Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina cu legume - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina cu legume

+53
symos
camic
claudiana
ismi3ismi
Karina33
bubu85
danniela
mykya
aurishta
olympia
teisoara
vilcris
arielas
stelave
vizirenu
amoni
vero50
ada85bejan
Uca
getik1
diblaru maria
mnarcisa
Giobsy
betymi72
sunflowers
carmenco
valentyna_sweetly
mariaz_09
elenaxx
Gabiuta
dorina64
MagdaMarin
valentinadof
Floren
SilviaDumitrescu
Steluzza
Admina
melus
danyelyta28badea
RamonaM
stoy
odrina
Gianina4ever
ema
greieras
Lucia.BlueFlower
firicel
came_lia
victoriacus
AlinaJ.Bijoux
marina40
corina corina
mimmi
57 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de odrina Dum 30 Ian 2011, 4:50 pm

Iti multumesc pt raspuns si sfat, Corina, o sa mai incerc la sf lui februarie, mama zice ca s-ar putea sa fie si pamantul de vina, am cumparat bio si l-am amestecat cu putin nisip, dar cand udam, apa ajungea aproape imediat in farfurioara, oare trebuie sa amestec cu mai mult nisip? Nu ma pricep deloc la gradinarit, cu toate ca am copaci si flori (doar le ud si curat), asa ca orice sugestie e bine venita. Eu m-am documentat inainte sa le plantez, dar din experienta se invata mai bine.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Dum 30 Ian 2011, 5:22 pm

Inseamna ca asta a fost problema . Trebuia sa amesteci si cu pamant de gradina obisnuit . Inradacinarea a fost dificila , pentru ca patrunjelul si mararul , dar mai ales cimbrul prefera solul ferm care totodata retine si apa pentru mai multa vreme .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de odrina Dum 30 Ian 2011, 5:48 pm

O sa incerc sa-l amestec pe cel bio cu pamant din curte, de pe langa pomi, cu toate ca e f prost, cleios, tare ca piatra.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Lun 31 Ian 2011, 2:52 pm

Incercarea moarte n-are ! Gasesti tu o solutie daca vrei sa mananci patrunjel asa departe de casa .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de odrina Lun 31 Ian 2011, 8:13 pm

Asa e! Iti multumesc pt raspuns, aproape ca renuntasem sa mai incerc.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 2:43 pm

Fetelor , vine primavara !Azi am semanat ridichi in solar printre loboda semanata mai de mult . Maine plantez salata si poate fac si niste poze , iar dupa jumatatea lunii seman seminte de rosii , ardei si vinete la pahare si ladite , pentru rasadurile pe care le voi planta in gradina pe la 10-15 mai in functie de vreme . Gradina e semanata toata de la jumatatea lui ianuarie , cand am prins o fereastra cu pamant bun de lucrat . Am pus marar si spanac , salata , loboda , usturoi calugaresc si ceapa perena . Patrunjel , leustean si ridichi seman cand se zvanta pamantul si cam astea ar fi semanaturile de primavara .Voi ce semanati ?
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de stoy Lun 07 Mar 2011, 3:00 pm

Ce bine Corina , esti aproape, ma aprovizionez de la tine. wink
Da esti harnicuta foc. pupi
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de RamonaM Lun 07 Mar 2011, 3:01 pm

Corina nici nu stii ce ma bucur ca esti printre noi. Am reusit si am facut rost de o gradinita de legume, am vrut sa te intreb cand sa punem in pamant...dar vad ca tu ai pus deja. Ceapa, usturoiul pot sa le pun?
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de danyelyta28badea Lun 07 Mar 2011, 3:21 pm

daca nu este locul inghetat si poti sa sapi poti sa semeni ceapa usturoi pentru ca sunt rezistente la inghet
cum prinzi timp frumos poti iesi in gradina la semanat
astept si eu cu nerabdare sa se incalzeasca putin sa incep
imi doresc foarte mult un solar doar pentru mine
eu pun salata,rosi, ardei.ceapa,usturoi,carofi,mazare si ce mai aud pe la vecine ca pun ele
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 07 Mar 2011, 3:25 pm

Ceapa si usturoiul se pot pune si de toamna!!! Noi am avut intr-un am puse puse de toamna cateva randuri scurte, in gradina, ca sa se faca mai devreme. Iar daca vrem pt. ceapa si usturoi uscat le punem luna asta pe la jumatate!! Smile
Corina, vad ca ai luat-o inainte cu semanatul!! Inseamna ca de Paste o sa ai detoate!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de melus Lun 07 Mar 2011, 3:33 pm

Si noi am facut sambata rasadnita pe pat de balegar si am semanat rosii, ardei, vinete si nu mai stiu ce a mai pus sotul pe acolo.Eu nu prea ma pricep la gradinarit, dar el stie d-astea.Azi a cumparat si 2 saci cu arpagic sa-l punem imediat ce se mai incalzeste putin.
As fi pozat rasadnita, dar ieri mi-a stricat fetita cea mica camera foto. Sad zid
In schimb sunt nerabdatoare sa vad pozele cu salata Corinei.
Apropo,Corina, multumesc pt. complimentul legat de puiul meu cu jachetica. hug
Hai, cu pozele!
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 3:51 pm

Fetelor ce mi-e drag de voi ca sunteti asa vrednicute si pricepute!si eu as fi,dar nu am unde ca la "tara mea"parintii sunt cei care organizeaza gradina si noi suntem prea mici si nu ne pricepem asa bine ca ei desi de cele mai multe ori zici ca sunt angajati la cooperativa"Munca in zadar"dar nu-i poti contrazice si nici convinge de noutatile care apar mereu in materie de lucrat pamantul! rade Moaaaaaaaaaaaaaama ce mult am scris fara pauze,cititi pe nerasuflate rade kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 5:33 pm

Ma bucur tare mult fetelor ca am companie si pe acest topic .
Eu am semanat devreme ca sa rasara totul mai devreme , dar se seamana si acum in martie toate cele enumerate mai sus , imediat ce se zvanta pamantul sa poata fi lucrat . Asa ca Ramona , spor la treaba .
Cand e timp sa se pregateasca terenul din toamna , toate se pot semana de atunci , insa daca e zapada multa iarna brazdele se batatoresc si ingreuneaza rasarirea . De aceea eu ar de toamna , las sa inghete si prin ianuarie cand prind o data terenul zvantat frezez si seman tot . Asa urmatoarea zapada hraneste semintele cu apa de ploaie cand se topeste si totul rasare mai repede . Acum de exemplu asa fi putut sa seman poate la 15 martie la ce noroi e in gradina si era prea tarziu pentru un gradinar care se intretine din vanzarea proprie .Spor la semanat , fetelor !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de victoriacus Lun 07 Mar 2011, 6:06 pm

rasadurile mele de rosii si ardei au deja al doilea rand de frunze.Sunt puse de la jumatatea lui Februarie.La jumatatea lui Martie mai pun o serie.
In toamna am pus arpagic,usturoi,telina de frunze am transplantat-o,am semanat si spanac si patrunjel.loboda iese singura din semintele cazute.Mararul la fel,dar oricum voi mai semana.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de Admina Lun 07 Mar 2011, 7:32 pm

Corina, vreau sa te intreb ceva legat de salata. O stopiti cu ceva sa nu faca limaxi? Am vazut ca sunt unele curate luna si altele au.
Si cat de mult trebuie rarita ca sa lege frumos? (tatal meu o pune la gramada pe randuri si dupa rareste din ea; tu o replantezi din rasadnita sau cum se procedeaza?)

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 7:58 pm

In pozele de la prima pagina se vede o ladita cu rasad de salata . Acolo o seman pe randuri cu distanta de 1 cm intre seminte si 5 cm intre randuri .
La o luna de la semanat rasadul e bun de plantat . Eu plantez cu distanta de 25 de cm si intre salate si intre randuri , ca sa aiba loc sa se formeze capatana si sa fie aerisita (asta in solar ).
In gradina insa si eu seman tot ca tatal tau pentru ca primaverile in ultimul timp sunt foarte reci si chiar daca as repica rasad de salata , cea iesita din seminte o ajunge din urma pe cea repicata si e si mai sanatoasa pentru ca nu s-a chinuit sa se adapteze la temperatura , ci acolo a rasarit . De rarit , raresc la fel la 25 de cm pe rand .E adevarat ca asa se consuma mai multa samanta , dar eu o produc singurica si am foarte multa si de toate felurile .
De semanat e bine zilele astea pentru ca luna e in crestere si e benefica inca vreo 10 zile .
Pentru limax folosesc granule de Mesurol presarate in jurul fiecarei salate .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de Admina Lun 07 Mar 2011, 11:03 pm

hug Esti o scumpa, merci de sfaturi; le copiez si le inaintez forurilor superioare. In solar pune numai rosii, castraveti in rest afara, la vremea lor. Si ce bune sunt... urasc rosiile astea scumpe si cu gust de carton. pale

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 11:16 pm

Admina,subscriu cu privire la rosii:mai ma apuca toti nervii cand vad cata lume cumpara acum iarna rosii care costa cateva zeci de mii de lei vechi doar de dragul de a manca rosii care nu au niciun gust,parca ar fi de carton,da!Eu fetelor,poate ma credeti zgarcomana,dar pana nu ies rosiile noastre romanesti ,chiar si crescute in solar,nu cumpar rosii importate nici sa ma pici cu ceara!Si nici castravetii astia lungi si fara gust !Prefer acum salata verde,ceapa si ridichiile decat rosiile si castravetii de import!Stiu ca si romaniipun substante stimulatoare legumelor,dar macar sunt mai putine,cred eu !
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Mar 08 Mar 2011, 10:25 am

Asa e fetelor ! Eu anii trecuti am avut in solar rosii olandeze , dar va rog sa ma credeti ca nu le-am gustat . Fata mai manca asa cate una de pofta , dar se uita cu jind la cele din gradina doar-doar s-o fi parguit vreuna . Anul asta pun doar castraveti si fasole pastai in solar pentru ca trebuie schimbata cultura prin rotatie .
Ma uimesti , Admina ! Tatal tau gradinareste in buna regula daca zici ca are si solar .Pai in cazul asta ar putea sa faca si o salata mai timpurie , prin rasad , plantata afara pe brazda si acoperita cu folie pe covergi de fier beton puse deasupra brazdei exact ca arcadele de la solar . Si daca pune rosii timpurii in solar si printre ele poate pune cate un fir de salata si printre castraveti la fel . Eu si in gradina asociez cultura de rosii cu salata plantata o data cu rosiile . Se face in iunie cand inca nu-s rosiile coapte si salata din martie e cam pe sfarsite .
Noi consumam foarte multa salata verde combinata cu spanac, dar mai ales cu susai . E un deliciu si e foarte sanatos . Intareste unghiile .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de Steluzza Mar 08 Mar 2011, 3:56 pm

Fetele voi tineti cont cand puneti in pamant de fazele lunare?Imi explicati si mie?Multumesc.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Mar 08 Mar 2011, 4:37 pm

Sigur ca da , Mariana si Claudia ! Semintele sunt in stransa legatura cu fazele lunii . Cel mai bine si mai repede incoltesc cand luna e in crestere , adica de la luna noua spre luna plina .Incoltesc ele si in celelate faza , dar rasarirea lasa de dorit si dezvoltarea la fel (unii dau vina pe seminte , dar de fapt momentul semanarii e cel nepotrivit ) . Si ar mai fi o chestie mai dificila , adica mai greu de urmarit . Cel mai bun moment este cand luna e in crestere ( adica in forma de''D'', nu de ''C'') si in acelasi timp in urcare . Urcarea si coborarea lunii se refera la pozitia ei pe bolta cereasca urmarita cateva zile la rand . Cand e in punctul cel mai inalt de pe traiectoria ei , se zice ca e in urcare . Dar , e suficient sa semanam in perioada dintre crai nou si luna plina si nu invers, de la luna plina catre luna neagra . Intarzierea rasaririi strica semintele si calitatea noilor plante . Cam atat !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 08 Mar 2011, 5:43 pm

moamaaa m-ai "spart" Corina cu explicatiile astea. Puteai sa ma omori si nu ma gandeam ca trebuie sa stii si astrologie ca sa fii un agricultor bun. Felicitari! Pe zi ce trece ma uimesti cu cate ceva. Bravo tie! Tine-o tot asa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de Floren Mar 08 Mar 2011, 6:30 pm

Corina,te invidiez!Te invidiez atat pentru cunostintele de agronomie acumulate,cat si pentru pamantul nemaipomenit pe care il detii!Aici,unde sunt eu,nu exista pamant,ci doar nisip...Daca as vrea(si VREAU!)sa-mi pun ceva gradina,ar trebui sa cumpar saci de pamant,asa ca asta nu ar mai fi treaba!Apoi,daca,prin absurd,mi-ar creste ceva in acel pamant,cu siguranta ca mi le-ar manca veveritele.Apropo de treaba asta cu pamantul:acum vreo 2 ani mergeam din Bucuresti spre Ploiesti si mi s-a facut rau cand am vazut campuri intregi paraginite!!!Ce pacat!!!!Ce-ar mai face marocanii din pamanturile aleeaaaaa......au astia o mâna la agricultura....ce n-ati vazut!
Revenind!Corina,esti minunata!Te admir!!!!Ce mi-ar placea o salata de-aia de la tine din curte si cu niste firicele de ceapa verdeeee... Flowers Flowers Flowers Flowers
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de corina corina Mar 08 Mar 2011, 8:15 pm

Ma simt magulita fetelor de atatea laude . Sa stiti ca nevoia si esecurile din primii ani de gradinarit m-au facut sa petrec o iarna intreaga numai cu nasul in carti de specialitate si pe net pe toate site-urile si forumurile de horticultura . Am sfarsit prin a-mi face un calendar sfecific zonei mele depresionare si mi-am promis solemn ca am sa-l respect . Si acum munca mea da roade .E a cincea primavara de cand m-am mutat la tara , dar abia acum am curaj sa spun ca sunt cu adevarat gradinar . Eu am vrut sa cant , dar orasul Ramnicu Sarat e mic si restaurantele pustii . Am ramas cu nuntile , botezurile care sunt tot mai rare pentru ca un dj. e mai ieftin cu mult decat o formatie . Asa ca a trebuit sa ne apucam de ceva ! bee
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de Steluzza Mar 08 Mar 2011, 8:17 pm

Multumesc mult Corina.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume - Pagina 2 Empty Re: Gradina cu legume

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB