Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

+73
Maci
bijouxdemonange
adadebu
lorellay
cristinica_70
madelainemarie
Day Lily
taokama
bellajane_10
godeta
kristadesign
bibi2085
mssdelilah
Marry
came_lia
bijutierul30
Bijutierul
Lucia Ro
Made by Ank
magdaR
gabi34_cat
blue_blue
Chyby
costi_iacob
Amalia T. Design
roxanabacila
iuliana72
Ela
Nicoleta Irimescu
ladybug
JENI
subryna
dianabutnaru
Kristina
maddy13
Aditza
diana-s
alys77
SilviaDumitrescu
Arabela Stefania
MoniKozi
magdariana
darkpoke
ramona_m
ramon_na_m
dandana
viviana06
amnro
crinishor
firimitura
milena
dienutzababy
gabriela.maria
Teodor Coca
bulinuta
flavia ana pop
Becky
marami
dmk
mangokiwi
doni
ADArt
Lucia.BlueFlower
zmotocel
letho
zaharel
Admina
ioana soare
bonzo
betymi72
marabr
isa1980ro
MihaelaT
77 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de maddy13 Vin 16 Iul 2010, 11:55 am

Fetelor am o intrebare: unde pot gasi cadre metalice pentru fimo, patrate, rotunde?Sper sa intelegeti ce vreau din acest video
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Vin 16 Iul 2010, 1:38 pm

sunt frumoase si cu cadre dar mai practic sunt fara adica dupa ce le dai forma sa le scoti.ma gandesc ca oxideaza daca nu-s de calitate sau macar din argint.nu stiu ,zic si eu.parca sunt si mai frumoase fara E adevarat ca uneori capata o nota de pretiozitate cu metal pe ele
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Kristina Sam 17 Iul 2010, 10:24 pm

fetelor cine stie un magazin online de unde pot cumpara sarma argintata(0.3-1 mm) din afara Romanie!?
si care sa accepte plati si prin transfer bancar.
wires.co.uk nu accepta !

multumesc anticipat
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 17 Iul 2010, 10:35 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu am gasit modalitatea de plata...ori nu am avut rabdare sa citesc tot acum,.. uita-te si aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Dum 18 Iul 2010, 10:40 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aici un magazin in afara de une poti sa iei en gros margele toho si semipretioase si accesorii.pr a vedea preturile este necesara logarea.cand va fi vorba de cumparaturi e aici cred ca va bine sa ne unim mai multe si sa luam la pretul de investitie plus discaunturile pe care le ofera ei.iar costul transportului se va imparti la cate fete vom fi .in fine asta ramane de studiat la momentul respectiv daca se vor gasi amatoare.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 18 Iul 2010, 11:31 am

si eu as vrea toho...dar ar trebui cineva care sa aiba banii si sa faca comanda...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Dum 18 Iul 2010, 11:43 am

cand o fi ne strangem si dam banii la cine face comanda plateste prin card la paipall din cate am vazut,e bine sa fim cat mai multe ca sa putem sa luam cu discaunt si nu kg multe pe o persoana.sa zicem max 4-5 kg la pret bun.e bine sa luam minimul de comanda ca daca merge figura repetam .am dat un ex ca nu stiu cat min de comanda pe en gros la astia de aia zic sa bine sa informam bine inainte.
oricum nu e convenabil am mai zis sa dau 8 sau 10 lei e 20 g de toho,in conditiile in care cumparatorii se stramba la pret cand vad produsul finit.le sar ochii zic vai e frumos e da munca si cat bani bagam noi in marfa nu se vede.
daca magazinele din romania iau si vand inseamna ca au totusi un castig daca nu renunta.
eu am vorbit in perspectica ca pana se fac"zarurile" are timp fiecare sa-si stranga banutii,eu una recunosc ca n-am acum nici o para chioara pt investit.
dar repet e bine de stiut ca putem sa rezolvam problema toho. ar fi super sa si reusim.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 18 Iul 2010, 11:44 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si aici se poate face comanda...aici se vad preturile...si nu se plateste nimic la transport...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Dum 18 Iul 2010, 12:44 pm

2 lire inseamna 10 lei aproape ca nici nu mai stiu.parca am vazut pt 6 grame.nu e afacere.ideea este sa fie sub pretul de la magazinele din romania ziceam de linkul ala ca e de en gros.ma rog acuma cui ii convine am mai spus ca nici nu ma grabesc acum.
unde nu se vad preturile aculo e comoara ca tre sa te loghezi ,ei nu le arata ca nu vina altii sa faca concurenta cred.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 18 Iul 2010, 1:13 pm

ramane sa discutam...sa vedem daca mai vor si altii...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Dum 18 Iul 2010, 1:23 pm

pai da pana atunci punem de-o parte baneii Smile
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Kristina Dum 18 Iul 2010, 1:42 pm

betymi72 a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu am gasit modalitatea de plata...ori nu am avut rabdare sa citesc tot acum,.. uita-te si aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

de la fusionbeads am luat odata ,sarma a fost super ok dar mi se pare un pic scumpa 10-15m /5£!
am intrat si pe robins-beads dar am iesit repede , sarma colorata are un pret atractiv dar cea argintie zid, o bobina de 30 m (0.3mm)/ 10£!!!

doni a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aici un magazin in afara de une poti sa iei en gros margele toho si semipretioase si accesorii.pr a vedea preturile este necesara logarea.cand va fi vorba de cumparaturi e aici cred ca va bine sa ne unim mai multe si sa luam la pretul de investitie plus discaunturile pe care le ofera ei.iar costul transportului se va imparti la cate fete vom fi .in fine asta ramane de studiat la momentul respectiv daca se vor gasi amatoare.

sunt mergelute foarte foarte frumoase, multumesc!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 18 Iul 2010, 5:14 pm

betymi72 a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si aici se poate face comanda...aici se vad preturile...si nu se plateste nimic la transport...

Dar trebuie sa ai cont l Pay Pal ca sa poti plati. Altfel nu se poate Smile Accepta doar carduri emise in Marea Britanie
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 19 Iul 2010, 2:41 pm

Referitor la preturile pentru toho - finisaje diferite = pret diferit. Cand comparati preturile din afara cu cele din tara faceti-o la acelasi cod de culoare. Altfel e normal sa difere. Mai ales ca in Romania nu aduc cele mai frumoase margele toho, ci pe cele mai ieftine. De ex. margelele cu finisaj metalic galvanizat permanent sunt mai scumpe decat cele transparente simple si este foarte normal sa fie asa. La robins beads margelele nr. 11 vin in cutiute mici de plastic cu capac cu 11g de margele.

In functie de finisaj pot costa de la 1 lira/11g pana la 7 lire/11g
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 19 Iul 2010, 3:11 pm

ioana soare a scris:Referitor la preturile pentru toho - finisaje diferite = pret diferit. Cand comparati preturile din afara cu cele din tara faceti-o la acelasi cod de culoare. Altfel e normal sa difere. Mai ales ca in Romania nu aduc cele mai frumoase margele toho, ci pe cele mai ieftine. De ex. margelele cu finisaj metalic galvanizat permanent sunt mai scumpe decat cele transparente simple si este foarte normal sa fie asa. La robins beads margelele nr. 11 vin in cutiute mici de plastic cu capac cu 11g de margele.

In functie de finisaj pot costa de la 1 lira/11g pana la 7 lire/11g

Mi se pare firesc ceea ce spui, Ioana. De asemenea, trebuie avut in vedere si pretul transportului. Eu am facut un calcul aproximativ pentru ceea ce aveam nevoie cu livrare din Romania si din Marea Britanie. Si am iesit cam la acelasi pret, doar ca se pare, din cate spuneti, ca cele din Marea Britanie ar fi mai de calitate. Sincer nu am cautat dupa cod de culoare, caci nu prea am gasit la noi ceea ce am cautat. Dar am cautat aspect si marime similare. deci trebuie avute in vedere si taxele care se adauga.
Am si eu o intrebare: cele 11 grame de margele nr. 11 cam pentru ce sunt suficiente? Pentru un colier am inteles ca ar fi suficiente 20-25 de grame (evident, vorbind despre margelute mici, nu mari sau grele). Este corecta evaluarea?


Ultima editare efectuata de catre Akinom in Lun 19 Iul 2010, 3:15 pm, editata de 1 ori (Motiv : Am uitat o idee)
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Lun 19 Iul 2010, 3:27 pm

robins beads nu este en gros
am zis si repet desi nu vreau sa par insistenta abia dupa logare vom putea vedea preturile.dar problema este ca e nevoie de cine cu frima sa faca asta .la ce am aratat eu este en gros. acu sa vedem daca si putem obtine ceva de acolo
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 19 Iul 2010, 3:37 pm

Akinom eu le-am luat pentru broderie cu margele, la tesut fara suport inca nu ma pricep, asa ca nu pot sa te ajut cu necesarul. 11g de margele marimea 11 inseamna aprox. 1160 de margele.

Doni nu era vorba neaparat de preturile de la robins, ci de compararea preturilor. Trebuie avuta grija atunci cand luati o hotarare, sa comparati mere cu mere, nu mere cu pere.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Lun 19 Iul 2010, 3:42 pm

ok,am inteles .bineinteles ca merele si perele sunt importante ca sa nu le facem salata rade kiss
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de dianabutnaru Joi 22 Iul 2010, 3:34 pm

buna! de curand am inceput sa confectionez stampile decorative din polimer fotografic [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
dianabutnaru
dianabutnaru
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 40
Localizare : brasov
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de subryna Joi 22 Iul 2010, 8:27 pm

Nu stiu daca au mai fost puse dar zic si eu :P :D :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
subryna
subryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 34
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/07/2010

http://cutiuta-cu-minuni.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de JENI Joi 22 Iul 2010, 9:38 pm

betymi72 a scris:ramane sa discutam...sa vedem daca mai vor si altii...
buna! si eu sunt interesata de margelute toho
daca faceti comanda, va rog sa tineti cont si de mine multumesc
JENI
JENI
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 60
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 30/12/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Joi 22 Iul 2010, 9:46 pm

ok la momentul respectiv se va da alarma se va face o lista vom face calcule etc.e bine sa fim cat mai multe fete,ca sa cada putin pe cap e participanta,in caz ca aia vor sa dea o cantitate mare.
deocamdata ideea e in faza de proiect.inca nu putem vizualiza preturile,nu stim daca ne vor accepta sa luam,din cate am inteles eu trebuie cineva care are o firma cat de mica pe teme de margele sa faca comanda.Poate n-am inteles eu bine dar trebuie vazut si aflat tot ce trebuie in legatura cu ei inainte de a incepe tratativele.am inteles ca cel putin unul din magazinele noastre virtuale de margele a luat de acolo,acuma...ramane de vazut
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ladybug Sam 24 Iul 2010, 9:20 pm

buna fetelor! cine stie de unde pot lua forme patrate pt fimo?ca cele de aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . daca se poate un site care sa fie din romania. wink Smile
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 25 Iul 2010, 8:02 am

Nu stiu daca s-a mai vehiculat ideea, insa ca sursa de margelute chiar frumoase ar mai fi si haine de la second hand. Am gasit o bluza la vreo 2 lei, oribila in sine, insa avea cusute pe ea o sumedenie de margele. Care s-au transformat in 2 coliere. Smile De asemenea, am mai gasit la targul de vechituri, cu 5 lei un colier defect, dar in fapt era un pumn de margele, cu tot cu inchizatoare si capete de sirag. Fiind defect imi permite la remontare sa 'fur' doua pietricele sa le transform in cercelusi.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de firimitura Dum 25 Iul 2010, 9:13 am

ladybug, ceva de genul acela eu am vazut in Bucuresti la Hanul cu tei, dar din cate imi amintesc candva aveau si cei de la margelutze, dar acuma vad ca nu mai au. Preturile insa mi s-au parut destul de mari pt ce ofereau ei. Sunt seturi predefinite de la eberhard faber pentru bratari sau cercei sau inele, destul de mici. si costau undeva pe la 20 de lei vreo 4 cadre din alea metalice .o sa mai caut cand ma duc prin oras si te anunt ce vad.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB