Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

+71
dienutzababy
CARLA GRIGORAS
scumpika
adelina24
Marry
lushca
ligia27
PAULA CONSTANTIN
lovely_janette
anag_83
Karina33
lennny
Medi
Ofelia Buzescu
stoy
m_elena
dina_dorina
dariaoana
mnarcisa
ribana
nina lesu
denygina
snoopy
geany
dannnnaella
emi
T_mihaela
claras
MihaelaTM
anda81
corilex
ELENA76
alimami
emilia.d
kittygreeneyed
Giobsy
Bianka7
gabi1795
ramy
andreea1911
Eva
Dionisia
SilviaDumitrescu
ady_kat
CATA83
ilias
Armeana
reya
irish05
Ramonica
ramona75
rucsy
mihatm80
24elena
bubu mic
marlen372001
danadea
LYNDA
Admina
carmenush
milexina
andacoman
AlinaJ.Bijoux
oananicu
bubu85
teisoara
diada
stella
MihaelaT
kitty_1973
ioana soare
75 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 30 Ian 2010, 5:06 pm

woau ce minunatieeeeee! Felicitari !
Eu as indrazni sa te rog sa pui o poza si cu dosul lui - asta pentru a vedea cine e mai putin priceput in ale tricotatulu (mai ales in mai multe culori) cam cum arata si dosul. Sper sa nu te superi pentru indrazneala mea dar stiu cata munca e.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Dionisia Sam 30 Ian 2010, 5:20 pm

Foarte frumoase, bravo ;
Reya, ce fire folosesti ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Sam 30 Ian 2010, 5:32 pm

Am spus si o repet ,NU sunt profesionista ,stiu ca mai am muuuulte de invatat ,de-asta am si venit aici cu voi .Sigur ca pun si o poza cu spatele puloverului ,doar sa-mi scuzati calitatea imaginii,e facuta cu telefonul si ...s-a inserat afara Smile .Daca vreti ,va mai fac maine alta sunny
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am pus alte poze facute pe ...lumina !


Ultima editare efectuata de catre reya in Dum 31 Ian 2010, 3:52 pm, editata de 1 ori
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Sam 30 Ian 2010, 5:33 pm

Dionisia a scris:Foarte frumoase, bravo ;
Reya, ce fire folosesti ?
Multumesc .Rosa -folosesc.Acril 100%.
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Dionisia Sam 30 Ian 2010, 5:47 pm

Foarte frumos lucrat si pe spate !
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ady_kat Sam 30 Ian 2010, 5:48 pm

e tare greu de lucrat cu 2 bobine in acelasi timp..felicitari pentru rabdare1 a meritat efortul!
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Sam 30 Ian 2010, 6:06 pm

Asa e ,e foarte greu ,nu am nici mult timp .lucrez decat iarna si imi ia cam 2-3 luni la un pulover ....
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Sam 30 Ian 2010, 6:08 pm

Merita asteptarea celor 2-3 luni pentru un pulovar, reya, iti ies foarte foarte frumoase.
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Eva Sam 30 Ian 2010, 7:42 pm

Reya, superbe puloverele facute de tine! Imi place ultimul in mod deosebit! Sa nu-l dai, lasa ca baiatul creste!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andreea1911 Dum 31 Ian 2010, 2:29 pm

Ok! Intr-un final am reusit........ma prind cam greu.. Smile ......sunt blonda wink ! Va multumesc din suflet fetelor sunte-ti foarte dragute! Va sarut!!! pupi
andreea1911
andreea1911
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ramy Dum 31 Ian 2010, 4:04 pm

FELICITARI ANDA! DUMNEZEU SA-TI BINECUVINTEZE MAINILE SI SA-TI DEA MULTA SANATATE SI PUTERE DE MUNCA! tricot
ramy
ramy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 41
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de LYNDA Lun 01 Feb 2010, 11:53 am

reya sunt minunate!!! nu ma satur sa le privesc!!!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de gabi1795 Lun 01 Feb 2010, 2:53 pm

reya sunt foarte frumoase!
gabi1795
gabi1795
helper
helper

Numarul mesajelor : 44
Localizare : arges
Data de inscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de reya Lun 01 Feb 2010, 3:13 pm

Fetelor va multumesc ,sunteti foarte dragute!! love
reya
reya
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de CATA83 Lun 01 Feb 2010, 10:46 pm

Multumesc mult Anda am sa incerc sa fac asa cum miai descris aici sa vad ce imi iese ,dar ma gandesc ca daca stau in fata calc si impletesc trebuie sa imi iasa ceva nu? Multumesc de sfaturi am sa revin cu ce imi va iesi de aici am sa incep cu sosetele.Spor la lucru va doresc in continuare.
CATA83
CATA83
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : internet
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Mar 02 Feb 2010, 7:44 am

Sa stii ca si eu cateodata stau in fata PC-ului si fac modelul pana ma prind... daca vrei ajutor ma gasesti pe YM..
Bafta!
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ramona75 Mar 02 Feb 2010, 11:59 am

iata botoseii mei [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] lol!



edit Ioana Soare: Ramona nici dupa 2 avertismente nu ai citit regulamentul? Te rog sa mergi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link si sa citesti tot, insistand asupra partii referitoare la mesajele succesive. De asemenea te rog sa citesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link despre cum se posteaza corect pozele pe forum


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Mar 02 Feb 2010, 12:30 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje)
ramona75
ramona75
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Localizare : romania
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Bianka7 Vin 05 Feb 2010, 5:14 pm

Primele lucrusoare ale bebelusului meu :


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit diada - postarea pozelor -> tehnic


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 05 Feb 2010, 8:59 pm, editata de 2 ori (Motiv : transformat link in poza)
Bianka7
Bianka7
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 14/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ramonica Vin 05 Feb 2010, 6:44 pm

eu nu vad nimic
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Bianka7 Vin 05 Feb 2010, 7:27 pm

Vad si eu ca nu merge poza, am incercat toate variantele, nu stiu ce are. Doar cu link merge. scratch
Bianka7
Bianka7
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 14/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de andacoman Vin 05 Feb 2010, 7:44 pm

am intrat pe link.. sunt foarte frumoase lucrusoarele.. si bebicul e tare dulce.. sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos!!
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ramona75 Vin 05 Feb 2010, 7:46 pm

foarte frumoase! asteptam altele spor la treaba!!!!!!!!!!!!!!!
ramona75
ramona75
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Localizare : romania
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ramonica Vin 05 Feb 2010, 8:11 pm

Bianka7 acum le-am vazut, sunt foarte frumoase.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Bianka7 Sam 06 Feb 2010, 2:04 pm

Multumesc, Diada, am citit la tehnic si am urmat toti pasii. Numai ca la Picasa, cand ii dau sa copieze tot ce scrie la "incorporare imagine" scrie toata popologhia aia. Am vazut la tine, dupa editare, ce trebuie copiat. Sper sa mearga, ca am imbunatatit botoseii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Bianka7
Bianka7
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 14/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de rucsy Sam 06 Feb 2010, 2:58 pm

Foarte frumoase lucrusoarele, iar bebicul e dulce foc. Sa-ti traiasca si sa creasca mare si voinic !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB