Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

+71
dienutzababy
CARLA GRIGORAS
scumpika
adelina24
Marry
lushca
ligia27
PAULA CONSTANTIN
lovely_janette
anag_83
Karina33
lennny
Medi
Ofelia Buzescu
stoy
m_elena
dina_dorina
dariaoana
mnarcisa
ribana
nina lesu
denygina
snoopy
geany
dannnnaella
emi
T_mihaela
claras
MihaelaTM
anda81
corilex
ELENA76
alimami
emilia.d
kittygreeneyed
Giobsy
Bianka7
gabi1795
ramy
andreea1911
Eva
Dionisia
SilviaDumitrescu
ady_kat
CATA83
ilias
Armeana
reya
irish05
Ramonica
ramona75
rucsy
mihatm80
24elena
bubu mic
marlen372001
danadea
LYNDA
Admina
carmenush
milexina
andacoman
AlinaJ.Bijoux
oananicu
bubu85
teisoara
diada
stella
MihaelaT
kitty_1973
ioana soare
75 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ramonica Sam 23 Ian 2010, 8:03 pm

Botoseii i-am facut pentru fetita verisoarei mele.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 23 Ian 2010, 8:05 pm

Ramonica a scris:Botoseii i-am facut pentru fetita verisoarei mele.

of-of mai-mai, si noi care credeam ca ai vreo veste buna sa ne dai...

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Dum 24 Ian 2010, 10:28 am

multumesc marlen kiss
ramonica tare simpatici botoseii tai!!
eu ii fac asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Dum 24 Ian 2010, 6:54 pm

Foarte frumoase lucrusoarele facute de voi .Si eu am tricotat (pana acum) doar pentru baietelul meu . Cand o sa imi dau seama cum se pun pozele ,voi reveni si eu cu ce am lucrat.
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de LYNDA Lun 25 Ian 2010, 8:16 am

Foarte fumosi botoseiii...

Sa-i poarte cu placere

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Armeana Mier 27 Ian 2010, 10:43 pm

Va rog frumos puteti sa-mi spuneti ce lungime trebuie sa am la o rochita de fetita de 8 luni
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 28 Ian 2010, 9:01 am

draga armeana,

exista un model cu platcuta patrata si fustita de subrat, care se face pentru fetitele asa mici.
masoara si fa-o cat copilul de lunga, cca 65-70 cm, din ea platcuta are cca 15 cm inaltime. in timp ii va ramane mai scurta si va ajunge si platcuta subrat (nepoata mea a purtat una intre 1-3 ani).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

spor la treaba !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de bubu mic Joi 28 Ian 2010, 10:46 am

anda trebuie sa recunosc ca m-ai cucerit cu modelele tale...sunt super ura . nu-mi dau seama cand ai timp sa lucrezi asa de mult. eu abia daca reusesc o palariuta pe saptamana. bravo!!! lol!
bubu mic
bubu mic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 44
Localizare : de aici
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Armeana Joi 28 Ian 2010, 11:53 am

Marlen mii de multumiri
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ilias Joi 28 Ian 2010, 1:40 pm

ANDA ESTI CEA MAI TARE!
ilias
ilias
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 43
Localizare : caracal
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Joi 28 Ian 2010, 5:49 pm

Embarassed multumesc fetelor!! sunteti dragute!
sunt facute in timp, nu imediat... e o pasiune de-a mea tricotatul si nu imi dau seama cum trec orele in tip ce tricotez bee

Va arat o pereche de sosete pe care le-am terminat aseara, din 100% bumbac
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tricot
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de CATA83 Joi 28 Ian 2010, 11:45 pm

Buna fetelor sunt noua pe forum,si am vazut atatea minunatii lucrate de voi ,as vrea sa incep si eu o pereche de pantalonasi pt bebelusi nou nascuti ,sunt insarcinata in luna a 8-a si as vrea sa fac si eu ceva ,ajutatima cu un model va rog cate ochiuri sa pun si cum sa fac .Va urez spor la lucru in contiunuare .

Buna Anda ,te rog dami si mie modelul de la sosete sunt frumoase as vrea sa fac si eu pt baieteii mei ,spunemi cate ochiuri si cum sa fac te rog frumos.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 29 Ian 2010, 10:49 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
CATA83
CATA83
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : internet
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de teisoara Vin 29 Ian 2010, 3:30 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un bolero mai atipic privind modul de incheiere dar respectand indicatiile de "blocare"ale Ioanei Soare careia ii multumesc pt.ca intradevar am cusut mai bine si s-a asezat mai frumos
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 29 Ian 2010, 3:43 pm

draga teisoara,

a iesit frumos. din expresia fetei printesei, cred ca si ei ii place si asta e cel mai important !

bravo !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Vin 29 Ian 2010, 6:03 pm

CATA83 a scris:Buna fetelor sunt noua pe forum,si am vazut atatea minunatii lucrate de voi ,as vrea sa incep si eu o pereche de pantalonasi pt bebelusi nou nascuti ,sunt insarcinata in luna a 8-a si as vrea sa fac si eu ceva ,ajutatima cu un model va rog cate ochiuri sa pun si cum sa fac .Va urez spor la lucru in contiunuare .

Buna Anda ,te rog dami si mie modelul de la sosete sunt frumoase as vrea sa fac si eu pt baieteii mei ,spunemi cate ochiuri si cum sa fac te rog frumos.
Pentru pantalonasi de bebe eu folosesc modelul asta:
Pt un crac
incep pe 30 de ochiuri (daca lucrez cu ace de 3-4, si cu acryl ), primul rand pe dos, apoi incep marginea (eu ii spun "patent" Laughing ) cu un ochi pe fata, un oc pe dos, un oc pe fata.. etc sau 2 oc pe fata, 2 oc pe dos.. si il fac cam de 3-4 cm inaltime..
la urmatorul rand pe fata incep sa lucrez jerseu (un rand pe fata, un rand pe dos) dar inmultesc fiecare ochi pe fata lucrand de doua ori in acelasi ochi, iar ochiul pe dos il lucrez pe fata, randul urmator il lucrez pe dos, apoi rand pe fata, rand pe dos (sau poti sa ii pui modele, culori, etc.) la fiecare al 6-lea rand, inmultesc cate un ochi pe fiecare parte a lucrului, lucrand al doilea ochiu si penumtimul ochi de doua ori..
cand am ajuns la lungimea dorita a piciorului, pana la rascroitura dintre picioare incep sa scad 3 2 1, pe o parte si 4, 1, 1, pe cealalta parte.
supa scadere continui sa lucrez jerseu, pana ajung la talie.. unde 2 randuri le lucrez ca si patentul de jos, apoi fac gaurile pentru snur (2 oc impreuna, 1 jeteu, 2 ochiuri impreuna, 1 jeteu, etc. panan la sf randului), randul pe dos il lucrez dupa cum sunt ochiurile, mai lucrez 2 randuri ca si patentul si inchei, avand grija ca sa fie elastic randul final sa poata fi imbracat usor...
Pt cel de-al doilea crac se lucreaza identic ca si primul, numai ca se inverseaza scaderile incepi cu 4, 1, 1, pe prima parte si cu 3, 2, 1, in partea cealalta a lucrului..
La sfarsit se cos partile pana la rascroitura separat (pe dos), apoi se cos partile impreuna (pe dos)..
Nu stiu daca te-am ajutat, sau mai mult te-am incurcat, oricum daca ai nelamuriri vb pe yahoo sau pe PM

Modelul sosetelor pentru copii 0-3 ani (varsta este in functie de lungimea piciorului)
Se incepe pe 40 de ochiuri (daca vrei sa nu ai cusatura pe picior.. lucrezi circular si patentul, eu personal lucrez cu 2 ace patentul, si trec pe circular doar cand incep calcaiul, e optiunea fiecareia, modelul e acelasi indiferent ce alegi)
lucrezi cu modelul de un oc pe fata, un oc pe dos, sau 2 oc pe fata, 2 oc pe dos.. cum iti place, in functie de cat de inalt vrei sa faci portiunea de deasupra de calcai..
apoi incepi sa lucrezi numai ochiuri pe fata, trecand cate 10 ochiuri pe fiecare dintre cele 4 andrele.. faci 3 randuri pe fata circular, iar la randul al 4-lea lucrezi primele 10 ochiuri (prima andrea), intorciu lucrul si lucrezi inapoi 20 de ochiuri pe dos, intorci lucrul 20 ochiuri pe fata , intorci 20 ochiuri pe dos, 12 randuri in total...
cand ai ajuns din nou la randul pe fata, lucrezi 5 ochiuri pe fata 2 ochiuri impreuna 6 oc pe fata, 2 ochiuri pe fata impreuna, intorci lucrul si lucrezi 7 oc pe dos, 2 ochiuri impreuna pe dos, intorci lucrul 7 ochiuri pe fata, 2 impreuna pe fata, si faci la fel pana iti raman numai cele 6 ochiuri pe fata din mijloc si cate un ochi de stanga si dreapta lor (in total 8 ochiuri)
Lucrezi pe fata cele 8 ochiuri si cu o croseta sau cu andreaua incep sa ridici 6 ochiuri de pe marginea calcaiului care s-a format... lucrezi apoi celelalte 20 de ochiuri normal, apoi ai ajuns in partea cealalta la calcai, si ridici din nou 6 ochiuri pe marginea calcaiului... in total trebuie sa ai din nou 40 de ochiuri...
asa ai terminat si calcaiul si lucrezi din nou circular numai cu ochiuri pe fata cat vrei tu de lung sa fie piciorul..
ca sa termini faci asa:
andreaua 1: 7 ochiuri pe fata, 2 impreuna pe fata, 1 pe fata
andreaua 2: 1 pe fata, 2 oc luate impreuna, 7 pe fata
andreaua 3: 7 ochiuri pe fata, 2 impreuna pe fata, 1 pe fata
andreaua 4: 1 pe fata, 2 oc luate impreuna, 7 pe fata
randul urmator
andreaua 1: 6 ochiuri pe fata, 2 impreuna pe fata, 1 pe fata
andreaua 2: 1 pe fata, 2 oc luate impreuna, 6 pe fata
andreaua 3: 6 ochiuri pe fata, 2 impreuna pe fata, 1 pe fata
andreaua 4: 1 pe fata, 2 oc luate impreuna, 6 pe fata
si tot asa pana ramai cu cate 4 ochiuri pe fiecare andrea (dar ideal e sa pui 8 ochiuri pe o andrea si alte 8 pe o alta, si sa renunti la celelalte doua andrele)
apoi tai firul mai lung si iei un ac cu gaura mare si termini luand cate un ochi de o andrea si alt ochi de pe celalalt pana la sfarsit, apoi termini lucrul
La sfarsit cosi partea de pe gamba (daca nu ai lucrat circular)
IDENTIC si pentru cealalta soseta...
Sper la treaba
tricot
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Vin 29 Ian 2010, 6:11 pm

Am venit sa va arat si eu ce i-am facut baietelului meu:
cu asta am inceput:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

apoi am continuat cu astea (inspirate din revista "lucru de mana")
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum lucrez la altul ,mai am un pic si il termin .Va voi arata cand va fi gata.
Nu sunt perfecte ,dar ...baietelul meu e foarte incantat!
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Vin 29 Ian 2010, 6:26 pm

super frumoase, sa le poarte sanatos! imi plac mai ales cele cu maimuta si cu leul, daca ai cumva diagramele le-as vrea si eu pe mail...
Multumesc
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ady_kat Vin 29 Ian 2010, 7:05 pm

ingenioase puloverasele!
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ioana soare Vin 29 Ian 2010, 11:43 pm

Teisoara imi place mult de tot boleroul! Flowers Flowers Se vede diferenta la finisare, se aseaza perfect pe fetita ta si arata foarte ingrijit! Ma bucur tare mult ca ai incercat metoda aceasta! pupi

Reya foarte vesele puloverasele tale! Si mie tot cele cu maimutica si cu leul imi plac cel mai mult! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 30 Ian 2010, 10:03 am

Reya foarte frumoase pulovarasele dar si foooarte muncite.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 30 Ian 2010, 10:24 am

draga reya,

sunt foarte reusite. in fata puloverului poti pune orice. daca intrebi si copilul ce personaj i-ar placea, ajungi sa-l poarte pana se face zdrente.

crede-ma, stiu din experienta - vei ajunge si tu acolo.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 30 Ian 2010, 12:39 pm

Teisoara, e foarte frumos, iar zana e o scumpa si o frumoasa. love
Wouuu, Reya! Sunt foarte, foarte frumoase! aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Sam 30 Ian 2010, 4:37 pm

Fetelor ,va multumesc frumos ! Aseara am terminat si puloverul de care va spuneam ,dar...am cam gresit masuratoarea zid si a iesit muuult prea mare pentru baiatul meu .Cu toate astea n-o sa-l desfac nici daca ar fi sa-l dau de pomana lol! lol!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de mihatm80 Sam 30 Ian 2010, 5:01 pm

reya- kiss kiss cred ca astfel de pupici ai primit de la copilasul tau, sunt superbeeeeeee
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Sam 30 Ian 2010, 5:02 pm

Multumesc frumos ! Saptamana asta ii mai incep unul ,dar simplu de ata asta si dupa aceea ,am zis ca ma ocup de ceva si pentru mine .As vrea sa caut un sarafan .Ma uit prin topicurile fetelor ,poate gasesc ceva .
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB