Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

+32
gabi1795
ANURIM
clodi
florentina69
Kristina
nadina_b2005@yahoo.com
julix_2007
chemio
teisoara
67dana
Doina
ileana cosanzeana
Camy
Monica
ciresicca
diana_roxana
cherie
Tinkerbell
adar
aisha
diada
arime
geany
Clio_Ela
StMihaela
MihaelaT
DANIELA.I
ioana soare
Buburuza
Dionisia
zylv
Admina
36 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 20 Oct 2009, 8:55 pm

Camy, Maistra, arata extraordinar de bine fustele voastre. Mult succes in concurs. Ar fi cazul sa mai apara si altele, mai ales ca s-a spart ghiata. Poate de aia a fost asa de frig zilele astea? rade
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de zylv Mar 20 Oct 2009, 8:58 pm

ma inscriu si eu cu o fusta de catifea.daca tot merg la party,am impuscat doi iepuri.am fusta noua si m-am inscris si la concurs.este o fusta in clos,foarte simpla.tot farmecul este dat de cei doi nasturi din talie si de danteluta pe care am aplicat-o la tiv

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC06246
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC06250
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC06252
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC06256
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Picture004-1


Ultima editare efectuata de catre zylv in Mar 20 Oct 2009, 10:44 pm, editata de 1 ori
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Admina Mar 20 Oct 2009, 8:59 pm

Camy si Maistra, felicitari! In sfarsit, in penultima zi, of ce suspans, ce lapte batut, mai fetelor. Cat pe ce sa ma supar sa spun ca nu mai organizez concursuri...Suspect
Asteptam si restul creatiilor. fuga
Mionela esti binevenita sa te inscri in acelasi mesaj in care postezi fusta, nu e problema. Sa fie postat pana la ora 24, ziua de maine 21 octombrie. La fel si Doinei, ii tinem pumnii sa posteze si mesajele pana atunci. Oricine altcineva mai are o fusta cu tipar inclus in poze, este bine venit intre concurenti.

Bravo Zylv, secretoasa mica. wink Bafta la concurs, cu minunata fusta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de zylv Mar 20 Oct 2009, 9:03 pm

ups.eu n-am pus nici un tipar.de obicei imi place sa desenez pe materiale.nu imi construiesc un tipar dupa care sa croiesc.si,acum tinand cont ca este o fusta foarte simpla pe bie,nu cred ca este nevoie de tipar Merci
admina,a fost o hotarare de ultim moment.dupa cum am scris am vineri party,si sambata o nunta,deci aveam nevoie de ceva nou
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 20 Oct 2009, 9:09 pm

ADMINA,eu am postat tiparul la constructia tiparelor,ce fac?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Admina Mar 20 Oct 2009, 9:16 pm

Zylv poti adauga un link catre un tutorial care explica cum se face closul, ca sa ramana si explicatia pe forum. Dai edit la mesajul in care ai postat fusta.
Maistra, am vazut tiparul. Am sa te rog sa scoti o poza cu dosul fustei si sa o inlocuiesti cu una cu tiparul, din albumul tau. Poti edita in primele 24 de ore de la postarea mesajului respectiv.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty concurs de croitorie - fusta mea

Mesaj Scris de diana_roxana Mar 20 Oct 2009, 9:42 pm

Fetelor, sunt superbe fustele care le-ati facut. Aveti niste maini de aur.
Si, sincer, mi-ati taiat putin elanul de a posta imediat dupa creatiile voastre.
Am lucrat si eu o fustita foarte foarte simpla cu gandul de a o purta la birou. Nu aveam nici o fusta stramta si de aceea am optat pentru modelul de mai jos:

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Imagine056-1 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Imagine057-1 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Imagine059-1CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Imagine015 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Imagine016-1

Materialul e un fel de tercot putin elastic. Nu am postat nici un tipar deoarece e vorba de tiparul de fusta dreapta descris foarte bine de maistra la care i-am adaugat niste taieturi pe diagonala si niste aplicatii in fata si in spate. Pentru a-i da un aer mai sport toate cusaturile le-am tighelit. As fi vrut sa am unele aplicatii mai atragatoare dar am renuntat la idee tocmai pt ca vroiam ceva simplu si care sa se potriveasca la cat de multe haine.
Stiu ca din juriu fac parte experte in domeniu si stiu ca vor vedea toate defectele dar sunt convinsa ca vor fi intelegatoare cu incepatoarele Smile .
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty concurs de croitorie -fusta mea

Mesaj Scris de diana_roxana Mar 20 Oct 2009, 9:44 pm

Imi cer scuze pt calitatea pozelor care au fost facute cu telefonul, si era seara, si.... nu are rost sa ma disculp dar eram stresata ca poate pierd startul.
Si, apropo, fusta nu are captuseala.
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 20 Oct 2009, 9:45 pm

Diana, te rog sa incarci pozele, nu lasa link.
Poate reusesti sa faci maine alte poze si le inlocuiesti...
wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Monica Mar 20 Oct 2009, 10:01 pm

Eu nu stiu ce sa zic daca mai apuc sa particip ca am plecat din oras, ma straduiesc, si fusta o sa o fac maine cred, dar oricum eu nu sunt experimentata, am ceva modele in minte, dar sa vad cum fac pana la urma
Monica
Monica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Camy Mar 20 Oct 2009, 10:15 pm

ce mult ma bucur ca vad fustite,ZYLV imi pare tare bine ca te-ai hotarat si ai postat,felicitari ,toate sunt frumoase kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Monica Mar 20 Oct 2009, 10:22 pm

Camy daca te rog poti sa imi explici si mie cum ai facut semicercul daca zic bine din parte de sus a fustei, ca am vazut mai multe tipare pe net, inclusiv la o fusta care mi-a placut si aveau unele parti care se croiau in genul asta, dar nu prea stiu ce masura sa pun la partea aia de cerc ca sa iasa, mai ales ca partea de sus e dreapta sau jumatare de v. Cum sa fac sa le imbin?
Monica
Monica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 20 Oct 2009, 10:31 pm

O multime de frumuseti aici !!!
Sunt si eu gatacu fusta si imi vine sa plang!!!
Fusta e gata, fotograful nu a plecat la nani... dar camera trebuia pusa la incarcat Sad(
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Camy Mar 20 Oct 2009, 10:42 pm

MONICA ,deci eu am facut asa,partea de sus a fustei banta lata mi-am luat circumferinta taliei,si atat am croit-o,iar partea de jos ,am croit-o pe coltul materialului,dat in 2.

la partea de cerc,croiesti cat ai tu pe sold.
iti arat si partile croite daca vrei ,iti trimit poze pe privat ca aici nu styu daca am voie. kiss hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty fusta mea

Mesaj Scris de 67dana Mar 20 Oct 2009, 11:03 pm

buna seara,

Pentru a nu parea ca m-am laudat degeaba ca am sa fac o fusta am sa postez pe forum fusta mea fiind constienta ca nu particip la concurs.Zic eu se putea mai bine dar asta e acum.(Zarurile au fost aruncate)
Nu stiu sa postez decat link asa ca ma scuzati (si asta mi separe compicat,trebuie sa existe o metoda mai simpla;Chiar va rog sa-mi spuneti si mie cum sa postez direct pozele hug
Astea fiind spuse va trimit alaturat fusta mea;

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC04649-1 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC04692 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC04683 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC04682 CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 DSC04689
Mult succes participantelor kiss

o seara buna,
dana
avatar
67dana
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : iasi
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Monica Mar 20 Oct 2009, 11:13 pm

Chiar te rog Camy sa imi trimiti tot ce poti ca eu sunt la inceput si nu stiu prea multe Smile. Am si vazut la un moment dat o fusta asemanatoare cu a ta si am vrut sa mi-o cumpar dar nu mi-a convenit lungimea si am renuntat. Si daca vrei poti sa imi trimiti si dupa concurs ca sa nu fie nici o probelma. Nu-i graba, cand vrei si ai timp. Multumesc. Dupa ce ma intorc acasa o sa pun si link catre o alta fusta ce mi-a placut mie poate ma ajutati si cu aia. Am una asemanatoare si e foarte comoda si mai vreau Smile. Si inca o data multumesc.
Monica
Monica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Camy Mar 20 Oct 2009, 11:23 pm

cu placere,iti trimit acum pe privat,apoi vb acolo. hug kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de chemio Mier 21 Oct 2009, 12:03 am

zylv a scris:ma inscriu si eu cu o fusta de catifea.
Foarte frumoasa danteluta. Din ce material este?

Camy a scris:hug
Nota 10, pacat ca nu sunt in juriu!

diana_roxana a scris:Am lucrat si eu o fustita foarte foarte simpla cu gandul de a o purta la birou.
Nu este deloc simpla, are niste taieturi care complica executia ei!
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Dionisia Mier 21 Oct 2009, 12:23 am

In cazul meu, a existat materialul , o stofa cu ceva tinuta- cumparasem necesarul din Burda pentru o jacheta buna de purtat la blugi , numai ca a ramas exact atata material cat de o fusta .
Apoi a aparut concursul, si am folosit aceasta sa incep si sa termin fusta !
Asa ca « provocarea » a fost ce model sa aleg, sa se incadreze in materialul ramas, astfel incat fusta sa arate cat de cat interesant, si sa o pot purta, totusi …
Cum nici silueta nu-mi permite sa port fuste cu volum in partea de sus, cel putin, exclus sa construiesc o fusta cu drapaje, volume sau mai stiu eu ce , asa ca nu mi-a ramas decat varianta de fusta clasica ( dar sunt in culorile toamnei ,nu ?).
Ca si croiala, imi ramasese gandul la fusta unei foste colege, de anul trecut ( si fusta si colega), asa ca o aveam schitata in agenda de telefoane ( mai am si altele, acolo …)
Imi plac taieturile pe verticala, cred ca alungesc si subtiaza optic silueta, iar paspoalul l-am folosit atat pentru a sublinia taieturile, cat si pentru a da o nota comuna ansamblului jacheta – fusta .Desi, pentru gustul meu, e cam mult sa port ambele piese odata, cu atatea bulinute …
Tiparul il construisem cu vreo luna inainte( din cartea « Croitorie pentru toti » de Florica Ciuca, Eugenia Galben ), pentru fusta de la compleul alb-crem, asa ca nu mi-a ramas decat sa-l copiez pe alta coala, sa trag liniile de rigoare, asa cum voiam sa arate, cu grija sa « inchid » liniile de pensa .
Desi recunosc ca nu este o piesa “wou !“ – voiam sa zic : buna de impresionat juriul wink , ma simt foarte bine in ea , si cred ca este stilul care ma caracterizeaza .
( fotograful e ageamiu,n-am reusit sa scot niste poze mai ca lumea -par asa de grasa ... rade )

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 2087353780104451671S600x600Q85

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 2774475870104451671S500x500Q85

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 2629324530104451671S500x500Q85

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 2953828010104451671S500x500Q85

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 2910385460104451671S500x500Q85


Ultima editare efectuata de catre Dionisia in Mier 21 Oct 2009, 4:50 pm, editata de 14 ori (Motiv : da' stiu ca l-am editat !)
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de cherie Mier 21 Oct 2009, 12:26 am

Trei modele care mai de care ! Harnice ! Va felicit ! Nu as putea alege care este mai reusita.
kiss kiss kiss
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de chemio Mier 21 Oct 2009, 12:34 am

67dana a scris:buna seara,
Chiar va rog sa-mi spuneti si mie cum sa postez direct pozele hug
Trebuie sa aiba formatul: [ img]cale fisier[ /img]
de ex., in cazul tau:
[ img]https://2img.net/h/i592.photobucket.com/albums/tt6/georget_photo/DSC04649-1.jpg[ /img]
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de diada Mier 21 Oct 2009, 8:21 am

Mai fetelor, ati stat pana in ultimile zile si voi! ne-ati dat niste emotii! foarte frumoase fustele, felicitari, toate la fel de reusite, bravo! suspans maxim aici! primul

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mier 21 Oct 2009, 9:55 am

eu am facut o fustita pt verisoara mea,dar abia maine vine sa o ia asa ca am facut poze pe mine,ei ii vine ceva mai lunguta si mai putin stramta
mi-au dat ceva batai de cap caorurile pana lea-am asezat sa vina continuu asa...
tipar n-am avut,am croit la ochi....
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 1yxpy
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 286v914
si asa arata ea,per ansamblu,usor evazata jos sau nu stiu cum sa-i spun...
nu e cine stie ce..dar asta am facut-o,mie ink nu-mi trebuia fustita,e o creatie mai scolareasca asa..
si am postat-o doar ca sa aiba fetele "concurentza" hug
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 11gssbd
detaliu betelie/pense fata
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 5y70xe
si cel mai frumos executat fermoar (abia ieri am reusit sa ii dau de cap piciorusului pt fermoare primit la masina)
CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 15zjzpx


Ultima editare efectuata de catre mionela in Mier 21 Oct 2009, 10:11 am, editata de 1 ori
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de diada Mier 21 Oct 2009, 10:03 am

Mionela, sa mai faci niste poze detaliate (era bine daca aveai si un tipar)... la pense, betelie, fermoar, poze care sa te ajute in concurs love pupi

l.e. deja lucrai la asta, bravo!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty CONCURS DE CROITORIE FUSTA MEA

Mesaj Scris de florentina69 Mier 21 Oct 2009, 10:19 am

Mionela, pentru ca ai avut grija sa imbini corect carourile, nota 10.
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA - Pagina 5 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - FUSTA MEA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB