Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

+12
crixuta
arime
ramomic
juliennej
livia1981
Roxy
alessia
avr_dana
an-deea
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
16 participanți

Pagina 22 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Mai 2009, 5:50 pm

am inteles wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 28 Mai 2009, 6:47 pm

am mancat azi 870 cal si am avut cam 50 de min mers super rapid ca ma grabeam de numa.
a plouat cu galeata,a fost picat si netul,acum mai picura,mai sta,dar tot super innorat e.
ANDRICA imi pare rau de nota Sad Sad ,se mai intampla si nedreptati.
DANIELA dar tu ce pastile ai luat?
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de daniela_me68 Joi 28 Mai 2009, 7:05 pm

DEIUTZA AM LUAT PASTILELE ALEA SLIM CHINEZESTI Sad
FETELOR VA SARUT DULCE SI NE REAUZIM MIINE PUPICI kiss kiss kiss
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Mai 2009, 8:15 pm

am revenit cu raportelul pt azi:
10:00 – 1cafea cu lapte
11:00 – 1baton cu mac
14:00 – 1banana
15:00 – 1baton cu mac
18:30 – 1pulpa superioara mica, 1bucatica vita, 2linguri varza
20:00 – capsuni cu iaurt
TOTAL: 775 grame, 1091.4 calorii, 81.6 proteine, 39.3 lipide, 133.6 carbohidrati, 10.1 fibre
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Joi 28 Mai 2009, 10:40 pm

Buna seara fetelor, nici eu n-am avut net de aseara cand a inceput furtuna, pana azi dupamasa.
Si la noi a plouat cu galeata, mai ales azi noapte si azi a plouat aproape toata ziua Sad Tare nu-mi place ca n-am iesit din casa, asta a insemnat ca am adunat idei calorioase, le-am prestat, am mancat, s-a dus dieta. Ieri am facut o crema de baton rade am papat suficient cat sa stric tot zid , azi am facut merdenele si am bagat vreo 3 toata ziua zid
Deiutza felicitari pt slabit, ce frumos arata tikerul tau, sa nu-l mai la si s-o ia in sus. pupi
Andreea imi pare rau de nota aia, dar o dregi tu cumva daca e doar partial pupi
Daniela lasa pastilele daca nu-ti fac bine, n-are rost sa te chinui cu ele!
Claudde ma bucur ca ai venit cu vesti bune! La multi ani puiului tau!
Alessia pupi nu te demoraliza, pt ca va trece ciclonul si incepi iar in forta cu dieta si sport, recuperezi imediat!
Ramo, Roxy un mesaj scurt sa stim de voi.
Nici Arime vad ca n-a mai trecut pe aici, spor la invatat pupi
Pup toate fetele!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Mai 2009, 10:47 pm

pupi livia, as manca si eu o merdenea wink
pb cu nota aia e ca si ex+coloviul de lab il dam cu acelasi prof si dc la partial ne-a dat notele astea desi i-am facut....imi e sa nu dea note la fel de mici si la final

L.e.: eu ma duc la somn, nu stiu dc mai intru zilele astea asa ca va urez de acum week-end placut si sa fiti cuminti cu papa wink
kiss pupi hug hug pupi kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Joi 28 Mai 2009, 11:17 pm

Eu butonam forumul Smile
Andreea mai am merdenele, nu le-am papat pe toate, pacat ca stai asa departe...
Noapte bune si un weekend superb!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Mai 2009, 7:59 am

buna dim fetelor,noi iar matinali,ne-a trezit Sori de la 6:50 zid .
Edy e racit,are si febra,e marait,azi ai mei nu sunt in oras,asa ca azi nu-l duc pe Sori la gradi,ca e f urat afara.sper sa ajunga ai mei pana la 12 cand am fizio,ca dc nu n-am ce face si nu merg.
e tare greu cu bebeii bolnavi,abia astept sa mergem la mare sa se mai imunizeze cat de cat.
va las ca nu ma lasa Edy,mai vb azi.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Vin 29 Mai 2009, 9:26 am

'neata fetelor!
Imi pare rau ca n-am reusit sa mai intru sa scriu, pe fuga am incercat sa citesc ce s-a mai scris. Am fost prinsa cu noua fata a blog-ului, am stat mai mult pe afara cu Raisa, treburile casei cand R. dormea si asa am tras chiulul. In ce priveste invatatul, rusinica mie... in loc sa invat pt. examene, mai bine trag chiulul si fac un tortulet zid Aseara am mai facut unul lol! Pana o sa-l pun pe forum il puteti vedea pe blog. Merg sa fac rapid un dus ca am de facut un drum pana la facultate Cool
Ne "reauzim" daca nu dupa-amiaza, asta seara sigur intru, parol Embarassed

PS:
nu prea-mi sta gandul la dieta, ma mentin la 70 kg zid

Sa aveti o zi usoara si un inceput de week-end linistit!
kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Mai 2009, 9:32 am

neata ARIME am zarit tortuletul,am lasat si comentariu pupi .
plimbarica placuta si nu te mai gandi la dieta,incepi cand te simti pregatita hug .
LIVIA si tu la fel,nu te mai stresa,uneori putem,alteori nu gasim putere in noi,eu zilele astea am avut niste mci stresuri si imi venea sa mananc doar asa sa nu ma mai gandesc,nu de foame sau pofta,simteam nevoia sa suplinesc linistea sufleteasca,cu toate ca stiu ca nu asa se rezolva Sad Sad .m-am abtinut,dar nu stiu de cate ori ma voi mai putea abtine,o data pot,alta data nu.la mine e si nunta f aproape si asta ma motiveaza,dupa nunta mai vad eu ce ma va motiva.
azi dim tot 60,2 kg,era prea de tot sa tot scad zilnic,important e sa nu mai urc.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ana_bela Vin 29 Mai 2009, 10:19 am

Salutare frumoaselor!!!
Am trecut sa va salut si sa va urez un sfarsit de saptamana super.
Am de invatat si nu am nici un chef, da sesiunea bate la usa, asa ca... am fugit. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Mai 2009, 2:07 pm

Neata fetelor
Eu caut acum pe internet chestii legate de sarcina si pregatirea dinaintea sarcinii, m-am hotarat sa iau acid folic, o sa trec pe la farmacie.
La mine la servici e cam nebunie, cred ca o sa se inchida firma curand, deci trebuie sa raman insarcinata luna viitoare neaparat....uffff, e asa de naspa, una calda, una rece, vesti bune, vesti proaste,.....of
Mai asept sa mai scrieti voi cate ceva.
Va poop
tricot
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Mai 2009, 2:41 pm

CRIS imi pare rau ca sunt probleme la servici Sad ,sti sigur ca se va desfiinta firma?dc se desfiinteaza sunt obligati sa va dea in somaj si din somaj poti intra in prenatal la fel ca si cum ai fi la servici pt ca somajul de considera stagiu de cotizare.eu cand am intrat in somaj am avut 5 sapt de sarcina si am luat la 7 luni prenatalul,moment in care s-a suspendat somajul si dupa ce face bebe 2 ani lunile ramase de somaj le iau in continuare.
ANA BELA spor la invatat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre deiutza23 in Vin 29 Mai 2009, 2:46 pm, editata de 1 ori
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Mai 2009, 2:45 pm

Merci Deiutza, chiar eram interesata de informatia asta....partea naspa cu calculul venitului e ca banuiesc ca ei iti calculeaza 85% din somaj,nu?
Nu iti iau in calcul salariul.....cred.
Ceea ce e f naspa pt venitul din concediul de maternitate....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Mai 2009, 2:48 pm

da,asa e ,in prenatal si postnatal iei 85% parca din somaj si in concediu ingrijire copil iei doar cei 600+200 lei,nu mai poti lua 85% din salar si pe tine asta te dezavantajeaza pt ca sigur aveai salar mai mare Sad .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Mai 2009, 2:56 pm

La mine Deiutza era bine daca faceam bebe acu ceva timp cand am inceput proiectul cu trainingurile, ca aveam 2 contracte, si la servici si acolo, dar acolo contractul meu se icheie in iunie, iar aici unde lucrez, am putin trecut pe cartea de munca. O sa vad ce o sa fac, ca tre sa am grija sa ma pot descurca in conediul de maternitate, eventual ma gandeam sa imi platesc singura impozitele, pt ca daca fac asta, are cine sa ma ajute sa imi mentin contractul, numa sa mi platesc singura cheltuielile....
Cum se calculeaza venitul? Media ultimelor 12 luni? sau 9?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Mai 2009, 3:01 pm

ultimele 12 luni lucrate .contractul de dincolo nu stiu dc se ia in considerare.stiu ca doar salariul si chiriile,nu stiu exact,cauta legea pe net si citeste.

ies si eu si sper sa intru zilele astea,depinde cum va fi vremea,ca dc e frumos mergem la tara si atunci nu mai intru.
va poop pe toate si va doresc un we minunat kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de alessia Vin 29 Mai 2009, 7:28 pm

Salutare!

CRIS,imi pare tare rau daca se inchide firma voastra.Sper sa gasesti o solutie si sa te descurci.Cu bebele ar fi o solutie,asa ca bafta sa ramai insarcinata cat mai repede(te invidiez ca o sa ai bb inaintea mea pupi ).

Am citit eu bine intr-un articol ca de-abia incepand cu luna asta o sa inceapa romanii sa simta criza de-adevaratelea.Si-mi pare asa de rau,pt ca asta ma face sa-mi fie frica sa ma intorc definitiv acasa.Si-mi e asa de dor de casa...Si aici lumea se panicheaza si nu mai cheltuieste bani aiurea,multi au fost concediati,chiar si o groaza de restaurante selecte din zona s-au inchis.Sper sa nu fie mai rau de atat,pt ca nu stiu unde o sa ajungem.

Eu pana duminica nu pot tine nici o dieta.Mananc in jur de 1500-1600 cal si probabil o sa ma trezesc cu vreo 400 g peste greutatea de la ticker.

ANA,bafta la examene si ai grija de bebe.Eric al surioarei mele sta cuminte si asteapta sa iasa din burtica in aproximativ o luna.De-abia astept! Deja am ochit o groaza de hainute si de jucarii.

JULIENNE ,te mai casatoresti sambata sau te-ai razgandit deja? Sa ne pui si cateva poze,eu una de-abia astept!

LIVIA,numeri calorii sau esti la disociat?

DEEA,imi pare rau ca ai bebebii raciti,da-le ceai cu lamaie si incearca sa-i tratezi cat mai naturist,cu multe fructe.

RAMO,nu prea a mai aparut nici ea,iar ROXY stiu ca are ceva probleme.

ANDREEA,bafta si tie la examene si felicitari ca reusesti sa papi asa putin in fiecare zi.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Mai 2009, 8:44 pm

Halinutzaaaaa, de cand nu am mai vorbit, mi-era dor de tine.. hug
Multumesc pentru urari, in ceea ce priveste bebelul, sa dea domnu ca munca noastra sa dea roade, eu le-am calculat de parca ar depinde numai de activitatile noastre fizice rade ....sper sa fie cu noroc....azi mi-am cumparat si acid folic si incep sa iau...
Firma mea nu cred ca se inchide de azi pe maine, insa s-au inchis unele proiecte, eu incep unul nou curand si e posibil sa merg pt training in Olanda, Merci (sa dea domnu), numa sa nu fie in perioada mea de ovulatie....
Se va mai lungi putin treaba, eu inca mai sper intr-o minune, insa toate lucrurile astea depind si de factori ex Merci rni, cu cat avem mai multi clienti, cu atat e mai bine pt noi..
Sfatul meu ar fi sa nu te intorci inca ceva ani de zile ca aici criza vad ca de acuma se agraveaza, tot mai multe firme au probleme, iar daca voi sunteti fericiti acolo, aici va fi f greu pt voi sa acceptati diferentele....oamenii sunt sub orice cristica, serviciile, preturile, etc....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Vin 29 Mai 2009, 10:41 pm

Buna seara fetelor!
Noi azi am umblat aproape toata ziua, de dimineata am fost la vaccin, apoi la platit facturi si ceva cumparaturi, abia acum am reusit si eu sa ma asez, ma dor picioarele de numa...Sad
Deiutza multa sanatate la bebeii tai! Sa scapati de raceli pupi
Ana spor la invatat, imi place tare mult avatarul tau.
Alessia si eu sunt pe langa dieta, momentan nu tin nimic, nu ma simt in stare acum. Incerc sa nu ma stresez prea tare, nici nu m-am cantarit pt ca sigur cantarul o ia in sus.
Cris multa bafta la bebelit sa iasa asa cum vreti voi. Imi pare rau de situatia in firma, din pacate cam asa e peste tot.
V-am spus ca nici eu nu cred ca mai am unde sa ma intorc la lucru, sotul imi propunea deja sa mai facem un bebe si sa prelungesc cu inca 2 ani statul acasa, pana atunci poate trece si criza. Nici nu stiu ce sa fac, mie foarte frica, la cate probleme am avut cu Stefan, prematur si sensibilos. Aproape 90 % ca si al doilea va fi tot preamatur, nu stiu daca mai pot indura atatea. Nu cunosc legea, nu stiu cum se trece dintr-o maternitate in alta, ce se intampla in perioada dintre, mie sa nu raman fara bani si cu 2 copii... Neutral Multe nu stiu, trebuie sa ma mai gandesc bine.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Mai 2009, 10:57 pm

Livia, eu stiu ca se poate sa treci dintr-o maternitate in alta, nu stiu ce sa zic de venituri, posibil sa mai scada putin la al doilea BB. Da vorba Deiutzei, tre sa punem mana pe lege si sa vedem....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Vin 29 Mai 2009, 11:03 pm

Hello Cris, se vede ca esti mai libera, treci mult mai des pe aici pupi
Da trebuie studiata bine problema. Eu acum am tot 800 lei, indemnizatia(600+200), deci la bani nu cred ca ma afecteaza, doar sa-i primesc si pe astia. Ideea era ca nici daca m-as pune pe bebelit acum, nu nasc inainte de ianuarie sa intru direct in cealalata maternitate. O sa caut in monitorul oficial sa vad ce zice.
De fapt nici nu stiu sigur ce vreau. Neutral
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Vin 29 Mai 2009, 11:07 pm

Seara buna fetelor!
Am fost toata ziua plecata, asa ca sunt franta de oboseala. Desi incerc sa fiu atenta cu banii, ca de criza asta wink azi mi-am achizitionat cateva ustensile de la Wilton, ca tot am trecut prin centru, dar si o rochita, si o fusta dama . M-am intalnit cu RalucaS, mi-a daruit o carte de croitorie, poate asa o sa ma pun mai repede pe treaba wink
O sa va rog sa ma scuzati in perioada ce urmeaza, o sa apar, dar nu o sa mai stau ca inainte atat de mult pe net, sunt prinsa cu toate si nu le mai fac fata, timpul trece asa repede si abia am timp sa ma odihnesc Smile
crix ma bucur pt. voi ca v-ati pus pe bebelit, sa fie intr-un ceas bun si asteptam sa ne dai vestea cand o sa se intample minunea. O nastere usoara finutei si multa sanatate atat pt. ea, cat si pt. bebe(sa nu-l uitam pe tatic... sa se bucure de bebe si sa o ajute pe mamica)! Legat de job, sper sa fie bine pana la urma si sa nu fii afectata nicicum!
Deiutza multa sanatate la baieti. In ce ma priveste, nu ma stresez deloc si nici nu vreau sa ma gandesc la kg ce trebuie sa dispara. Este doar o chestie de timp, o sa slabesc in timp si sigur!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de juliennej Vin 29 Mai 2009, 11:09 pm

ziua buna fetelor
m-am tuns si facut suvite azi,pt "prima si intiasi data"Smile.imi place cum arata parul..


cu dieta,merge..ieri n-am tinut nimic si nici sport.dar nici nu am exagerat.
azi am mincat cirese si capsuni...si mai incolo nu stiu ce maninc.

alina-inca nu m-am razgindit...o sa fac si poze si o sa pun.
cris-bafta cu bebele.
va pup si va doresc un weekend frumos.

am pus 3 foto cu rochia.spuneti-mi ce credeti..sint cam speriata..miine am un trainig de la 9-1 ,sper sa nu fug in lume dupa...Smile)glumesc...
weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de an-deea Sam 30 Mai 2009, 11:07 am

bine v-am regasit, dragutelor!!!!!
Juli, Casa de piatra si multa fericire!!!!
sper ca sunteti toate bine Smile
Ana,multa sanatate si tie si lui bebe, ma bucur ca ai revenit printre noi.
m-ati pus si pe mine pe ganduri cu criza asta, eu ma asteptam sa mai treaca.... pana la urma, trecem noi peste toate cu optimism si vointa.
ma bag sa citesc ce ati mai scris, ca am mult de recuperat Smile
azi o sa sosesc si cu poze de pe unde am umblat
pupici
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 22 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB