Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Sam 26 Noi 2011, 11:30 am

cam asa stau lucrurile pe acolo, eu cand ma duc imi iau pantofii cei mai urati si ma imbrac foarte simplu, daca te vede cu vreo poseta faina sau cu pantofi buni imediat schimba foaia, mai ales vanzatoarele romance
am mai facut un test, am mers odata cu o clienta de religie musulmana si am ramas masca ce preturi minuscule i-au spus ei
nici masina nu o parchez in apropiere
imi pare rau, eu am luat satenul iuni cu 7,5, saten argintiu cu 6,5(en-gros), saten imprimat 10
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 26 Noi 2011, 11:48 am

Atat tinuta cat mai simpla cat si bijuteriile ascunse mai ales cele din aur ,cu cat vezi mai mult aur pe cineva cu cat crezi ca starea materiala a posesoarei e destul de buna.
Un comerciant ticalos calculeaza repede greutatea estimativa*gramul de aur= bunastare.
Asa o sfatuiam si eu pe nepoata mea care are un lant de aur la gat de peste 10 g si la doctor se vaita ca nu are bani ca sa cumpere vaccinul copilului dar avea lant de peste 10 mil la gat.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de oana_007 Sam 26 Noi 2011, 1:43 pm

Din start nu port cercei, inelul l-am lasat acasa... Pana si geanta am lasat-o acasa ca avea brandul scris pe ea, desi nu era mare scofala de geanta (mi-am luat cu mine un rucsacel de la Decathlon).... Am lasat acasa pana si caciula ca scria North Face pe ea rade (am zis ca poate nimeresc vreunul care cunoaste preturile) Cred ca m-au vazut cu mama si au crezut ca sunt o clienta cu croitoreasa si sunt numai buna de jumulit....
M-au vazut si mai tinerica si au zis ca vreau haine de revelion...

Naiba sa ii ia.... vara imi iese mereu.... mai ales ca sunt si mai zambareata si fac turcii discounturi instant.... Iarna se pare ca nu mai imi merge la fel Smile
Data care vine eu o iau inainte si dau raita si o trimit pe mama sa negocieze wink
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de zylv Sam 26 Noi 2011, 11:47 pm

cred ca felul in care esti imbracat,nu influenteaza cu nimic,sau poate intr-o mica masura.eu am dat prin sam expo,si chiar am cumparat materiale la pret bun,chiar daca ma imbrac cu haine de firma.eu cred,ca mai repede depinde de cantitatea pe care o cumperi,decat de ambalaj.daca iei cu taraita cumperi mai scump,dar daca cumperi de la 10 m in sus ai alt pret.si nu trebuie sa cumperi 10 m din acelasi fel,ci sa fie 10 m in total.eu am luat vascoza cu 9 ron,jerse cu 13si 12,bumbac pt colanti grosi(calitate super) cu 10,bumbac cu elastan pt tricouri cu 7 cel uni si 10 cel imprimat.si de la stand de mercerie am cumparat capse ,elastic,ate,crete ,florare,bieuri,si multe furnituri care au un pret mai mult decata vantajos.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de FlorinaN Lun 28 Noi 2011, 12:18 pm

A cumparat cineva matase naturala si voal de la Texline? Este Ok tesatura?

Multumesc!
FlorinaN
FlorinaN
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 03/05/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de arielas Lun 28 Noi 2011, 1:22 pm

Eu am mai spus deja cred ca pe pagina anterioara, sunati, trimiteti-le mail si oricum nu va lasa sa comandati pana nu va trimit mostre. Vin destul de repede.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de despina13cucli Lun 28 Noi 2011, 1:35 pm

am comandat mostre din piele, voal si blanită.
au fost amabili si promţi dar mie nu prea mi-au placut materialele.
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de marabr Lun 05 Dec 2011, 4:37 pm

de unde pot cumpara tricoturi on-line?la texline au zis ca epuizeasa stocul repede, de aceea nu au poze pe net cu tricoturi.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de diana_scl Lun 05 Dec 2011, 8:17 pm

Tala
brorom are sediu in bucuresti dar vand si online. insa vatelina lor de bbc mie nu-mi place in mod deosebit. astept sa o incerc si pe cea de la texline sa vad cum e.
eu o compar cu una din state, absolut dementiala, pe care eu o folosesc la quilting. si desi nu e scumpa deloc, ma omoara transportul Sad
diana_scl
diana_scl
helper
helper

Numarul mesajelor : 34
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

http://poarta-ma.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Joi 15 Dec 2011, 8:43 pm

am fost si eu azi la depozitul de la filaret. aveau foarte multa marfa. ziceau doamnele de acolo ca au inceput sa aduca marfa de vreo doua luni si vreau sa va spun ca erau rafturile pline cu de toate(licra, tricoturi, stofe, tapiterie, ate, capse, dantele, organza imitatie de piele si multe altele care nu stiu cum se numesc).
preturi intre 20 si 30 lei pe kg la tesaturi. atele erau la 15 lei kg.
eu zic ca merita sa mergeti la acest depozit.
eu am cerut 3m tricot, 1,5m licra, 1,5 m bbc, si inca 1,5m nu stiu cum se numeste materialul si au fost 3,5kg. cand am ajuns acasa era mai mare metrajul(chiar si cu 1m ). deci una peste alta la metru iese f ieftin.
am facut si ceva poze de ansamblu (in depozit) daca sunteti interesate.
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Larisa Joi 15 Dec 2011, 10:55 pm

Ce pacat ca sunt asa departe de Bucuresti Sad , aici la noi nu se gasesc asa...sau nu stiu eu Neutral
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de diana_scl Vin 16 Dec 2011, 8:40 am

eu as vrea poze de la filaret Smile
diana_scl
diana_scl
helper
helper

Numarul mesajelor : 34
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

http://poarta-ma.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mariucamariuca Vin 16 Dec 2011, 11:22 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

in album mai sunt cateva poze(dai click pe poza si te duce in album)
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 16 Dec 2011, 11:33 am

wau, e de mine acolo!
dar fără card rade

chiar vroiam sa va intreb daca si voi sunteti bolnave cand vedeti multe materiale?
eu deja vad modele pt ele.... le vreau pe toate!
am materiale din 1995 nefacute
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de danae Vin 16 Dec 2011, 11:41 am

Da, si eu sunt asa, bine nu chiar din 1995! Dar cred ca daca mai cumpar si nu l;e fac, voi dormi cu ele in pat! rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 16 Dec 2011, 12:32 pm

mariuca,spune-ne ce latime are fiecare material si cat vine pretul pe metrul liniar pt fiecare,ca sa ne dam seama de cat e de ieftin.cam 9-14 lei/ml...?
cata ata ai luat si la ce pret?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Vin 16 Dec 2011, 12:43 pm

Da, deci daca e momentul de confesiuni, atunci ma alatur si eu clubului si ma confesez si eu: am o problema cu cumparatul materialelor, cu siguranta rata de cumparare depaseste rata cu care le si prelucrez. Embarassed Desi de la Filaret nu prea mi-am luat in general, nu stiu de ce, dar nu prea gasesc inspiratie in materialele de acolo (sper sa nu imprastii sperantele celor care vor sa ajunga pe acolo, lol). Cred ca e nevoie de mai multa rabdare decat am eu, ca sa cauti printre toate materialele de pe rafturi, eu cam de fiecare data cand am ajuns acolo eram pe fuga, ceea ce nu e o strategie prea buna de shopping. Sau e? wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de musetel Vin 16 Dec 2011, 12:48 pm

Partea proastă la mine e că soţul nu mă ceartă când cumpar materiale. Îmi zice că sunt bani investiţi, deşi ştie că poate o să le lucrez peste ani de zile. Mi-ar fi fost de folos un consort care să mă tragă de urechi... Abia aştept pensia!!! bounce bouncebouncebounce
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 16 Dec 2011, 1:24 pm

si daca al meu sot bombane: alte materiale, parcă s-a umplut portbagajul!(nu mai e loc in casa), credeti că renunt?
nu,,,,
scotocesc, dibuiesc, gasesc eu altele mai frumoase si mai arătoase! pupi
e viciul meu
cumpăr de la magazinul la kg
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de dandana Vin 16 Dec 2011, 1:43 pm

bine, daca tot ati dat-o pe marturisiri: EU AM MATERIALE MAI VECHI DE 90!
zid

si acum nu stiu cum sa fac sa ajung la filaret rade
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 16 Dec 2011, 1:49 pm

m-ai luat!
facem concurs cu rochii vintage rade
as veni si eu cu tine zid
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de rosita Vin 16 Dec 2011, 1:51 pm

O, dandana! Esti veterana! Respect! Flowers
Cred ca conteaza si cat de des sau de mult cumperi de fiecare data. Eu, daca as fi cumparat din 90 cu entuziasmul cu care cumpar acum, cred ca mi-ar mai fi trebuit o casa!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de dandana Vin 16 Dec 2011, 1:53 pm

asa e!
eu am lucrat mult inainte de 90 si putin dupa apoi pauza

dar .... v-am descoperit pe voi! rade
si de atunci e grav, doar ca nu apuc sa lucrez decat pt puiuta

mariuca, stofe subtiri aveau?
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 16 Dec 2011, 1:56 pm

problema e sa avem entuziasm la facut!
eu am o perioada de inspiratie dar vin sarbatorile si imi taie cheful!
m-ar interesa pretul materialelor, sunt mai ieftine decât in magazinele cu materiale la kg?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de musetel Vin 16 Dec 2011, 2:20 pm

Ha! şi eu am materiale mai vechi de 90!. Dar nu le-am cumpărat eu (pe vremea aia eram şoim/pionier), sunt de la un prieten care a făcut ordine în lucrurile bunicii sale, dusă la cele veşnice... De multe ori mă apucă gândurile negre că mor şi las în urma mea zeci de materiale neutilizate.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB