Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

+12
crixuta
arime
ramomic
juliennej
livia1981
Roxy
alessia
avr_dana
an-deea
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
16 participanți

Pagina 30 din 40 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 13 Iun 2009, 5:31 pm

Buna fetelor!
Am reaparut si eu in sfarsit, v-am pove ca am avut ceva probleme cu calculatorul, s-au rezolvat partial, pt ca ar mai trebui schimbat una alta la el, placa video in primul rand, dar acum n-am finante pt asa ceva. Dupa ce s-a reparat calc, a picat netul din cauza furtunilor de zilele astea. Am reusit intr-o seara sa intru putin, dar nu m-am lasat mai mult.
Cu dieta cam tot pe-acolo, azi dimi aveam 65,3. Trebuie sa fac ceva rapid, poate reusim si noi sa mergem macar o saptamana la mare, i-am prinde tare bine lui Stefan, dar eu nu ma pot prezenta asa in costum de baie, deci minim 10kg trebuie sa le donez cumva... Sad si cat mai repede.
Tocmai am papat o praji cu visine zid in felul asta nu stiu cum scap de kg si asta am facut de 1 an aproape jumate si tot duc dupa mine kg astea...
Bafta fetelor care mai au examene!
Andreea felicitari pt nota frumoasa! Te-ai descurcat super!
Daniela cu intarziere iti spun si eu la multi ani pt fiica ta!
Ramo si Alessia parca vorbeati de niste disociat, va tin si eu companie de luni. Inca nu stiu ce fel de disociat probabil pe zile.
Dana multa sanatate lui David, e adevarat ca vremea asta e tare ciudata cu schimbari bruste si foarte mari de temperatura, tot bietii copii au de suferit Sad Sper sa se faca bine cat mai repede!
Fetelor mie mi-e tare frica de gripa asta, mai ales pt Stefan, abia am scapat putin de antibiotice si altele. Cam tot timpul cand iesim afara se agata copii de caruta noastra, mi-e groaza sa nu-i las, o sa zica parintii ca-s o ciudata, dar sanatatea copilului meu e in joc, mai ales cat stiu cat am tras cu el. Voi cum faceti? In aglomaratii nu prea mergem, cumparaturi facem in timpul saptamanii cand nu e foarte aglomerat, mijloacele de trasport le evitam, mai bine pe jos cu Stefan in caruta. Neutral
Deiutza ai slabit sooper cu SS felicitari, mai vrei sa dai jos?
Cris felicitari pt finutza, sa va traiasca si sa fie sanatosa!
Arime am vazut ca te-a prins bine microbul "tortUri" toate sunt foarte frumoase, cred ca si bune beat si mai ales ingenioase.
Ana ce repede a trecut timpul, parca nu demult erai la mamici si vroiai inca un bebe, acum peste putin timp il ti deja in brate! hug
Nu mai stiu ce mai trebuia sa spun, ies ca imediat se trezeste Stefan si iesim afara, bate rau vantul, dar macar putin prin zona.
Va pup pe toate si sper sa mai vb zilele astea!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de alessia Sam 13 Iun 2009, 7:20 pm

Salut fetele! kiss
Ma grabesc f tare,dar am trecut sa va salut macar,pt ca ieri nu am mai reusit sa intru.

LIVIA,de luni,ma bag la disociat pt o saptamana,dar inca nu stiu daca o sa disociez pe mese sau pe zile.Tu cum vrei sa tii?

Weekend frumos tuturor si poate ne adunam toate de luni.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Sam 13 Iun 2009, 7:49 pm

Buna fetelor
Am pus si eu o tarta cu visine la cuptor si am venit sa vad ce mai faceti.
Multumesc pentru urari Livia Smile
Eu de luni incep iarasi SB, macar 1 saptamana, sau vad eu cum, as vrea sa dau jos 1 kg-1 kg jumate, am 54 acum si nu imi place....
Pe 28 ma duc in Olanda, a ramas stabilit, si Smile vreau sa arat bine in hainitze, sa ies bine in poze rade
Tare bine era la 53, insa inghetata asta, ufffff, e cumplit...am descoperit una absolut bestiala, am mancat la o prietena si de atunci am boala, mai e si scumpa, intre 6 si 8 lei, depinde de magazin, Nirvana cu praline, si alerg de nebuna prin tot orasul ca nu se gaseste peste tot, se si vinde repede.....am incercat eu sa mananc mai santos, insa greu s-a pus un kg jumate, da si cand s-a pus.....
Asa ca back to work!!!! Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 13 Iun 2009, 10:57 pm

Buna seara!
Eu am culcat Stefanul si am revenit la vechile obiceiuri, tare mult mi-ati lipsit. Acum se vede ca e weekend, slabuta miscare aici.
Alessia eu cred ca tin disociat pe zile, sa vad cum si daca pot, ca m-am mai apucat eu odata si n-am reusit nimic, acum vreau la mare Laughing si incerc sa ma mobilizez putin mai mult.
Cris eu n-am mancat inghetata din aia, o sa incerc. Intai sa slabesc macar 5 kile in prima faza si apoi ma premiez. beat Pozici cu Bianca micutza n-ai? Si multa bafta la SB, oricum esti de admirat si de imitat, intr-un an ai luat 1 kg inapoi. Felicitari!
O sa pun si ceva poze ca sa vedeti ca n-am lenevit zilele astea Smile

PS Arime cred ca iar iti dam de lucru pe-aici, daca suntem vorbarete Smile pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de juliennej Dum 14 Iun 2009, 5:38 am

seara buna fetelor!


vin si de luni cu voi la disociata.eu azi am incercat o fusta de vreo 3 ani,care nu-mi mai era buna si azi..m-a incaput si am si purtat-o.la fel si cu niste pantaloni.cintarul cred ca mi s-a stricat,asadar nu stiu cite kile mai am...
oricum azi am intrecut masura cu mincatul..pe la 10 seara am mincat piine cu unt si cioco..am facut sport o ora de eliptica si am mers pe jos cam 6 km..
miine e picnic romanesc cu bunatati,asa ca iar pacatuiesc cu ceva..Sad
de luni vreau sa tin si eu o sapt sau cit tineti voi...are vreo importnata ordinea in care se tine?
o duminica buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 14 Iun 2009, 8:29 am

buna dim fetelor,azi mai stam si noi pe acasa Smile .
CRIS SA VA TRAIASCA FINUTZA SI SA CREASCA MARE SI CUMINTE love love !!!!!!!!
LIVIA ma bucur ca sunteti bine,eu nu ma gandesc la gripa si nu fac nimic in sensul asta,sper sa nu fie probleme.bafta la dieta.
ALESSIA,JULLI bafta si voua la dieta si sa tineti cat vreti voi.
JULLI musai sa cumperi alt cantar,poate iti face o bucurie si ai mult mai putin decat crezi Smile .

eu nu ma pot gandi la dieta deloc,mananc orice cate putin si vad ca merge si asa.ieri iar nu am luat pastila si am mancat 1350 cal,am zile si zile si eu.eu sper sa mai slabesc pana la 55 ca as fi tare relaxata vara asta,dar si dc scad doar cate putin er ok ca acum arat mai bine deja.

noi dupa ziua lui Edy cred ca ne mutam la tara,vom mai veni prin oras la 1 sapt sau 2,sa vedem cum se obisnuiesc copiii,asa ca o sa va fie dor de mine wink hug hug .pana atunci insa mai sunt in zona si abia astept sa mai scrieti sa am ce citi pupi pupi .
o duminica frumoasa in continuare.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Dum 14 Iun 2009, 11:30 am

Ziua buna fetelor!
Parca s-a mai animat topicul, sper sa se anime si mai tare! Am trecut cu bine si peste ziua de ieri Merci
Ana multa bafta si fara restante wink hug
Livia, Alessia, juli bafta la disociat si rezultate cat mai bune hug
cris nu te stresa cu acel kg, o sa-l topesti repede wink
deiutza sper sa nu ne parasesti definitiv cu mutatul la tara, poate reusesti sa dai un semn de viata din cand in cand love
Oficial de azi intru la dieta, desi peste cateva ore mergem la petrecere/gratar, la tara la fini wink
Intentionez un program de slabire pe termen foarte lung si cu rezultate frumoase ca anul trecut wink
Anul ce vine este posibil sa fim iar nasi, asa ca trebuie ambitie de acum Smile
dana_mi felicitari ca ai scapat cu bine de examene si multa bafta in continuare! In ce priveste dieta iti doresc sa reusesti sa-ti faci un program... si multa motivatie! wink

O sa revin pe seara sau maine de dimineata daca o sa fiu prea obosita asta seara cand revin acasa!
O zi frumoasa kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Dum 14 Iun 2009, 1:01 pm

Neata fetelor Smile
La cerere, am atasat cateva poze cu finutza cea mica, in a doua ei zi de viata (sau prima, nu stiu exact).
O sa aveti surpriza sa vedeti ca nu e rosiutza ci arata ca un bebe mai maricel love
Mama zice ca dupa nastere a dus-o la salon, tratament complet, machiaj, coafat si manichiura-pedichiura rade
Pooop

later edit: modificat de arime

Fetelor, m-am prostit de cap.....am cautat acum tabelul cu afla sexul bebelusului in functia de varsta mamei si luna conceperi, si am gasit vreo 10 variante, toate diferite....nu mai stiu ce sa mai cred, care e bun......
Vreau fetitza.......


Ultima editare efectuata de catre arime in Dum 14 Iun 2009, 10:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : mesaj lipit pt. a evita suprapunerea de mesaje ale aceluiasi user)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Dum 14 Iun 2009, 11:01 pm

Seara buna!
Am avut o zi super, relaxanta! "Totul" (asa ii spune balaurul)= tortul a facut senzatie printre invitati, laudele curgeau, iar sarbatorita tare incantata love Misiune implinita! wink

cris nu conteaza ce o sa fie, important sa fie sanatos bebele... o sa vezi, ca o sa fie fetita sau baietel iubirea pt. bebe o sa fie enorma love

Poate pana ma bag la nani mai apare careva... wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Dum 14 Iun 2009, 11:19 pm

Buna seara!
Eu m-am hotarat maine am declarat zi de fructe, deja le-am pregatit Smile Cine imi tine companie?
Arime ma duc sa caut si eu "totul" ma bucur ca ai reusit sa-ti implinesti misiunea, cred ca satisfactia pe care o au cei din jur cand il vad/gust te face sa mai faci inca unul, si inca unul... Smile
Cris asa zic si eu, o sa-l iubesti indiferent ce va fi, doar e puiul tau. Si eu mi-am dorit fetita mai mult din cauza de rochite, palarii, etc, dar nici nici nu l-as da acum pe Stefan pt 100 de fete, chiar daca ma supara uneori wink Am vazut-o pe Bianca, chiar ca pare mare, ca un bebe de cateva luni. E grasuta si foarte frumoasa, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!
Deiutza te asteptam cand ai timp, macar la o poveste scurta, va mutati de tot sau doar acum cat vacanta?
Maine sper ca revine lumea la vechile obiceiuri si o sa fie mai multa miscare aici.
Pup toate fetele!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Dum 14 Iun 2009, 11:40 pm

Buna seara fetelor
Scuze Medeea, de fiecare data uit sa dau edit la mesaj, sa stii ca nu fac intentionat ca sa-ti dau de treaba, a treia oara va fi cu noroc.
va poop si mai astept mesaje noi,,,fug ca am avut musafiri, am gatiti si papat ca un purcel, de maine, cu spor la dieta.
Noapte buna hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Dum 14 Iun 2009, 11:46 pm

kiss livia si multa bafta! Ca zi de destrabalare culinara mai am ziua de marti, cand o sa luam motul finutului, sper si atunci sa mananc moderat... insa in mare, intentionez sa ma tin de treaba serios si pana vine anotimpul rece sa reusesc sa dau 5-6 kg wink
Legat de torturi, sunt tare incantata de ce mi se intampla, nu stiu daca v-am spus, dar am deja comenzi wink

cris
ti-am vazut finuta, este o dulceata de fetita, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii... sa va bucurati de ea! love
Stai linistita in ce priveste mesajele, am fost pe faza wink Distractie placuta asta seara!

Imediat merg la dus, sper sa reusesc sa revin putin dupa! wink

later edit: Buna noapte fetelor, pe maine! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de juliennej Lun 15 Iun 2009, 4:07 am

seara buna fetelor

la mine alta zi de nedieta.am mincat 9 mici(miiici)mixed nuts,o jumate de kile de cirese,4 mozzarella sticks si mixed nuts si berries.a..plus o inghetata.
am mincat ca si cum e ultima zi de viata,de parca nu mai e mincare de miine...Sad
am fost la pcinicul romanesc si dupa m-am intilnit cu o fosta colega de clasa de liceu.am fost impreuna la un rest venezulelean.a fost ffff fain....am povestit de multe...weekendul viitor e ziua ei si mergem la ea.

mi-am dat seama ca nu arat chiar asa rau cum ma vedeam si credeam io.

de miine,cred ca tin si eu cu livia si alessia disociata ,o saptamina.sa vdem cum ma trezesc miine.

o saptamina buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 15 Iun 2009, 8:32 am

buna dim fetelor si o sapt cat mai frumoasa va doresc Flowers Flowers Flowers !!!!!!
CRIS am vazut si eu frumusetea de fetita,e f f f dragalasa si arata mai mare intr-adevar,poate pt ca a depasit termenul.sa va traiasca si sa va bucure vietile.tie bafta la bebelit si nu te mai stresa ca Doamne Doamne se supara ca vrei sa programezi chiar tot,ai incredere in El si va fi bine bucurie bucurie pupi .
JULLI bafta la dieta,cand iti iei alt cantar?
LIVIA bafta azi la ziua de fructe,eu zic sa nu te gandesti ca esti la dieta,sa te gandesti ca vrei sa profiti de sezonul fructelor si ca ti-e piofta de ele hug .
ARIME bafta si tie la slabitul frumos si sanatos si felicitari pt comenzile de torturi pupi .

eu nici ieri nu am luat pastila,ma enerveaza ca ma gandesc dinainte ca nu va avea efect si atunci nu are rost sa iau.am mancat 1200 cal si azi dim aveam 57.9 kg fara sa merg deloc la baie.asa ca stau bine Merci Merci .
LIVIA numai in vacanta vom sta la tara si nu toata perioada,sa vedem cum le place la copii,mai tre sa venim sa facem cumparaturi si sa astept banii ca vin prin posta.cand o sa vin acasa va dau un semn de viata pupi .
sper sa mai apara azi si ANDRICA,AN-DEEA,ROXA,RAMO,DANA,ALESSIA ca imi e dor de ele.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Iun 2009, 9:17 am

neata fetelor wink
vad ca week-end-ul asta toata lumea a mancat prajitura cu visine, a facut mama lui iubi 2tavi deci va dati seama zid zid zid
cris si mie-mi place raaau de tot inghetata aia de care zici tu

vineri:
TOTAL: 1011.5 grame, 995 calorii, 35.8 proteine, 130.1 lipide, 155.4 carbohidrati, 24.7 fibre
dintre care arse cam 150

sambata:
TOTAL: 790 grame, 1618.4 calorii, 55.1 proteine, 60.9 lipide, 212.3 carbohidrati, 5.9 fibre

duminica:
TOTAL: 718 grame, 1596.7 calorii
dintre care arse vreo 400


ieri pe la ora 15:00 m-am cantarit pe un cantar electronic si aveam 54kg imbracata (pantaloni scurti, tricou, sandale), dupa ce mancasem, bausem apa si fara mers la baie de 2 zile....eu acasa ma cantaresc pe cantar mecanic si am inteles ca astea arata cam cu 2kg mai putin decat cele electronice (mai ales ca asta cica mere arata intai 1.8 cand il pornesti deci nu cred ca porneste el chiar de la 0 Smile )...azi dim aveam 49kg pa cantarul de acasa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 15 Iun 2009, 9:46 am

neata ANDRICA si sa-ti fie de bine prajitura hug .
mie pe miercuri tre sa-mi vina bucuriile,naspa tare cand e cald afara ca ma irit de numa de la absorbant zid zid ,asta e,n-avem ce face.
mie cantarul mamei imi arata cu 1,3 kg in plus de fiecare data cand ma cantaresc,fata de al meu,nu stiu de ce,dar importanta e scaderea de la o sapt la alta,nu mai conteaza atat de mult acel kg in plus sau in minus.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Iun 2009, 9:48 am

da dar la asta ma amuza ca at cand il porneai intai arata 1.8 kg deci chiar nu cred ca porneste de la 0 rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 15 Iun 2009, 10:10 am

interesant,eu am vazut mai multe cantare electronice,dar la toate aparea 0 la inceput,cine stie ce setari nu sunt bune.sau poate 1,8 inseamna altceva,nu stiu scratch .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Iun 2009, 10:13 am

nu, erau kg rade cred ca era cam defect. oricum am mai vazut cantare el care porneau de la 2.1 sau alte chestii rade
probabil nu toate-s la fel de bune

nu conteaza oricum wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 15 Iun 2009, 2:48 pm

am facut si eu mancare si am culcat copiii,am mancat si eu si am pana acum 830 cal.cred ca dupa 16 mergem iar la tara si sper sa mai mananc acolo doar niste visine si zmeura si atat.

nu am luat nici azi pastila,poate o iau sam si dum sa nu mananc ca sparta tort wink .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Iun 2009, 3:11 pm

sa-ti fie de bine wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 15 Iun 2009, 3:45 pm

ms,ANDRICA,dar intre timp am mai mancat ceva,am ajuns la 1000 de cal boo .
s-a cam innorat afara,sper sa nu ploua,sa putem merge la tara.
va poop si vb maine(de fapt pe tine te poop ANDRICA),paaaaaaaaa fuga .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Iun 2009, 4:18 pm

pupi distractie placuta la tara, sa nu va prinda ploaia
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Lun 15 Iun 2009, 7:28 pm

Buna fetelor, multumim pentru complimentele legate de pozici love
Andrica, ma bucur ca mai este o persoana diseparat dupa inghetata aia, eu is moarta dupa ea.
Azi e prima zi de dieta, nu e f nasol, ca sunt destul de obisnuita sa mananc fara paine si sa imi pun dop la gura cand o iau razna, insa imi lipseste ingheta, si imi lipsesc cartofii noi facuti in cuptor, cu cascaval ras si marar deasupra pig pig pig ...mda....
Deja ma simt mai usurica, si cand am ajuns acasa cantaream 54.2, deci e clar ca ma duc spre 53.....as incerca sa ma duc spre un 52.5, insa mi-e ca nu am chef sa ma tin f mult de dieta.....o sa vad eu in funcite de cat de repede se duce primul kg jos....da in weekend cred ca o sa mai fac prostioare affraid
Imi era intr-un fel dor de dieta, erau faine vremurile alea cand tot se duceau cate 300 gr, cate 500.....era asa de mare satisfactia....
Deiutza, ai dreptate, prea ma chinui sa le programez si nu e bine deloc, insa asa de mult imi doresc fetita ca.....nush ce sa mai zic.... rendeer
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Iun 2009, 8:25 pm

08:30 – 50g placinta cu visine, 1cafea cu lapte
12:30 – 1/4piept de pui, 3linguri mazare, 2patratele ciocolata
14:30 – 100g pepene galben, 100g visine
19:00 – tocana, salata verde, 60g inghetata
TOTAL: 1000 grame, 1065.1 calorii, 65.6 proteine, 38 lipide, 118 carbohidrati, 10.9 fibre



buna cris pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 40 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB