Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 23 Aug 2009, 10:32 am

'neata fetelor! sunny
Azi pleaca mami meu la Bz., asa ca scriu repede mesajul si merg sa pregatim bagajul!

Dana imi pare rau sa aud ca sunt probleme, sper din tot sufletul sa se rezolve cu bine... suntem aici daca ai nevoie de ceva! hug
Ana draga mea, usa mea este deschisa pt. tine(pt. toti 4) love La fel am alaptat-o pe Raisa, doar 3 luni ca nu a mai vrut "putorica" Sad
Anna in primul rand, bun venit!!! De ce nu incearci sa te bucuri de "norocul" de a fi slabuta si de a fi libera sa papi oricat si orice fara stresul de a te ingrasa. De la o anumita varsta fiecare luam in greutate depinde si de metabolismul fiecareia/fiacaruia! wink Am fost slabuta inainte, dar dupa o sarcina situatia s-a schimbat si nu pot sa revin la greutatea de la 20 de ani, oricat as incerca fara o dieta atenta + sport mult, bine ma apropii de 30 de ani!
Alessia distractie placuta cu musafirii wink Am inceput sa ma simt mai bine (multumesc frumos de intrebare)... tratament iau in continuare. Cu greutatea nu stiu ce sa spun!? Sunt atenta la ce mananc, insa de nu fac sport am constatat ca nu reusesc deloc sa slabesc. Cheia slabitului pt. mine este sportul in exces Smile
Livia nu trebuie absolut deloc sa te superi pe pitic ca vrea si atentia celor din jur! Este normal!!! Toti piticii, oricat i-am iubi si le-am face toate mofturile, ei tot simt nevoia sa socializeze si cu alte persoane... ca mamici trebuie sa ne obisnuim cu ideea, stam non-stop cu ei, li se ia si lor, vor si altceva decat mami si iar mami, vor libertate si atentie din alta parte. Fiind si baiat, trebuie sa incerci sa fii mai putin "posesiva", cu cat il vrei numai langa tine, cu atat o sa-l indepartezi mai tarziu...
Maistra ma bucur sa te revad printre noi hug
Insa, imi pare teribil de rau pt. prietenii vostri. Sad Ingrozitor, o adevarata tragedie, sincere condoleante! Asa este, parca doar in momentele astea constientizam cat de importanta este sanatatea, iar cele materiale se fac ele...
Deiutza kiss si te asteptam curand sa ne spui mai multe!
An-deea a venit din vacanta! Cum ajunge la job si o sa fie libera, o sa ne dea de veste love

Gata am fugit! Revin pe seara probabil! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 23 Aug 2009, 5:27 pm

La noi toate bune si frumoase,super din toatd pdv,nu am nici un motiv sa pap ca prostu,dar asta fac,ma strang toti pantalonii,ma acopar cu tricouri lungi si largi,cand fac baie in piscina imi vine sa fac imbracata,e jale,cred ca ma paste o depresie.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Anna Succubus Dum 23 Aug 2009, 5:29 pm

Si pe mine ma paste depresia. Dar din motive contrare.
avatar
Anna Succubus
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/08/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Dum 23 Aug 2009, 9:14 pm

buna ziua fetelor!

dana-iti doresc sa treceti peste orice greutati aveti si sa revii aici cind poti !

arime-ti-am vazut tortul,f frumos.chiar azi am fost la un magazin cu chestii pt casa si am vazut o forma de praji-fluture.m-am gindit la tine si livia.

cris-asta e..nu le putem avea pe toate niciodata...s cind le avem(jumate)nu le apreciem..tu bucura-te ca ai bebele si ca apoi o sa fii in concediu..chiar,cit e concediul in ro?aici se dau 3 luni dupa ce nasti,inainte nimic..mergi la lucuru pina e sa vina bebele.la una dintre colege au sunat dupa ambulanta de la scoala.au dus-o la spital si aa vut bebele.

deiuta-lasa,nu te necaji...revii la dieta din toamna..bucura-te de vacanta si copii.

alina-distractie placuta pe cind iti vin rudele.

eu sint un pic speriata ca o sa -mi anunt the big boss ca nu mai merg la scoala.nu stiu cum o sa reactioneze..cind ma gindesc ma apuca durerea de stomac.sper sa fie ok toutusi..
roxy,ramo,andreea-nimic...
va urez o duminica frumoasa si o saptamina buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Dum 23 Aug 2009, 9:42 pm

Julienne, multa bafta cu anuntul.
Si eu ma duc maine sa anunt ca mai tarziu de ora 7 seara nu lucrez. Si ca daca nu ma cred, sa citeasca legea Smile. Nu pot sa zic ca nu am si eu ceva emotii. Da...trebuie sa acceptam ca viata asta e formata si din chestii mai anevoioase wink
DIn fericire aici concediul crestere copil este de 2 ani. Cel de maternitate de 126 de zile. Voiam sa ma laud ca le stiu, am mai citit despre toate astea ca sa stiu ce scapari am rade .
Tot ma documentez cu legile. Daca stiu mamicile de aici si alte chestii importante in afara de OUG 96/2003, spuneti-mi pls ca sa ma documentez Merci .
Acuma, concediul asta e platit cu 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni. Si cum la noi in Romania multi angajatori trec mult mai putin pe cartea de munca decat ai in realitate....esti clar dezavantajat...oricum e mai bine decat sa ai doar cateva saptamani concediu....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Dum 23 Aug 2009, 10:02 pm

seara buna cris!

bafta si tie cu anuntul.eu am o groaza de ziua de miine,mama,mama...dar,sper sa fie bine.boassa mea e cam nebuna si adevarul e ca a anuntat parintii cu schimbari mari pe acolo,care ma priveau direct si pe mine...si acu eu plec.ma simt nasol ca ii las asa ,dar asta e viata..trebuie sa aleg ce e mai bun..si oricum i-am dat 2 ani si am fost f rabdatoare cu toate promisiunile pe care le-a facut si de care nu s-a tinut..

hmm..defapt acu ,scriind aici,incerc sa ma conving ca e bine ce fac si sa-mi dau asa,singura curaj...Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Dum 23 Aug 2009, 10:26 pm

Julienne, in ultima instanta oricum trebuie sa fii egoista si sa te gandesti intai la tine.
Angajatorul mai devreme sau mai tarziu oricum te dezamageste cumva pentru ca nu gandeste la nivel de persoana ci cum e mai bine in general, pt companie, scoala, etc...
So.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Lun 24 Aug 2009, 12:06 am

Buna seara!
Nu va mai pove ca iar m-am suparat azi Sad off, de data asta Stefan mi-o vomitat tot pranzul din cauza mamei mele, care dansa cu el prin casa zid ii spun frumos, ea "nu... cum sa vomite", in urmatoarele 5 secunde bleach...Off si abia l-am facut sa manance ceva...
Am dus si tortuletul pt baietelul de 2 ani, o sa-l pun si aici cu toate ca nu sunt multumita de el...nu pot lucra chestii din astea minutioase cu cineva langa mine care sa ma bazaie si sa ma enerveze...
Deiutza, Anna lasati mey depresiile, sunt alte lucruri mult mai importante in viata pupi
Anna eu tot zic ca ar trebui sa ceri si parerea unui medic, eventual niste analize. Daca vrei pune aici un meniu de-al tau dintr-o zi oarecare, sa vedem cam ce papi si de ce nu te ingrasi.
Deiutza te asteptam pe baricade, imediat veniti acasa si o sa-ti fie mult mai usor sa incepi iar dieta. Din pacate noi astea cu tendinte de ingrasare trebuie sa tinem dieta pe viata Sad ori dieta permanenta, ori ne conformam cu suncile...eu asta nu prea vreau, dar nici la papa bun n-as renunta... Eu tot mai astept dieta minune cu tortUri si cioco wink Nici eu nu stau deloc bine cu greutatea, nu m-am cantarit, dar simt pe haine, vine iarna si iar n-am cu ce ma imbraca... Sad
Juli , Cris bafta multa maine cu anunturile!
Arime sa ne spui de unde ai luat tava floricica, te felicit pt tort si aici, dar si la locul potrivit pupi
Celelalte fete?
Ramo sper ca nu ne-ai uitat de tot Smile
Asteptam si Andricile cu poze si povesti din vacante!
Pupici!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ramomic Lun 24 Aug 2009, 2:40 am

Buna seara fetele dragi kiss kiss kiss
Din nou trebuie sa-mi cer scuze ca trec asa de rar pe aici Embarassed , dar pur si simplu nu apuc ... am zile in care nici macar nu reusesc sa deschid calculatorul, sau atunci cand il deschid (noaptea cateodata) caut diverse chestii care imi sunt urgente si apoi pic de somn cyclops . Mai nou ne cautam un apartament si avem niste stresuri cam cat un bloc de apartamente zid . Vrem sa profitam de programul asta cu prima casa, dar nu stim cum e mai bine sa procedam. De aici stresul Sad ... maine mai mergem la 2 banci si hotaram si care apartament il luam. Am gasit unu intr-un bloc vechi si unu intr-un bloc nou. Cel vechi e mai scump si se poate sa avem probleme cu evaluarea de la banca, iar cel nou nu are CF si desi ne-am interesat la primarie + inspectia in constructii + un notar (cu toate actele de rigoare la noi wink ) si ni s-a spus ca toate actele sunt in regula + ca omul (constructorul) e serios si nu se ocupa cu lucruri slabe, totusi sunt emotii pana vedem CF-ul in mana peace . Sper ca totul va fi ok pana la urma, ca vorba voastra, sunt lucruri mult mai importante pe lumea asta decat chestiile materiale. Oricum va tin eu la curent.

DANUTZA m-ai speriat cu mesajul tau Sad ... sper ca nu aveti probleme foarte grave si sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste orice necaz hug .
LIVIA la fel face si Mara cand vine vorba despre alte persoane cum ar fi bunicile/bunicii, cumnata, finutza ... la noi se trage de la faptul ca restul o lasa sa faca absolut tot ce-i trece prin cap, iar eu, "zgripturoaica" nu wink . Deja m-am obisnuit cu asta si oricum atunci cand are "probleme" tot la mami apeleaza Smile . Am vazut pozele cu Stefan si e un dragut si jumatate hug .
CRIS si JULIENNE bafta cu joburile pupi . CRIS felicitari pt.Crixutz hug pupi kiss , iar cu serviciul nu trebuie decat sa te gandesti ca mai ai putin si scapi wink ... pana atunci profita de drepturile tale de viitoare mamica Merci .
ANA, Ianis al tau e adorabil, dar cred ca ti-am mai spus asta wink . Cum stati cu papatul/dormitul?
ALINUTZA pupici multi ... nici eu nu pot tine absolut nici o dieta. Am ajuns la greutatea pe care o aveam imediat dupa ce am nascut, adik 85 kg ups. Nu mi-am imaginat ca voi mai urca peste 80 kg in viitorul apropiat, dar uite ca am ajuns de unde am plecat acum aproape 2 ani Sad . Si mai rau e ca nu am tinut diete drastice, nu m-am infometat, am slabit incet si m-am mentinut mai multa vreme la o anumita greutate, dar cu toate astea m-am ingrasat apoi cu viteza fulgerului, la inceput nejustificat, iar apoi mancand pe fond nervos zid . Sper sa-mi revin si sa ajung la greutatea pe care o aveam in primavara. Culmea e ca imi sunt bune hainele de atunci si nu inteleg cum. E vorba de 8-9 kg in plus ... ar trebui sa nu mai intre pe mine, sau macar sa nu le pot incheia, dar intra, le inchei usor, doar ca mai ies unele sunci prin parti, vorba lui CRIS hug .
ARIME te imbratisez kiss kiss kiss ... pup balaur dulce si frumos (am vazut pozele wink ) si cu siguranta vom vorbi mai des dupa ce trece perioada asta aglomerata. Am vazut tortuletele si sunt minunate hug ... la fel si pe ale Liviei wink .
DEIUTZA mi-e dor de tine hug ; nu te stresa nici tu cu kg-ele. Hai sa intram la dieta de la 1 septembrie cat mai multe si poate asa ne mobilizam mai usor Smile .
ROXA sper ca esti bine si vei gasi puterea sa intri sa stai de vorba cu noi kiss kiss kiss. Il pup si pe Tudor pupi .

Va pup pe toate fetelor pupi prietenie
pupi prietenie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 24 Aug 2009, 11:55 am

buna fetele mele dragi love love love ,am revenit pt cateva ore acasa sa achit una alta si vad ca am net.stau pana la 16 si plec iar pana in 6 sep seara.
tin sa va anunt ca am 65 de kg zid zid zid si se vad Sad Sad Sad .
mi-a fost dor de toate,abia astept sa vb zilnic.
ANDRICA abia astept sa vii cu poze si cu amintiri frumoase.
AN-DEEA nu ne mai iubeste,nici macar nu am stiut ca are concediu Sad Sad Sad .te asteptam sa mai pov pupi .
DANA si pe mine m-ai spweriat cu mesajul tau,sper sa fie totul bine si sa vi sa ne spyui ca totul a iesit bine.
ROXA si pe tine te mai asteptam cu orice vrei tu sa ne spui.
RAMO bafta cu ap,e tare bine sa ai casa ta,tu stai acasa in somaj sau cum?eu in 29 sep termin somajul si mi-e groaza sa caut ceva de lucru,nici nu stiu spre cine si ce sa ma indrept,nu mi-e frica de munca,dc nu stiu ceva invat,mi-e frica de stilul cum esti tratat cand cauti un loc de munca,de indiferenta majoritatii si de plocoanele care tre sa le faci ca sa fie bine Sad Sad Sad .
CRIS,JULLI bafta la job azi si sa venityi cu vesti bune.
ALINA la fel nu pot tine nimic,oricat de hot ma trezesc dim pe la 17 cedez si dau iama numai in prostii.
LIVIA,ARIME am vazut pozele,superbi copii aveti,sa va bucurati de ei.o sa pun si eu poze,dar a ramas cam foto la tara,in sep cand venim.
LIVIA imi pare rau ca ai probleme cu piticu,si mie mi se intampla de N ori sa vb singura si sa nu ma bage nimeni in seama.e adevarat ca ii rasfatam pt ca vrem sa aiba tot ce doresc si cand nu le dam voie sa faca ceva tot noi suntem cele mai rele mame din lume,dar le trece si tot noi suntem pana la urma cele mai importante.si cand e cineva in preajma clar ca se intrec de numa si fac numai ce vor ei,asa sunt toti copiii,vor atentia tuturor si atunci noi nu mai contam.tu din ian vrei sa te intorci la servici?
ANA BELA ai un bebe de nota 20,frumos foc,sa va bucurati de el si de Edy,sa creasca mari si cuminti.

noi la tara ne simtim super,aer curat si miscare multa,imi e groaza cand vin acasa si tre sa stam iar in bloc,sa ne ia juma de ora imbracatul si pregatitul de iesit afara,drumul pana in iras cu muuuuuuulte opriri si apoi venitul acasa cu multe maraieli de onoseala etc,dar n-avem ce face,asta e.mai profitam cat putem ca dupa ce ma angajez si eu nu mai pup eu zile libere in graba.
merg sa o citesc pe CRIS si dincolo si revin.

am vazut pozele,CRIS si sa sti ca eu acum am burta mai mare decat tine fara sa fiu gravida Sad Sad Sad .tu ai trecut de 3 luni de sarcina si ai doar 58,5 kg,eu am 65 si nu sunt insarcinata,asa ca.........no comment.
azi iar am mancat o gramada de prostii si dulci si sarate,merg sa fac o baie ca deja imediat plec inapoi.
va poop pe toate si poate mai scriu de pe tel,doar ca am un nr limita de caractere si de aceea scriu mesaje scurte si de multe ori trimit un mesaj de 3 ori pt ca imi apare ca pagina nu s-a incarcat si-i dau iar send si apoi vad ca de fapt el s-a trimis.scuze ARIME pt ca tre sa tot stergi mesaje,mai 2 sapt si nu mai apelez la tel,ci va scriu de la domiciliu.
va poooooooooooooop,paaaaaaaaaaaaa kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Lun 24 Aug 2009, 3:34 pm

Hello fetelor!
Multi pupici Ramo si Deiutza, voi sunteti mai scumpe la vedere, dar vine imediat frigul si ne intalnim toate aici pupi
Ramo multa bafta cu locuinta, e asa bine sa aveti apartamentul vostru si daca aveti posibilitatea sa-l luati ar fi sooper ok. Si eu m-as orienta pt apartamentul nou, numai sa va iasa actele bine. N-am inteles acum e in constructie? Inca nu e gata? Am vazut la TV cate smecherii se fac cu apartamentele astea in contructie, de raman oamenii cu banii dati si fara case... Sad Sa aveti mare grija si va doresc multa bafta!
Cu Stefan cam asa trage si el la mama mea, pt ca vine o ora la nush cat timp si il lasa sa se urce peste tot, sa-si ia ce vrea el, imi imprastie totul prin casa, ea pleaca si eu adun. Normal ca ea e bunica aia buna si eu mama rea...Problema e ca el face la fel si cu strainii, probabil crede ca-i prostete ca pe mama...dar mie tare frica sa nu dispara de langa mine, intr-o secunda de neatentie, pt ca el se duce cu oricine... Sad
Deiutza ma bucur ca ai trecut pe acasa sa ne pove putin, e bine totusi si cu telefonul, macar din cand in cand ne poti trimite cate un mesaj, oricum nu mai e mult si veniti acasa. Si mie mi-ar place sa am unde merge la sat la bunici, la noi amandoua bunicile stau in oras...asa mai luam si noi aer curat si schimbam admosfera.
Cu kg nu te necaji, la fel si Ramo, eu, suntem cam in aceiasi oala...eu cel putin am dat de "n" ori cu piciorul la toata truda si chinul...acum iar trebuie sa ma adun si s-o iau de la capat, am zis de azi...azi e gata pe jumatate si pana acum am bagat paine cu zacusca si tocanica de ficatei cu mamaliga...halal dieta... Sad daca m-as rezuma la un fruct pana diseara ar fi ok, dar nu prea cred...
Va pup pe toate, eu poate revin mai tarziu, acum incerc sa profit ca doarme Stefan si sa fac putin curatenie prin bucatarie...
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de an-deea Lun 24 Aug 2009, 4:19 pm

kiss Bine v-am regasit, dragele mele!!!!
absenta mea a fost motivata de o perioada cam incarcata la munca, apoi o bine meritata si mult dorita VACANTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! din pacate a trecut mai repede decat speram, dar am ramas cu amintiri tare frumoase Smile
o sa citesc ce ati mai scris, am muuuuuuuuuulte de recuperat nor
Roxy, imi pare foarte rau de pierderea suferita, nu sunt cuvinte pentru a putea alina in asemenea situatii, dar sper sa fi trecut cu bine peste.
Ana, l-am vazut pe bebe, este tare frumusel, sa te bucuri mult de amandoi.
Revin Smile
va puuuup!!!
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de avr_dana Lun 24 Aug 2009, 4:27 pm

buna fetelor

Ce mult ma bucur cand vin si gasec mesaje, fiecare se poate descarca, isi spune ofuul, stim atatea povesti cu si despre noi......si sincer ma bucur tare kiss kiss kiss pupici la toate.

Sper sa revenim in forta sa stam la taclale mai mult..ca pe vremuri........ca deja vorbim de "ani de prietenie virtuala" pupi

EU am tras o mare spaima cu tata. Miercuri era la mine la casa lucra pe acolo, s-a dezechilibrat si a cazut de la inaltime ..din mansarda pe scarile interioare de beton. Dupa cazatura a stat putin si-a revenit si a plecat acasa, singur cu masina. Acasa tot spunea ca il doare capul. Noi am hotarat sa mergem la urgenta- sa-i faca un control cat de cat cu toate ca nu aveam rani vizibile. A plecat la spital la noi - in Bt ...l-au examinat ....nimic rupt ....numai ca vroia sa doama, transpira ...se umfla capul intr-o parte si l-au trimis cu salvarea de urgenta la IAsi. Acolo l-au opera imediat . CAnd mi-a spus sotul ca il trimit cu ambulanta la iasi ....eram terminata. Nu am dormit toata noaptea, am plans , m-am rugat.......+ ca DAvid a facut o criza de tuse ..si a behait si el toata noaptea.
Medicul ne-a spus ca a fost adus la timp si ca nu e grav. Acum e muult mai bine.....dar totusi....e operat la cap.
Sincer nu-mi doresc o casa cu un asemenea sacrificiu. LA sf saptamanii vine acasa.

Sper ca voi sa fiti mai bine si cum spunea cineva mai devreme ...intradevar SANATATEA conteaza cel mai mult.
Deiutza ma bucur ca ai revenit un pic langa noi. Probabil cand vei reveni acasa vei putea sa te tii de dieta...sau mai bine spus de mentinere, Dor stii k la 60 de kile esti super oki.

RAmo muulta bafta cu cautatul ap si sper sa gasitit unul bun . Si ....noi tot asteptam toamna sa ne apucam de dieta. Poate poate se va materializa ceva si la noi. Pup la MAra mica pupi

Cris ai facut anuntul? Poate se vor linisti apele si la tine, ca sa nu te stresezi prea tare. ...ca nu se merita pt bebelin pupi

Livia ....asa sunt copiii, nu tre sa fii geloasa, tre sa-i acorzi o mai mare libertate. Si tre sa mai creasca nitel ca sa se sperie ca nu esti langa el. Al meu de ceva vreme ...daca suntem in parc, sau la plimbare si nu ma vede porneste sirena...maaammmaaa. CAnd era mai mic.....placa si tot pleca. Nu spun...acum mergem de mana peste tot. Tot mama, da mana, da mana . SI inainte alergam dupa el. Copilul se schimba de la o luna la alta.
Oricm acum suntem in perioada de ne-mancat si ma scoate din sarite
Twisted Evil Twisted Evil De cateva zile ...de cand bag si o tona de medicamente in el nu mai vrea sa manance nik, mi-a si vomat de vreo 2 ori. ACUm astept sa treaca per si sa vina per cu cehf de papa peace peace

Alessia la tine cum mai merge treaba? Sunteti oki cu totii? VAni cum e ? CAte kile ai ? Tu oricum esti si vei ramane slaba. hug

Arime imediat ma uit si peste torturile tale. Pupici la balaur .

Se pare ca e o per agitata la toata lumea....astept sa treaca kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de an-deea Lun 24 Aug 2009, 4:36 pm

Buna, Danutza!!!
Multa sanatate tatalui tau si piticutului!!!!!!!!!!!
imi pare sincer rau cand citesc ca aveti necazuri si sper din tot sufletul sa treceti cu bine peste ele.
Sper sa ma reintegrati in grup rapid, chiar daca am lipsit cam multicel hug
inca o data transmit salutari la toate fetele si de maine revin la povestiri zilnice ;)
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Lun 24 Aug 2009, 9:31 pm

Buna seara!
Ma bucur fetelor enorm cand vad ca incet, incet ne adunam pupi , sper sa nu ne mai risipim care incotro. Cu bune cu rele, ne incurajam la greu, ne bucuram la bine, ne sustinem cand e nevoie, mi-ar place sa ramanem pt un timp mai indelungat asa hug
Eu de azi mi-am propus sa vin zilnic cu raportul, chiar daca umplu 2 pagini rade poate asa ma rusinez si eu sa nu mai pap ca haplea si sa mai zic si stop cand e cazul...
Chiar vreti sa cititi alea 2 pagini? zid
Dana imi pare tare rau, eu sper si cred ca nu trebuie facut nici un sacrificiu ca sa ai si tu casuta ta, asa a fost sa fie, necazurile astea nu ne intreaba vrem , nu vrem...multa sanatate tatalui tau, sa se refaca dupa operatie si sa fie totul ok. pupi
David al tau s-a inteles cu Stefan cand sa tina perioada de nemancat? Smile
An-deea ma bucur mult ca ai aparut, asteptam povesti din vacante, pe unde ai umblat, ce-ai mai vazut, cum a fost, etc...Sigur ca te primim inapoi cu conditia sa pui si niste pozici sa ne delectam si noi putin pupi
Cris sa vi sa ne pove cum a fost. Sper ca ai reusit sa-ti convingi sefi ca tie iti trebuie un program mai relax, eventual cu mai putine ore lucrate nu cu mai multe...
Deiutza te mai asteptam cand mai poti, chiar si scurt de pe telefon!
Roxy sper ca suntei bine! pupi
Pup toate fetele!
kiss


Ultima editare efectuata de catre livia1981 in Lun 24 Aug 2009, 9:33 pm, editata de 1 ori (Motiv : mancat litere..haplea)
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 24 Aug 2009, 10:34 pm

Wow fetelor ce de vizite Smile
Ma bucur, se numara bobocii....
Dana, multa sanatate tatalui tau hug
Ramo, multa multa bafta cu casa, si noi ne-am dori sa reusim sa facem miscarea asta anul asta.....ca vine bebe tricot
Deiutza, te asteptam sa revii, si iar vei scadea sub 60. Eu deja nu ma mai agit cu kg....ca stiu ca n are sens....ma gandesc si sarcina plus lasatul de fumat....nu pot considera ca am avut un shok cu f multe kg in plus....
Va scriu ce am patit azi la servici, poveste lunga, sa nu va suparati daca aceeasi intamplare o povestesc de 2 ori, insa nu are sens sa repovestesc cu alte cuvinte...oricum, ce zi am avut iar, doamne!!!!! Sper sa ma linistesc curand Merci
Dimineata m-am dus si i-am zis sefului ca nu vreau sa lucrez mai tarziu de 7. A zis ca e ok ca vedem noi, bla bla.
Oricum pt mine e demotivant pt ca momentan am program 9-17, deci....cam nasol....
A ramas ca maine ma duc pe proiectul celalalt nasparliu, sa fac lucruri pe care le faceam acu 4 ani si ceva ca incepatoare, cu niste oameni naspa, parte dintre ei...in fine. Intre timp am aflat ca e posibil (avand anul acesta un contract in plus cu un ong, deci un contract si un salariu in plus), deci ar fi posibil sa am mai multi bani stand in prenatal acasa decat venind la servici. Dupa aceea am aflat cum sa fac sa mi reduc programul la 6 h.
Si dupa aceea am aflat tot de un job plictisitor in firma, program 9-17, pe care cu reducere as putea sa l aduc la 9-15 zic eu....
Asa ca l-am luat pe sef de o aripa si cred ca i-am explicat lucrurile putin abrut, ca ma durea capul dupa ce m-am gandit toata ziua ce sa fac.
Asa ca l-am enervat nitel, sper sa nu faca pe a nebunu pe viitor, insa mai bine el nervos decat mine, nu?
Asa ca am luat decizia asta, voi vedea maine ce va fi, teoretic nu prea are ce sa mi faca. Cam de pe 23 oct pot intra in prental.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mar 25 Aug 2009, 9:44 am

Neata fetele!
Ramo hug
Deiutza, nu te stresa cu kg-le, sigur le vei da jos repede.
Dana, imi pare rau ca s-a intamplat asa. Multa sanatate tatalui tau!
An-deea, bine ai revenit. vrem sa ne povestesti si vrem pooooozeeeeee!!!!
Cris, e foarte bine ca ti-ai spus punctul de vedere! Bafta!!
Arime, mergi la concert? Eu tare m-as fi dus, da eu am concerte acasa, gratis. wink rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de an-deea Mar 25 Aug 2009, 12:47 pm

Buna, dragutelor!!!
O sa revin sa scriu mai mult dupa ce vin de la masa. va las un link cu cateva poze- nu sunt cele mai reprezentative, dar n-am putut adauga mai multe si nici modifica dupa ce le-am pus Smile, o sa-l sterg mai tarziu
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am mai terminat si eu din treburile de azi Smile dar vad ca nu mai este nimeni pe aici. Cris, cand am citit ca mai ai un pic si intri in prenatal mi-am dat seama ce repede trece timpul Smile, sa vezi ca mai e un piculet si o sa vezi bebicul hug sarcina usoara in continuare si nu te mai stresa cu serviciul, ca acum ai alte prioritati
Ramo, pupici Mamarutzei si imi pare tare rau ca nu am apucat sa ne vedem Smile
Deiutza, abia astept sa revii pe aici, ca tu erai cea mai guraliva Smile
Andrica, astept impresii din vacanta
Halinutza, pupici multi si tie si lui Vani!!!!
Livia, kiss
Ana, felicitari pentru bebe frumos si ochios Smile
Danutza, cum o mai duci? Davidel e mai bine?
Arime, sa nu te superi ca te-am lasat mai la urma cu salutarile, dar cu tine am mai vbt si in privat Smile si sper sa ne reluam intalnirile.
Nu am apucat sa spun ieri, dar cred ca v-ati dat seama din poze ca in vacanta, dupa multe planuri date peste cap de unii "binevoitori" am fost pana la urma in sudul Italiei (Napoli, Sorrento si Coasta Amalfi) si o zi la Roma, in fuga spre aeroport Smile si a fost o vacanta super, intre fete bucurie
la capitolul dieta nu am cu ce ma lauda, dar nu am facut excese de niciun fel, si oricum mancarea italiana este printre cele mai sanatoase Smile, poate zilele astea ma apuc din nou de dieta
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mar 25 Aug 2009, 10:13 pm

Andrutza, supeeeeeebe pozele....
Nu cred ca a trecut timpul chiar asa de repede, ca din cate vad sunt persoana care vrea cel mai devreme sa isi ia prenatal, in rest toata lumea mai sta pe mai tarziu. Eu vreau sa plec ca e naspa la scarbici, altfel stateam.... Sad
va poop, am fost la o plimbare si sunt ruuuuupta de somn... kiss
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de avr_dana Mar 25 Aug 2009, 10:25 pm

Buna fetele
Ms de vb frumoase si sprijin hug hug hug hug
TAta se simte mai bine, si DAvid la fel....of of of....ce-ar fi viata fara necazuri??

An-Deea welcome back pupi Pozele m-au lasat cu gura cascata.....superbeeeee si tu arati ff bine si happy Smile Smile
Cum e inapoi la servici?
Cris , bafta in ceea ce ti-ai propus, si sa nu se enerveze prea tare nenea sefu tau alien
Livia eu sper sa fim pe drumul cel bun cu papa...dupa vreo 4 zile de greva foamei azi a ciugulit cate ceva. Sper intr-o revenire Smile
Si nu ne vom supara daca scrii 2 pag cu raportul . hug
Poate o sa incep si eu prin a da raportul . Deja am inceput sa nu mai pap seara si sa mai reduc din cantitati si dulce- sper sa fiu pe drumul cel bun.
Ana s-a mai "obraznicit" Iannis?
VA poop si ne mai auzim wink
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Mar 25 Aug 2009, 11:21 pm

Seara buna fetelor!
kiss V-am citit din umbra, n-am reusit sa va scriu ca nu m-am simtit prea bine... nici acum nu sunt fresh, dar incerc sa nu raman in urma Smile
Livia tava sub forma de floare o am de la magazinul din Bucuresti ce au ustensile Wilton, o am de prin februarie, am folosit-o pt. tortuletul Raisei la party-ul de 2 anisori love
Juli sper ca ai iesit cu bine din situatia cu boss-ul?!? hug
Dana multa sanatate tatalui tau si ma bucur ca este mai bine hug Sanatate multa si piticului, pofta de mancare! love
Crix odihna placuta si multa bafta in continuare la job, sa fie cum iti doresti hug
An-deea iti spun si aici "bun venit" kiss Clar ne vedem zilele astea, Raisa nu te-a uitat, i-am transmis pupici de la tine wink
Deiutza nu te mai stresa cu kg, reveniti acasa si te pui pe dieta. Asa ca, incearca sa te bucuri de zilele de vacanta ce au mai ramas! pupi
Ramo kiss kiss kiss iubita chiar imi este dor de tine, multa bafta cu apartamentul si astept vesti bune de la tine, imbratisari calde Marei din partea noastra love
Ana cu asa solist nici nu mai este cazul sa iei bilet la Madonna rade Mi-as fi dorit sa ajung la concert, insa n-am cu cine merge, asa ca am spus un pas cu juma de gura, desi ma tot gandesc ca ar fi fost fain sa fiu prezenta...
Seara buna tuturor hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mier 26 Aug 2009, 9:21 am

Neatza!!!
am trecut in fuga sa va salut. Cineva ma striga taaaaareeeee!!!
An-deea, superbe poze si tu esti o slabuta. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mier 26 Aug 2009, 1:11 pm

Buna fetelor!
Si eu am trecut sa va salut. Ieri am intrat repede si am citit, vazut pozele An-deei n-am apucat sa scriu. Am facut gem de gutui cu mere si a trebuit sa stau e langa el, cu toate ca l-am bagat in cuptor. Dar a meritat, e super bun.
An-deea sunt superbe pozele, tu arati foarte bine, frumoasa si slabuta! Ce plaje acolo si ce apa limpede, superb!
Arime multa sanatate, sa te refaci cat mai curand! pupi
Ana cand ai timp sa ne pove ce mai face bebe Iannis!
Dana bafta cu dieta, cam asa incerc si eu sa fac, uneori imi reuseste alte ori nu prea...mai dau iama si in dulciuri cateodata, e tare greu, dar trebuie sa ma urnesc si eu odata... zid
Alessia , Juli sper ca sunteti bine! pupi
Ramo imi retrag cuvintele cu blocul nou. M-am ingrozit, ieri tot in Cluj s-a prabusit tavanul peste oameni in casa, intr-un bloc nou dat in folosinta de 6 luni. Cum pot fi unii oamenii asa inconstienti si sa faca lucuri de mantuiala Sad Acum prinde orbul, scoate-i ochii, firma e dat faliment... Neutral ingrozitor.
Va doresc mult noroc!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 26 Aug 2009, 4:55 pm

Dana, Arime, multumesc pentru sprijin.....
Cred ca o sa ma carabanesc in concediu medical de-acu pana in prenatal......ma duc sa vb maine cu medicul de familie, sper sa am ajutor din partea lui......
M-am deprimat cumplit, m-au pus sa lucrez singurica intr-un colt la niste porcarii, si imi vine sa o iau razna......
mai bine stau acasa, ca sunt stresata si ma doare in fiecare zi capul, si am o senzatie de tensiune la burtica, de la nervi, si nu am pofta de mancare ziua, numai seara vin acasa si ma relaxez si ma simt bine si pot papa, etc.
Ma prega sa ma duc la medicul de familile cu dublu test, din cate m-am interesat pe net, mi-a iesit f bine.
Va pooop, mai trancanim Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mier 26 Aug 2009, 6:04 pm

Cris, am tot vrut sa-ti spun. Daca simti tensiune in burtica, ar fii mai bine sa discuti cu medicul. Sa nu fie contractii. Nu vreau sa te sperii, dar e mai bine sa fii precauta. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB