Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Animale de companie!!!-2

+52
StMihaela
danniela
ivanutamihaela
Serban Valentina
manuela29
bubu85
cld
vero50
mykya
melus
delia34
corina corina
ema
la261019
violeta_10
vilcris
tomari
Angelica18
Karmin
Miniona
came_lia
dktimi
margelutamea
elenaxx
Dragonfly
andarlidia
Eliana
Andreea91
Savu Ramona
cris69
Adriana13
MagdaMarin
Noemi
olympia
Uca
liviuta
amoni
Lucia.BlueFlower
firicel
mnarcisa
CCristinaC
Gabiuta
rivka
AlinaJ.Bijoux
Steluzza
Admina
kitty_1973
Floren
virus
SilviaDumitrescu
amnro
Karina33
56 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de rivka Sam 30 Oct 2010, 10:05 pm

intradevar pisoii sunt foatre frumosi si cu pasiune de calculator wink si cateaua e frumoasa ce rasa e ?
vreau sa va mai arat ceva [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
pentru Casandra si vitei sunt animale de companie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us iar cu pisicuta ar durmi in pat daca as lasa-o wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 53
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 30 Oct 2010, 10:20 pm

Rivka ai o fata foarte frumoasa. Dar frumusetea aia de fata de la tara . NU stiu cum sa ma exprim..... zici ca e din filme. Rosie in obraji si cu codite - o frumusete. Sa-ti traiasca! Iar pisicuta..... la ce minunatie este... ma si mir ca te lasa inima sa nu o lasi sa doarma in pat

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 30 Oct 2010, 10:26 pm

Am aceeasi problema ca si Silvia. Nu stiu ce la laud intii. Incep cu fetita ta Rivka, o frumusete de fata. Felicitari pentru asa boboc!
Mitza... ma face sa miingii monitorul. E atit de dulce...
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 30 Oct 2010, 10:30 pm

Oaaaauuuu, sa-ti traiasca si fata si pisica si restul animalutelor!!! Fetita ta e o scumpa!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de firicel Sam 30 Oct 2010, 10:31 pm

SilviaDumitrescu a scris:Rivka ai o fata foarte frumoasa. Dar frumusetea aia de fata de la tara . NU stiu cum sa ma exprim..... zici ca e din filme. Rosie in obraji si cu codite - o frumusete. Sa-ti traiasca! Iar pisicuta..... la ce minunatie este... ma si mir ca te lasa inima sa nu o lasi sa doarma in pat
subscriu la cele spuse de silvia:ce copil frumos ai rivka,sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea pupi si "fulgutele" rade sunt foarte faine iar pisica...o frumusete Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 30 Oct 2010, 10:43 pm

Rivka! Este superba pisica Mie imi plac ffff mult pisicile, sunt preferatele mele. Din pacate nu pot sa am una...Am avut timp de cateva luni una si am ajuns la concluzia ca nu sunt prea indicate in apartament, plus ca stau cu sora, care nu prea suporta animalele in casa......De aceea mi-am luat o hamsterica micuta si draguta rade Pun poza cu ea, dar sa nu o manance pisicile voastre! Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 30 Oct 2010, 11:24 pm

Iuuuuiii, ce dragalasa e!!!! Ma duc dupa pisicile mele, Tom. Maia si Perla, ca sa o vada si ele!!! Glumeam, ca nu ies eu in curte pe intunericul asta!!!! rade


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Dum 31 Oct 2010, 12:57 am, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 31 Oct 2010, 12:49 am

Hai pe rand.
Catelusa este samoyed, este putin mai mica decat surorile ei. asa a vrut ea sa fie mai piticanie, dar este o dulce.

Motanii sunt britishshorthair si sunt niste mici tanculete. sunt pisici de talie mare. Pozele asteaq sunt de cand erau mai tinerei. Acum amu 5 ani. El are 8 kile si ea 6. Orixcum sunt niste figuri. Le place sa se ascunda peste tot, iin pungi, genti, iar fericirea suprema este atunci cand ptring geamatanele. se citeste fericirea pe fetele lor.

Rivka , Casandra ta e o dulceata de fata. Trebuie sa recunosc ca m-am indragostit de zambetul ei.
Pacat ca esti asa departe ca veneam cu fii-mea sa se joace cu viteii, este inebunita dupa ei. ar fi in stare sa doarma cu ei in grajdi.

Lucia, sa stii ca si eu stau tot in apatament si e ok cu pisicile. Cu un caine mi se pare mult mai greu, are nevoiede mai multa miscare.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de rivka Dum 31 Oct 2010, 12:27 pm

LUCIA e frumoasa hamsterica ta si are o culoare frumoasa dar nu cred ca trebuie sa te temi ca pisicutele noastre iar face ceva poate doar ar fugario putin .....glumeam fetelor multumesc pentru compliment intradevar Casandra e o fata de la tara wink
ma ajuta la treaba ,
fiecare dintre fete au cate o responsabilitate
casandra iubeste animalele foarte mult ea are grija pe perusi caci avem si de astia :)de o broscuta testoasa pe care au adus-o din grecia din vacanta ,de pisicii ,cateii si de vitei cand sunt mici si de miei primavara cand avem miei gemeni le da lapte cu biberonul
priteni nostri cand vin in vizita o roaga sa le arate gradina ei zoologica
wink
pisicutele nu au voie in dormitoare la fete asta a fost conditia sa pòata avea grija si de celelalte animale [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
sotul a facut o fantana arteziana in curte si acolo sta broscuta vara iarna ea hiberneaza nu manca deloc sta doar in acvariul ei cu putina apa in ea
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 53
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 31 Oct 2010, 1:23 pm

rivca, ai o adevarata colectie. aplauze
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de amoni Dum 07 Noi 2010, 3:51 pm

Donez porcusor de guineea cu urmatoarele cusca din plastic speciala pt ei talaj, il dau pt ca nu mai am timp sa ma ocup de el [img(16,17)][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img] e foarte cuminte tipa doar cind e foame [img:0d84][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img] am avut doi dar din pacate fata a murit acum citeva luni de batrinete [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Admina Lun 08 Noi 2010, 9:29 pm

Amoni, eu plecasem la cumparaturi dupa un porcusor de guineea... doar ca sambata. Sper sa-i gasesti parinti adoptivi.
Si asa cum am plecat, m-am intors cu altceva din pricina de sot zapacit. A pus ochii pe un animalut alb si pufos, el ditamai rockerul suparat... rade Asa ca ne-am intors acasa cu un iepuras alb, cu ochii albastrii. Acum dilema e cum sa-l numim:
1. fi-mea vrea Jerry,
2. consortul zice Zwicky (adica zuiki)
3. eu vreau Fluffy (dar il strig Tzucu deocamdata).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de liviuta Lun 08 Noi 2010, 9:49 pm

am sa pun si eu curand poza cu catelusul meu drag
liviuta
liviuta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 55
Localizare : alexandria
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de liviuta Lun 08 Noi 2010, 9:50 pm

dar am si o purcelusa de guineea pe care o sa vo prezint
_____________________________________________________________________________

Admina a scris:Amoni, eu plecasem la cumparaturi dupa un porcusor de guineea... doar ca sambata. Sper sa-i gasesti parinti adoptivi.
Si asa cum am plecat, m-am intors cu altceva din pricina de sot zapacit. A pus ochii pe un animalut alb si pufos, el ditamai rockerul suparat... rade Asa ca ne-am intors acasa cu un iepuras alb, cu ochii albastrii. Acum dilema e cum sa-l numim:
1. fi-mea vrea Jerry,
2. consortul zice Zwicky (adica zuiki)
3. eu vreau Fluffy (dar il strig Tzucu deocamdata).
[/url]

sunt asa de dragalasi
liviuta
liviuta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 55
Localizare : alexandria
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 09 Noi 2010, 3:13 am

Adima te inteleg. la ce fara are nu ai cum sa nu ii rezisti. Parca vad ca Tzucu ii va ramne numele. Sa va traiasca si sa va bucurati de el.
Tare mi-ar placea si mie unul dar ma gandesc ce or face motanii mei cand l-or vedea.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de firicel Mar 09 Noi 2010, 9:57 am

Admina,sa-ti traiasca pupi E asa frumusl si inocent!Am avut si eu unul identic acum 10 ani.L-am botezat Tzupi.Cand nu era baiatul acasa,mrgea cu mine peste tot,in toata casa.Can nu stiam unde este,il strigam:Tzupi,unde e baiatul meu mic?Si el venea fuga-fuga,ii auzeam gherutele pe gresie.Dar,iti spun:ciucurii la un covor de lana,au fost rosi,cablurile de la telefon si tv.,lafel.Plus ca facea pishu in doua locuri preferate in bucatarie,langa calorifer la geam si sub coltar,in locul unde manca Mihaitza,pishu,care este foarte acid ca la inceput,a facut pe acel covor de cateva ori si s-a decolorat si ars in acel loc.
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Uca Mar 09 Noi 2010, 11:07 am

Mama... ce mult imi place iepurasul Adminei.
Mi-a adus aminte ca si eu cand eram mai mica aveam unul tarcat alb cu negru cu un ochi albastru si unul caprui, il chema Titi.
Mergeam in gradina mereu cu el la pascut rade ( eu pe post de "ciobanas") si imi luam si broastele testoase cu mine ( trebuie sa le pun poza sa le vedeti, cea mare are 900 grame) si se intelegeau de minune (indiferenta totala unul fata de celalalt rade )

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Noi 2010, 12:18 pm

Da, si eu am mai avut iepuras, in casa. A patit un accident, cand l-am lasat bunicii mele, la tara, sa-l gazduiasca o saptamana... Sad
Acum, ce sa zic, sper sa nu ma fi bagat in ceva, pana peste cap. Are o ditamai cusca, unde sta in generral si-l lasam prin casa cateva ore, dupa timpul nostru. De facut pipi, deocamdata, face doar intr-o parte a custii. Am citit ca ar fi foarte curati, mai curati decat pisicile. In casa nu am gasit decat o bobita, deocamdata, cred ca se abtine. Si de ros... da, cam asa e. Am sa-i caut lemn sa-i dau sa roada, tot in cusca. Covoare nu am, doar cablurile sunt tentante. Si cochetez cu ideea de a-l castra. E metoda cea mai buna si pt ei si pentru noi. Am inteles ca nici pipi nu mirose asa tare si nici nu mai stropesc, sau alte comportamente de masculi feroce. Cred ca si Patrocle ar trebui sterilizat, daca ma gandesc bine. Shocked

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de olympia Mar 09 Noi 2010, 8:14 pm

Admina, e super! Are ochisori albastri? Oare se face mare sau e mai pitic de fel? Fii-mea a murit dupa el...
Am gazduit si noi unul intr-o perioada, cand i-au plecat stapanii in vacanta. Era rasa aceea motata , noi ziceam ca-i punkist. Numa ca a crescut frate de s-a facut ditamai iepuroiul si la un moment dat cred ca ne-a confundat matza cu vreo mandra de-a lui ca a inceput sa emane niste miresme...pfuuu, de lesinai! De unul ca acela n-as fi amatoare...
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Noi 2010, 8:50 pm

Hai mai... nu e chiar asa... E pititc, si da, pare de angora si cu blana lunga. Ochii sunt un albastru superb, nu bleu deschis, un voronetz, asa... wink Ce ma surprinde, e ca nu sunt alergica la blanita lui, deocamdata (bat in lemn), desi la par de pisica fac alergie pe piele. zid O sa aiba 22-29cm, la maturitate deci nu o sa fie mare. Cat despre donjuanism... am zis deja ca il duc la dr sa faca "harsht", nu vreau sa fie greu si pentru el, abstinent fiind si pentru noi. Plus ca sunt feriti de boli, daca ii castrezi la timp.
Deocamdata fuge prin cusca atunci cand vrei sa-l scoti, dar in rest e foarte curios si curajos; a pupat-o pe fi-mea fiind liber prin casa, sta pe mine si mananca din mana noastra. Se plimba peste tot si revine sa ne miroasa, nu fuge cand te apropii. albino

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Noemi Mar 09 Noi 2010, 8:55 pm

Vaiiii, inca o mamica de epuras Smile join the club, si eu am iepurrrr...oi
L-am primit ca fiind iepure pitic si acum am ditamai stampila care se tolaneste cat un caine.
Cu bobitele nu zice hop ca o sa inceapa sa faca de o sa vezi numai buline. In schimb este adevarat ca e mult mai curat decat o pisica, si nu miroase, nu stiu de unde vorba aia ca iepurele miroase. Da, miroase in cusca atunci cand e crescut pt a fi taiat, ca nu sta nimeni sa stearga pipi cu servetelul, dar la mine nu miroase absolut deloc.
E un ingeras de animalut. Pe al meu il cheama Ivy (e fetita)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Noi 2010, 9:19 pm

Noemi, sa-ti traiasca! Si cum se intelege cu tzutzul tau? Sau nu-l ti in casa, pe catel? Am inteles ca nu prea isi controleaza instinctele, si cateii stiu ca iepurii sunt prada lor, din vechime... deci? Question

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de olympia Mar 09 Noi 2010, 9:27 pm

Noemi a scris:Vaiiii, inca o mamica de epuras Smile join the club, si eu am iepurrrr...oi
L-am primit ca fiind iepure pitic si acum am ditamai stampila care se tolaneste cat un caine.
Cu bobitele nu zice hop ca o sa inceapa sa faca de o sa vezi numai buline. In schimb este adevarat ca e mult mai curat decat o pisica, si nu miroase, nu stiu de unde vorba aia ca iepurele miroase. Da, miroase in cusca atunci cand e crescut pt a fi taiat, ca nu sta nimeni sa stearga pipi cu servetelul, dar la mine nu miroase absolut deloc.
E un ingeras de animalut. Pe al meu il cheama Ivy (e fetita)

Noemi, fetele nu miros, numa' barbatii wink cam ca la pisici numa motanii (necastrati) put.
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Uca Mar 09 Noi 2010, 9:44 pm

Felicitari tuturor celor care au animalute.
Va arat si eu o poza cu ale mele broscute de 14 ani, poza e de acum 5 ani, inca caut una de anul asta si tot nu gasesc.
Acum sunt mult mai mari, cea mare are aproape 900 grame, pe cea mica nu am cantarit-o, desi sunt de o varsta s-au dezvoltat diferit:
Ii prezint pe Jimmy si pe Oaky
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 09 Noi 2010, 10:39 pm

Am si eu o intrebare??
Eu vad in acvariul cu broaste o frunza de canepa indiana (marihuana) scratch
Asta mananca ele sau a cazut de la planta care are ghiveciul aproape?? rade rade
Aaaa cu d-astea te ocupi ? rade
Sau broscutele tale sunt dependente si uscau si ele o frunza pentru un fum? rade
O sa vad raspunsul maine ca ma duc la cusut

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Animale de companie!!!-2 - Pagina 2 Empty Re: Animale de companie!!!-2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB