Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut)

+86
IOANAI
Miniona
lorinaoo1
kla78
laurin
catalinac
danabarbu2007
GABRELA
sabinaivanov
haute_couture
maria.maria
viviene
gmiki
panaia
Flowers
cocav
Giobsy
ismi3ismi
Danny24
elenucanuca
veruta
mihaela72
gagaritz
Adela Ispas
europolis
SilviaDumitrescu
marian dmm
tomari
mmona
deedee_d_89
Maci
Sony
ancush
ady_ganea
limbutu elena
Larrisa
Raresuca
creatzza
loremunteanu
amnro
AlinaAmza
raluca1980
ppisic
mada93
cory74
Uca
AKD
pisi
miki_ella18
mamiboom
elutzamicutza
valentinadof
puffetta
oana_007
ancone
Larisa
cristinap
danabekk
sebi71
edvine
Noemi
geany
Cheapandchicshop
RalucaS
scamutza
Dionisia
zylv
ileana cosanzeana
Camy
nadina_b2005@yahoo.com
adita_ave
Karina33
Carmendiana
MagdaMarin
geany20062006
lya06k
clodi
Kristina
stephanie
mary75
diada
margot
umdc
MihaelaT
Admina
Cecilia
90 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Carmendiana Mier 10 Feb 2010, 1:57 pm

Bobina e ciudatzica, n-am mai vazut una din asta


aia metalica e de dimensiuni standard, cea de plastic e a Futurei, vezi ca are gaurica mica mica de tot, altfel decat cu mana nu stiu cum as putea s-o fac...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 10 Feb 2010, 3:19 pm

Ups! N-am mai vazut asa ceva...poate te ajuta careva ce are acelasi sistem, daca nu spor la bobinat! Basketball
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Carmendiana Mier 10 Feb 2010, 3:42 pm

noa ca acuma ca m-ati mutat aici mi-ati scazut sansele de a gasi raspuns la problema mea... poate de-ati fi asteptat inca vreo doua zile aparea careva care stia ce si cum si-l puteati muta dupa aia...
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de clodi Mier 10 Feb 2010, 4:27 pm

Toate cele care au avut probleme cu masinile de cusut au scris la acest subiect si au primit raspuns. Nu este necesar un subiect nou pentru a primi raspuns aici pe forum. Asa cum Kristina s-a oferit sa iti dea o solutie alternativa mai pot veni si alte fete cu idei.
kiss
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty PROBLEME CU MASINA DE CUSUT

Mesaj Scris de adita_ave Mier 10 Feb 2010, 4:40 pm

Am nevoie de un sfat...problema: masina de cusut nu mai vrea sa coase.
Rupe ata sau se innoada la suveica ,iar cand cos se destrama toata "cusatura" .
eu nu mai stiu ce sa-i fac,am schimbat si reschimbat ata si suveica .. degeaba
....................
Multumesc de sfat,am sa-l pun in practiica sper sa functioneze .
O zi buna!


Ultima editare efectuata de catre adita_ave in Mier 10 Feb 2010, 7:40 pm, editata de 1 ori
adita_ave
adita_ave
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Kristina Mier 10 Feb 2010, 6:04 pm

Carmendiana a scris:noa ca acuma ca m-ati mutat aici mi-ati scazut sansele de a gasi raspuns la problema mea... poate de-ati fi asteptat inca vreo doua zile aparea careva care stia ce si cum si-l puteati muta dupa aia...

Ia acum sa te vad Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

incearca sa tii bobina pe ceva rotund si fin in cazul tau ,
si o invarti cu ajutorul roatei de la masina de cusut ( ce coase in gol in acest timp fara ate)
firul incearca sa-l tensionezi cu mana,
bafta!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Carmendiana Mier 10 Feb 2010, 7:31 pm

Imi amintesc de metoda asta!!! oare cum de am uitat-o? Smile

Mersi mult Smile

Intre timp am mai gasit niste manuale de folosire pe net dar pozele is tot sterse si cica face bobina jos in greiferul ei, o sa incerc cand merg acasa sa vad daca ma dumiresc care e A si care e B ca pozele o fost sterse ...
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 14 Feb 2010, 12:08 am

Multumesc Kristina pt sfat.
Inca nu-mi cunosc bine masina cos.Pot sa cos decat cand dorm copii,cand nu e sarbatoare si cand nu se fac parastase(asa zice soacra mea).
Deci am cam putin timp.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 14 Feb 2010, 12:16 am

Carmendiana, ai vazut ca ai primit ajutor chiar daca am fuzionat subiectul tau cu acesta? Si l-ai primit chiar mai repede decat te-ai fi asteptat. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Carmendiana Lun 15 Feb 2010, 6:15 pm

da, am vazut si multumesc frumos si imi cer scuze ca m-am scandalizat asa pentru nimic Smile Am lucrat azi mult cu masinutza, scutat niste pantaloni, tivit fete de masa etc... Smile
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Joi 18 Feb 2010, 8:29 pm

Fetele...care ma ajuta si pe mine..am cusut azi un sacou din burda si m-am chinuit si injurat de mama focului.s-a adunat ata jos (dedesubtul materialului)plus ca mi se rupe ata de la tensiune nu de la Ac nu mai stiu ce sai fac si fuge de mama focului abia am cusut sacoul! Sad
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Camy Joi 18 Feb 2010, 9:12 pm

Nadine incearca sa pui alt spon cu ata ,eu asa fac cand mi se incurca ata dedesubtul materialului.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Carmendiana Mier 24 Feb 2010, 11:21 pm

Revin ca sa elucidez enigma cu bobina la Singer Futura 2010. Pana acuma mi.am dat seama ca se seteaza de sus cele doua pozitii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

apoi are labutza asta alba care in pozitie normala de cusut e asa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si cand suceste bobina tre sa stea asa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Inca nu mi-am dat seama unde se pune bobina mare de atza, eu o tin in mana... dar ii dau eu de capat. M-am gandit sa scriu astea aici ca poate ajuta pe cineva candva...
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Joi 25 Feb 2010, 3:47 pm

fetelor!!!!!!
am probleme cu masina!!!!poate ma lamuriti si pe mine.coase ce coase,apoi sare niste ochi,sau nu stiu cum saii mai zic...si nu-i dau de cap....
uitati aici la ce ma refer...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
help please!!!!!multumesc anticipat!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de zylv Joi 25 Feb 2010, 5:31 pm

mionela,incearca sa schimbi acul,si ai grija cand il pui sa fie in pozitia corecta,incearca si alte materiale,ca s-ar putea sa nu-i placa jerseul
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 26 Feb 2010, 6:29 am

mionela daca iti sare numai dupa ce cobori de pe imbinari, unde ai materialul in mai multe straturi, si nu merge cu schimbatul acului, incearca sa mai tai din rezervele groase sau calca putin inainte sa se mai aplatizeze.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Dionisia Vin 26 Feb 2010, 8:03 am

Si eu am o problema cu o masina de cusut Nicoleta ( nu a mai fost utilizata demult) - nu impleteste nicio bucla, ata de sus cu ata de jos, nu apuca nimic, parca ar avea acul prea scurt ...
am uns-o, cred ca am infilat ata corect, si in ac , din fata spre spate, daca mai are cineva o masina din asta, rog sa spuna !
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 26 Feb 2010, 8:52 am

Dionisia sa nu se fi dereglat cu totul si atunci nu sunt sincronizate acul cu graifarul. Pana acum vreo 10 ani am avut si eu o Nicoleta si-mi facea destule necazuri.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de scamutza Sam 27 Feb 2010, 12:07 am

ahh..tocmai intrasem sa va cer si eu parerea dar se pare ca nu sunt singura..am un brother ls2125 abia luat de vreo luna si a mers brici pana acum..in seara asta m-a dezamagit ca tot sare pasi ca si mionelei..mai ales la cusatura in zig-zag..o sa incerc si eu sa schimb acul...am incercat deja pe diferite materiale dar nu e asta...sper ca n-am dereglat-o deja...uff...multumesc! cos
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Admina Sam 27 Feb 2010, 8:43 am

Mionela, saritul cusaturilor il face numai pe jerse si materiale elastice? Eu asa banuiesc, stiu ca sarea si la mine uneori chiar si cu acul dublu. Mareste pasul de cusatura, parca si LS-ul are lungimi diferite la cusatura dreapta, deci maxim 4mm. Sau lipeste cumva straturile de material, cu o insertie dubla; poate ajuta sa insailezi zona.
Scamutza daca sare pasi la cusatura dreapta si pe material de cearceaf... e dereglata. Eventual reinfirat firul superior, repotrivita suveica, schimbat acul cum au explicat inainte, inainte de toate sa incerci sa o cureti bine de scame cu o perie, spray cu aer comprimat, o ungi la partile in miscare, de la suveica macar si apoi urmezi pasii de mai sus.
Nu va mai speriati ca dereglarea nu inseamna o cauza pierduta in cazul unei masini elecreo-mecanice, noi. La Nicoleta nu ma pronunt. Dar la Ls nu am reusit eu sa o "kill-uiesc" deci nu cred ca e asa usor. rade Cu rabdare, cititi prin manual, ca are la sfarsit ceva, un gen de ghid de erori; apoi orice reglari le faceti facand probe pe bbc, nu pe elastice.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de scamutza Sam 27 Feb 2010, 12:16 pm

uff..multumesc admina..de stricat stiu ca nu se strica ca totusi e o firma buna zic eu..da mi-e groaza de alergat la diversi..sa o regleze sa mai stiu eu ce...e mult mai bine cand merge ca unsa pupi in seara asta o s-o mesteresc sa vad ce-i fac ..multumesc..pupici

am curatat-o bine cu o pompa din aia de mana si cu o pensula si cred ca am indepartat cam toate scamele si apoi am uns-o bine si am tras ceva si zig-zag si drept si se pare ca acum merge perfect..o s-o pun la treaba azi sa vad...sa o mai urmaresc...si o sa incerc sa-i schimb si acul dar slava domnului ca merge acuma pupi
spor la munci kiss
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de diada Joi 11 Mar 2010, 12:47 pm

Si revenim....

Am o masina de cusut Brother Innovis 10. Intrebare: cum reglez ata la bobina? Imi trage ata de jos in sus, tensiunea de sus o am la 1 spre 0... Suspect

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de RalucaS Joi 11 Mar 2010, 2:45 pm

diada a scris:Si revenim....

Am o masina de cusut Brother Innovis 10. Intrebare: cum reglez ata la bobina? Imi trage ata de jos in sus, tensiunea de sus o am la 1 spre 0... Suspect

Nu cred ca s epoate regla de jos, umbla sus
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty ce masina de cust sa imi cumpar

Mesaj Scris de Cheapandchicshop Joi 11 Mar 2010, 10:22 pm

Multumim Admina pentru sfaturile date, am cumparat Pfafful si chiar azi am incercat sa lucrez cu ea. Vreau sa mentionez ca eu nu am lucrat deloc inainte cu masina de cusut,am mai vazut cate ceva cand eram mica si mama inca folosea masina de cusut. Masina este una veche electrica Pfaff Calanda 132, de cucut coase dar dupa cateva minute mi se incalceste ata din bobina (de jos) si se blocheaza, problema pare sa fie cu ata din bobina care prin procesul de csust se agata de ceva, sau nu ia acul bine ata si incepe sa se incalceasca pana cand nu mai merge masina. Stie cumva cineva cum rezolv problema asta ?si scuze ca sunt cam off topic Sad ajutor
Cheapandchicshop
Cheapandchicshop
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Floresti, Cluj
Data de inscriere : 09/03/2010

http://cheapandchicshop.blogspot.com

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de diada Vin 12 Mar 2010, 9:07 am

ti-am mutat postarea aici

eu zic ca trebuie s-o iai iar de la capat, facut spon, schimbat ac, reinfirat ata de sus, tensiunea atei de sus si de jos de la bobina.In momentul in care vezi ca se incalceste opresti si scoti materialul. Sa folosesti bumbac la probe.

La bobina cand tragi de ata trebie sa opuna putina rezistenta. Sus, trebuie trecuta prin toate orificiile, mai ales prin cel din care reglezi tensiunea.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB