Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 17 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Noi 2010, 8:58 pm

inca putin julie :D cand vii in tara?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Noi 2010, 11:19 am

Neata fetelor Smile
Ce putin mai este pana la sarbatori !!!!
Deja parca intru in atmosfera desi vom fi rupti cu banii. Dar nu mai conteaza.
Maine facem receptia de primire la apartament, ca sotul nu poate azi. Se dusesera si acestia sa semneze actul aditional, sper sa-l luam azi.
A mai ramas putin timp.
Nasol e ca acuma tre sa il anuntam pe proprietar si daca da anunt ma astept sa aduca oameni sa vada apartamentul. Si nu e foarte amuzant, mai ales cu Andrei care mai si doarme, papatul....sper sa scapam usor.
Acusi incepem mutatul....o sa fie o nebunie.
Voi ce mai faceti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mier 24 Noi 2010, 11:53 am

neata!
eu sint trezita de la 2,iar...Sad

andrica ,in tara sosesc pe 16 dec.
cris, va mutati in casa noua,a voastra de craciun..Smile

peste o luna, pe vremea asta e ajunul craciunului..
miine-i ziua omului si thanksgivingu'...si apoi inca 2 sapt jumate si plecareaaa...Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 24 Noi 2010, 1:58 pm

Salutare la toata lumea
Vine iarna. Si la noi e mai frig azi. Am iesit scurt, dupa Edy la gradi.
Acu dorm amandoi.
Juli si eu aveam nopti in care nu puteam dormi, dar mai prin luna a 8-a.
Cred ca abia astepti sa vii acasa.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Noi 2010, 2:05 pm

Si la noi s-a cam uratzit vremea.
Oricum eu nu pot sta cu Andrei mult la plimbare cand sunt singura, ca ma termina cu statul in carut....
Ma tot gandesc la un mei tai pt Andrei in ultima vreme, dar nu stiu daca i-ar placea sa stea in el, mie cred ca mi-ar fi tare comod, dar e nasol ca nu l-as vedea eu...
In sling sau altceva de pus in fata sunt aproape sigura ca n-ar sta, ca e foarte fatzaibil.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 24 Noi 2010, 2:11 pm

Cris, poti incerca in sling, dar pe sold. O sa pun eu o poza cu Iannis cand se trezeste. Smile Noi mai circulam si asa.
Se poate pune mei-ul pe sold, dar eu nu stiu sa-l leg. Tot am zis ca o sa intreb, dar vaaaiii, timpul meu e putin.
Pe pagina Dianei s-a deschis si un sunt disperata sa vand. Sunt mamici care-si vand slingurile la preturi ok.
Mi-as dori tare mult sa merg la concertul asta. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

L.E. fetele, voi cum faceti supa de linte? E voie la SB? In listele mele, ba ii voie, ba nu-i voie. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Noi 2010, 3:01 pm

ana_bela a scris:Cris, poti incerca in sling, dar pe sold. O sa pun eu o poza cu Iannis cand se trezeste. Smile Noi mai circulam si asa.
Se poate pune mei-ul pe sold, dar eu nu stiu sa-l leg. Tot am zis ca o sa intreb, dar vaaaiii, timpul meu e putin.
Pe pagina Dianei s-a deschis si un sunt disperata sa vand. Sunt mamici care-si vand slingurile la preturi ok.
Mi-as dori tare mult sa merg la concertul asta. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce super tare, du-te, nu e chiar asa scump biletul, meriti sa te rasfeti si tu odata:).
M-am uitat si eu, da, sunt mai ieftine decat pretul initial al Dianei.
Vezi ca o superi pe Mira rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 24 Noi 2010, 3:19 pm

crixuta a scris:
ana_bela a scris:Cris, poti incerca in sling, dar pe sold. O sa pun eu o poza cu Iannis cand se trezeste. Smile Noi mai circulam si asa.
Se poate pune mei-ul pe sold, dar eu nu stiu sa-l leg. Tot am zis ca o sa intreb, dar vaaaiii, timpul meu e putin.
Pe pagina Dianei s-a deschis si un sunt disperata sa vand. Sunt mamici care-si vand slingurile la preturi ok.
Mi-as dori tare mult sa merg la concertul asta. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce super tare, du-te, nu e chiar asa scump biletul, meriti sa te rasfeti si tu odata:).
M-am uitat si eu, da, sunt mai ieftine decat pretul initial al Dianei.
Vezi ca o superi pe Mira rade
rade Pai tot aia spune cu grasimile. Am inteles. N-am nevi sa tot aud aceeasi poveste.
Deh, eu is mai nervoasa, de fel. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Noi 2010, 3:29 pm

ana_bela a scris:
crixuta a scris:
ana_bela a scris:Cris, poti incerca in sling, dar pe sold. O sa pun eu o poza cu Iannis cand se trezeste. Smile Noi mai circulam si asa.
Se poate pune mei-ul pe sold, dar eu nu stiu sa-l leg. Tot am zis ca o sa intreb, dar vaaaiii, timpul meu e putin.
Pe pagina Dianei s-a deschis si un sunt disperata sa vand. Sunt mamici care-si vand slingurile la preturi ok.
Mi-as dori tare mult sa merg la concertul asta. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce super tare, du-te, nu e chiar asa scump biletul, meriti sa te rasfeti si tu odata:).
M-am uitat si eu, da, sunt mai ieftine decat pretul initial al Dianei.
Vezi ca o superi pe Mira rade
rade Pai tot aia spune cu grasimile. Am inteles. N-am nevi sa tot aud aceeasi poveste.
Deh, eu is mai nervoasa, de fel. rade

Oricum, replica ta a fost monumentala, voiam sa te felicit rock .
Uite de asta intru eu mereu cu ea in contradictie Smile
Oricum, ard de nerabdare sa vad reactia Smile. Ori se da la fund vreo 2 zile Smile.

PS: am intrat amandoua in colimator Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Mier 24 Noi 2010, 5:48 pm

deci nu am citit pana la capat
ura ura ura beat beat beat bucurie bucurie
cate vesti bune
Felicitari Deiutza ca ai luat....ce realizare mare . BRAVO . Doamne cat de ambitioasa poti fi...Doamna avocat :P

Felicitari Cris.. mult pana departe nu mai e.....stii tu. Imediat o sa va linistiti si voi si o sa aveti sarbatori frumoase si linistite si o sa intampinati noul an in casuta voastra bucurie

Juli hug sa nu-ti mai fie rau. Ce mai face bebelina?

Andrica o sapt cat mai faina si un wk prelungit frumos. Iesiti undeva? Ca stiu ca voi le aveti cu plimbarile :D

Ana ai facut linte? Ca am si eu in casa un pachet dar inca nu am facut nik din el

poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 24 Noi 2010, 7:25 pm

Cris, eu n-am nicio treaba cu ea, ba imi este draga, dar uneori exagereaza.
Daca s-a suparat, ii trece. Si daca nu-i trece, asta e.

deeeeeci, ceva retete de supa de linte????? Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Noi 2010, 8:47 pm

ana_bela a scris:Cris, eu n-am nicio treaba cu ea, ba imi este draga, dar uneori exagereaza.
Daca s-a suparat, ii trece. Si daca nu-i trece, asta e.

deeeeeci, ceva retete de supa de linte????? Smile

Sunt de acord cu tine Smile
Puneti retata, am si eu linte in the house rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mier 24 Noi 2010, 10:39 pm

salutare fetelor!

eu fac supa de linte,asa: tai o ceapa, celery( care cred ca -i telina-tijele alea lungi si verzi),morcov ,o lingura de ulei, si apa sau vegetable broth(care -i un fel de zeama de legume)..fierb legumele un pic si apoi adaug lintea,cam o cupa( o las la inmuiat in apa calda cam 15 minute).mai adaug o frunza de dafin cind pun lintea . cind e aproape fiarta, adaug o lingura sau doua de sos de pasta de rosii si gata...a ,daca o vreti mai iute, eu mai pun si un ardei rsu uscat,taiat marunt. e fffffffffffff buna.adica mie imi place tare mult.
daca va place gustul de usturoi, puteti pune si usturoi.eu pun doar cind o fac mai groasa, mincare de linte si nu supa...

sper sa va placa. la mine e una din supele favorite si fac aproape saptaminal.

am fost la doctorul hematolog...cel mai unfriedly doctor de pina acuma...mi-au luat sige+ nu mi-au nimerit vena si m-au intelepat de nu stiu cite ori..ma albisem si eram gata sa pic pe acolo..
saptamina viitoare o sa aflu rezultatele si sper din tot sufletul sa fie bune...daca nu tre sa-l vad iar dupa ce ma intorc din ro:(...

in alta ordine de idei e WEEEEEEKEND la mine...miine mergem la fratello omului de thanksgving,simbata la un party si trece vremea...

iar aveti neplaceri pe idieta?Smile
va pup si uraaa ca pina luni nu mai am scoala..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 25 Noi 2010, 9:18 am

Neatza la toata lumea
Juli, merci de reteta. O sa fac sigur zilele astea.
Am mai gasit o reteta interesanta.
2.0 lingurite de seminte de chimen
ardei iute
2.0 linguri ulei de măsline
600.0g, morcovi rasi mare
140.0g linte rosie
1.0L stoc de legume fierbinte (dintr-un cub ) - eu nu o sa pun cuburi Smile
125.0ml lapte
(sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
iaurt simplu şi pâine naan, pentru a servi

Cu revista Felicia apare o carte de supe. Sper s-o gasesc. Mi s-a parut interesanta.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 25 Noi 2010, 1:02 pm

Buna fetelor Smile
Am venit de la apartament, am semnat procesul de receptie, maine ne luam cheile si teroetic ne putem duce calabadacul acolo rade .
Ma doare mintea....ufffffff, nu-mi vine a crede. Zilele in ap minuscul in care stam cu chirie sunt numarate Merci Merci Merci .
Deci nu am cuvinte. Daca as putea, m-as imbata acum si i-as da si la copil un pahar de bautura rade .
Nu suntem 100% multumiti de tot ce au facut ei acolo, dar asta este....nu-mi mai trebuie nimic. M-am certat putin cu inginera care e ciufuta nf nervoasa si i-am facut capul calendar cu ce nu e ok. Sefului mare i-am spus toate chestiile naspa si m-am eliberat. Urmeaza pe lista notarul suicid
Cred ca la final o sa va pun poze cu ap nostru de aici, complet, si cel nou, ca sa imi puteti intelege entuziasmul....
Am lift, nu mai car carutul in brate prietenie ...
Si tot parca is paranoica pana nu semnez contractul final, uffff, nebuna ce sunt...
Gata!!!! ajutor
Ana, Julie, o sa incerc si eu supa de linte Smile
Julie, ce mai face bebica in burtica, cu ce va mai surprinde?
Handrica, mai povesteste-ne ceva, lasa oboseala, ca tu macar poti sa mai mergi prin cluburi, nu ca noi rade
Dana, intra mai des, Deiutza, idem, ca ai luat ex si esti happy Smile
Va pup !!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 25 Noi 2010, 1:53 pm

neata!
cris-uraaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! ura bucurie suuuuper!

chiar ca asta e un super an!!!!!1 ma bucur ffffffff tare pt voi!!!!!!!!!!

piticoata se misca de zor,o simt tot in abdomenul infrior..cind am fost la doctor,parca se temea si ea,statea nemiscata..in rest o simt mereu...
aseara a incercat omul sa o simta si parca se ascunde de el:))...
in rest,uraaaaaa pt toate lucurulie bune ce ni se intimpla!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 25 Noi 2010, 2:13 pm

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Am facut supa de linte. Asa arata. Astept sa se raceasca, sa vad ce-a iesit. Smile

Cris, ce veste minunata! Un cadou grozav de Craciun. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 25 Noi 2010, 2:30 pm

ana,arata bine...mi-e pofta:)fac si eu miine..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 25 Noi 2010, 2:37 pm

A iesit si buna la gust.
Am facut o combinatie din ce ai scris tu si ce-am gasit eu.
N-am pus telina, ca n-am decat congelata pentru supa.
Ardeiul e dulce. Am pus si usturoi si la safarsit am pus iaurt si rozmarin.
Nah, am combinat de numa, da imi place la gust. Smile

Prima data m-am gandit sa o bag la blendar, da mi-a adormit piticu si ca sa nu mai fac galagie, am renuntat. Data viitoare o fac crema.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 25 Noi 2010, 2:38 pm

Multumesc fetelor Smile
Julie, asa e, cand vine tati, imediat se linisteste bebe. Daca ar face asa si cand ies din burtica rade .
Ana, zi-mi cum e supa. Diseara fac si eu, mai ales ca si Julie e incantata Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 25 Noi 2010, 2:42 pm

crixuta a scris:Multumesc fetelor Smile
Julie, asa e, cand vine tati, imediat se linisteste bebe. Daca ar face asa si cand ies din burtica rade .
Ana, zi-mi cum e supa. Diseara fac si eu, mai ales ca si Julie e incantata Smile
rade V-am bagat virusul!
Mie-mi place. Ma duc sa-mi mai pun o portie.
Sper ca nu baloneaza. Shocked
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 25 Noi 2010, 2:55 pm

ana, eu cind o fac crema, pun rosii uscate din borcan..e buna- rau si crema:))aa ..si daca mai pui si niste crutoane, e si mai si..
pe mine nu ma baloneaza deloc..pot minca o oala intreaga:)

cris,ai mai slabit, asa-i?daca da, bravo...:)cind incepeti sa va mutati ?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 25 Noi 2010, 3:31 pm

Ei...100 de gr, ca ce am slabit am revenit la greutatea de acu vreo 2 saptamani....
Trebuie sa ne facem un plan de bataie diseara....probabil undeva saptamana viitoare, avem asa multe de aranjat....


aaaaaa, v-am zis ca la parterul blocului se deskide sala de fitness? rade rade rade
Probabil ca n-o sa am bani de abonament, daaaar.....macar e acolo Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 25 Noi 2010, 8:50 pm

Cris, ce nebunie o sa fie la voi!!!! Dar ce fericiti o sa fiti!!!!
Cred ca abia astepti sa te apuci de impachetat.
Acu ti-ar fi de folos un ajutor, cineva care sa stea cu Andrei si tu sa impachetezi.
Sau ti-ar prinde bine un mei-tai. Il pui pe Andrei in spate si tu iti vezi de treaba, dar nici piticul nu pierde distractia. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 25 Noi 2010, 8:53 pm

Da, pai trebuie sa vina una din mame sa ne ajute, ca altfel nu stiu cum ne vom descurca....acuma, nu prea agreez eu solutiile, ca tare mi-ar placea sa intram singuri in casa noastra, si primele zile sa ne bucuram singuri. Ne gandim acu ce sa facem.
Insa tare mi-ar prinde bine si o seara in care sa ies undeva numai eu cu sotul, fara Andrei, nu stiu, inca ma gandesc, ca nu-mi place sa-l las cu altcineva.
Insa tot trebuie sa-l familiarizez si cu altcineva, ca altfel o sa fie f greu mai tarziu.
O singura data l-am lasat la o prietena cand ne-am dus sa negociem antecontractul, si i-a facut capul patrat. S-a obisnuit cu mine non stop....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB