Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyMier 01 Mai 2024, 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+14
greieras
raluk0182
Marinela Solomonean
Giorgi
betymi72
Gabica
White_Raven
vlad_mom
mlizeta
diada
ema
Dorulet
piciul
LRodica
18 participanți

Pagina 27 din 40 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 08 Noi 2019, 8:19 am

Buna dimineata.
Sunt mai bine cu mana, dar nu am mai crosetat. Dorulet sanatate. Avem "noroc" ca azi e sarbatoare si nu lucram, asa mai facem pauza, si ne mai "odihnim" mainile.
Vlad-mom pana la urma o sa il convingi sa ia si pastilute si sa faca si inhalatii.
Va doresc un sfarsit de saptamana linistit.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 08 Noi 2019, 10:19 am

vlad_mom a scris:Mai sunt si evenimente....sa zicem o nunta/cumetrie/inmormantare la o ruda de unde se agata harta in cui...nu lasi copilul singur acasa, il ei...lipseste 3-4 zile de la scoala, il invoiesti, ca doar n-o sa ceri adeverinta de la.... preot rade
... avem de sarbatorit 2 Mihai si un 15ani, 3 in 1 pentru ca ne adunam mai greu.

M-ai binedispus maxim!!! rade rade rade se duce o copie la certificatul de deces. Nu conteaza ca este nume diferit, actul sa fie, data, localitatea... zid

Michelle88 a scris:Da Diada, foarte rapid ...

Iti multumesc si eu hug Ma bucur mult pentru ca ai revenit la noi!

Dorulet a scris:..Am alunecat si am cazut,ma doare putin mana,dar am avut timp sa imi gandesc plonjonul,asa ca mai mult e zdrelitura de la palma la cot.Trece ea,nu-i dau mare atente,important e sa ma lase sa lucrez.

Imi pare rau! Asta este pauza ta hug Sanatate si sa-ti revii repede!

vlad_mom a scris: Parca mi-a mai venit inima la loc (mi-era teama sa nu fie ceva nasol) si....am si o stare pozitiva in urma consultatiei...pentru ca am vazut ca exista si oameni.

O da!!! ce ma bucur ca ai reusit sa-ti schimbi starea, te inteleg perfect!!! Exista oameni, da, eu ii intalnesc zilnic!

LRodica a scris:
Sunt mai bine cu mana, dar nu am mai crosetat. Dorulet sanatate. Avem "noroc" ca azi e sarbatoare si nu lucram, asa mai facem pauza, si ne mai "odihnim" mainile.

Daaa, astazi zi de infrumusetare, o manichiura, o intalneala cu vreo prietena (nu s-a anuntat, dar cine stie..) o plimbare! este asa frumos afara!!!

La multi ani, sa petreceti cu cei dragi! pupi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 08 Noi 2019, 11:52 am

Neata!
L-am convins cu inhalatiile  rock... inceputurile astea...
Diada, ma bucur ca te-am amuzat  hug
Sa-mi traiasca Mihai-ul copil si Mihai-ul tata si toti sarbatoritii...si noi care ne bucuram impreuna cu ei!
E senin si fain! Asa sa fie si in suflete!
kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 08 Noi 2019, 11:59 am

La multi ani sarbatoritilor!
Astazi este zi de relaxare, odihna, distractie.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 08 Noi 2019, 12:43 pm

Am aterizat si eu acasa aseara tarziu. A fost tare "frumos" pe unde am fost: a plouat tot timpul torential. La intoarcere pe autostrada, ne-a intrat un tir spaniol in fata fara sa semnalizeze. Am vazut moartea cu ochii.
La multi ani celor din familiile voastre care poarta numele sfintilor sarbatoriti azi!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 08 Noi 2019, 7:14 pm

Mulțumesc. Azi am petrecut. Prin munca. Bucătar șef. Și am făcut mărturiile de botez pentru verișoară. Duminică este botezul.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Sam 09 Noi 2019, 8:55 am

Buna dimineata!!!

Astazi dau eu cafeau
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bravo Vlad mom, ma bucur! sa treaca mai usor toate!!

Lizeta,  hug  hug  hug

Ema, bine ca ati ajuns sanatosi acasa!!! la viteza aia, orice se putea intampla. Ati avut ingerasii cu voi.

Michelle, atat timp cat faci ce-ti place, ai alta satisfactie, parca nu muncesti! Sa va fie de bine!

Astazi la mine zi de munca, intru putin in masina de cusut, pana incep copii temele... AM intrat sa va anunt ca astazi este saptamana modei la C&A si aveti 25% reducere la orice cumparati din magazin. Eu am fost aseara si i-am rezervat o geaca copilului, de iarna.

Spor maxim in tot ce faceti!  prietenie

Later edit: Nu am luat geaca, nu-i venea copilului, nu am luat nimic. Erau niste cozi...!!! Poate voi ati avut mai multa bafta.


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 09 Noi 2019, 11:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 10 Noi 2019, 8:13 am

Buna dimineata!
Se arata o zi placuta,insorita,chiar daca cerul este usor cenusiu.Sa ne bucuram,asadar! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de raluk0182 Dum 10 Noi 2019, 9:40 am

Buna dimineata! Ceata si la noi, sper sa iasa soarele, planificasem azi iesire in natura cu copiii. O duminica frumoasa va doresc.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 10 Noi 2019, 10:13 am

Buna dimineata.
La noi ploua marunt. E foarte urat.
O dumineca binecuvantata va doresc.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 10 Noi 2019, 10:17 am

Neața! La Mangalia senin, deși se aude ușor sirena de ceață din port.
Diada, la C&A, din punctul meu de vedere, ar trebui reduceri de cel puțin 50% ca să fie un preț corect. Smile
Să nu uitați să vă exercitați dreptul de vot! Indiferent dacă ne simțim ca cetățeanul turmentat al lui Caragiale, măcar știm ce n-am vrea, nu?
Eu azinoapte turnam ceara în borcanele-căsuțe, că în sfârșit mi-a trimis prietena soră-mii lumânările. La cea pentru fetiță m-am chinuit să scot numele scris din autocolant de pe lumanare și să-l pozitionez pe fundul borcanului la interior, înainte să torn ceara. Mai am acum de umplut încă puțin și sunt gata.
Să aveți o duminică liniștită!
hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Dum 10 Noi 2019, 10:33 am

O zi minunata si de la mine! La noi soare, am votat deja de la 8,30. Apoi putin la munca, si acasa multe altele.

Vlad_mom, se gasesc si de 50% rade ce ma bucur ca lucrezi!

Am reusit si eu ieri sa fac cate ceva, dar nu sunt multumita deplin. Poate data viitoare. Simt ca ma paste o depresie de toamna. rade

Spor maxim va doresc!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Dum 10 Noi 2019, 9:20 pm

Buna seara. Eu oricum beau cafele la orice ora. Așa că ,dau o cafeluță. Eu am terminat de așezat evenimentul cu 6 minute înainte de ora de incepere scrisa pe invitații. Sunt extrem de mulțumită de ce am putut face. Doar că se putea sa organizez și mai devreme unele chestii. Va las câteva poze. Am fost și la vot îmbrăcată de petrecere. Coafata, machiata, pe tocuri 😂😂😂[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 10 Noi 2019, 11:27 pm

Fain! Dar unde-s marturiile?
Munca mea s-a lasat si cu niste efecte...nedorite...adica basica in palma de la cutitul cu care am sfaramat lumanarile, plus acum... voltaren+orteza... ca de', daca m-a apucat cheful de munca cand soata dormea. Data viitoare sa cer ajutor... Si evident ca am intepat oleaca si masa ... ca nu mi-a dat prin cap la ora aia sa pun un fund de tocat sub ziarul pe care brutalizam lumanarile  zid
Diada, vreau mai mult de 50% de la ei, moka daca se poate rade ....ca am experiente nasoale acolo, blugi care s-au rupt la a 2-a purtare, set chestii din tricot perforat de la panarama aia de ata de plastic cu care sunt prinse (de regula cer sa vad cum arata gaura dupa ce scoate antifurtul si refuz daca ramane gauroi, dar firul ala de plastic era sub carton)... Io-s fan waikiki, mai decenti macar la pret. La h&m nici nu intru decat la copii, asa, in fuga. Mai toti parca vand haine de stat in casa, sau nici macar, la pret de haine de ocazie.
Hai ca fug la somn ...ca maine vor fi grele toate...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 11 Noi 2019, 7:23 am

Buna dimineata!
Incepem inca o saptamana care ne apropie de sarbatori,asadar vor fi multe de facut.Dar ne luam energie din ceea ce putem face cu placere si,nu se poate altfel,din cafeaua de dimineata:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cu speranta ca va fi usoara,va doresc o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 11 Noi 2019, 8:15 am

Buna dimineata.
Multumim.
Da, ne apropiem de sarbatori. Cea mai incantata e fiica mea. De acum se gandeste cum o sa decoram casa si ce prajituri o sa facem, ar vrea sa impodobim bradul inainte de a pleca ea.( De obicei faceam bradul de Sf Nicolae. Anul acesta nu o sa fie acasa, o sa il facem probabil dupa ce va ajunge ea.) Dar e mult prea repede din 22 noiembrie.

Sa fim sanatosi si toate se vor rezolva.

Va doresc si eu o zi minunata.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 11 Noi 2019, 9:30 am

Neata! Prezent la cafea!
Noi facem bradul cu 2-3 zile inainte de 24dec, sau in functie de cum ajungem acasa. S-ar umple de praf toate intinse prin casa o luna  Smile.
Azi e zi de doctori, cu ala mic la pediatru, ca nu e nici mai rau, dar nici mai bine dupa inhalatii si spray cu apa de mare, si dupa-amiaza cu ala mare sa-i scoata negul din barba. Sa ne tineti pumnii!
O zi senina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 11 Noi 2019, 10:09 am

Da, da, marturiile!!! foarte frumos ai asezat, felicitari, sa va traiasca!

vlad_mom a scris:
Munca mea s-a lasat si cu niste efecte...nedorite...adica basica in palma de la cutitul cu care am sfaramat lumanarile, plus acum... voltaren+orteza...

Sanatate iti doresc, se vede ca imbatranim, se simte la oase. Eu fac miscare cu bicicleta dar ma dor incheieturile noaptea mai ales. Ai dreptate cu hainele, si eu cumpar greu, am si mi se par scumpe. Doar sa fie asa, ceva extraordinar, sa-mi placa mult. Ma uitam la rochiile sport, cu gluga, gen hanorac dar lung. Nu mi se pare suficient de lunga si este si scumpa. O sa-mi fac, am material, vizez la ea. Waikiki nu am in oras, o sa ma uit mai atent data viitoare (o geaca si-a luat sotul de la ei, super este).

LRodica a scris:
Da, ne apropiem de sarbatori. Cea mai incantata e fiica mea. De acum se gandeste cum o sa decoram casa si ce prajituri o sa facem, ar vrea sa impodobim bradul inainte de a pleca ea.
Sa fim sanatosi si toate se vor rezolva.

Oleu... nici nu ma gandesc! Bradul este cumva in locul mesei cu masina de cusut, clar cand iau vacanta il pun. Plus ca eu nu ma omor dupa decoratiuni pentru ca tot eu le strang rade Pe caelasi principiu nu am animal de casa, de nici un fel. Pe mine ar pica sa-l ingrijesc. Mai bine PAS.

vlad_mom a scris:
Azi e zi de doctori, cu ala mic la pediatru, ca nu e nici mai rau, dar nici mai bine dupa inhalatii si spray cu apa de mare, si dupa-amiaza cu ala mare sa-i scoata negul din barba. Sa ne tineti pumnii!
O zi senina!

Tinem pumnii!!! sanatate maxima, sa fie bine! hug Si tie multa rabdare!

Va pup fetelor! O saptamana asa cum va doriti!

Astazi sunt mai bine, dar simt cateodata ca ma duc la nebuni.... zid zid zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 11 Noi 2019, 2:14 pm

Mărturiile am uitat. Aștept poze de la fotografi. Mai devreme adunam frunzele de prin curte și îmi admiram brăduțul "achiziționat" de pe Transfăgărășan in 2013. Are peste 1,5m. Când l-am adus avea 30cm. Am zis că îl împodobesc anul acesta . Afara. Eu sunt mai ceva decât cei mici. Mă gândesc pe unde am pus globurile. 😅. O săptămână buna va doresc
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Noi 2019, 3:47 pm

Am animal de casa si eu ij dau mancare, eu ii curat litiera, eu il perii, eu am grija de el cand e bolnav. Nu l-as da pt nimic in lume. Mai curand as da pe altcineva care bombane mereu. 😜😂
Abia astept Craciunul. Am cumparat multe casute pt oraselul de iarna si nu am loc unde sa le pun la parter. Anul trecut au fost la etaj si nu am profitat de ele. In seara asta tb sa vad cu sotul meu care e si mai diliu ca mine cand vine vorba de Craciun, brad, decoratiuni. Mutam mobila dar tb sa facem loc in sufragerie. Dimineata am inceput sa tai crengile dintr-un tei din fata casei dar a reinceput ploaia.
Micchelle am plantata si eu un brad in fata casei si iarna ii punem instalatie. De fapt, asta a si fost ideea. Am sa va pun poze.
O zi buna in continuare si spor pe la ce mai faceti!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 11 Noi 2019, 4:15 pm

Si eu am un brad adus de la munte,e destul de mare,ma bucur sa-l vad cum creste.De impodobit am doi brazi artificiali,unul mare,pe care-l impodobesc la bloc si unul mai mic,la tara.Am pregatit deja cateva globuri:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Mar 12 Noi 2019, 5:16 am

Buna dimineata!
"Vara asta indiana" de toamna, nu prea aduce a Craciun...eu sincer incerc sa incropesc cateva cadouri si gandul imi sta la calatorii, drumetii...
Azi nu canta pasarea in parc, semn ca a fost mai frig in noaptea asta...
Spor si bucurie in tot ce faceti!
P.S. cafea O idee de ornamente
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 12 Noi 2019, 11:19 am

Buna ziua.
Nu am ajuns sa scriu dimineata la cafea.
Va salut acum si va doresc o zi minunata in continuare.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 12 Noi 2019, 4:12 pm

Michelle88 a scris:Mărturiile am uitat. Aștept poze de la fotografi...
Super tare! Asteptam si noi!

ema a scris:.. Mai curand as da pe altcineva care bombane mereu. 😜😂
.. Am cumparat multe casute pt oraselul de iarna si nu am loc unde sa le pun la parter.

rade pentru bombanici. Cum adica casute pentru oraselul de iarna????

Dorulet a scris:Si eu am un brad adus de la munte,e destul de mare,ma bucur sa-l vad cum creste. De impodobit am doi brazi artificiali,unul mare,pe care-l impodobesc la bloc si unul mai mic,la tara.

Ce inseamna sa stai in zona buna, unde cresc brazii. La mine nu s-au prins, la tara. Artificial am si eu. Frumoase globuri! Bravo, ai inceput din timp. Ce sa zic, deja vad magazinele impodobite, chiar unele cafenele, restaurante. Mi se pare cam devreme...

piciul a scris:.... si gandul imi sta la calatorii, drumetii...

O da.... calatorii... love

LRodica a scris:
Nu am ajuns sa scriu dimineata la cafea.

Nici eu hug

Vlad_mom, cum a fost la doctori?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 12 Noi 2019, 11:32 pm

Uite-l [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Cum de l-ai scapat cand a postat filmuletul???
La doctori merse uns... ca la noi, exista un medicament bun pentru aerosoli, il stiu medicii, il recomanda, dar la noi nu se gaseste... zid, la noi bagam cu solutie salina de 3%, offf. Nu exista "doar niste muci" ca stim unde se ajunge cu acesti muci daca dureaza prea mult...la otita. Sa speram ca ne trece. In loc de medicamentul ala pentru nebulizator am cumparat alt aspirator mai silentios, sa ne aspiram la nas si la ore indecente fara sa mai stresam vecinii..... si bucuria lui: sta si saptamana asta acasa, ca n-are voie sa se agite si sa iasa pe-afara.
Ala mare a fost .... rade , il luase cu transpiratii, a stat cu inima cat un purice, a intrebat doctorul de 500de ori daca e gata... Bine naibilui ca am insistat cu crema aia cu lidocaina ca nu cred ca reusea sa-i faca xilina in barba (nu intelegea dr, credea ca nu vreau sa-i faca anestezie, doar crema... bai, crema intai ca sa-i poti face anestezia...ca stiu ce erou e!) Acu' sa vedem cat o dura pana ii apare iar (negii nu recidiveaza, e gresit spus, apar iar pentru ca sunt cauzati de virusul hpv, o tulpina aproape inofensiva, dar, ca pentru toate tulpinile de hpv, nu exista tratament). 
Hai sa avem o noapte linistita! (la mine e si cu tuse noaptea, cu muci in gat....asa ca...)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 40 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB