Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Animale de companie!!!-2

+52
StMihaela
danniela
ivanutamihaela
Serban Valentina
manuela29
bubu85
cld
vero50
mykya
melus
delia34
corina corina
ema
la261019
violeta_10
vilcris
tomari
Angelica18
Karmin
Miniona
came_lia
dktimi
margelutamea
elenaxx
Dragonfly
andarlidia
Eliana
Andreea91
Savu Ramona
cris69
Adriana13
MagdaMarin
Noemi
olympia
Uca
liviuta
amoni
Lucia.BlueFlower
firicel
mnarcisa
CCristinaC
Gabiuta
rivka
AlinaJ.Bijoux
Steluzza
Admina
kitty_1973
Floren
virus
SilviaDumitrescu
amnro
Karina33
56 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Mar 10 Mai 2011, 9:51 am

Copilarim, nu toti ciinii reactioneaza la fel la vederea apei Ai mei nu sunt canisi dar sunt (au fost) frati Cel care mi-a murit anul trecut, adora apa Cal care mi-a ramas (vezi avatarul) fuge si sa ascunde in fundul custii numai cit vede stropitoarea sau aude apa curgind din furtun atunci cind ud florile din fata casei
Vazusem undeva un documentar pe tema asta si ziceau ca daca se tem de apa e bine sa nu-i fortezi sa intre in apa pentru ca se pot ineca
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Copilarim Mar 10 Mai 2011, 11:05 am

Da, ai perfecta dreptate, stiu si eu cateousi care se tem. Al meu e iubitpr de apa, dar la mare sunt valuri, e altceva. Oricum e destul de complicat .. drumul pana acolo si apoi cazarea... Eu am mai vazut catelusi cu stapan pe plaja... desi am auzit ca nu ar mai fi voie (si tanand cont de faptul ca plajele la noi nu prea sunt respectate inteleg de ce).
Oricum sper candva sa reusesc sa fac si "aventura asta".
O zi frumoasa :D


Ultima editare efectuata de catre Copilarim in Mar 10 Mai 2011, 11:20 am, editata de 1 ori
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 10 Mai 2011, 11:10 am

Al meu nu iubeste apa deloc! Cand tb. sa ii facem baie...o intreaga aventura zid Urla in baie de zici ca il torturam. Husky latra foarte rar, insa urla zilnic. Laughing
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Mar 10 Mai 2011, 11:37 am

Kitty mai ai catelusul gasit?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 10 Mai 2011, 11:49 am

Nu ema. I-am gasit stapani la Adjud...sper sa fi nimerit bine si sa fie iubita si ingrijita!
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de bubu85 Mar 10 Mai 2011, 12:51 pm

firicel sunt adorabili puisorii tai, si mie imi plac tare mult, eu si sotul meu crestem gaini de rasa, iar acum este perioada in care puitii ies din ouale puse la incubat, avem aproape in fiecare saptaman cate 30 de pui, iar eu nu ma satur sa-i privesc
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Uca Vin 13 Mai 2011, 11:41 pm

Kitty ce catel frumos!
Copilarim, si eu am broaste, maine le voi schimba apa si le voi face poza.
Ale mele sunt mai mari ca si varsta au peste 12 ani, trebuie sa calculez, eram prin a sasea cand le-a cumparat prietena mea, dupa care cand s-a mutat la Bucuresti ( clasa a noua) mi le-a dat mie ca a nu mai avea cum sa le ingrijeasca.

Tu ce le dai sa manance si cat de des le schimbi apa?
Eu le dau creveti de balta si l schimb apa cam de doua ori pe saptamana cand mananca mult si cam la o saptamana cand nu prea au pofta ( nu se mai murdaresc asa de des).
Astept sa se incalzeasca sa le mult in iaz, acolo au mai mult spatiu decat in acvariu.

Hai sa vi-l arat pe Miky , care raspunde si la numele de Piţi cum il alintam,
jucaria lui preferata e un castron din tabla cu care se joaca toata ziua ( deja am schimbat trei caci le face aschii de la atata frecat de beton)
Mi-a luat sase luni de cand m-am mutat la sot pana m-am impritenit cu el, nu ne suportam deloc si reciproc rade acum suntem cei mai buni prieteni, i-am cumparat caserola sub forma de inimioara pentru granule si caserola cu labute pentru apa.
e cel mai simpatic catel ( si cand ma gandesc ca acum trei ani nici nu ma gandeam ca o sa il iubesc asa mult)

Catelul nostru pazindu-si dormitorul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Copilarim Vin 13 Mai 2011, 11:56 pm

Vai ucabesty cat este de frumos negrutul vostru!!! Imi aminteste de catelusa pe care o aveam cand eram mica (era "maidaneza", dar extrem de frumoasa si statea in fata usii mele in bloc; nu zic ca stia cand vin de la scoala, si cand nu putea veni sa ma ia de la coltul strazii, in momentul in care ajungeam in fata usii de la bloc o deschidea cu labutele!!!)

Testoasele mele mananca in general carne (de pui). Le mai dam uneori mar,morcov ras; au mancat si cirese (cred ca le placeau viermisorii.. hihi), boabe de porum fiert (decojite).. nu le prea place salata.. Am renuntat de tot la viermisorii aceia "prafuiti" din comert ca ne imbolnaveau si pe noi si nici lor nu le prea placeau. Mai sunt iar niste chestii verzulii care miroseau cumplit. Asa ca acum sunt pe carnita... De schimbat le schimbam cam la 2-3 zile (cel mai devreme cand se murdareste apa - depinde de carne, cat de "naturala" este), cel mai mult au stat 1 saptamana. Acum ca le-am mutat in bazinul mare rezista mai mult, cand erau in bazinul mic trebuiau schimbate si zilnic. Din pacate noi nu avem iaz, mi-ar placea mie si cred ca si lor, dar la vara intentionez sa le plimb putin prin casa (pun un covoras din acela pentru baie si le las sa se plimbe). Cand erau foarte micute le plimbam mai des... dar acum ca au crescut asa mari, e mai complicat, ca la bloc nu prea este loc (am facut si-o rima:P)

Abia astept sa vad pozele. Au facut cumva si oua?Smile
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Lun 16 Mai 2011, 8:45 pm

Potaia mea maninca foarte putin de vreo doua saptamini In schimb maninca iarba si vomita o spuma galbuie O fi avind ceva la ficat? O fi de la granule?
Din experienta voastra, ce credeti ca ar fi bine sa-i dau?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Karina33 Lun 16 Mai 2011, 8:48 pm

ema a scris:Potaia mea maninca foarte putin de vreo doua saptamini In schimb maninca iarba si vomita o spuma galbuie O fi avind ceva la ficat? O fi de la granule?
Din experienta voastra, ce credeti ca ar fi bine sa-i dau?

Du-l la veterinar! Sigur nu de bine vomita spuma aia. Pot fi mai multe cauze. Unele usor de tratat.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Lun 16 Mai 2011, 8:53 pm

Cred ca chem veterinarul pentru ca sub nici o forma nu-l pot lua dupa mine prin oras E cam salbatic
Am inceput sa-i dau in seara asta niste Liv Daca persista starea asta...aduc doctorul
E bizar ca e vioi, se joaca, are nasul umed si rece, nu e costipat...
O fi de la granule
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Karina33 Lun 16 Mai 2011, 9:01 pm

Cateaua de-am avut-o inainte vomita spuma de-aia daca ii era pofta, foame si nu avea mancarea pregatita sau cand facea vreun exces gastronomic si nu mai vroia sa vada mancare pana nu se dregea. Din pacate tot fierea, ficatul i-au pus capac si a juns sa-si vomite totul.

Cu cutza asta pe care-o am acum am mai multa grija ce-i dau sa manance. Fiind si castrata si cam plina si sedentara e la regim de graunte speciale. Liv52 ii dau si ei cand are probleme, mai exact cand ii apar pete rosii prin plicele de la coapse, si-o trec la interdictii de carne si grasimi.

Incearca sa-i dai si ceva triferment sau ceva pentru fiere, cam de la fiere vomita spuma aia goala.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Lun 16 Mai 2011, 9:13 pm

Mersi Karina Uite ca nu m-am gindit la triferment sau colebil Inainte minca ca un spart dar acum...
Eu sunt contra granulelor si merg pe mincare gatita dar a fost mai mult cu tata in ultima vreme si lui i-a fost mai comod asa, cu granule
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Savu Ramona Mar 17 Mai 2011, 12:04 am

Nu stiu daca are neaparat legatura cu granulele , cateii din dotare au fost crescuti numai cu mancare gatita pana au depasit 1an si de-atunci numai cu granule (din cand in cand f. rar si mancare gatita)iar acum au peste 10 ani ambii.
Inainte de cei doi aveam in BV la casa si cate 13 caini odata si ii saream de la mancare gatita la boabe fara probleme.
Cel mai bine tot un veterinar si o verificare amanuntita va gasi sensibilitatea si cel mai bun regim de urmat, insanu cred sa fie de la boabe.
Ash avea si eu o intrebare daca cumva stiti unde si la ce pret pot duce catelusa la eutanasiere.
Nu este foarte batrana, adepasit cu putin 10ani insa i-au anchilozat picioarelesi tot cade, iar mai grav e ca imi cade pe scari de la etaj si imi e o mila de nu mai pot si nu ash vrea sa o mai las sa se chinuie.Si-a rupt si o coasta, si desi e sub tratament de mai bine de 6 luni nu da semne de ameliorare , dimpotriva zid
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Karina33 Mar 17 Mai 2011, 6:14 am

Ramona banuiesc ca ai un dr. veterinar la care mergi de obicei. Intreaba-l si propune-i lui eutanasierea.
Pe anul trecut cand se iscase scandalul in media ca eutanasierea e mai scumpa decat sterilizarea (a maidanezilor) l-am intrebat pe veterinarul meu si mi-a spus ca niciun doctor n-ar lua si manopera (cum este inclusa in castrare) pentru doua injectii. Una comuna la ambele proceduri si a doua care chiar opreste inima complet.
Am avut o catea metis se dog german cu doberman rahitica si ne-am chinuit cu calciu intravenos, cu pus labele in ghips ca se curbasera, cu clisme ca altfel nu defeca...la un moment dat a trebuit eutanasiata ca se chinuia prea rau si facea fracturi la intoarcerea de pe un sold pe celalalt. Nu mi-a luat nimic pe eutanasiere si a si ingropat-o in curtea cabinetului (o casa cu curte mare)

Asa ca Ramona vorbeste cu doctorul, eu cred ca, in functie si de talia catelei, mai mult de 50 de lei n-are cum sa coste.

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Kristina Joi 19 Mai 2011, 5:25 pm

Si bebita mea:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de diblaru maria Joi 19 Mai 2011, 5:30 pm

Vai parca-i de plus , sa-ti traiasca
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Vizitato Joi 19 Mai 2011, 5:40 pm

Kristina... un Sharpei?! Imi plac foarte mult acesti caini.
Ai exemplar foarte frumos!
Sa-ti traiasca!
kiss pt bebita ta!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de corina corina Joi 19 Mai 2011, 5:45 pm

Kristina , e adorabil catelul tau !Sa te bucuri de el si sa fie sanatos ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Kristina Joi 19 Mai 2011, 5:50 pm

Am 2 fetite Habana, obrigada Smile
una de aproape 7 ani:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cu ea a mai pus poze,
si cum acesti catei nu prea traiesc mult am decis sa mai luam una pentru a umple golul mai tarziu.
Cea mica are 4 luni.


Multumesc mult Maria ,Corina Smile
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Karina33 Joi 19 Mai 2011, 9:13 pm

Kristina iti tineam minte cateaua negricioasa, mi-a placut cand am vazut primele poze cu ea. Si acum ca ai pus puiuca mi-era frica sa citesc ca a murit cea batrana...Bine ca nu-i asa!

Si eu am teama ta, doaga trecuta mi-a murit pana sa implineasca 6 ani, asta de-o am acum face 7 ani in toamna, e inca sanatoasa dar stiu si eu ca nu au viata lunga a cateilor de talie mica. Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi cand s-o duce Sad
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Joi 19 Mai 2011, 10:33 pm

Aveti ciini frumosi Sa va traiasca
Mie imi plac potaile astea de pe strada Al meu e maidanez si nu l-as da pentru nimic in lume
Karina i-am rezolvat problema cu bilikol Maninca iar, nu mai vomita si vrea numai scarpinat si iubit daca se poate toata ziua
Am venit azi din oras cu soru-mea si ne-am oprit pe la el la cusca Soru-mea l-a iubit un pic dar nu a fost multumit A venit la picioarele mele si ma batea cu laba pe pantof ca sa ma atentioneze ca vrea sa-l scarpin un pic si eu Potaie Cum sa nu-l iubesti?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 19 Mai 2011, 10:59 pm

Intrebare intrebatoare pentru cine are pisici (am vrut sa scriu mate dar ma gandeam ca imi spuneti ca toata lumea are mate in burta rade ) Domnul meu (motanul nu M) nu prea mai manaca si a sklabit ca naiba Azi am fost si am cumparat pentru deparazitare intestinala si am cerut si niste vitamine. si mi-a dat.... niste...pastiloaie Intrebarea e cum ii dau eu alea ca pisate si puse in mancare... e posibil sa nu le mance si sa stric pastila. Intreaga bagata pe gat...imposibil ca cat unghia de la degetul mare de la mana si nu vreau sa innec pisoiul cu pastila. E o alta metoda?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Kristina Vin 20 Mai 2011, 12:27 am

Karina, cine are, cunoste!
Sterilizeaza doaga , reduci din multe riscuri.

Silvia incerca sa-i pisezi pastila si sa faci o pasta cu un pic de apa , pe urma ii dai cu seringa!

Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de ema Sam 21 Mai 2011, 9:10 pm

Silvia uite am gasit o solutie: dizolvi pastila intr-o seringa de apa(mai mica) si ii dai motanului cu forta cu seringa pe git Daca la ciini merge de ce sa nu mearga si la pisici?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 11 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB