Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 18 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 2:52 am

Mda, stau in Franta si la 8 plec la serviciu si iubitul meu inca nu a venit de la spital si ... mai pierd timpul pe net
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Joi 30 Sept 2010, 5:29 am

Mai, dar ce activitate in noaptea asta! Buna dimineata. Fac eu cafeaua azi. Sper sa nu se raceasca pana va treziti voi.
Acum, ca am timp sa dorm, ori ma culc foarte tarziu, ori, ca acum, ma trezesc foarte devreme.
Va doresc o zi minunata tuturor!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de europolis Joi 30 Sept 2010, 6:50 am

Buna dimineata! Multumesc Samo, iau de la tine cafeluta ca sunt in fuga pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Joi 30 Sept 2010, 6:54 am

Ia, ia. Sa-ti fie cu noroc! O zi buna, buna iti doresc.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 30 Sept 2010, 7:24 am

Buna dimineata! Ma infig si eu la cafeluta virtuala a lui Samo, ca cea reala mi-e o lene sa o fac.... O sa beau o cafeluta reala abia la serviciu, la "sedinta" cu sefa.
M-am pus in pat la ora unu si jumatate si sint chiauna rau cascat Nu mi-a ajuns timpul de somn Poate recuperez simbata.
Europolis, servici usor!
O zi cu spor tuturor!
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Sept 2010, 7:46 am

SilviaDumitrescu a scris:Magda ciocolata cu crema de visine era pentru asistenta? rade
Da cafeaua n-ai vazut-o rade ca luasem pentru doctor.
Multumesc de cafea Samo azi m-am trezit mai tarziu,si cum Marius tuseste destul de bine nu il duc la gradinita ci doar la doctor dupa-amiaza.El e racit de o saptamana si i-am dat ce ii dadea si doctorul mai putin antibioticul si acum a inceput sa tuseasca. Nu vroiam dar tot la doctor ajung.
O zi buna .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Joi 30 Sept 2010, 7:53 am

O zi buna si tie. Si multa sanatate buburuzei. Ai grija ca spun astia la TV ca umbla niste viroze nasoale in perioada asta. Poate-i da si niste vitamine. Sa-l tii la caldurica. Sa nu iasa afara ca e frig pentru el.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Joi 30 Sept 2010, 9:02 am

Buna dimineata!!Multumim pentru cafea Samo!
Magda da-i vitamina C...sau multa lamaie...(indiferent de ce-ti spune doctorul(eu le mai dau Cetebe dar parca nu merge la copii mici)Sanatate maxima!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Joi 30 Sept 2010, 9:28 am

s eu tocmai l-am facut bine si l-am trimis la cresa, acum fie ce-o fi, Magda, eu iti spun, fa o programare la un homeopat, cand se imbolnaveste doar ii dai telefon si iti spune ce sa-i dai, nu trebuie sa te duci cu copilul sa-l vada, iti face si remedii daca e cazul. Cred ca ai citit pe la medicina homeopata ce zic eu aici. Copilului meu i-a mers foarte bine.

petru nu ma lasa sa scriu, scrie cu mine o data rade apasa si el pe tastatura, a stricat 2 pana acum si 1 mouse. Numai ca de data asta eu stau pe laptop si chiar nu am chef sa mi-l strice si pe-asta!

eu il mai las pe trenuri, pe youtube, cand vreau sa scap de el sa-mi fac treaba, si le alege singur, da clic rade sa-l vezi ce concentrat e... bineinteles ca este cu dus intors asta, pentru ca daca eu ma asez sa vad ce mai e pe forum, el vrea trenuri!

pup, o zi minunata!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 9:51 am

Samo multumesc pentru cafea Si eu patesc ca tine Cind am timp de odihna, nu am stare si fac cite ceva
Nu stiu de ce in ultimii ani am inceput sa simt ca viata trece prea repede pe linga noi Parca as fi intr-o cursa cu timpul Si uneori ma ajunge cite o oboseala...
Sa aveti o zi minunata toate
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 30 Sept 2010, 9:59 am

Bună dimineata şi de la noi . O dimineaţa cam nasoală aşa că iau o cafelută de la tine samo că soţu o bea la servici acum şi nu mai fac acasă ca să mai fur şi eu câte o gurita . Spuneam nasoală pt că ieri am făcut vaccin lui stefi şi la durut ca niciodată i l a făcut repede şi s a speriat şi apoi i a curs sânge . Parcă n au milă deloc şi asistentele astea dau ca în animale să scape mai repede. A făcut şi febră şi toată noaptea statui cu el în braţe aşa că dormiram iepureste . De ieri de la prânz a început să stranute şi să i curgă nasucu şi mă gândeam că ne amână dar acolo a avut doar 37 febră şi a zis dr că nu e nimik . Dar nu ştiu de ce l doare piciorusu aşa de rău firar să fie tocmai la ultimul vaccin zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de rosita Joi 30 Sept 2010, 10:07 am

Buna dimineata fetelor, eu am nevoie de extra energie azi, ca e prima zi la serviciu dupa concediu, si e greu Sad De obicei imi aranjez concediul in asa fel incat sa mai am o zi de stat acasa daca ma intorc de undeva departe, dar de data asta mi l-a "aranjat" Blue Air-ul anuland cursa cu care trebuia sa vin initial zid asa ca a trebuit sa imi sacrific ziua libera.
Spor la lucru tuturor, si o zi usoara!

PS: subscriu la ce zice Diada despre medicul homeopat, si anume ca te poate consilia la telefon despre ce tratament sa urmezi (binenteles, daca esti pacientul lui Smile )
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Sept 2010, 10:29 am

E mai greu de dus la homeopat,da am citit subiectul chiar de 2 ori.Trebuie insa sa ma lupt cu mentalitatea sotului,iar medicul si produsele homeopate sunt pe bani in timp ce medicul de familie imi da compensat.
Si e vorba de milioane bune cred.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Joi 30 Sept 2010, 10:30 am

Adela, pune-i comprese reci pe locul vaccinului. Si vezi, daca se simte rau in continuare, la doctor imediat. Sau macar ia legatura cu doctorul lui sa vezi ce zice. Poate poti sa-i dai ceva sa nu mai doara asa tare. Eu as fi batut-o pe aia care i-a facut vaccinul. Cred ca trebuia sa amane vaccinul daca e racit. N-ai face rau sa-l contactezi oricum pe doctor, sa-ti spuna el care sunt reactiile si daca poti sa ajuti copilul cu ceva.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 11:06 am

Adela, fa cum te-a sfatuit Samo Eu asa as face Oricum nu-i de joaca cu chestiile astea Iar cu timpitele care lucreaza in spitalele de la noi.... poti sa mai zici inca o data Eu stiu ce am patit acum 2ani cind am avut parintii operati unul dupa altul Vroiau bani ca sa le schimbe cearsafurile pline de singe si de lichid de la dren De-al dracului nu le-am dat nimic preferind sa duc cearsafuri curate de acasa si sa le schimb eu Pina si calmante ma duceam si le faceam eu, cu aprobarea chirurgului (il cunoaste tata foarte bine) Niste animale fara mila Rar mai vezi cite una mai umana
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Joi 30 Sept 2010, 11:32 am

Ma i Somo buna cafeaua..multam pupi fatalica cum spun si fetele pune comprese cu reci pe picior ca nu-i de gluma poate sa i-se infecteze sau sa paceasc cine stie ce ca facut febra e normal ca si nepotu la toate a facut febra cel putin asa cred eu. cred ca alea sunt nebune de au facut vacinu la copil cind el era racit nu se face asa ceva trebua sa amine pina se facea bine ;asa e normal e cum laso asa si ai grije o sun eu pe asistenta sa o intreb ce sa faci kiss
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 30 Sept 2010, 11:51 am

Salut,dragutelor.Intru repedesa va salut.Sunt tare suparata
ca am ramas fara calculator,a crapat de de tot. Imi lipseste sa stau la taclale cu voi. Va kiss pe toate si sa ne vedemcat mai repede.
Sa aveti o zi minunata.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Joi 30 Sept 2010, 1:29 pm

Eu puneam preventiv dupa vaccin(copilului meu) algocalmin sau aparacetamol supozitor si felii de cartof sau comprese reci pe locul vaccinului...asta faceam cum ajungeam acasa...
Ema sa stii ca nu toate asistentele sunt asa...si eu sunt asistenta acum nu mai lucrez la patul bolnavului dar nici macar la batrani nu le faceam injectia dureroasa din rea vointa....de obicei dadeam serul foarte incet tocmai ptr asta...ma rog erau si colege altfel dar in sectia unde am lucrat eu majoritatea faceam la fel(era o sectie unde pacientii erau predominant peste 50 ani -urologie se numeste si cu atat mai mult ne purtam frumos gandindu-ne ca ar putea fi parintii nostri)...si nici nu am conditionat vreodata asta... Sad
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 2:33 pm

Betymi, nu am zis ca sunt toti asistentii la fel Am specificat ca mai sunt si exceptii, dar rare, si se poate ca tu sa fii printre exceptii Eu am trait pe viu o experienta neplacuta care m-a facut sa-mi fac o idee peronala

Ca sunt si bolnavi dificili, carora li se pare cite ceva, care au nebunii de moment, ca sunt nepoliticosi uneori cu personalul sanitar, si asta e adevarat
Am asistat acum citiva ani la o scena care m-a facut sa intru putin in asistenta sefa de la oftalmologie Asteptam sa intru cu cineva pentru un consult inaintea operatiei de cataracta si hop ca vine o batrinica de la tara, imbracata necajit, cu niste tenisi mari si rupti in picioare (cine stie de unde ii capatase), aproape oarba (bijbiia pe unde mergea) Cum o vede pe babuta, vita aia de asistenta sefa ii si zice: "mamaie daca nu ai bani du-te acasa ca aici nu e spital de binefacere" (era spital de stat) Domnul doctor nu te opereaza daca nu ai bani
A plecat saraca plingind Cine stie de unde venea si cum procurase citiva bani de drum la oras..;
Nu s-o omori pe animala aia? Ce nu putea sa-i vorbeasca altfel? La noi, daca esti batrin si cu bun simt si te duci la spital, te cam insulta si te cam trateaza de-a "futu-i ma-sa"
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Giobsy Joi 30 Sept 2010, 3:44 pm

Eram la liceu, la 400 km departare de casa. Aveam probleme cu dantura si ma duc la stomatolog. Mama mi-a trimis de acasa colet pentru pesches:Kent, cafea, cascaval si branza topita, smantana. Astea deschideau orice usa pe timpul lui Ceausescu. Intru in cabinet pentru ca dr sa-mi ia masurile sa-mi imbrace doi dinti. Ii prezint ploconul, se inmoaie si se muleaza ca o plastilina doctorita. Cat astept sa se intareasca materialul pt mulaj, intra urmatorul pacient: o batranica ce avea probleme cu imbracamintea unor dinti. Batrana i-a adus doctoritei o punga cu cirese. Doctorita o ia la rost: Pai ce? cu astea vii la mine? Uite aici (aratand spre mine): fata de la munte - branza, Kent...ce vrei sa-ti fac pt 3 cirese?
Batrana, schimonosita de durere incepe sa-si ceara scuze. Se aseaza in scaun si doctorita ia o dalta dentara, o infinge in lucrarea femeii, fixeaza dalta dandu-i un pumn si-i scoate lucrarea.
Am avut senzatia ca-mi scoate mie creierii din cap. M-a durut pana in suflet, dar aveam gura inclestata si oricum, mi-a fost frica sa reactionez. Daca imi aplica si mie acelasi tratament?
Exemplele pot continua.
Sunt, din fericire, si exceptii. La Cluj am intalnit medici pediatri cu adevarat OAMENI. Pacat ca sunt foarte putini si foarte departe.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 3:56 pm

Ai dreptate Giobsy La noi in Moldova sunt sub orice critica In Ardeal sunt altfel sunt mai umani La noi efectiv iti cer Iti pun taxa Taxa pe viata
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Joi 30 Sept 2010, 10:18 pm

Nu va pot spune cat ma doare sa aud lucruri din astea... Sad
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de kitty_1973 Joi 30 Sept 2010, 11:23 pm

Betymi72 nu trebuie sa te superi. Fiecare "vede" sistemul sanitar in urma experientelor proprii. Eu am avut o problema de sanatate relativ recenta si am fost internata cam 2 saptamani in spital. Am fost imobilizata la pat avand fractura la nivelul gleznei. O impresie mai proasta mi-au facut unele infirmiere. Despre asistente( si asistenti ...ca erau si ei pe acolo Smile ) am o impresie buna. Unele dintre ele chiar mi-au fost foarte dragi. Insa, am observat ca asistentele mai in varsta sunt mai acre si nepasatoare, cele tinere au alt comportament fata de bolnav. Acest lucru l-am observat si cand am nascut acum vreo 7 ani.
Ce nu mi-a placut niciodata...cand mergeam cu baiatul la medicul pediatru(cand era bolnav) mai veneau si tiganci(din alea cu fuste lungi) cu copilasi bolnavi. In general, asistentele care erau in cabinet le vorbeau rastit si nu le lasau sa intre la consultatie. Stateau cu orele la coada. Imi era tare mila de copilasi, erau si ei bolnavi, apatici ...se vedea ca nu le e bine. Pana la urma sunt niste bieti copii, nu au nicio vina ca s-au nascut.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 30 Sept 2010, 11:55 pm

Nu apuca i să vă mai scriu că plecaram să luăm fata de la şcoala la 12. Stefi tot agitat nu vru să mănânce decât un pic de banană şi când ne am întors 150 ml lapte apoi liniştită l am culcat ca de obicei pe la 1 dar ce credeţi după nici 10min că nici nu apucasem să l dau jos de pe picioare se trezi urlând şi imediat un jet de vomă dau să l ridic repede în fund să nu se înnece şi încă 2 jeturi de am făcut baltă în pat zid să mor nu alta că m am şi speriat . Îl schimbai şi ne mutaram în camera cealaltă şi se culcă iar că era rupt săracutu de oboseală mai dormi vreo ora şi se trezi pe la 3 îi dădui iar 150ml lapte şi după câteva minute începu iar să ţipe şi doar ce apuca i să l dau la marginea patului că iar vomita tot ce mâncase zid atunci sunai la circa să mă primească de urgenţă că nu ştiu ce să i fac . Îi explicăi dr că îl doare piciorul îngrozitor şi cică din cauza că a stat încordat păi cum să stea săracu când aia a dat ca în lemn şi a băgat şi seru rapid. . . Deci tot mortu i vinovat ca de obicei . . . Să i pun comprese în continuare şi cică acum avea şi rosu în gât dar ieri nu a avut nimik . Şi să i dau o lingură de eurespal şi să i pun cartofi raşi la gât . . păi el îi tine . . abia îi bagăi compresă sub strampi . . . Nu mai prea mânca săracu mai nimik şi acum adormi la mine în braţe . Sper să se liniştească şi să doarmă la noapte . Vă pupam şi vă mulţumim pt sfaturi. pupi


Ultima editare efectuata de catre ivanoiuadela9 in Vin 01 Oct 2010, 12:08 am, editata de 1 ori (Motiv : Completare)
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 01 Oct 2010, 7:07 am

Buna dimineata! Vad ca sint prima la coffee , asa ca va las "oloiul" pe masa.
O zi cu spor tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 18 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB