Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

+71
dienutzababy
CARLA GRIGORAS
scumpika
adelina24
Marry
lushca
ligia27
PAULA CONSTANTIN
lovely_janette
anag_83
Karina33
lennny
Medi
Ofelia Buzescu
stoy
m_elena
dina_dorina
dariaoana
mnarcisa
ribana
nina lesu
denygina
snoopy
geany
dannnnaella
emi
T_mihaela
claras
MihaelaTM
anda81
corilex
ELENA76
alimami
emilia.d
kittygreeneyed
Giobsy
Bianka7
gabi1795
ramy
andreea1911
Eva
Dionisia
SilviaDumitrescu
ady_kat
CATA83
ilias
Armeana
reya
irish05
Ramonica
ramona75
rucsy
mihatm80
24elena
bubu mic
marlen372001
danadea
LYNDA
Admina
carmenush
milexina
andacoman
AlinaJ.Bijoux
oananicu
bubu85
teisoara
diada
stella
MihaelaT
kitty_1973
ioana soare
75 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ligia27 Vin 16 Apr 2010, 10:00 pm

am terminat . sa va arat tot setul .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

eu am mers dupa schema asta .

pui pe andrea 24 oc
r1 lucrezi 24 oc si te intorci de dos tot cu 24
R3 lucrezi 16 oc intorci lucrul si lucrezi rindul pe dos tot 16 oc
R5 lucrezi 8 oc intorci lucrul silucrezi pe dos tot 8 oc
R7 lucrezi iar 24 oc si se repeta.

eu am pus pe andrele 30 de oc
am lucrat 15 oc si m-am intora
am mai lucrat 15+inca 8 si apoi iar m-am intors
am lucrat 15oc +8 oc +7 oc si m-am intors.
si am reluat iarasi de la capat numaratoarea.
dungile alea mai ingrosate sunt colacei din 4 oc(2/2) care la fiecare rand pe fata sunt inversati,.iar intre colacei am improvizat eu un model. sper sa va placa Smile Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ligia27
ligia27
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 42
Localizare : suceava
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Sam 17 Apr 2010, 9:07 pm

Buna fetelor am reusit si eu sa termin rochita rosie si am zis ca daca tot mai am material sa-i fac si o caciulita. Cam asa arata.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 19 Apr 2010, 10:07 am

draga stoy,

acum ai transformat-o in Scufita Rosie ! E frumoasa ! Sa-ti traiasca si sa-i mai faci !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Lun 19 Apr 2010, 11:04 am

Da acum dupa ce mi-ai scris ma uitam si eu iarasi la poze si asa e, parca e o scufita rosie. Mai am niste material si ziceam sa-i fac si un bolero sau vestuta depinde de cat imi ajunge, apoi chiar ca o fac scufita. Am si un baietel si ii fac costum de lup si uite asa aduc povestea in casa mea.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dina_dorina Mar 20 Apr 2010, 3:28 pm

Ligia,iti multumesc ff mult pentru explicatii.Ti-a iesit superb setul.Sa-l poarte cu placere papusica ta hug
Stoy,ai o bebelusa minunata iar setul pe care i l-ai facut este ffff frumos,chiar ca e o mica Scufita rosie pupi Asteptam sa vedem si lupul Smile

Iubitele,va aduc si eu cateva poze cu nepotelul meu,facute sambata,in ziua botezului,imbracat cu costumasul facut de mine Smile E ca o gogosica mica si dulce bebic
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici e la "nepoata mea"-fiica cumnatei mele in brate iar tinerica de lana este mamica bebelusului,daca va vine sa credeti.Are .....17 ani
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si aici una in care se vede putin si caciulita,nu a avut-o de la inceput pe caput
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Mier 21 Apr 2010, 10:06 am

Doamne ce minunatie v-a daruit Dumnezeu, sa va traiasca, sa fie sanatos dar sa aibe si noroc in viata, e o scumpete de baietel, imi vine sa-l pup.Cat despre costumasul de pe el e supeeeeeer.La mai multe, pacat ca nu o sa poata sa-l poarte decat de vreo doua trei ori si o sa-i fie mic, eu asa am patit de cate ori le faceam la copii cate ceva( cresc asa de repede) tricot
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Marry Mier 21 Apr 2010, 3:37 pm

Dina-dorina,sa-ti traiasca nepotelul sa fie ajutorul tau .Foarte frumos costumasul. aplauze
Stoy dulcica printesica ta si eleganta in rochita tricotata de mami . kiss
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Joi 22 Apr 2010, 9:27 am

Stoy ai mare dreptate piticii cresc tare repede si in curand totul le ramane mic.Solutia pe care eu am gasit-o a fost sa ii fac intotdeauna mansete intoarse(intr-un model care se preteaza fata-verso-de exemplu ciorapeste-doi pe fata ,doi pe dos) si asa in sezonul urmator desfaceam doar manseta dubla si prelungeam astfel pantalonasul sau jacheta cu exact cat crestea puiutul.... hug
Si apropo felicitari pt printesa si pt ce poarta...e scumpa foc...pupici tuturor mamicilor sau bunicilor harnice,dar mai ales prichindeilor care ne fac viata mai frumoasa.... kiss prietenie
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Joi 22 Apr 2010, 9:34 am

Eu de regula dupa ce le ramane ceva mic le dau mamicilor care au bobocei mai mici ca ai mei, desigur celor care accepta si nu se simt prost, si eu am primit si nu vad nimic rusinos in asta. Asa ca astfel cand fac un lucrusor mi-e atat de drag pentru ca stiu ca o sa se bucure de el nu numai copii mei ci si altii.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Joi 22 Apr 2010, 9:45 am

E valabil si pt mine.Si eu am primit hainute si le pastrez cu drag pe cele pe care le-am facut pt fiul meu, pt nepotelul sau nepotica care va veni pe lume peste 6 luni...
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Joi 29 Apr 2010, 1:17 pm

Am mai terminat si eu un paltonas pentru Maria si am zis sa vi-l arat, dar va rog sa ne scuzati bubitele (ne-a ciupit un tantarel)[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de adelina24 Joi 29 Apr 2010, 1:25 pm

splendid stoy !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ramonica Joi 29 Apr 2010, 2:02 pm

Va arat ce-am tricotat pentru fetita unei verisoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 29 Apr 2010, 2:22 pm

Ramonica foarte dulce si frumoasa jachetica! Vad ca din ce in ce lucrezi lucrusoare mai complicate, felicitari! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ady_kat Joi 29 Apr 2010, 2:27 pm

ce fetita dulce!
e fericita cu jacheta noua?
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ligia27 Joi 29 Apr 2010, 3:53 pm

Ramonica tu de unde ai inceput de jos jachetica ?
imi place f mult cum a iesit si ma gandeam sa ii fac baiatului meu una tot in genul asta. eu folosesc de obicei raglanul pt ca se termina totul de-o data. nu mai nr oc sa fie fata cu spatele egal click
ligia27
ligia27
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 42
Localizare : suceava
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ramonica Joi 29 Apr 2010, 4:05 pm

Ioana multumesc pt laude; ligia27 de jos e inceputa jacheta.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de scumpika Joi 29 Apr 2010, 5:12 pm

cine are sami trimita niste schite cu modele pt tricotat?
ca tot caut dar nimic
Sad
plange
scumpika
scumpika
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : botosani
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de scumpika Joi 29 Apr 2010, 5:17 pm

andacoman vreau si eu modelul cu vacuta si daca ai mai multe modele te rog sa mi dai si mie ca si eu caut modele dar nu gasesc eu sunt incepatoare dar daca am modelul ma descurc,Daca vrei poti sa mi le trimiti pe adresa mea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
merci
scumpika
scumpika
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : botosani
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de CARLA GRIGORAS Joi 29 Apr 2010, 6:15 pm

Foarte frumoasa jacheta Ramonica.Stie cineva sa tricoteze la masina?Caut de mult informatii.Scrie pe ea Dopleta.Sper ca asa se pun mesaje pe forum.
CARLA GRIGORAS
CARLA GRIGORAS
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 28/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dienutzababy Vin 30 Apr 2010, 5:14 am

scumpika, daca vrei modele pentru copii si te descurci cat de cat cu engleza (nu e neaparat nevoie ca imaginile sunt foarte sugestive), intra la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si o sa vezi k am postat niste imagini si un link care iti va permite sa descarci cartea. sper sa te ajute si spor la tricot
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Vin 30 Apr 2010, 8:09 am

ramonica e tare dulce jachetica ta ,felicitari!
scumpika te vei descurca cu modelele din cartea prezentata de dienutzababy pt ca sunt destul de simple,dar sunt splendide(mai ales modelele de rochite pt fetite).Ii multumesc lui dienutzababy pt modele sunt super ok,spor si pupici voua si la pitici. kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de alimami Vin 30 Apr 2010, 11:51 am

Pun si eu compleul facut pt fetitza mea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Karina33 Vin 30 Apr 2010, 10:35 pm

Hanoracul cu Cars, chiar e mandru foc nepotul meu, dar spune ca-i de la Dan, omu' meu Sad

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Dodo-pui Sam 01 Mai 2010, 2:36 pm

Wau super hanoracul "cars",sa-l poarte sanatos nepotelul...asa patesc si eu cand dariuesc nepotelului meu cate ceva,,,spune ca le are de la copilul meu wink
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB