Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 29 Sept 2010, 11:43 am

Dar ai vazut si preturile?Nu sunt cam scumpe produsele Emidale?Pe mine ma intereseaza la rola,de fapt mai multe role.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ral Mier 29 Sept 2010, 12:59 pm

ismi3ismi a scris: Dar ai vazut si preturile?Nu sunt cam scumpe produsele Emidale?Pe mine ma intereseaza la rola,de fapt mai multe role.
La pret nu m-am uitat pentru ca nu am fost interesata de produsul ala ...
Dar poti suna si intreba sunt destul de draguti sa te ajute
ral
ral
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 29 Sept 2010, 1:40 pm

Am vorbit cu Emidale.Ei au banda bie doar pliata gata,iar mie imi treb nepliata...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de pisi Joi 30 Sept 2010, 11:18 am

fetelor as avea si eu nevoie de un material pt huse de scaun la masina aveti idee unde as putea gasi sau ce denumire are,merci frumos
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andra2010 Joi 30 Sept 2010, 4:47 pm

ismi3ismi a scris: Am vorbit cu Emidale.Ei au banda bie doar pliata gata,iar mie imi treb nepliata...
pai daca nu iti trebuie pliata atunci e prea simplu sa o faci singura, d c vrei sa o cumperi?

Eu am cumparat chestii de la emidale, si nu e chiar atat de en gros lol, adica au o multime de produse taiate in cupoane accesibile, de 20-30 m la benzi bie si dantele si alte chestii. Si mi s-a parut si foarteeee ieftin.
Si texline timisoara e ok, trimit orice cantitate, si mostre din orice si sunt f amabili.

Cine mai e in iasi si cauta materiale sa mearga in Siraj si sa-l ia de la un capat in altul. E o diferenta de pret enorma fata de casa modei. De ex satinu e pe la 5 ron metru in siraj, si captuseli am gasit si la 1ron metru, si calitatea e cam aceeasi ;). Sau daca vreti materiale mai greu de gasit, probabil le veti gasi la depozitul Ravioli, dar au niste preturi de cazi pe jos, si stau cam prost cu amabilitatea.
andra2010
andra2010
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : www.google.com
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 30 Sept 2010, 4:52 pm

Vreau sa o cumpar pt ca mi-e greu sa tai la foarfeca o cantitate mare.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andra2010 Joi 30 Sept 2010, 5:10 pm

ismi3ismi a scris: Vreau sa o cumpar pt ca mi-e greu sa tai la foarfeca o cantitate mare.
Paaaai ... ia-ti un cater circular si o rigla pe care dai un film de silicon pe spate ( sa tina bine materialul) si le faci imediat.
andra2010
andra2010
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : www.google.com
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 30 Sept 2010, 5:25 pm

Caterul circular taie doar cate o foaie sau mai multe foi suprapuse ? Oare unde pot gasi?Film de silicon de unde iau,te rog?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andra2010 Joi 30 Sept 2010, 6:19 pm

Teoretic poti sa tai mai multe, practic depinde de cum se comporta materialele ( daca sunt foarte elastice sau alunecoase s-ar putea sa nu mearga).
Film siliconic - adica gasesti la orice magazin tuburi de silicon, si dai pe spatele unei linii un strat subtire. Sau te duci la un atelier ceva si ii rogi pe aia. Nu e mare filosofie.
Uite cater circular [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sub materiale ar fi ideal sa ai o plansa pt croi ( de aia cauciucata), daca nu niste mucava mai groasa. Poti si pe sticla, dar cred ca strici lama la cater.


andra2010
andra2010
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : www.google.com
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 01 Oct 2010, 9:57 am

Andra,ma gandeam sa iau o masina de taiat care taie mai multe foi suprapuse,din aia industriala,insa,nu stiu daca are stabilitate si daca voi putea taia benzile asa de inguste...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de andra2010 Vin 01 Oct 2010, 10:27 am

ismi3ismi a scris: Andra,ma gandeam sa iau o masina de taiat care taie mai multe foi suprapuse,din aia industriala,insa,nu stiu daca are stabilitate si daca voi putea taia benzile asa de inguste...
ohhh yeahh :D La ala visez si eu. Cred ca ar trebui sa mearga, oricum pt stabilitate sunt si clesti care sa tina marginile drepte ;)... Pana ti-l iei cred ca poti sa ii faci un test-drive. Eu cand mi-am luat una din masini erau altii in fata mea si testau un kuris pe tot felul de materiale (asta in iasi).
andra2010
andra2010
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : www.google.com
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 01 Oct 2010, 11:22 am

Da,da,la Kuris ma refer.Sper sa-l pot testa acolo de unde il iau.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 01 Oct 2010, 2:48 pm

Fetelor curisul nu taie asa bine benzile inguste,ci bandzingul,e un fierastrau circular cu lama in forma de cerc.Sotul meu taie si la curis si la bandzing si stiu foarte bine diferenta.Ce e de finete se taie in bandzing.Iar eu am folosit bandzicul la servici.
Ceva de genul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar currisul

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Avand lama care are o miscare de dute-vino mai zdreleste marginile fine.Curisul e ideat pentru a croi spanurile groase de zeci de foi de material dar...la finete nu e cel mai bun.
Da poti taia cu el benzi inguste dar cu conditia sa le decupezi direct din span nu sa tai banda ingutsta bie cum vrei tu.Banda bie are o anumita latime
Ori clestii de span au o latime mai mare dacat banda ta si tu cum mai tai?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uita-te cu atentie la acel cleste care prinde spanul.Spanul e mare nu e ingust.
Si se vede si bandzingul.
Cred ca ai imteles ideea,eu daca lucrez in croitorie ,la sectia croit am avut contact cu aceste aparate.
Nu am putut insa stapani curisul Sad era bine daca stiam si puteam sa tai cu el.Era o calificare in plus.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 01 Oct 2010, 3:28 pm

Multumesc mult,Magda.Imi dau seama ca ai dreptate,dar un bandzig de cumparat este fff scump.Mie imi trebuie sa tai benzi cu latime de 3 cm ,pt ca sa le pot baga pe dispozitivil de einfas,sa fac sireturi din ele.Pt ca ai lucrat la croit,ce metoda imi recomanzi ,pt a taia astfel de fasii in cantitate mare?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 01 Oct 2010, 3:48 pm

Noi cu bandziingul taiam aceste fasii.Mai casnic nu stiu.Noi faceam mii de camasi.Tot fierastraul circular mic il recomand.
Ia vezi ASTA te ajuta?
sau varianta lui electrica.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Sam 02 Oct 2010, 1:56 pm

buna! a cumparat cineva materiale on-line?m-ar interesa ceva materiale pentru rochii de gala si pentru sacouri,paltoane de toamna.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Scris de danabarbu2007 Astazi la 2:01 pm
Am cumparat o rochita de vara dintr-un material super- un fel de satin putin elastics si curge foarte frumos.mi-as dori sa gasesc eu astfel de material si sa-mi fac eu rochitele pe gustul meu
astept orice informatie cu privire la acest lucru



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



MihaelaT:Te rog sa citesti punctul 6 din Regulamentul site-ului!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 02 Oct 2010, 11:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Sam 02 Oct 2010, 6:44 pm

PAi Dana gasesti de cumparat satin elastic,cauta la mercerii...sau vezi ca au si fetele pe forum diverse materiale textile de vanzare..poate gasesti ceva pe gustul tau..si i-ti mai recomand si merceria de mai sus,au materiale suuuuper
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 02 Oct 2010, 9:46 pm

In Ploiesti in complexul Nord s-a deschis o noua si mare mercerie cu de toate,materialul de lenjerii e 7 ron,,satin la 4 si 5 ron metru fire multe accesorii cusut si mai multe.
E situat pe partea dinspre culuarul care duce spre piata,langa Ana si Cornel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de haute_couture Sam 02 Oct 2010, 11:09 pm

TAIEREA BIEULUI IN SISTEM SEMIINDUSTRIAL
1.se aseaza pe masa o foaie de hirtie
2.se aseaza materialul --una sau mai multe foi
3.se aseaza o alta foaie de hirtie pe care sint desenate liniile de taiere la 45 de grade
4 ptr o taiere corecta recomand o foarfeca electrica cu lama rotunda cu diametru cam de 10----14 cm gasiti la FORTEX sau SERCOTEX ca sa vedeti cum arata intrati pe site
5 ATENTIE --ESTE CEA MAI PERICULOASA FOARFECA ELECTRICA DE TAIAT MATERIAL TEXTIL-ptr ca lama disc se roteste si daca iti apuca degetul ti l trage sub lama adica ti l taie de tot

mare atentie
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de virus Dum 03 Oct 2010, 10:46 am

Toate aceste unelte de croitorie de care se vorbeste aici sant facute si concepute strict pentru a reduce timpii de productie , optimizarea consumului si acuratetea operatiei , de acea sant folosite doar in sistemul industrial . nu cred ca cineva ar fi interesat de asemenea utilaje pentru a le folosi acasa intr-un atelier de comanda fie el si de cativa masinisti , deoarece majoritate a dintre ele (si cei care au scris mai sus vad ca au lucrat sau lucreaza cu ele) sant concepute la functioneze la o tensiune de 380 volti si nu de 220 volti (tensiune casnica) cea de 380 fiind o tensiune industriala mult prea costisitoare si mult mai scumpa decat cea casnica
acum stiu ca o sa fie persoane care o sa sar si o sa zica : sant utilaje industriale care merg si la 220 volti , da sant dar in compartie cu cele care merg la 380 sant mult sub celelalte deoarece : cele care merg la o tensiune mai mare au si o viteza mai mare de lucru si acuratetea taieturi esta mai precisa .
sa raspund la o intrebare de mai sus se pot taia benzi de bieu la kuris de pana la 2 cm latime , se pot taia si materiale foarte fine ( voal , organza , captusala milaneza , marivata si alte material la fel de fine ) cu o conditie : operatorul sa aiba experienta si incredere in el.
Dealtfel sa va arat pana unde a ajuns croitoria industriala de cativa ani buni sant pe piata utilaje asistate de calculator care sant concepute sa taie pana la 8000 mt material in 8 ore de lucru (vorbesc in cunostinta de cauza eu lucrand pe un asemenea utilaj , imi pare rau de calitatea filmului dar nu am avut decat un telefon foarte slab la mine in momentul filmari )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 04 Oct 2010, 4:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in video)
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de GABRELA Dum 03 Oct 2010, 12:30 pm

Fetelor imi dati si mie detalii despre furnizori de materiale la preturi acceptabile din Hunedoara?
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de oana_007 Lun 04 Oct 2010, 2:11 pm

Buna fetele! Azi am trecut si eu pe la Sharbeck si pe la depozitul de la Sahara. Cautam un finet dar mi s-a parut scump.... 20 lei /m la latime de 1,5m... La ambele magazine acelasi pret. Satenul era la 15-20 lei, stofele intre 20 si 40 lei.... Stofele de pantaloni de toamna erau la 20 lei (cele medii la grosime, nici groase de iarna, dar nici sa bata vantul prin ele). La cupoanele de la reduceri erau numai chestii de juma de metru... Slabut rau si scump. Normal, pentru ce cautam eu, dar am zis sa va spun si voua. Spor la croitorit pupi
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de m-julie Lun 04 Oct 2010, 2:46 pm

as vrea sa fac o comanda pe site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
eu vreau sa imi cumpar intaritura villene pentru genti - ca am vazut ca la noi nu se gaseste asa ceva
au si ceva manere de genti.. si bias maker..daca va intereseaza. au si materiale dar cam scumpe
daca mai vrea cineva -poate ne unim si impartim shipping-ul.transportul "Small Packet" - este 4.26 lire

m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Joi 07 Oct 2010, 12:11 pm

m-julie,
ma alatur si eu daca nu ai facut deja comanda; doar ca eu mi-as dori un material
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de danae Joi 07 Oct 2010, 2:21 pm

Materialele de pe site-ul asta mi se par foarte scumpe. Au latimea de 110 cm si pretul este dat pe 1/4m. Unele materiale sunt frumoase, dar la latimea asta si la faptul ca sunt 2.4 pounds/ un sfert de metru... Shocked
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB