Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Modificarea si stramtarea hainelor

+80
Panea Laura
olympia
Gianina4ever
stoy
Steluzza
zsofia
iolanda evelina
ismi3ismi
aurishta
Uca
rosita
aurelia.c
florindogul2011
SilviaDumitrescu
firicel
myhappyfeet
Motzu
margot
dktimi
ramonasimon_74
feiercarmen
christel
ema
bibitu
iris6
sandydeea
cory74
Danny24
mickyta
Giobsy
narcisa
MagdaMarin
clodi
monica11
came_lia
augustin87r
amnro
Raluck_Doll
bobitica
Alina.C
europolis
BITZA7575
caty80
DANIELA.I
scamutza
kisslandia
myky7robc
Usagy
Karina33
degetica
leonutza69
madalina16
zylv
sweetlizzuka
alexaaa08
fufa021978
dana131208
ileana cosanzeana
ioana soare
deja
ariana
aisha
RalucaS
abbba
geany
julix_2007
vilcris
duchess
lorinaoo1
dorinamisov
Camy
kla78
arime
MihaelaT
Kristina
tomari
emilia
Admina
diada
kindaras
84 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de Alina.C Mier 07 Apr 2010, 4:14 pm

Cu placere. De asta suntem aici, sa dam o mana de ajutor atunci cand putem hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de bobitica Mier 07 Apr 2010, 5:44 pm

Superb tutorialul.Eu doar as fi descusut tot si as fi croit o fusta dreapta.Buna idee.Multumesc!
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de Raluck_Doll Vin 09 Apr 2010, 11:02 pm

Sa va zic o chestie ... Aveam prin podul casei niste perechi de blugi marimi mari oricum cam marimea 40 si eu am 14 ani si avem acum un an marime 25 si m`am urcat in podul casei am luat pantalonii si am pus`o pe mama mea sa imi face pantaloni " cu tutul lasat " si au iesit superb ... dar la scoala mi s`au patat de clor Neutral si din maro s`au facut nishte pete roz si am facut si mai multe cu Ace ... dar acum Neutral... mie imi plac si la multe colege ... dar ...nu sunt chiar ca inainte deci am facut o prostie mare .... si acum ii tin in sifonier ...si inainte sa ii fac cu Ace ii tineam dar... Neutral
Raluck_Doll
Raluck_Doll
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Google
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de amnro Vin 09 Apr 2010, 11:22 pm

mirat si?!?!?
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de Raluck_Doll Vin 09 Apr 2010, 11:25 pm

Poi vreau sa ii bag dinou in Ace sa ii fac o singura culoare :D dar imi e cam frica de ce o sa iasa... dak nu o sa imi iau culori de textile si o sa ii fac ...:-?? sper sa iasa ceva frumos
Raluck_Doll
Raluck_Doll
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Google
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de amnro Vin 09 Apr 2010, 11:28 pm

pune si tu o poza sa vedem cum arata. poate poti sa aplici ceva pe ei (niste pietre, un model din alt material, dantela etc.) sau poate a mai ramas niste material dupa modificare.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de geany Sam 10 Apr 2010, 10:45 am

Raluk_Doll.Bine ai venit!
Nu baga pantalonul cu totul in clor, ca nu se vor decolora uniform si cheltui banii de pomana. Eu am avut un pantalon raiat, albastru inchis. Au fost stropiti cu clor cateva pucte. Pantalonul imi venea foarte bine si-mi paruse rau sa-i arunc, noi fiind. Asa ca am luat clor, o seringa cu ac, si o folie de plastic. Am introdus folia pe cracul pantalonului si cu seringa cu clor(si ac) am facut cercuri si cerculete opturi si asa mai departe, dar de la o distanta de vreo 10-20 cm. nu chiar direct. Am procedat asa la cracul drept fata si la cracul stang spate. Ii lasi sa se usuce, apoi ii clatesti sa speli. Important este sa nu faci balta pe pantaloni cu acel clor, ci doar sa-i stropesti.
Ai mei au iesit deosebiti si dadusem si alarma unei noi mode in oras.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de Raluck_Doll Lun 12 Apr 2010, 7:45 pm

Mersi pentru sfat o sa tin cont de el :X :* kiss
Raluck_Doll
Raluck_Doll
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Google
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de geany Lun 12 Apr 2010, 8:12 pm

Cu placere. Sa ne arati si noua rezultatul. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty stopare/remaiere haine

Mesaj Scris de augustin87r Sam 17 Apr 2010, 2:21 am

Buna ziua,

Nu stiu daca ma adresez tocmai potrivit in aceasta sectiune.As avea nevoie de o unitate sau o persoana care face stopare sau remaiere in Bucuresti. Am niste pantaloni de costum la care tin mult...asta seara mi i-a compostat o javra, un caine care musca oamenii calumea si fuge cand vin hotii...

Numai bine,
Augustin
augustin87r
augustin87r
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 17/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de amnro Sam 17 Apr 2010, 12:20 pm

banuiesc ca in sibiu cauti, nu? tocmai vroiam sa-ti explic in bucuresti Smile
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de augustin87r Sam 17 Apr 2010, 1:01 pm

In Bucuresti caut. O sa stau cam 2 luni in capitala, asa ca daca stiti unde se poate stopa v-as fi foarte recunoscator....

*********************postare 2****************************

va astasez si doua poze ca sa imi spuneti daca e grav sau nu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Sam 17 Apr 2010, 3:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje si schimbat link)
augustin87r
augustin87r
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 17/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de amnro Sam 17 Apr 2010, 3:39 pm

e, nu-mi explica mie ca nu ma pricep Smile
e un centru care stopeaza pe strada coltei (ca punct de reper este sala de sport de aici. ) este in directia opusa bulevardului bratianu. (are firma la usa, pe care scrie croitorie)

chiar am fost sapt asta cu un sacou ars de tigara, e lucrat foarte frumos dar totusi se vede diferenta. din cate am inteles se scoate un fir din tesatura si se tese cu el gaura. oricum merita incercat. decat o gaura mai bine un semn lol!

iti pun o poza foarte neclara dar ma grabesc groaznic

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre amnro in Sam 17 Apr 2010, 5:49 pm, editata de 1 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de augustin87r Sam 17 Apr 2010, 3:47 pm

Va multumesc mult. O sa merg cand o sa am timp ca sa vad ce iese. Oricum, e mult mai bine decat petec sau gaura...
augustin87r
augustin87r
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 17/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de geany Sam 17 Apr 2010, 3:59 pm

In cazul tau cred ca va arata mult mai finut, deoarece nu lipseste din material. Deci bafta si sa ne arati cum va iesi. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de came_lia Sam 17 Apr 2010, 3:59 pm

geany a scris:Raluk_Doll.Bine ai venit!
Nu baga pantalonul cu totul in clor, ca nu se vor decolora uniform si cheltui banii de pomana. Eu am avut un pantalon raiat, albastru inchis. Au fost stropiti cu clor cateva pucte. Pantalonul imi venea foarte bine si-mi paruse rau sa-i arunc, noi fiind. Asa ca am luat clor, o seringa cu ac, si o folie de plastic. Am introdus folia pe cracul pantalonului si cu seringa cu clor(si ac) am facut cercuri si cerculete opturi si asa mai departe, dar de la o distanta de vreo 10-20 cm. nu chiar direct. Am procedat asa la cracul drept fata si la cracul stang spate. Ii lasi sa se usuce, apoi ii clatesti sa speli. Important este sa nu faci balta pe pantaloni cu acel clor, ci doar sa-i stropesti.
Ai mei au iesit deosebiti si dadusem si alarma unei noi mode in oras.

excelenta idee- am un halat de baie albastru si ca sa-l dezinfectez i-am pus clor, si m-am trezit cu pete aiurea pe el-merci
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de monica11 Lun 03 Mai 2010, 9:53 am

Neatza, fetele. Imi spuneti shi mie va rog frumos cum se poate stramta o camasa barbateasca?
monica11
monica11
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de clodi Lun 03 Mai 2010, 10:24 am

Monica, depinde unde e larga. Spune-ne mai multe detalii.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 03 Mai 2010, 2:35 pm

Poti incerca cu pense.Exista modele care au pense pe spate.Dar proprietarul sa nu aiba burta caci ii evidentiaza burta.Daca e foarte larga trebuie desfacuta si recroita,atentie la gat,acolo mai bine o lasi asa si o poarta cu gulerul desfacut.
Platcuta de la spate nu se poate modifica decat pe laterale ea trebuie refacuta,cu partea curbata mai mica.
Ar mai merge desfacuta decat pe laterale si bagat la cusut un pic mai mult.
Acolo nu merge decat cusuta si atat, caci acea cusatura dubla (engleza)va veni urat pe interior.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de monica11 Mar 04 Mai 2010, 2:57 pm

sunt 2 camasi 100% bumbac fara pense, M shi L iar proprietarul este foarte slabut deci ar trebui sa ajung la marimea S .
Voi incerca sa vad ce iese, sper numa sa nu le stric pe amandoua Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 4246
monica11
monica11
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de clodi Mar 04 Mai 2010, 3:26 pm

Monica daca sunt largi si la umeri si in zona bustului trebuie date jos manecile si luat de pe lateral, apoi va trebui sa refaci rascroiala manecii dupa masura posesorului si sa strimtezi si maneca. Cred ca cea L, chiar daca o strimtezi pe laterale, nu i se va potrivi la gat. Daca nu-i bai incearca cu cea M si vezi ce iese.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de monica11 Vin 07 Mai 2010, 8:47 pm

Mersic pentru sfaturi hug trebuie sa iau doar din laterale. La umeri ii sunt bune . Sper sa iasa cum trebuie cos Am sa va spun ce am facut
monica11
monica11
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty lungire blugi

Mesaj Scris de narcisa Vin 21 Mai 2010, 3:04 pm

buna,sunt noua pe forum si am nevoie de ajutor.Deoarece sunt proaspata somera m-am apucat de lucrat la masina de cusut ca sa nu o iau razna.Am scurtat o per. de blugi(am vrut pana putin peste genunchi) dar am taiat cam mult si imi vin deasupra genunchiului.Problema e ca am aruncat restul materialului(i-am scurtat mai demult cand lucram si eram tot timpul pe fuga) si nu stiu cu ce sa ii lungesc,ma puteti ajuta cu ceva idei.Apropo de modificare am lucrat ieri o gentuta dintr-o geaca veche de-a baiatului.
narcisa
narcisa
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : mangalia
Data de inscriere : 15/01/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de Giobsy Vin 21 Mai 2010, 3:08 pm

Narcisa, daca blugii sunt subtiri (ca cei de vara), poti aduga o margine crosetata.
Sau, daca materialul din care ai facut geanta este denim, poti sa scoti 2 fasii pe care sa le inserezi fie in cracul pantalonilor scurti, fie ca mansete, jos.
Dar mai ales...Bine ai venit! pupi


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Vin 21 Mai 2010, 3:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : neatentia!)
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de mickyta Joi 17 Iun 2010, 2:56 pm

ei hai ca poposesc si eu putin pe aici, ca tare-mi place, insa din pacate nu am avut timp sa si scriu. azi de dimineata m-am apucat sa inveselesc o rochita, care-mi este draga ca e din in, placuta vara, dar care nu avea nici o pata de culoare.

asa ca i-am adus imunatatiri.sper sa va placa, mie una imi place mult.
inainte
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si dupa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

va pup, numai bine


Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 17 Iun 2010, 4:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : poastare mutata de la "scoala de croitorie")
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB