Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+14
greieras
raluk0182
Marinela Solomonean
Giorgi
betymi72
Gabica
White_Raven
vlad_mom
mlizeta
diada
ema
Dorulet
piciul
LRodica
18 participanți

Pagina 26 din 40 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 03 Noi 2019, 8:09 am

Buna dimineata!
Precis a mai ramas cafea si pentru azi,ca sa ne bucuram de o zi excelenta.Asa sa fie pentru toata lumea! flower
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Lun 04 Noi 2019, 6:21 am

Buna dimineata!
V-am spus eu ca trece weekend-ul ca un fum...si vacanta...
Sa avem o saptamana plina de bucurii! Sanatate maxima!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 04 Noi 2019, 6:55 am

Buna dimineata!
Sa o incepem si sa o incheiem cu sanatate si voie buna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 04 Noi 2019, 9:11 am

Buna dimineata!!! Multumim pntru cafea!!!

Arielas, bine ai (re)venit!! tu scrie la orice ora, noi venim dupa! Nu-i bai, doar sa stim ca suntem(ti) bine!

Vineri am lucrat putin, pe seara, am facut 2 fete de pernita cu fermoar.

Nu a fost un weekend cum mi-am propus, cu mult lucru... a fost cu multe teme si timp de calitate petrecut cu copii. Pentru ca eu asa il simt.

Apoi duminica... iesire in parc cu o prietena, baietii nu au avut chef sa iasa iar tatal nu avea ce sa caute cu noi, fetele, a fost minunat! Imi place cand ies ca fetele.

Apoi un pic shoping, cu el, mi-am gasit o geaca pe care o vanam demult dar nu gaseam, a fost sansa mea, am profitat! De fapt eu plecasem sa-mi iau blugi rade pentru ca... mancatul nesanatos costa zid

Dar, mi-am scos pe un scaun ce am de retusat, scurtat fuste, sper ca saptamana asta sa le termin!

Spor maxim sa aveti! hug




_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 04 Noi 2019, 9:32 am

Buna dimineata.
Multumim pentru cafea.
Weekend-ul a fost ok. Am reusit sa mai sapam un pic in gradina.
Am reusit sa termin puzzle-ul. Acum ar fi trebui sa ma apuc de crosetat, dar am cazut si mi-am 'aranjat' mana stanga si piciorul drept. Mana e mai rau. Nu pot prinde cu degetul mare. Sper sa nu dureze. Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Va doresc o saptamana minunata.

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 04 Noi 2019, 10:31 am

Rodica, insanatosire grabnica!
Incepem sa ne mai adunam ca in trecut? Ce frumos era!
Maine plec la soacra-mea sa-i duc flori ca a fost o femeie de treaba 😜😂 Ploua si ploaie voi avea si maine si poimaine. Sper sa ne intoarcem cu bine ca avem drum lung de facut.
Sa avem o saptamana linistita, mici bucurii, un pic de soare acolo unde se poate si spor la treburi 😘😘😘😘
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 04 Noi 2019, 3:16 pm

Neata...sau ziua buna!
Eu n-am inceput-o prea bine... iar nu gasesc doctor, abia lunea viitoare... zid De cand a inceput gradi n-a tusit in primele 2 saptamani si inca 2 saptamani dupa tratament, acu e la episodul 2... Asa va fi pana la vara? Poate mai aud pe careva ca ma intreaba asa cu un ton de repros "dar de ce nu l-ati dat la gradi pana acum?"... zid
Ala mare s-a imbrancit cu colegii, cica in joaca, si s-a lovit in barba de i s-a rupt negul, au mai ramas 2 petale din ditai conopida...si m-am enervat... amanasem exercizarea pana la vacanta de iarna pentru ca nu am gasit dermatolog decat in timpul de scoala, acu o sa-l invoiesc joi ca asta e...nu pot sa-l mai aman, si-asa s-a innegrit... sper din tot sufletul sa i-l scoata atunci, sa nu ne mai cheme si alta data, desi parca vad ca fix asa se va intampla, ca dureaza si anestezia locala si cea injectata... zid
Macar e frumos afara, daca mai si ploua si era innorat si frig...atunci chiar....
Sanatate si bucurie!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Lun 04 Noi 2019, 3:27 pm

Bine v-am regasit fetelor! Vad ca este inca activitate intensa aici! Tare mult mi-ar placea sa ne mobilizam ca alte dati! Sa stiti ca eu acum sunt la a doua cafea...cat sotul incearca din rasputeri sa culce fata...eu am esuat! peace apoi am de terminat niste lenjerii si tare as vrea sa caut prin sacii de materiale sa vad ce mai imi face cu ochiul.
O zi frumoasa va doresc! cos kiss
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 04 Noi 2019, 8:37 pm

LRodica a scris:...dar am cazut si mi-am 'aranjat' mana stanga si piciorul drept. Mana e mai rau. Nu pot prinde cu degetul mare.

Of, imi pare tare rau sa aud asta. Cam 10 zile. Dar sa te duci la un dr daca nu te simti bine, am citit pe net despre asta (o am pe mama nasol cu degetele amortite) si acolo spunea ca, cu cat te duci mai repede cu atat mai bine.

ema a scris:
Maine plec la soacra-mea sa-i duc flori ca a fost o femeie de treaba .. Sper sa ne intoarcem cu bine ca avem drum lung de facut.

Cu siguranta va intoarceti bine! Drum bun si felicitari, Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Ganduri bune!


vlad_mom a scris: Eu n-am inceput-o prea bine... iar nu gasesc doctor, abia lunea viitoare... zid De cand a inceput gradi n-a tusit in primele 2 saptamani si inca 2 saptamani dupa tratament, acu e la episodul 2... Asa va fi pana la vara? Poate mai aud pe careva ca ma intreaba asa cu un ton de repros "dar de ce nu l-ati dat la gradi pana acum?"... zid
Ala mare s-a imbrancit cu colegii, cica in joaca, si s-a lovit in barba de i s-a rupt negul...

Mai, lasa-i pe ceilalti, tie sa iti fie bine si familiei tale! cel mare se imbolnavea asa des si i-a gasit streptococ. Care i-a trecut cu homeopate (am scris eu atunci). Nu inteleg nici eu ce este cu programarile astea lungi la copii, la oameni in general. Astazi am programat-o pe mama la neurolog, am gasit pe 10 decembrie loc!!!

Multa sanatate iti doresc si putere!! copii au nevoie de tine calma! hug

danabarbu2007 a scris:Bine v-am regasit fetelor! Vad ca este inca activitate intensa aici! Tare mult mi-ar placea sa ne mobilizam ca alte dati! Sa stiti ca eu acum sunt la a doua cafea...cat sotul incearca din rasputeri sa culce fata...eu am esuat! peace apoi am de terminat niste lenjerii si tare as vrea sa caut prin sacii de materiale sa vad ce mai imi face cu ochiul.
O zi frumoasa va doresc! cos kiss

Bine ai revenit!!! Ne-a fost dor de tine hug hug hug hug hug Cati ani are fetita?


Spor maxim va doresc, eu am venit o tura la munca si am dorit sa va salut/citesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 05 Noi 2019, 8:35 am

Neata!
Diada, am auzit si pe altii tusind la gradi... cred ca e inevitabil, insa pe mine ma stoarce de energie, nu fac eu bine fata psihic, cum aud tuse parca mi se strange inima, pe bune... De fiecare data cand se imbolnavesc copiii zici ca am si eu "bronsita psihica", si de fiecare data ma oftic ca nu sunt pediatru, nu sa profesez, doar pentru ai mei. 
Stiu ca abia dupa 7 ani e mai dezvoltat sistemul imunitar si ca mai avem de tras... In general evit aglomeratiile, iar daca trebuie... atunci cu masca, si eu si copiii, chit ca se uita chioras lumea la noi. "dar esti bolnava?... nu, doar ca nu vreau sa fiu..."
Senin si soare ca la Galati sa fie peste tot!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 05 Noi 2019, 8:48 am

Buna dimineata!
Seninul si soarele au ajuns pana aici,la poalele Apusenilor,soarele chiar straluceste ca vara.Ce ne pregateste oare?Vom vedea.
Ca e cald,ca e frig,cafeaua e un moment important al zilei:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si eu mai umblu cu masca si am mai vazut si pe altii,asa ca devine o obisnuinta necesara.
Sa va bucurati de o zi placuta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 05 Noi 2019, 8:51 am

Buna dimineata.
Multumesc fetelor.
Sunt mai bine cu mana, un pic vanata in palma, catre degetul mare, care ma si doare la miscare, destul de tare. Am bandajat palma si intr-o saptamana sper sa fiu ok. Conform varstei, cum zice o prietena.
Vlad-mom, poate ti s-a mai spus, dar spun si eu, ai incercat tinctura de propolis pentru cel mic. Pentru cel mare chiar asa greu se gaseste acolo un dermatolog sa il mai tii atatea zile fara sa il consulte macar, daca s-a si inegrit .
Danabarbu2007, de noi depinde in mare masura activitatea de aici. Recunosc ca nu am mai postat prea multe in ultimul timp, pentru ca nu am prea lucrat, dar la cafea mi-a placut sa vin, sa salut si sa citesc si postarile de la alte subiecte.

Va doresc o zi minunata, cu multa sanatate.
prietenie

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 05 Noi 2019, 9:15 am

vlad_mom a scris:am auzit si pe altii tusind la gradi... cred ca e inevitabil, insa pe mine ma stoarce de energie, nu fac eu bine fata psihic, cum aud tuse parca mi se strange inima, pe bune... .... si de fiecare data ma oftic ca nu sunt pediatru, nu sa profesez, doar pentru ai mei. 

OOO, la dradinita se duc si cu tratamentul in geanta, mamicile sunt "dragute" cu doamnele pentru ca nu au cu cine lasa copii. O spun din experienta. Cand am spus neregula, tot eu am fost cea marginalizata zid Si ca sa-ti confirm ca nici pediatri nu se descurca cu ai lor... doamna dr dupa ce a nascut, in jur de 40 ani, primul copil, a clacat, a intrat in depresie pentru ca nu stia cum sa-l trateze la o raceala cu temperatura. Asa ca!!! suntem foarte bine! Exact cum croitorul nu are haine, asa si doctorii wink Am tras-o rau cu cel mare pana m-am trezit. Ei isi fac meseria, dau tratament la toti la fel, zici ca este o moda! Dar tu stii cel mai bine ce merge copilului tau. Probabil si de-asta isi face efectul. Conteaza foarte mult si energia ta, ca mama!

Dorulet hug ieri am luat o cafea de la lidl, este acum in promotie, cu condiment rade rade rade spirt am fost ieri dupa amiaza, v-am scris si voua seara rade Astazi mi-am facut cafeua obisnuita, parca o simteam in stomac dimineata pe cea condimentata rade Iubesc soarele, am inflorit, ma bucur, din nou fuste, pantofi bee alt vibe!

Rodica, ce ma bucur ca esti mai bine! o frunza de varza zdrobita, la care sa-i scoti nervura, ai incercat? Iti multumim, ai mare dreptate! eu prefer sa intru aici decat sa-mi pierd 2 ore pe FB (pentru ca te fura). Imi pare bine sa va citesc! Pe bursa de tesaturi mai stau, ma uit dupa materiale, imi cumpar rar dar preturile sunt foarte bune.

Va pu, spor maxim in toate, sanatate!!! prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 05 Noi 2019, 7:34 pm

Buna seara fetelor. Ce mai faceți? Eu am absentare motivat de aici. Acum am doi pitici, unul a împlinit 5 ani in septembrie și cel mic, saptamana viitoare pe 15 împlinește 2 ani. Am tot cusut și croșetat. Dar nimic deosebit. Doar ca nu am renunțat la pasiune. Sunt clientul nr1 la forestacretive de câteva saptani. Mi-am făcut stocul de fire. Îmi este mult mai ușor să croșetez decât sa cos la mașina. Am reușit să iau permisul între timp. Am decorat și un eveniment singura, duminică îl am pe al doilea. Un botez de băiețel. Știu să fac cam de toate, dar tot la croșet și mașina de cusut revin de fiecare data. Va pup și mă bucur că am regăsit acest site.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 06 Noi 2019, 6:57 am

Neata!
Greu tare cu programarile, in special la pediatrie... medlife cica "peste 2 saptamani"....Serios? Consultam si bolnavi sau numai controale de rutina?!? La dermatologie peste o saptamana (s-a innegrit pe la varfuri, probabil din cauza traumei s-a intrerupt vascularizatia)...si uite asa te determina sa ajungi in urgenta, desi nu e chiar pentru serviciul de urgenta.
Rodica, daca nu s-a umflat mana nu e foarte rau. Ai fost la un dr sau speri ca trece?
 Apropo de propolis, mi-a luat mama sirop de con de brad... pe pitic e imposibil sa-l fac sa manance mancare, d'apoi altele... Ii luasem calciu cu vit d, masticabile pentru copii, a luat cu chiu cu vai o saptamana dupa care le-a varsat imediat... este genul ala care nu numai ca refuza, dar se si ingretoseaza daca e fortat. De ce n-or face astia pentru copii cu gust de cartofi prajiti sau de toffifee?
Asa zici, Diada...se prea poate, desi eu am in dotare cele mai frumoase bijuterii si posete...  rade, de fapt, ma streseaza sa fiu dependenta de altcineva (dr in cazul asta)...
Intre timp am lasat putin trenul (astept niste idei salvatoare) si am continuat papusa crosetata circular. Am decis sa ma inspir dintr-un desen animat care ii place piticului, cu o fetita...sa vedem ce-mi iese... wink
O zi senina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 06 Noi 2019, 9:18 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vlad-mom, mana nu s-a umflat foarte tare, sunt inca vanata in palma dar durerea m-a mai lasat, nu am fost la doctor, probabil mi-ar recomanda unguent sau/si comprese. Am avut acasa Voltaren, am aplicat dimineata si seara, nu stiu daca era potrivit dar mie mi-a facut bine, poate pleaca si de la "mansarda"  wink  .
Cu fortatul copiilor sa manance nici eu nu sunt de acord, am avut noroc ca sa zic asa cu mancatul, fiica mea, pana la 3 ani manca tot ce primea, apoi a inceput sa selecteze, manca foarte putine feluri. Pana acum vreo 2 ani cand si-a dat seama ca si altele sunt bune si a inceput sa manance aproape tot ce fac. Adica nu ii place mancarea de dovlecel, supa de gulii (nici mie Smile ) si nu ii plac ciupercile, si de pe pizza la da la o parte. Acum mananca ceapa si usturoi tot a doua zi sau chiar zilnic, care pana nu demult nu erau bune, miroseau.
Ei se schimba, noi trebuie sa avem rabdare cu ei. Foarte multe pornesc de la noi parintii, asa cum zicea si Diada, conteaza mult si energia ta, a noastra.
Deseara o sa incerc sa crosetez. Aseara am incercat dar nu am putut, cand prindeam cu degetul mare inca durea, suportabil dar am zis sa mai las o zi, nu sunt nevoita sa termin norisorul.


Va doresc o zi frumoasa,
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mier 06 Noi 2019, 9:38 am

Michelle, bine ai revenit!!! Ma bucur ca esti bine ci ca te dezvolti! Sa-ti traiasca copilasii sa-ti aduca bucurii si impliniri! cea mai mare bogatie! Felicitari si pentru permis, chiar ca mare realizare, am inteles ca se ia mai greu acum. Eu il am din 1998 rade in cretacic nu era atat de greu. Sper ca te-a servit promt forestacreative, altfel dau afara colegul rade Ma bucur pentru ca ai revenit!!! si cu vesti bune!!! hug

Vlad_mom, te inteleg perfect, ai mei nu inghit nici macar nurofen, icnesc. Bine, nu mai vorbesc de mancare, nu sunt o mama buna, eu nu am reusit sa-mi fac copii sa manance mancare sanatoasa, legume, fructe... Sanatate si rabdare!!! hug Spor la crosetat, faci lucruri minunate!!! si multumim pentru ca le impartasesti cu noi hug

Rodica, da, este bine ca te tratezi singura. Anul trecut cel mic a facut o entorsa. M-am dus cu el la urgenta sa vad daca nu cumva l-a rupt. Pentru ca nu ma pricep eu, normal sa-l vada un doctor ortoped. Am avut orteza, i-am pus-o pe picior, ajunsi acolo ma intreba pe mine daca sa-l iradieze sa-i vada osul. Pai putem altfel? Ideea este ca l-am iradiat degeaba, pur si simplu repaus 10 zile cu orteza si un unguient pe plante ceva. Dar mie mi-a fost frica sa il tin acasa, mai ales ca a doua zio trebuia sa se duca la scoala, scutire. Nu stiu ce ma agit asa cu scutirea asta, sunt parinti care spun pe messangerul clasei: "Astazi nu vine X la scoala pentru ca avem o treaba" zid
Am o prietena care a intrat in sistem, asistenta in spital... vai... noroc ca nu mai vorbim mult, m-a deprimat maxim ce mi-a povestit in primele 2-3 saptamani. Asa ca, mai bine ne tratam acasa, cat putem.

Multumim pentru cafea!! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 06 Noi 2019, 11:30 am

Buna dimineata!
Daca toate ar merge ca pe roate/roti,daca n-ar fi problemele care ne dau batai de cap,daca,daca...viata ar fi plictisitoare,banala si egala.Dupa fiecare problema rezolvata,vine sentimentul de multumire sufleteasca si ne ajuta sa trecem mai departe.
Sa va bucurati de sanatate,voi si copiii,familia si prietenii,si de o zi cat mai frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 06 Noi 2019, 11:47 am

Rodica, voltarenul ala....e indispensabil  wink, sa stii ca la orice se recomanda si repaos, nu punem voltaren si fortam (stiu, ca am facut si asta)...ca apoi dureaza mai mult. Repaos pana dispare durerea.
Diada, nu cred ca nu esti o mama buna pentru ca ai tai nu mananca fructe/legume....uite, eu sunt aceeasi mama... flacaul mananca de toate (favorita lui e tocana mea de legume multe), piticul nu vrea sa vada fructe/legume crude sau gatite, pizza fara roti negre (masline) si, la fel ca fata Rodicai, fara ciuperci, lui ii facem separat doar cu muschiulet si mozzarella ... nu mananca nimic alb (pastele bolognese nu se pun ca deja sunt rosii), adica unt, branza, cascaval ou fier/prajit, lapte... zid Pe unul il pazesc sa nu manance peste masura si pe celalalt il pazesc sa manance cat de cat. Si am observat ca nu e doar incapatanarea lui, cand l-am fortat a varsat... Stiu adulti care se chinuie sa ia pastilele, asa ca...mai sunt si altfel de tipuri...
La noi diriginta (si cea din 5-8 si cea de acum) a spus ca pentru o invoire de o zi apelam la ea, tocmai am vorbit pentru ziua de maine. Adeverinta trebuie pentru o absenta pe motiv de boala de cel putin 3 zile si aia o ceri pe loc de la ala care recomanda repaos x zile. Mai sunt si evenimente....sa zicem o nunta/cumetrie/inmormantare la o ruda de unde se agata harta in cui...nu lasi copilul singur acasa, il ei...lipseste 3-4 zile de la scoala, il invoiesti, ca doar n-o sa ceri adeverinta de la.... preot rade
Mai ce senin e afara! Incredibil de fain! Asa sa fie si in weekend ca avem de sarbatorit 2 Mihai si un 15ani, 3 in 1 pentru ca ne adunam mai greu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mier 06 Noi 2019, 1:56 pm

Da Diada, foarte rapid a fost. Și exact ce am cerut. Nimic nu a greșit. ACum timp sa am, sa termin ce am tot comandat.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 07 Noi 2019, 8:16 am

Buna dimineata.
E frumos, senin si o temperatura placuta pentru noiembrie. Parca am alt tonus wink .
Aseara am crosetat putin, dar nu a mers prea mult, acum dimineata, am resimtit efortul de aseara, dar cum zicea Diada, in 10 zile precis trece Smile .

Va doresc o zi linistita cu spor in tot ce va doriti.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 07 Noi 2019, 10:26 am

Buna dimineata!
La mine ploua marunt,marunt,bacovian,dar nu e prea rece.Am alunecat si am cazut,ma doare putin mana,dar am avut timp sa imi gandesc plonjonul,asa ca mai mult e zdrelitura de la palma la cot.Trece ea,nu-i dau mare atente,important e sa ma lase sa lucrez.Am crezut ca azi e sarbatoare,asa e cand nu ai un program fix, uiti datele...
Rodica,spor la crosetat!Vlad-mom,cum merge noul proiect?
Sa aveti o zi linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 07 Noi 2019, 2:57 pm

Mai doamnelor, cum ati reusit sa va accidentati asa ... Sad Hai recuperare lina si rapida!
Ziua buna...a mea abia acum s-a mai inseninat....ca am inceput-o la 2 noaptea cu o tuse urata care a durat aproape o ora...asa ca azi pauza gradi, am sunat si am anuntat, apoi da telefoane...Aveam programare la pediatru abia luni, am sunat sa rog sa ne strecoare azi ca e nasol...si dna e la o conferinta, se intoarce luni (de-aia imi facusera programarea asa, ca nu era deloc), am cerut macar un medic generalist azi...la 16:30, ok.... Stiam ca exista prin cartier un medic de familie care e si pediatru si m-am dus la inceputul programului, n-avea pe usa nimic despre consultatii contra cost, dar am intrat, am rugat-o frumos sa-l consulte ca sunt disperata, n-am reusit sa gasesc un pediatru...l-a consultat, de data asta se pare ca nu e nimic la plamani, dar e cu secretii groase care nu ies pe nas... Mi-a dat paracetamol, chestii de pus in nas, si un imunostimulator pe perioada lunga (cu propolis, Rodica!), a incercat sa-l convinga pe pitic ca trebuie sa faca inhalatii.... N-a vrut sa accepte sa platesc... Parca mi-a mai venit inima la loc (mi-era teama sa nu fie ceva nasol) si....am si o stare pozitiva in urma consultatiei...pentru ca am vazut ca exista si oameni. O sa anulez programarea la generalist si am s-o pastrez pe cea de luni la pediatru, de control.
Acum ma pregatesc sa merg cu cel mare la dermatolog...
Proiectul cu papusa merge...am ajuns la cap, in restul corpului doar barete la pantofi si un cordonel pe care nu m-am decis cum sa-l fac... Mai trebuie sa concep parul si un sal, gen de pene...ca fetita e rafinata, vorbeste franceza, foloseste cuvinte rafinate... Smile
pupi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 08 Noi 2019, 5:46 am

Buna dimineata!
Azi e sarbatoare si poate vom reusi sa ne odihnim si sa ne refacem fortele!
LA MULTI ANI! celor care serbeaza ziua onomastica!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 08 Noi 2019, 7:43 am

Buna dimineata si o zi buna va doresc! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 40 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB