Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 17 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 10:19 am

Buna dimineata tuturor. Am intarziat pentru ca aveam datorie la un topic de tricot. Am deslusit modelul de pe o poza, asa ca am pus explicatiile acolo si acum am venit la cafeluta. A mai ramas vreun pic si pentru mine?
Iar ploaia voastra cred ca vine de la Bucuresti. La noi a stat deja. Dar e nor si rece. Abia acum ma simt bine. Nu pot sa sufar vara. E mult prea cald pentru gustul meu.
Va doresc la toate o zi buna, usoara, cu spor.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Mier 29 Sept 2010, 11:29 am

Probabil ca vine ploaia de la bucuresti ..dar poate se face frumos pina simbata. ca am si eu o groaza de treaba,a era sa uit am baut cafeluta de la tine e asa cum imi place mie....Silvi nu te loa dupa ele prevad eu simbata e frumos pupi kiss
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 11:49 am

Internetul meu zice ca sambata la Ploiesti vor fi 17 grC, nor, dar nu ploua. Numai ca am avut dreptate: o sa fie rece.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Mier 29 Sept 2010, 12:27 pm

Si la noi cum e? ploua sau e la fel? ca trebuie sa culeg via de la mama de acasa pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 12:34 pm

La Bragadiru nu e statie meteo. Pe Bucuresti va fi la fel ca la Ploiesti: noros, cu maxima de 17.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Mier 29 Sept 2010, 12:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat majuscula)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 29 Sept 2010, 12:59 pm

Am venit si eu am cafeaua pe masa,toate mi-au mers bine mai putin ce ma interesa mai tare,vizita la medic.
Eu aveam trimitere la Fizioterapie si de toanta ce sunt
ametit am facut programare la reumatologie,si iau bonul de la fisier aia nu-mi zice nimic,si stau la usa ca proasta 1 ora jumate.zid
Apoi ma uit eu pe usi si vad ca exista un cabine de recuperare fizica si intreb si eu o asistenta care iesea de la reumatologie,si imi confirma faptul ca stau degeaba.zid
La fisier imi spune ca nu se face programare deci vineri dimineata la ora 7 sa fiu acolo sa iau bon.
Macar cat am stat am avut de lucru.idee Am fost inspirata sa-mi iau ceva de facut. rade
Eu nu crosetez,tricotez rar deciiiiiiii ei BOBINEZ.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-am luat conuri goale si un con mare de ata si am bobinat ata de se uita lumea la mine mirat2 rade
Tot lucru de mana se numeste nuuuu?? rade

Si pentru viitoarele mamici cititi ACEST ARTICOL. kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 29 Sept 2010, 3:09 pm

rade rade Magda esti super tare....i-mi imaginez oamenii cum se uitau la tine..nu sa oferit nimeno sa tina bobina dupa care desfasurai??? rade
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 29 Sept 2010, 3:19 pm

Ziua buna, si la Arad e racoare, sunt 15gC, e putin inorat dar nu ploua si nici nu au anuntat ploaie!!! Uite daca va intereseaza cum o safie vremea va las link-ul site-ului meu de vreme, pe care ma uit eu in fiecare zi. E f. simplu de utilizat, dati doar click pe judetul care va intereseaza si vedeti vremea pe 10 zile!!! Ok?
In rest va doresc o zi frumoasa si fara prea multa ploaie!!!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A...magda esti tare cu bobinele tale!!! Ti-ai facut si poza!!! Si eu cand eram in liceu tricotam, in pauzele dintre ore!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Mier 29 Sept 2010, 3:43 pm

samo99ro a scris:La Bragadiru nu e statie meteo. Pe Bucuresti va fi la fel ca la Ploiesti: noros, cu maxima de 17.
De la bragadiru pina la bucuresti sunt 8 chilometri adica dupa mine e aceasi vreme nu? nu conteaza in ce cartier stai. Smile
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 3:48 pm

Corect. Am luat vremea la Filaret care e egal ca distanta (aprox) de toate marginile Bucurestiului. Macar, daca nu e cald, nu ploua. Asa ca poti juca la nunta sa te incalzesti nitel. Nu? Poate ca e mai bine ca e racoare. Merge bine si un vin fiert. Eu am facut, la masa de pranz. Tata, care e departe de a fi un bautor, abia astepta sa vina frigul sa-i dau o ceasca de vin fiert. rade
Daca toata lumea ar bea ca tata, ar da vinarii si tuicarii faliment.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 29 Sept 2010, 3:56 pm

Salutare, salutare!

De la poze crosetatate

samo99ro a scris:N-ai gusturi rele... E frumoasa. Treci la traeba, doamna! albina

Daca vezi pe la vreun magazin sau chiar unul online timp de vanzare, rogu-te anunta-ma si pe mine ca-s in criza totala de timp.


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Mier 29 Sept 2010, 3:59 pm

dar de ce bobinezi? eu am incercat cu ata din aia matasoasa si la mine nu a mers, se agata... o puneam la triplock, acum o fac pe mosorel/spon si o folosesc deasupra. of ca nu ma lasa fi-miu sa scriu...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Sept 2010, 4:09 pm

Eu am scapat de criza de timp abia cand am iesit la pensie. Vreo 10 ani n-am avut timp sa mai pun mana pe ceva. Acum imi scot parleala. rade Dar promit sa recuperez.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Karina33 Mier 29 Sept 2010, 4:25 pm

Magda stai ca am ramas ca la dentist!

Nu ai de lucru de faci de-astea? Ai o antena de radio de-aia telescopica prin casa? Sau daca nu o tija metalica de vreo juma de metru inaltime? Infige-o intr-o bucata de lemn, da o gaura in capatul tijei sa treaca ata pe-acolo si mai infige una-doua-trei tije mai scurte in lemn si acolo infigi papiotele sau sponul ala mare. Treci ata prin gaurica si apoi traseu normal in masina de cusut sau triplock. Cauta printre pozele mele din atelier ca eu am asa la masina de cusut. Daca nu mai fac o poza si poestez pe seara ca acum nu-i laptopul acasa sa pot descarca cam. foto.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de rosita Mier 29 Sept 2010, 7:07 pm

Fetelor, m-am intors si eu acum dintr-o vacanta in Belgia, si vad ca am gasit aici aceeasi vreme pe care am lasat-o acolo ametit Pai dupa o saptamana de 15-17 grade si ploi burnitate ma gandeam ca vin si eu aici sa-mi incalzesc putin oasele, si n-am parte! Am venit putin mai devreme acasa, am desfacut bagajul si am intrat sa vad ce mai ziceti.
Magda tu de ce bobinezi atele alea, ca mi-am luat si eu un fir pentru triploc din Belgia, se cheama Serafil, e mai subtire decat ata de cusut obisnuita, dar era 10 euro conul de 5000 m, si am luat doar cate unul si am zis ca o sa mai transfer niste ata pe alte 2 conuri asa incat sa am 3 conuri pentru triploc, dar imi e cam groaza sa ma apuc.
Karina, cred ca ce ai scris tu acolo mai sus ma intereseaza si pe mine pentru ce vreau sa fac, dar deocamdata nu ma pot concentra sa inteleg ce zici. Sunt varza, am avut niste emotii cu zborul la intoarcere din cauza unei greve pe care vroiau sa o faca controlorii de trafic, si despre care am fost anunata la telefon azi noapte la ora 2 de catre compania cu care zburam! Va dati seama ca n-am mai dormit dupa aia! Cand eram in drum spre aeroport, m-a sunat prietena la care am stat ca a aflat ca toate cursele spre RO erau anulate, mai era una singura care zbura. M-am albit, eu maine trebuie sa fiu la serviciu neaparat!! In fine, am facut check-in-ul, acolo am avut alte emotii cu bagajele care erau cam la limita cu kilogramele (zburam cu un low cost si astia nu prea stau la discutii) dar am dat de niste agenti de treaba si am trecut. A, si m-au controlat in amanunt la bagajul de mana, caci in prostia mea si dupa nesomnul de azi noapte, am avut proasta inspiratie sa pun un borcan de mustar in bagajul de mana, care depasea 100 de grame zid In fine, se pare ca i-am convins ca nu vreau sa le explodez avionul cu mustarul meu, asa ca am trecut si cu asta, si pana la urma am decolat cam cu 40 de minute intarziere si am ajuns cu bine la Bucuresti, slava Domnului!!
In afara de ata asta Serafil, mi-am mai luat niste ace duble cu distanta de 4 mm si de 6 mm intre ace, 2 materiale de cusut dintre care unul era un cupon de matase de vreo 1.5 m pe care am dat 12 euro, si am mai facut ceva ce chiar are legatura cu topicul asta: am baut o cafea exceptionala, dupa 10 luni de pauza de cafea (din cauza ca fac un tratament homeopat). Vai cat de buna a fost love
Scuze pentru mesajul lung, ma duc sa vad ce ati mai scris si pe la alte topicuri, ca n-am intrat deloc pe internet saptamana asta hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 29 Sept 2010, 7:50 pm

Bine ai revenit Rosita!!! Ma bucur ca totul a decurs bine si sper sa gasesti lucruri interesante care s-au scris pe aici in absenta ta!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 29 Sept 2010, 9:29 pm

Deci....Diada si Karina eu am bobinat doarece vroiam aceeasi ata pe cele 5 conuri de la masina de sirfilat,nu ca nu am in ce sa le infig,aia era alta poveste cu masina de cusut.
Si cum nu am decat maxim 2 conuri de 5000m de fiecare culoare si nu am masina de bobinat(am incercat sa-mi fac una din roata de la tricicleta de plastic rupta de Marius rade )
Iar cum adica de ce bobinez?
Las ca te vad eu pe tine rade si tu ai 3 ate eu insa am 5.
Diada cine nu te lasa sa scrii?
Petru sau Stefan rade si la mine e un adevarat razboi box intre mine si Carmen ,ori pe tastatura ori pe butoanele unitatii rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Sept 2010, 10:54 pm

Magda ciocolata cu crema de visine era pentru asistenta? rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 29 Sept 2010, 11:02 pm

Ete la ea ce inspecta geanta fetei. Da' curioasa esti doamna! pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Adela Ispas Mier 29 Sept 2010, 11:30 pm

Dragele mele,
tare ma bucur ca am descoperit acest site. Sunt asa de multe lucruri minunate facute de voi incat nu ma mai satur sa privesc si sa incerc si eu cate putin. Azi am inceput o vestuta fetitei mele, motivata de lucrurile frumoase pe care le faceti voi, am mai facut o pereche de pantalonasi si bluzita de care sunt tare mandra. Si totul datorita voua. Nu credeam ca va iesi ceva cand m-am apucat dar rezultatul m-a surprins. Acum as avea si eu o intrebare cand aveti timp de toate lucrurile asta? Cum va imbinati viata de familie, munca si aceste hobyuri, nu de alta dar eu nu gasesc timp, mai de nimic.
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Mier 29 Sept 2010, 11:55 pm

Adela Ispas a scris:Dragele mele,
tare ma bucur ca am descoperit acest site. Sunt asa de multe lucruri minunate facute de voi incat nu ma mai satur sa privesc si sa incerc si eu cate putin. Azi am inceput o vestuta fetitei mele, motivata de lucrurile frumoase pe care le faceti voi, am mai facut o pereche de pantalonasi si bluzita de care sunt tare mandra. Si totul datorita voua. Nu credeam ca va iesi ceva cand m-am apucat dar rezultatul m-a surprins. Acum as avea si eu o intrebare cand aveti timp de toate lucrurile asta? Cum va imbinati viata de familie, munca si aceste hobyuri, nu de alta dar eu nu gasesc timp, mai de nimic.
BIne ai venit draga Adela sedere cit mai lunga kiss
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 1:56 am

Buna dimineata tuturor Deschid ziua de azi cu o cafea fierbinte in plina noapte Al meu e de garda Nu a ajuns bine acasa de la prima operatie, abia ce atipisem ca a sunat telefonul pentru alt caz Adio somn (nu pot sa dorm pina nu-l vad intrat in casa)
Mai este cineva care nu doarme?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de danabekk Joi 30 Sept 2010, 2:09 am

Da, Ema, eu. Sunt inca la servici rade

Si eu am un Jack Russel. Parson Jack Russel Terrier.... Nu puteau sa-i dea mai multe nume rasei asteia... rade E o fetita. Super faina, o iubesc de mor. Alba cu o ureche si ochiul respectiv maro, si bucuta opusa... S-a nascut pe 14 Februarie 2005.
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Joi 30 Sept 2010, 2:19 am

Sa inteleg ca la voi e plina zi?
Atunci sa ai o zi minunata in continuare
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de danabekk Joi 30 Sept 2010, 2:24 am

Nu, e seara. 7:21 pm. Astazi lucrez pana la 8. De obicei nu sunt aici asa de tarziu, dar am uitat in cursul zilei sa plasez o "creatie" pe Amenajari interioare, si am facut-o acum...
Imi editasem mesajul initial, cu cateva vorbe despre Jack Russell-ul meu... :-) Nu stiu ce s-a intamplat, ca editarea nu a aparut...
SI tu acum o sa astepti fetele cu cafeaua gata facuta? wink Pe cele care se trezesc in cateva ore... Tu parca esti in Franta, am retinut bine, nu?
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB