Ultimele subiecte
» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyAstazi la 3:06 pm Scris de raluk0182

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyAstazi la 2:51 pm Scris de vlad_mom

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyIeri la 8:45 am Scris de vlad_mom

» Saluri, fulare, esarfe crosetate X
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 06 Dec 2019, 11:39 am Scris de Michelle88

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 06 Dec 2019, 6:06 am Scris de piciul

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 05 Dec 2019, 4:38 pm Scris de vlad_mom

» o colaborare de timp liber
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 05 Dec 2019, 8:35 am Scris de diada

» Lacuirea argilei polimerice (fimo,cernit, sculpey etc)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMier 04 Dec 2019, 2:02 pm Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMier 04 Dec 2019, 2:00 pm Scris de diada

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 28 Noi 2019, 7:03 am Scris de vlad_mom

» Paturi crosetate 2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMier 27 Noi 2019, 9:25 am Scris de Michelle88

» Intelepciune prin povestiri
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMar 26 Noi 2019, 8:48 am Scris de diada

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptySam 23 Noi 2019, 8:32 pm Scris de Michelle88

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 22 Noi 2019, 11:08 pm Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 22 Noi 2019, 11:16 am Scris de mlizeta

» MODELE BRODERIE
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 21 Noi 2019, 9:59 pm Scris de Neagu Georgeta

» basca tricotata
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 21 Noi 2019, 11:13 am Scris de mlizeta

» Rochii,sarafane-XXIII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMar 19 Noi 2019, 7:18 pm Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyDum 17 Noi 2019, 3:37 pm Scris de vlad_mom

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 14 Noi 2019, 8:27 am Scris de diada

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 28 din 33 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mier 13 Noi 2019, 7:25 am

Buna dimineata!
Ema,abia astept sa vad cum impodobesti oraselul!Ce-as mai face si eu,dar doar pentru mine,parca nu ma ispiteste.Anul trecut,admirandu-va pe voi(tu si vlad_mom) mi-am copiat niste casute,dar au ramas in ecran.
Vlad_mom,nu ai incercat tratamentul popular cu rostopasca?Eu stiu ca e valabil(l-a urmat sotul meu),iar eu sunt cam impotriva medicamentelor care dreg o parte si strica alte zece.
Rodica,ti s-a vindecat mana?Sanatate!
O cafea merge de dimineata,sa avem energie:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si sa speram ca totul va merge bine,chiar daca e 13 noiembrie.O zi linistita tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3673
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 13 Noi 2019, 7:51 am

Buna dimineata.
Azi sunt mai matinala. Multumim de cafea.
Dorulet sunt binisor. Adica am reusit sa crosetez dar nu pot sa tin in mana stanga daca trebuie sa prind cu degetul mare. Inca doare. Dar cred ca ma incadrez in cele 10-14 zile in care se spune ca trece durerea Smile .
Vlad-mom, sanatate la copilasi si la toata lumea de fapt. Multa rabdare.
Si eu am vrut doi baieti, dar ii multumesc la Dumnezeu si pentru o fata.
Cred ca asa e cel mai bine sa fim multumiti cu ceea ce avem.
Astept sa vad oraselele de Craciun.
Pun poze cu norisorul la jucarii crosetate. Am reusit sa il termin aseara.
O zi linistita va doresc.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2080
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 13 Noi 2019, 8:29 am

Dorulet a scris:Vlad_mom,nu ai incercat tratamentul popular cu rostopasca?Eu stiu ca e valabil(l-a urmat sotul meu)
Neata. Nu cunosc tratamentul asta, doar denumirea plantei o stiu din auzite. Am cautat acum pe net sa vad ce stie sa faca planta asta si am gasit ca ceaiul e pentru bila, ficat si tinctura pentru boli de piele si ca se foloseste numai la recomandarea medicului... pentru adulti si copii peste 14ani... 
Rodica, ar fi bine cumva sa imobilizezi degetul mare ... stiu cum e, zici ca feresti zona si tot o folosesti.
kiss

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3120
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Mier 13 Noi 2019, 9:28 am

Va spun "buna dimineata" in graba. Revin mai tarziu. Sa avem o zi cu mult spir si sanatate la toata lumea!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2514
Varsta : 49
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 13 Noi 2019, 6:58 pm

vlad_mom a scris:Uite-l [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Cum de l-ai scapat cand a postat filmuletul???
[...]
Hai sa avem o noapte linistita! (la mine e si cu tuse noaptea, cu muci in gat....asa ca...)

Multumesc! Da, din pacate am vreo 2 ani in care nu am mai trecut prin forum. Niste probleme personale, personale rau rade rade zid zid Dar ma bucur pentru ca v-am redescoperit si pentru ca m-ati primit hug Si va multumesc pentru tot ce ati facut pentru forum prietenie

Sanatate maximava doresc! si mai este si luna plina, sunt praf de obosita, am ajuns putin la munca, am prins materiale la niste preturi de black friday oho!! sa vad cand imi face omul totalul rade Si daca va faceti cumva comanda pe melkior.ro (site de machiaj), nu se stie niciodata, au produse bune, sa folositi codul melkior10 si aveti 10% reducere pe cosul de cumparaturi.

In rest, trebuie sa incarc niste poze la fete de perna cu fermoar, poate va inspira, cine stie!

Va pup, noapte usoara va doresc, fara multa tuse!

Aaaa, mi-am amintit, ceapa taiata in camera, langa pat. La ai mei facea minuni! Si sa doarma pe perna sus, cumva 2 perne, intelegi tu, cu capul mai sus decat trunchiul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6868
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Joi 14 Noi 2019, 5:24 am

Buna dimineata!
Ma bucur ca suntem aici pe forum la o ceasca de cafea si sa nu uitam de zambete...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4576
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 14 Noi 2019, 8:17 am

Neata!
Am incercat cu bagat pilota impaturita sub perna, se trage el in jos prin somn, n-apuca nici 10 min sa doarma inclinat.
Cu ceapa n-am incercat, hai ca iau azi... Erau oare niste capsule gelicoase cu lichid in ele care se desfaceau pe o batista si se punea in patut? Sau visez eu sf-uri? Panarama aia gen vaporub, dar de plante care cica e ok si pentru sugari, de dat pe piept, nu mai iau ca s-a iritat pe piele.
pupi

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 14 Noi 2019, 8:32 am

Da, erau niste pastile gelatinoase, nu am folosit. Cu chestia de dat pe piele eu stiu ca ii puneam pe incheieturile mainilor (dormea cu ele deasupra capului) sau pe perna pe un servetel. Mi-a fost frica sa-i dau pe piept.
Ceapa sa fie cat mai "puturoasa" cat mai mirositoare. Parca cea diamant este asa?

Dra a dormit bine noaptea?

Piciu, imi place de tine, esti pusa pe glume rade rade hug hug

O zi minunata!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 14 Noi 2019, 8:45 am

N-aveau vaporub si mi-a recomandat crema aia....asa scria si pe ea, ca e safe pentru bebe si se da cat o mazare pe piept...
2 episoade de tuse azi-noapte... zid

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 14 Noi 2019, 8:52 am

Buna dimineata.

Vlad-mom, l-am prins cu fasa elastica in primele 3 zile, m-a ajutat, acum nu il mai prind e mult mai ok, dar asa cum ai zis cand mie 'lumea mai draga' prind cumva sau il lovesc.  Smile Asta e. O sa treaca. Voltarenul e pe noptiera.  wink

Era ceva, sau poate mai este sa pui pe batista langa cap. Am folosit si eu la fiica mea cand era mai mica (acum vreo 16 ani Smile ).

Cu ceapa am auzit si eu, dar am inteles ca dupa aceea trebuie aruncata, nu se foloseste la mancare.

E foarte bine pana avem simtul umorului.
Vlad-mom ne-am 'ciocnit' mesajele. Ceaiuri bea? Ai incercat ceai de busuioc?
Va doresc o zi frumoasa.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 14 Noi 2019, 11:27 am

E buna si fasa elastica, ar fi mers si o atela adaugata inainte ultimile 2 infasurari... ai inteles ce vreau sa zic.  Voltarenul masat sa intre in piele. 
Hai ca am luat si ceapa si vaporub si carmol capsule (vad ca pe prospect nu scrie de batista, asta probabil daca e sub 1 an sau cu piele sensibila, zice ca tot pe piept sau membre se maseaza continutul capsulei)... O sa miroasa fain rau la noapte la ei in camera  rade
N-am nici o sansa sa-l fac sa bea nici ceai de lamaie sau fructe de padure...nici macar in joaca din cescutele lui, "punem apa ca asta e bleah"...

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Vin 15 Noi 2019, 6:56 am

Buna dimineata!
Ploua,ploua,ploua...Ne savuram cafeaua si...la treaba,ca e sfarsit de saptamana![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sa fie o zi linistita si cu spor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 15 Noi 2019, 7:49 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
La noi ceata. E urat.
Avem nevoie de spor, atatea ar trebui sa fac. Dar cate o sa fac , o sa fie perfect wink .
Va doresc un sfarsit de saptaman linistit. Cu mult spor sa avem.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 15 Noi 2019, 8:32 am

Neata.
Dorulet, te asteptam sa-mi spui la ce se foloseste rostopasca, la care dintre ai mei te refereai  wink
Cu ceapa ....a cam fost un esec azinoapte... Dupa al 2-lea episod de tuse am aruncat ceapa din farfurie si am aerisit casa, nu puteam sa adorm, imi venea sa vomit de la miros Sad . Si acum mai miroase ceva, astept sa se trezeasca baietii sa aerisesc iar. 
Si la mine e urat, voiam sa ies mai incolo putin...dar cred ca renunt...
Sa aveti spor....si sa-mi traiasca flacaul ca azi se implinesc 15 ani de cand ne-am vazut prima oara!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 15 Noi 2019, 9:29 am

La multi ani si multa sanatate. Sa va vedeti multi ani de acum inainte . birthday

Sigur nu a tusit de la ceapa. Vremea de afara, fiind mai sensibil, probabil il influenteaza.
Din cauza mirosului nu am folosit nici eu ceapa. wink
Banuiesc ca Dorulet s-a referit la neg. Pentru tuse nu am auzit sa folosesti rostopasca. Dar pe piele da.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Vin 15 Noi 2019, 9:38 am

Buna dimineata!
Vlad-mom la multi si frumosi ani copilutului tau! Cand povestesti de tusea care nu mai trece imi amintesti de mine. Ani de zile am avut probleme. Cate nopti nedormite, medicamente, ceaiuri, cataplasme! Nimic nu a mers pana nu am luat intr-o noapte jumatate de distonocalm pt ca incepuse sa imi fie frica ca voi muri sufocata in somn. Si s-a calmat si tusea timp de ceasuri bune. In cazul tau e un copil si nu poti sa ii dai. Oricum sa nu cumva sa ii opresti expectoratia cu antitusive. A facut-o cu mine o tampita de doctorita care in loc de bromhexin imi daduse brofimen. Am intrat direct in criza de astm cu terapie intensiva cateva zile.
La mine nu mai ploua de vreo doua zile si am inceput sa curat la niste copaci in curte. Vreau sa scap de grija asta ca sa pot sa imi vad de decoratiunile de sarbatori.
O zi frumoasa, spor la ce faceti si sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2514
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 15 Noi 2019, 12:37 pm

Multam  hug
Nu, nu a tusit de la ceapa, dar nici bine n-a facut, si soatei i s-a parut ca a tusit un pic mai urat. Tratamentul cu siropul homeopatic ( Suspect ) si aerius si curatat de nas e de la pediatru, de la mine e doar carmolul ulei si vaporub crema....si ceapa, pe care n-o mai repet in veci...Luni mergem la control. 
Rodica, asa banuiam si eu...ca tinctura pentru negi. Stiu ca exista si o crema care se aplica pana dispare, insa... nu prea are rezultate pe negii aparuti pe piele fina, adica altii decat pe maini si picioare...sunt putin mai altfel (asta au zis 2 dermatologi).

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Vin 15 Noi 2019, 1:20 pm

Vlad-mom la multi ani cu noroc si sanatate pentru baiat. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca bucurii. Pentru muci la fata mea da rezultate foarte bune Zyrtec 10 mg/ml picături orale, soluţie. Dupa ani de incercari de diverse am ajuns la asta. Ii dau 15-20 picaturi in prima seara (doza soc) si apoi inca 2 seri cate 10 picaturi. In prospect o sa vezi ca scrie ca este pentru alergii, dar a facut bine la muci avansati. L-am testat si pe mine si pe parintii mei. Trebuie luat o singura data doar seara. Eu am facut greseala sa iau si intr-o dimineata si eram zombi, dormeam din picioare. Se vede ameliorare dupa prima doza. Pentur tuse au iau de la plafar Coughend Sirop. Este si varianta fara zahar. Este mentolat si este foarte bun pentru tuse. Mai merge si ceai de salcam, dar ai zis ca nu este fan ceai. Zyrtec-ul are un gust placut, in schimb Coughend-ul are un miros de sfoiag. Eu pun intr-o lingura mare de ciorba cam jumatate din ea ca sa nu se verse si luam de 3 ori pe zi. Ce mai merge la noi (probat) Fares Lotiune Hapciu Raceala si Gripa 100ml. Fac frectie pe spate, pe gat. Eu am dat si pe nas fara sa ating narile. Iti da o senzatie de rece la nas si-l mai desfunda. Pe corp te incalzeste si te ajuta sa transpiri.
mlizeta
mlizeta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 748
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Sam 16 Noi 2019, 7:58 am

Buna dimineata!
Oare n-avem vreun topic de sanatate?Ca parca ma simt gripata.Asa ca fac repede o cafea,spre incalzire:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Va urez sa aveti spor la treburile planificate sau nu si multa sanatate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 16 Noi 2019, 8:30 am

Neata!
De la discutiile astea, Dorulet? Smile Sau pe bune...
Multam mult si pentru urari si pentru impartasirea experientelor, cunostintelor  hug
Mlizeta, imi suna cunoscut medicamentul, am impresia ca a avut la un moment dat in trecut. Celui mic nu-i dau medicamente fara recomandarea medicului, iar celui mare sau mie ...asa pentru migrene, dureri, un nas infundat...daca e ceva mai serios mergem la medic.
La Galati ceata groasa! Urat!
Sa aveti o sambata buna!  kiss

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de raluk0182 la data de Dum 17 Noi 2019, 10:51 am

Neata la cafea, aici e ceata si rece. S-a zis cu toamna calda. Sa aveti o duminica frumoasa!
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 17 Noi 2019, 11:11 am

Neata! Si la mine e rece si innorat...sper ca la mall e cald si soare  wink...asa ca ma indrept inspre acolo...in scop terapeutic, fara copii...

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 la data de Dum 17 Noi 2019, 12:35 pm

Buna, fetelor! Mi-a fost dor de voi , sar am tras cu o pneumonie urata a fetei. Acum ne reintoarcem la activitatile zilnice! Azi cafea, putina engleza cu fetita prietenei mele si apoi afara in parc. Ne bucuram de zilele calde de noiembrie!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 692
Varsta : 38
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Dum 17 Noi 2019, 1:35 pm

Buna ziua!
La mine e,deocamdata,placut,chiar cald as putea spune,soarele e inca prietenul nostru,nu si-a ascutit dintii.
De dimineata am facut si eu scoala cu o nepoata(e in clasa a Viii-a),apoi am venit la tara,intre prietenii mei zburatori si calatori.Si asa e toata lumea fericita!
Sa va bucurati de o duminica linistita,cu sanatate si voie buna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 17 Noi 2019, 2:20 pm

LRodica a scris:
Cu ceapa am auzit si eu, dar am inteles ca dupa aceea trebuie aruncata, nu se foloseste la mancare.

Da, ceapa nu se consuma dupa o zi pe alta. Aduna microbii din casa. Se zice ca pe vremea ciumei o familie nu se imbolnavea. S-a dus doctorul la ei in casa si a vazut ca ei aveau pe masa o ceapa taiata. Au confirmat ca tin tot timpul ceapa taiata pe masa (probabil ca nu aveau ce sa manance)

vlad_mom a scris:
Cu ceapa ....a cam fost un esec azinoapte...
...si sa-mi traiasca flacaul ca azi se implinesc 15 ani de cand ne-am vazut prima oara!

Imi pare rau ca nu a mers, dar macar ai incercat! La multi ani fericiti, sa va bucurati de el! hug

ema a scris:
La mine nu mai ploua de vreo doua zile si am inceput sa curat la niste copaci in curte. Vreau sa scap de grija asta ca sa pot sa imi vad de decoratiunile de sarbatori.

Spor maxim Ema!!!

danabarbu2007 a scris:Buna, fetelor! Mi-a fost dor de voi , sar am tras cu o pneumonie urata a fetei.

Imi pare rau, bine ca a trecut!!! hug

Buna ziua fetelor!!! Vineri v-am citit dar nu am reusit sa va scriu, a fost nebunie! Ieri am lucrat, mi-am facut o rochie sarafan love Imi doream demult sa-mi lucrez pentru sufletul meu. O sa va pun poze. Astazi treburi casnice, trebuie sa ajung si eu la decatlon, sa-i cumpar copilului mare de incaltat (clasa V nr 40). In rest sa-i tund, sa calc pentru urmatoare saptamana... etc, administrativ. Va pup, incerc sa incarc pozele pana nu ma iau cu altele.

Va pup, spor maxim in toate! hug

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 28 din 33 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB