Eliana
AlinaJ.Bijoux
firicel
Aghata
Gabiuta
alexaaa08
34 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de serenita Dum 30 Ian 2011, 11:11 am

@julix_2007: incearca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
serenita
serenita
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 172
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2010

http://sapnaa-accesories.blogspot.com/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 30 Ian 2011, 11:28 am

Multumesc, Serenita.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de Day Dum 30 Ian 2011, 6:39 pm

Scuze,Julix...am corectat si eu.Prietena ta este binevenita!
Multumesc ,Serenita,pentru ajutor! hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 03 Feb 2011, 6:03 pm

sper sa nu gresesc postand aici o adresa pe care am primit-o si eu pe mail cu privire la cursuri handmade
aici

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 03 Feb 2011, 7:33 pm

Eu cred ca nu gresesti. Stiam de acest curs si tare m-ar fi tentat sa il fac macar pt mine dar, din pacate nu prea am "fonduri" pt. el. Cat eram in facultate am facut cursul de "Creatie vestimentara" de la ei si mi-a placut.Cand eram in facultate aveam bani de curs pt. ca aveam bursa!!! Imi fine....
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de Day Lun 06 Iun 2011, 8:51 am

Pentru Fimo,workshop sambata ,11 iunie la Smart Bijou.Si duminica wire wrapping.Sa ne vedem cu bine!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de alina_satena_2006 Dum 31 Iul 2011, 8:46 pm

am participat si eu la cursul de pe smart bijou.
Vreau sa va spun ca Georgew cel care a tinut cursul de wire wrapping a fost foarte dragut a explicat pe intelesul tuturor.
Isi merita banii acum depinde de fiecare
alina_satena_2006
alina_satena_2006
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

http://alinahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de deosebita1 Joi 07 Mar 2013, 1:37 pm

Sper ca nu am gresit redeschizand subiectul acesta, dar as vrea cateva sfaturi pe baza acestui subiect.
Nu vreau sa fac eu un curs ci sa initiez un curs handmade pentru copiii din cartier, la mine acasa. Am posibilitatea de a amenaja o camera speciala doar pentru curs, unde ar putea fi intre 8-10 copii.
Vreau sa deschid acest atelier pentru ca am doi copii ( 4 ani si un an) si nu vreau sa ma mai intorc la ultimul meu loc de munca din mai multe privinte. Una ar fi ca vor urma etapele cu copii la gradi si cresa, imbolnaviri si nu am cu cine sa ii las, si as avea nevoie de un venit atat pentru supravietuire cat si pentru facultate ( vreau sa dau la Teologie la sectia de arte).
M-am gandit sa fac cursuri de o ora- o ora jumate - 10 lei, in fiecare saptamana o tema.
Eu una imi doresc, imi place sa lucrez cu copiii, imi place sa impartasesc din ceea ce stiu. Pe langa asta ma gandeam sa le fac si cate o mica istorioara a sfintilor din ziua respectiva, pe intelesul tuturor, astfel imbinand timpul lucrului cu o lectie de religie...ceea ce in zilele noastre mai rar.

Credeti ca merita?
Ce sfaturi imi dati?
Ce teme ar putea fi interesante?
Ce grupe de copii sa ma axez?

Despre mine va pot spune ca lucrez tehnica Quilling de 2 ani, stiu sa fac si flori din materiale, as putea avea idei si pe obiecte reciclabile, imi place sa lucrez manual foarte mult, chiar si pictura am facut intr-un timp.

Astept cu interes sfaturile voastre ca as vrea din luna mai sa imi lansez proiectul si sa am timp sa ma documentez.
deosebita1
deosebita1
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/02/2012

http://desenliber.ro

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 07 Mar 2013, 3:29 pm

Felicitari pentru initiativa!
Sper sa ai copii care sa vina...poti sa mergi cu varsta si putin mai sus (adica 14-15-16 ani - mai ales la fete prinde bine)
Insa parerea mea, proprie si la care tin, este sa nu combini lucrul manual cu religia. Nu toata lumea accepta acest lucru.
De exemplu, eu personal, as avea o problema sa imi las copilul la astfel de cursuri unde s-ar preda, in orice fel de forma, invataturi religioase. Prefer ca astfel de informatii sa vina de la mine, pentru a putea verifica in prima instanta informatia si a putea crea un fliltru.
Cand o sa fie suficient de copt la minte sa inteleaga diferentele, poate sa se faca si budist din pct meu de vedere.
Fara suparare!
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de danniela Joi 07 Mar 2013, 3:40 pm

Si eu sunt de acord cu Bisisica, nu amesteca lucrurile.
Si as mai adauga inca ceva, trebuie sa fii foarte selectiva in ceea ce predai (inveti) vis-a-vis de varsta copiilor. Nu poti pune un copil de 14 ani care stie sa tina o croseta in mana cu un copil de 4 ani caruia nici foarfeca nu trebuie sa i-o dai fara a fi supravegheat. Cred ca intelegi ideea. Trebuie sa excluzi clar ustensilele care ar putea produce accidente.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 07 Mar 2013, 3:58 pm

si ca sa faci ceva legal, la care participa copii minori sunt necesare destul de multe avize, iar ca sa lucrezi ne legal.... cu copii .... trebuie sa-ti asumi o foarte maaare responsabilitate. Copii sunt imprevizibili si nu stii ce se poate intampla intr-o factiune de secunda cat tu esti atenta la alt copil.
Imi pare au daca sunt sceptica in acest caz dar in lucru cu copii chiar trebuie sa te gandesti foooarte bine. Nu vreau sa te descurajez, si daca gresesc imi cer scuze , este doar propria parere.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de Admina Joi 07 Mar 2013, 4:30 pm

deosebita1 a scris:...astfel imbinand timpul lucrului cu o lectie de religie...ceea ce in zilele noastre mai rar.

Se fac ore de religie in scoli, optional ce-i drept, dar cam toti copii participa, de obicei. O ora pe saptamana la scoala, plus mers la biserica, daca ii pasioneaza pe cei din familie, e destul pentru un copil. Sunt tabula rasa dragutii de ei, dar sa nu-i spalam pe creier, de la varste fragede. E timp destul, vorba Bisisicai, sa-si aleaga calea in viata.
Pentru formalitatile legale e nevoie de PFA poate si trebuie sa ai tu cursuri, diplome, nu poti obtine doar pe baza experientei. Ca si Silvia, cred ca trebuie sa ai o forma legala, ca sa aiba incredere parintii sa-ti incredinteze copii, chiar daca sunt mai mari, de scoala. Daca obtii o acreditare, poate poti face cursuri in cadrul gradinitelor, ca sa nu fie problema cu autorizatiile, la tine acasa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de danniela Joi 07 Mar 2013, 4:36 pm

deosebita1 a scris:
...astfel imbinand timpul lucrului cu o lectie de religie...ceea ce in zilele noastre mai rar.

Eu cred ca inteleg expresia asta mai mult ca o sezatoare, in care toti lucreaza linistiti, iar cineva in cazul tau , tu, povesteste o intamplare, pilda sau poveste.
Nu cred ca ar merge. De ce?? Pentru ca tu vei fi ocupata cu predarea unor notiuni, explicatiile de rigoare si lucrul in acelasi timp. Banuiesc ca asa vrei sa faci micul atelier, invatandu-i prin exemple.
Cand mai ai timp sa le spui despre religie? Cand au ei timp sa gandeasca ce le spui daca sunt ocupati si concentrati la ceea ce fac??
Intrebarile vor veni pentru care din topicuri? Religie sau lucru manual??
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de Roxi_J Joi 07 Mar 2013, 5:00 pm

Ca idee e foarte frumoasa. La fel ca si celelalte fete, consider ca religia nu trebuie amestecata cu lectiile de lucru manual, care se adreseaza tuturor copiilor, nu doar copiilor crestini. Pe langa autorizatii, acte si altele trebuie sa te gandesti la investitie in materiale - ce domenii vrei sa acoperi la cursurile tale, sa stabilesti ce domenii se potrivesc grupelor de varsta, mobilier adecvat daca si grupe de copii mai mici. Ca teme ar fi multe: origami, quilling, modelaj cu lut, pictura, pentru grupele de copii mai mari broderie, crosetat.
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de deosebita1 Joi 07 Mar 2013, 6:15 pm

Multumesc tuturor pentru sfaturi, si inteleg perfect si fara suparare, Bisisica, ceea ce ai evidentiat si ai dreptate. Am sa ma axez pe lucrul manual.
Daniela, ai dreptate, vor fi teme pentru exact grupa de varsta iar legat de religie, da, asa ma gandisem, ca la o poveste, dar aveti dreptate...exclud aceasta optiune.
Silvia, la ne-legal ma gandisem initial pana a mai strange fonduri pentru toate autorizatiile si pfa, pe langa faptul ca dureaza destul timp si exista foarte multa birocratie care ar putea fi si negative, dar aveti dreptate
Ce buni sunt prietenii la nevoie.... va multumesc kiss
Nu m-ati descurajat, toate au un inceput si trebuie sa razbat daca chiar vreau si imi doresc.
Vreau sa imi gasesc echilibrul in a avea un job pe placul inimii si a avea si un venit. Nu mai vreau sa fiu acel om care se duce la munca 8 ore ca ala e jobul si sa nu il piarda. Nu cred ca am varsta care sa inchid ochii si sa zic nu am ce sa fac altceva - nu este adevarat!
Va multumesc inca o data tuturor!
deosebita1
deosebita1
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/02/2012

http://desenliber.ro

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 07 Mar 2013, 7:29 pm

cu placere! pupi
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de carmendana Joi 07 Mar 2013, 8:31 pm

deosebita1 a scris: la ne-legal ma gandisem initial pana a mai strange fonduri pentru toate autorizatiile si pfa, pe langa faptul ca dureaza destul timp si exista foarte multa birocratie care ar putea fi si negative, dar aveti dreptate

Nu vreau nici eu sa te descurajez, ideea mi se pare super, la copii prinde foarte bine, insa fii foarte atenta, chiar si daca ai toate formele legale tot vei fi raspunzatoare de ceea ce i se poate intampla unui copil in timpul cat este in grija ta. Iar copii sunt foarte activi, se plictisesc destul de repede- o ora jumate pt un copil de 7-10 ani e destul de mult- fiecare dintre ei va dori sa ii acorzi atentie totala. Lucrez cu copii ceva mai mari, de gimnaziu, chiar si lor le este greu sa se concentreze 50 de minute doar la o singura activitate.
Banuiesc ca e o birocratie foarte mare ca sa iti deschizi un pfa sau ceva asemanator in acest domeniu. Chiar si in cadrul scolii, pt o activitate de acest gen avem nevoie de o gramada de hartii si stampile; si este activitate nonprofit, toti cei care lucram suntem voluntari.
Poate poti sa faci un parteneriat cu o scoala sau gradinita particulara, ai mai multe sanse decat la una de stat
Eu iti urez succes, ar fi chiar frumos sa reusesti! hug
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de danniela Vin 08 Mar 2013, 7:33 am

Ma gandeam de ieri sa iti spun ce ti-a spus Carmendana.
De ce nu te afiliezi unei scoli sau unui club? Ai sanse de clientele mai buna si poti face grupele mai bine. La noi se fac cluburi (cate o ora) dupa ce termina copii scoala. Au de obicei 2-3 obligatorii dar alese dintr-o lista si restul la alegerea lor. Unele se platesc (cei care predau sunt din afara) iar altele sunt facute voluntari de profesorii din scoala.
De ex la noi cele platite sunt: tenis, karate, inot, cele de muzica, olarit si or mai fi. Cele neplatite is majoritatea sportive sau legate de scoala, literatura, poetry, sah, etc.
Acuma, aici nu au lucru manual, desi fac la greu, s-ar putea sa ai probleme ca in Romania am inteles ca au. Studiaza mai bine problema!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 08 Mar 2013, 1:22 pm

draga deosebita1,e ff buna si interesanta ideea ta , si eu m-am gandit la o astfel de activitate si ,inca nu mi-a trecut Smile ...sper sa reusesti sa realizezi ceea ce ti-ai propus.trebuie,intr-adevar,multe avize pt PFA,dar!! eu,mai inainte de a deschide PFA,ca sa sa probez oarecum ideea,as face treaba asta cu participarea parintilor,asa incat EI SA AIBE GRIGA DE COPIII LOR,iar eu sa ma ocup doar de predarea temei si indrumarea aplicarii ei.Nu as lua bani pt o perioada de inceput de vreo luna,asa incat sa dau posibilitatea copilului si parintilor sa vada despre ce este vorba si mie sa imi fac "mana" ,cat si reclama,sa-mi adun clientii.Cu teme frumoase,atractive,cu preturi bune,sigur vei avea o gramada de clienti,iti garantez,pt ca parintii sunt multumiti sa ii stie ca acumuleaza cunostinte diverse ,in plus,socializarea e fff impotranta pt copii. Daca merge,odata organizat, pus la punct totul ,poti face si PFA si stabili taxa de participare.
Mult,mult succes!!

La multi ani,tuturor fetelor !!!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de deosebita1 Vin 08 Mar 2013, 5:15 pm

Multumesc mult pentru rapunsuri. Intr-adevar , la prima vedere pare destul de usor, dar cand stai sa pui pe hartie sa faci ca-la-carte, te cam ia durerea de cap.
M-am gandit si la varianta la particular sau club. Inca sunt pe aleea alegerii.
Grea alegere dar sper sa ma indrume Doamne Doamne pe calea cea mai buna.
La multi ani tuturor si calda imbratisare hug prietenie
deosebita1
deosebita1
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/02/2012

http://desenliber.ro

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de Cloreta Vin 08 Mar 2013, 9:05 pm

Eu tin un curs de genul asta la biblioteca de cartier, insa o fac gratis. Bibliotecarele sunt niste doamne grozave si inlesnesc tot felul de activitati acolo Eu am inscris-o pe fetita mea la un curs gratuit de teatru si m-am oferit sa fac o grupa de quilling (mai facem si alte lucruri din hartie, depinde de perioada anului si ce sarbatori prindem). Copiii trebuie sa fie peste 8 ani dupa parerea mea, mai mici nu s-ar descurca, cel putin la quilling.. Si grija la numarul de copii, e greu sa tii in frau 10 copii plus unul sau doi de acasa. Fiecare va vrea ceva, ii e sete, vrea la toaleta, se mai "inteapa" intre eisi vor fi toti in grija ta. In plus daca lucreaza cu foarfece e si mai mare stresul. Fetita mea care taie, lipeste si mestereste tot timpul si-a taat acasa buricul degetului si ea e invatata cu foarfeca de vreo trei ani. Mie mi-e mai simplu ca sunt si cele doua doamne de la biblioteca.
Bafta!
Cloreta
Cloreta
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : internet
Data de inscriere : 25/02/2010

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de deosebita1 Vin 08 Mar 2013, 10:20 pm

Asta ar fi o idee, pentru inceput, multumesc. Chiar am si eu o biblioteca in apropiere si cred ca mi-ar prinde bine o perioada de "proba" cu copii, daca ma inteleg cu ei asa cum consider eu.
Chiar luni-marti ma duc sa predau niste carti si am sa vorbesc cu ele.
Multumesc hug
deosebita1
deosebita1
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/02/2012

http://desenliber.ro

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de deosebita1 Lun 11 Mar 2013, 9:44 pm

Vroiam sa va spun ca de lunea viitoare voi fi asistenta unei doamne care preda tehnica quilling unui grup de copii, la bibioteca din Crangasi, asa ca, am facut primul pas si luni voi vedea daca fac fata unor prichindei, mari si mici(5-13 ani)! Va multumesc din suflet pentru toate sfaturile!
deosebita1
deosebita1
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/02/2012

http://desenliber.ro

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 11 Mar 2013, 9:46 pm

bravoo,deosebita! e un inceput!!succes!!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de piciul Lun 11 Mar 2013, 9:54 pm

Bafta, deaosebita! Numai bine in calea ta!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Curs Handmade - Pagina 2 Empty Re: Curs Handmade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB