Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 08 Sept 2009, 10:28 am

ii trimit rade sa vad dc se lasa pacalit
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 08 Sept 2009, 10:33 am

Asa e Livia, de asta ma agit ca un pepsi....ca mi se pare ca datorita hormonilor, fomitzei care apare imediat la stomac, e asa de usor sa cazi in extrema cealata, de asta incerc acu sa pap cat mai sanatos.....am scos ciocolatelele din program, mi-am luat multe fructe, migdale, chestii din astea de rontait, fructe uscate, si o cioko 75% din care am papat doar 2 patratele, ceea ce e o mare realizare....n-am mai cazut in pacate mari....sa vedem acuma cum vor evolua lucrurile.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 08 Sept 2009, 10:51 am

Vezi Cris eu n-am gandit asa zid
Am mers pe ideea ca "odata is si io gravida, macar acum sa-mi fac toate poftele " si mi le-am facut si-mi asum consecintele...
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 08 Sept 2009, 11:37 am

livia1981 a scris:Vezi Cris eu n-am gandit asa zid
Am mers pe ideea ca "odata is si io gravida, macar acum sa-mi fac toate poftele " si mi le-am facut si-mi asum consecintele...
Hi hi, stai linistita, ca deja am 59 de kg Smile, nu pot fi toate de la bebe, dar nici nu-ti imagina ca sunt o supla....nu stiu cat reprezinta sarcina din greutate, uterul marit cu bebe, sanii umflat, retentia de apa, ideea e ca nu arat rau, adica mie imi place cum arat, poate si din cauza lui bb love
Shuncutzele alea din parti s-au umflat imediat, asta ma enerveaza cel mai tare, dar vad ca pantalonii mei ma incap, am probat si blugii aseara, insa tot ce mi-e strans pe mine ma incomodeaza, asa ca prefer sa umblu cu alte haine. Azi mi-am luat o rokitza de-a mea de cand eram supla rade , cu nasturi in fata, are 2 nasturi descheiati la burtica :D si pe deasupra o chestiuta ca sa nu mi se vada burtica, si arat f dragut Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 08 Sept 2009, 11:39 am

sigur esti o frumusica wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 08 Sept 2009, 11:47 am

andreea_2008 a scris:sigur esti o frumusica wink
Nu credeam sa ajung sa zic ca arat dragut la 59 de kg rade rade rade
Evident, imbracata, ca dezbracata........se vede ce m-am umflat, da nu mai conteaza..... cos
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 08 Sept 2009, 11:49 am

pai arati bine la 59 ca nu se compara cu 59 fara sa fi insarcinata wink acum cantareste mai mult burtica nu suncutele
cand ne pui si noua poze? pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 08 Sept 2009, 12:01 pm

Zilele astea, sa mai fac cateva :D, sa se vada din toate unghiurile.... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 08 Sept 2009, 12:08 pm

asa, asa, asteptam wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de daniela_me68 Mar 08 Sept 2009, 3:48 pm

zid ASTAZI M-AM PROGRAMAT SA MERG LA UN NUTRITIONIST wink SINT TARE CURIOASA CE IMI VA SPUNE MIINE Sad PINA ACUM AM INCERCAT O MIE SI UNA DE REGIMURI SI TOT NIMIC.
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 08 Sept 2009, 3:50 pm

Si eu vreau sa vad pozici cu burtici wink

Am culcat Stefanul si am venit repede sa vad ce-ati mai scris. Ma gandeam ca raman in urma cu cititul si nu mai recuperez.... rade
Pana acum am adunat 480 calorii, asta e de bine, mai am o masa eventual o gustare. wink
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 08 Sept 2009, 3:52 pm

Si eu sunt curioasa sa vad ce-ti va spune. Sa ne ti la curent si bafta in orice dieta vei tine!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 08 Sept 2009, 3:53 pm

livia tu iar mananci sub 1000 cal si iei bataita Twisted Evil
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 08 Sept 2009, 3:55 pm

Pai ieri am depasit 1000, azi as vrea sa compensez :P sa nu dai tare Flowers
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de daniela_me68 Mar 08 Sept 2009, 3:56 pm

MERSI LIVIUTA love O SA INTRU MIINE SI VA POVESTESC TOT love
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de daniela_me68 Mar 08 Sept 2009, 3:57 pm

MERSI LIVIUTA love O SA INTRU MIINE SI VA POVESTESC TOT love
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 08 Sept 2009, 3:58 pm

ba dau :P ce faci? slabesti mancand sub 1000 si la un moment dat ori cedezi ori aj la platou si nu mai ai de unde sa scazi...
ar treb sa mananci si tu ceva mai multe...macar sa incepi cu un 1500 sau ceva de genul

l.e.: fug si eu, sper sa fiu cuminte si sa pap strict de SB diseara, pana la ora asta am mancat numai permise. vin maine dim cu raportul pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de daniela_me68 Mar 08 Sept 2009, 4:02 pm

MIINE O SA VA SPUN CE AM FACUT LA NUTRITIONISTA love
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de dana_mi16 Mar 08 Sept 2009, 7:36 pm

Ceau fetele dragi,

Am intrat sa va salut, sunt tot la Fagaras, am vazut ca sunteti tare active, va pup pe toate si spor in tot ce faceti!!!!! hug hug hug hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Mar 08 Sept 2009, 9:53 pm

Salut dragutzelor!

Ati vorbit mult pe aici si m-am bucurat ca am avut ce citi!

DANIELA,bafta multa la nutritionist,sper sa gasesti o metoda sanatoasa si sigura de a slabi.

DANA_ME,te asteptam sa te intorci de la Fagaras si sa ne povestesti cum a fost.

JULIENNE,cum a fost azi la servici? Sper ca ai inceput saptamana cu bine si te-ai acomodat.

LIVIA-si eu zic ca e bine sa faci o trecere spre dieta cu cel putin 1200 cal.In felul asta nu simte organismul prea mult ca e laa dieta si dupa cateva saptamani,daca intri la platou mai tai 100-200 cal sau te apuci de sport. pupi

ANDREEA,te mentii frumos si acum ca ai intrat la SB1,o sa-ti atingi targetul de 48 kg in 1-2 saptamana.Ar trebui sa fac si eu la fel,sa trec la faza 1 putin,dar mi-e cam greu la servici...

ROXY,ce mai faci,ce mai face TUDOR? Poate mai treci sa ne mai povestesti de el si incetul cu incetul poate ni te alaturi la dieta.Eu mai stau asa luna asta si apoi incerc sa mai scap de vreo 2 kg pana de Craciun.

CRIS,e f bine ca ai eliminat chestiile nesanatoase si ca le-ai inlocuit cu fructe,legume si migdale.Chiar daca o sa iti vina sa mananci mai mult, cel putin o sa mananci sanatos si nu f caloris.Bafta la ecograf si sa primestii vestea pe care o astepti. hug

RAMO, te asteptam mai des;e asa ciudat fara mesajele tale.Sper ca esti bine si o sa revii curand zilnic si sa dam toate raportelul,cum o faceam cu toate anul trecut. pupi

ANA_BELA,nu te stresa cu kg.Chiar daca simti nevoia sa slabesti repede ca sa te incapa hainele dinainte,nu fortra lucrurile.Faptul ca alaptezi o sa te ajute f mult sa slabesti.Pana la sfarsitul anului o sa slabesti cel putin 5 kg,daca mananci portii normale si alimente sanatoase.

DEIUTZA,te asteptam acasa de saptamana viitoare.O sa ne faci si noua pofta sa tinem dieta,cand o sa vedem cat de repede zboara kg la tine.

incerc sa mai pun cateva poze.

Pupici tuturor si o seara linistita hug .
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 08 Sept 2009, 10:10 pm

Eu am venit la raport, dar n-o sa-l scriu sa nu va sperii, de la 480 de calorii la ora 16 am ajuns la 1277 la ora 20 Sad m-am intins cu sotul la o salata de cartofi, ca oricum aveam loc, ziceam eu pana la 1000 calorii, dar am depasit cu mult Sad acum imi pare rau ca am mancat.
Stiu ca nu e bine nici prea strict, dar si asa slabesc greu si se tin kilele astea de mine ca scaiul, nici asa nu ma mai suport, de multe ori ma gandesc ca nici nu ma intereseaza prin ce metode o fac doar sa slabesc odata.
Mie ciuda pe mine ca nu-s calculata deloc, ori mult ori putin , nu stiu cale de mijloc. zid
Nu-mi place nici cu numaratul de calorii, dar deocamdata altceva nu pot tine.
Sper ca in curand sa revin la dieta mea de 90 zile.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mar 08 Sept 2009, 10:55 pm

seara buna!

a fost bine azi la scoala...saptamina asta e de tranzitie asa ca la 11 am fost gata..am niste copii tare simpatici si parintii la fel..un tatic a fost in romania pentru vreo 3 sapatamini la univ din bucuresti..stia de slatina ..nu mai retin ce a facut acolo..dar a fost fain azi si de abia astept sa intram intr-un fel de rutina..am o piticuta de vreo 3 ani,blonda cu par cret fffffffffff simpatica.analiza pe toata lumea si a fost cea mai serioasa.unul tot de 3 ani sau chiar mai putin,hindu,f destept.stia deja numerele si litere ,sunetele.o sa fac foto mai incolo cu ei..
mi-am vazut si 2 din fostii copii de la fosta scoala.unul e maxime...mama e nemtoaiaca,tatal frantuz(deci vb 2 limbi in casa si la scola engleza) si el are un super accent.ii tare scump desi e din categoria de neastimparati.a fost f surprins sa ma vada acolo si imi tot povestea de ale lui..a fost fain..imi era dor de pitici.ma tot gindeam daca sa ramin la astia mici ,mici sau sa ma mut la clase mai mari.cred ca o sa ramin la astia mici.sint tare simpatici si mai au ceva din incocenat aia de bebei.dupa 4 ani,cel putin aici,vor sa fie mari,joaca rolul de a fi mari si sint seriosi si au alta viziune asupra oricarui lucru..
iar v-am innebunit cu ale mele..scuze!

livia-intoarce-te la dieta de 90 de zile.mie mi se pare cea mai permisiva si un fel de control asupra vointei.chiar daca am calcat strimb in weekend,de azi sint inapoi.azi am avut vitamine si am mincat struguri ,mixed nuts si berries si o salata din o rosie , juma de castravete si un sfert de avocado.la cina mai vad eu..poate tot o salata mica.
eu n-am renunatat la laptele de soia din cafea.e singurul lucuru care ma ajuta sa merg la baie,asa ca poate de asta merg mai incet kilele.

daniela-bafta la nutritionist.

andrica-nu te mai strsa cu slabitul esti slaaaaaaaaaaaaaaaaaaaba rau!

alessia-spor la treaba.tu mai tii ceva diete?
va pup si o noapte buna sau o dimineata/zi buna kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 08 Sept 2009, 11:26 pm

Buna fetelor
Am pus o pozica cu mine de la nunta de duminica, cand ma intorsei acasa, eram deja lesinata si obosita....
O sa mai fac si o sa mai pun..
Julienne, vezi ca e deja mai bine? Smile
Alessia, da, e un efort, insa sper sa vad ca mai stagneaza cantarul.....va tin la curent cum merge...
Livia, bine au facut fetele ca te au mustruluit....vezi ca daca faci foame, la un moment dat sari pe interzise.....asa patea si Deiutza, incerca sa tii strict macar o saptamana SB.... pupi
Noapte buna, sunt rupta...........
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 08 Sept 2009, 11:40 pm

buna seara,intru acum ca maine dim ma grabesc sa merg in oras.
maine pleaca si fratele cu familia si abia o sa ma mai adun de pe drumuri,ieri am fost la tara,apoi la Deva,iar la tara,am dormit noaptea acolo si azi la 18 am venit in oras dar am mers direct la mama la galuste cu prune si abia la 22 am ajuns acasa.
dieta iar nu pot tine,mi-e foame de dim si nu pot renunta la paine,ori cu pateu ori cu zacusca,dar mi-e pofta de numa numa de paine.
ANA BELA nu arati rau deloc,eu am tinut dieta multe luni pana sa arat ca tine.
JULLI tu arati super slaba,cred ca nu mai ai grasime pe tine deloc,de la gym te-ai tonifiat super bine,eu de-as ramane la dimensiunile de acum dar sa nu am grasime deloc ci doar carne ferma nu m-as mai stresa deloc.sper sa reusesc si eu sa ma mobolizez cu sportul,am si bici si cd-ul cu taebo,macar de luni-vineri sa fac 25-30 de min.
DANA chiar ca nu arati de 73 de kg,arati super bine si nu ai burta deloc,de slabesti pana la 65 o sa fi super fotomodel.si de DAV ce sa mai zic,o sa franga muuuuuuuuuuuuuulte inimi cand va creste mare,e un super super frumos,sa va aduca numai bucurii in viata.
LIVIA te inteleg cu dietele astea,ca si eu as manca de as putea doar vreo 400 de cal,fara sa ma stresez de consecinte,numai sa vad ca slabesc o data,dar nu pot manca asa putin sub nici o forma.cu cantarul,la mine dc trec mai mult de 3-4 zile fara sa ma cantaresc am impresia ca nu am slabit deloc,dc ma cantaresc si vad ca am slabit prind aripi si putere sa continui.
eu slabesc cu orice dieta,dar la mine nu asta e problema cea mai mare,ci mentinerea,ca deja am ajuns in mai putin de 1 an de 2 ori la 58 si nu am reusit sa raman acolo,tre sa gasesc o dieta care ssa nu mi se para dieta ci sa fie super usor de tinut sa-mi placa si sa ma pot mentine cu ea.JULLI dc imi dai ex de meniuri pt fiecare zi de dieta de 90 de zile poate ma hot si eu,dar n-am idee ce sa mananc,orice doar sa fie proteine la ziua de proteine?pot chiar orice proteine?si cate mese/zi mananci tu?nu stiu dc ma pot limita la 3 mese/zi.si la ziua de carbs ce pisici sa-mi fac sa pap ca n-am nici o idee?
DANIELA bafta la nutritionist,poate ne ajuta si pe noi sfaturile ce le vei primi,asteptam cu nerabdare vesti.
ANDRICA am vazut pozele,esti super schijetroana,vb lui CRIS,nici cand stai jos nu faci colacei,vreau si eeeeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuuuuuuu.tre sa ma ambitionez mai tare.
am probat in Deva 4 rochii ca mi s-a pus pata pe lungi,am gasit un model simplu si frumos,mi s-a inchis fermoarul cu greu la una,dar imi ascundea toate defectele,ma simteam slaba in ea,doar ca dc nu slabesc 3-4 kg si mi-o iau,s-ar putea sa plezneasca fermoarul.mi-as dori-o f mult ca ma avantajeaza f mult,arat pe putin cu 5 kg mai slaba,dc iau un nr mai mare sta prea lejera si nu-mi place.asa ca ori o iau asta si slabesc 3-4 kg ori caut alta.
JULLI ma bucur ca te simti bine la noua scoala,bafta si pe mai departe.
cand ma gandesc ca tre sa-mi caut si eu ceva ma ia groaza,nu de munca,ci de zilele pana gasesc si de stresul ce-l voi avea cautand.sper sa fie totusi totul bine.
CRIS asteptam poze cu burtica.
ALESSIA tu nu stiu de ce te stresezi,ca arati super bine si vad ca te si menti aici de multa vreme,arati super si oricat papi nu te ingrasi,bucura-te de viata
va poop si eu si merg la nanai ca dim am desteptarea devreme,sper ca din 14 cand incepe gradi sa am un program mai ordonat si sa ma pot tine de dieta.
noapte buna si vise SPUMOASE!!!!!!!!!!!!!!!

LE:CRIS esti superba,mai mult nu mai am cuvinte.
kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mar 08 Sept 2009, 11:58 pm

deea si cris,seara buna!

cris-nu arati gravida deloc.nu ti se vede burtica.poate e devina si rochia ca e modele ,dar nu as putea zice ca esti cu bebe.

deea-dimineata se mainica fructe doar..intre ultima masa de furcte si prinz se lasa 2 ore.la proteine poti minca fie carne ,fie oua,fie brinza.insa nu le amesteci.intre prinz si cina ,maninc rar acuma.la inceput mincam si intre cele 2 mese.acu..nu prea.daca ti-e foame ,poti minca din ce ai pe ziua respectiva.ideea e ca la prinz sa maninci sa te saturi si sa nu ai nevoie de mincare mai incolo.daca te hotarasti,ne sfatuim aici cu livia ..ea stie mai multe ,probabil.
daca vrei o sa scriu aici,dupa ce te intorci ce maninc.
legat de grasimi...sa stii ca nu prea am.am ceva vergituri vechi pe abdomen.. grasimi ,nu prea,adica doar asa in limita normalitatii ca nu sportiv de performanta...

noapte buna


Ultima editare efectuata de catre juliennej in Mier 09 Sept 2009, 12:04 am, editata de 1 ori
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB