Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

+31
barbin
gaza
Elspethalexia
mlizeta
geo
Gabica
aurishta
Uca
kabunta
LRodica
Samarineanca
CarmenClaudia
flori de camp
Loredana Ionescu
orhapetru
Buburuza
AlinaJ.Bijoux
ivanoiuadela9
piciul
dorinamisov
Floren
Adelle23
diada
elena.habasescu
sava daniela
valentinadof
claudiacost
Admina
Gabry_ela
geany
MagdaMarin
35 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Important CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Feb 2015, 7:23 pm

Pentru ca se apropie 8 Martie, ziua tuturor femeilor, va invitam la un nou concurs la sectiunea Croitorie!
Tema acestui concurs este BLUZA. Nu exista conditii privitoare la materialul folosit, croiala sau stil, atata timp cat topul este casual, deci se poate purta ziua, in special. Trebuie sa fie un top croit si cusut de participanta la concurs si se vor face poze pe toata perioada lucrului (material+tipar sau instructiuni de croire, partile croite inainte de imbinare, dosul topului si alte patru poze cu bluza finita: fata, spate sau semi-profil si detaliu cu maneca, plus o alta poza). Sunt admise maxim 7 poze, de dimensiuni 640x480 pixeli, cat mai clare.

Impunem urmatoarele conditii:

* sa fie respectata tema concursului si termenul de inscriere;
* materialele folosite sa fie adecvate bluzelor: bumbac, vascoza, bumbac cu elastan, licra, matase etc
*  va sugeram sa includeti in modele si volanase, dantele, sa fie cat mai feminina;
* nu impunem modelul, lungimea, stilul si nimic altceva ce poate fi influentat de creativitatea voastra proprie.


Pot participa membrii cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa! Pot participa si membri noi inscrisi pana la data de 16.02.2015, atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu posteaza doar de dragul de a strange mesajele necesare; puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala, etc.

Durata concursului este incepand de luni 16.02.2015, ultima zi de inscriere va fi luni 9.03.2015.

Votarea se va face cu juriu in urmatoarea saptamana, urmand ca rezultatele sa se transmita in cel mai scurt timp.


Pozele se vor trimite pe adresa de email a forumului forum.lucrudemana@gmail.com si una dintre administratoare va posta in cel mai scurt timp, mesajul vostru pe forum, fara a mentiona numele concurentei. In acest fel, dorim sa dam sanse egale tuturor. Se va trimite un email, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, ce utilizator folositi in forum, se va preciza sursa explicatiilor de croire (unde este cazul), apoi este necesar sa vorbiti in cateva fraze despre ce v-a inspirat sa lucrati si se vor atasa maxim 7 poze, la dimensiunea corecta.

Am sa va rog sa trimiteti poze la dimensiunea 640*480 pixeli; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz). NU se accepta poze tip colaj . O poza sa prezinte materialul intreg (cu partile desenate pe material); o poza sa fie din timpul executiei, cu articolul partial asamblat; o poza trebuie sa prezinte dosul produsului; o alta poza (minim), trebuie sa arate un detaliu important de pe produs, un element dificil sau bine lucrat; in celelalte poze va rog sa pozati creatia in intregime, surprinsa din mai multe unghiuri.

Premiile sunt oferite de www.decusut.ro

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii:

LOCUL I - premiul consta in:
plansa croi KAI - http://www.decusut.ro/produs/cuttere-si-planse-croi/plansa-pentru-croi-kai-cb-01.html
cutter KAI-RS-45

- Locul II - premiul consta in:
- set ata de cusut Aerofill Madeira http://www.decusut.ro/produs/seturi-ata-cusut-madeira/set-18-culori-ata-de-cusut-aerofil-sew-all-120-200m-8041.html
- cutter fire Madeira http://www.decusut.ro/produs/diverse-979/thread-cutter-art-9473-.html

- Locul III -  premiul consta in:
- gherghef de brodat manual Madeira http://www.decusut.ro/produs/articole-pentru-brodat-manual-607/gherghef-rotund-madeira-art-9461.html
- 10 ate de brodat mouline Madeira http://www.decusut.ro/produs/articole-pentru-brodat-manual-decora-vascoza-mouline-bumbac-matase/-fire-mouline-10-m-art-017-.html

Premiile vor fi trimise de catre firma care sponsorizeaza acest concurs, doar la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare.

NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII LA CROITORIE! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati cusut.

Aveti timp de gandire, de inspiratie si de creatie. Hotarati-va daca doriti sa participati, daca aveti deja in plan o bluza, pe care sa o puteti posta la concurs, respectand cerintele. Este un concurs relaxat, menit sa va motiveze sa creati, sa lucrati.

Va recomandam sa cititi toate postarile acestui subiect, in situatia in care doriti sa participati; pot aparea detalii suplimentare in mesajele postate de organizatori: Diada sau Admina! Pentru informatii si detalii va asteptam sa postati in continuare. Bafta tuturor!


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 29 Mai 2015, 1:21 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 15 Feb 2015, 8:16 pm

Un nou concurs cu aceeasi tema ca si primul concurs la care am participat eu pe acest forum acum 5 ani.
Bravo Admina si Diada sper sa ma incadrez in timp si sa particip si eu.
Primesc cu placere provocarea .

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Mar 17 Feb 2015, 10:47 am

Buna!
Sa vedem:
Una din conditii este: "NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII LA CROITORIE!"

Avand in vedere ca de croit: am croit; de cusut: am cusut; dar de postat am postat doar o vesta pentru baietelul meu si o cusma; o ie croita, cusuta, ansamblata de mine; un sarafan...si cred ca doar atat, eu sunt acceptata in concurs? Ca as mai avea lucruri  facute de mine, dar fara "dovada" creatiei...
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de deeoxana Mar 17 Feb 2015, 11:50 am

Si mie mi-ar placea sa particip. love Am multe idei dar nu am material ca sa ma pot apuca, sper sa ma incadrez in timp... Tiparul trebuie sa fie facut de noi sau putem folosi orice tipar?
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de diada Mar 17 Feb 2015, 1:28 pm

Gaza, da, esti acceptata.

Deeoxana, nu trebuie sa faci tu tiparul, poti folosi orice tipar.

Multumesc Admina!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mar 17 Feb 2015, 10:27 pm

Buna si acest concurs. Succes fetelor!
Am si eu cateva intrebari:
sa fie bluza cu maneca sau sa arate ca un top cu bretele , cam ca de vara?

CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mar 17 Feb 2015, 10:33 pm

Claudia, in intrebarea ta, iti raspunzi chiar singura. Daca e top cu bretele ca de vara, nu e bluza de primavara.

Cu alte cuvinte bluza este de regula cu maneca lunga sau treisfert.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de diada Mier 18 Feb 2015, 7:26 am

Multumesc Geany, asa este, bluza trebuie sa fie cu maneca lunga sau trei sferturi, potrivita pentru perioada in care ne aflam.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Elspethalexia Mier 18 Feb 2015, 10:27 am

Aveam și eu nelămurirea asta dar în instrucțiuni scria că trebuie o poză și cu "detaliu cu maneca" - am presupus din start că are mâneca. Oricum clarificările sunt foarte binevenite. Să ne apucăm de treabă Smile
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Mier 18 Feb 2015, 2:57 pm

Stiti ce m-am gandit? Bluza pentru concurs, poate sa fie una dintre cele 5 piese "esentiale" de la Provocare (link)... In fond, de ce nu? Oricum se suprapun... Cu o singura rugaminte: NU postati poze inainte de afisarea rezultatelor concursului. Ce ziceti? Prelungesc putin durata provocarii?
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mier 18 Feb 2015, 3:40 pm

[quote="Admina"]Pentru ca se apropie 8 Martie, ziua tuturor femeilor, va invitam la un nou concurs la sectiunea Croitorie!
Tema acestui concurs este BLUZA. Nu exista conditii privitoare la materialul folosit, croiala sau stil, atata timp cat topul este casual, deci se poate purta ziua, in special. Trebuie sa fie un top croit si cusut de participanta la concurs si se vor face poze pe toata perioada lucrului (material+tipar sau instructiuni de croire, partile croite inainte de imbinare, dosul topului si alte patru poze cu bluza finita: fata, spate sau semi-profil si detaliu cu maneca, plus o alta poza). Sunt admise maxim 7 poze, de dimensiuni 640x480 pixeli, cat mai clare.

Am dorit lamuriri foarte clare deoarece Admina a scris intai BLUZA, api cerea ca topul sa fie casual etc.
Acum m-a lamurit Diada si e OK.


CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Mier 18 Feb 2015, 4:56 pm

diada multumesc.
Nu-mi ramane altceva de facut decat sa ma mobilizez.  taie cusut
Spor la treaba!
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mier 18 Feb 2015, 7:00 pm

Bubu, da te rog! Prelungire la provocare sa nu dam concurentelor inca o bataie de cap si sa iau si eu parte macar la provocare. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Gabry_ela Sam 21 Feb 2015, 12:29 pm

Frumoasa provocare! Spor la lucru si inspiratie! Pana la urma  poate fac si eu scorul la mesaje sa pot participa. cos
avatar
Gabry_ela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 57
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Feb 2015, 9:37 pm

Exclamation Da, foarte important: va rugam sa nu postati imagini cu produsul respectiv, nici din timpul executiei, dar mai ales finalizat, pe niciun alt site, retea de socializare, etc. Puteti sa postati peste tot pe unde vreti, dupa concurs. Asta inseamna ca nu trebuie sa postati poze nici aici pe forum, la alt mesaj, decat dupa afisarea participantelor.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de claudiacost Sam 21 Feb 2015, 9:53 pm

E primul mesaj pe care-l scriu. Deci nu pot participa la concurs. E putin demoralizator. Succes concurentelor!
claudiacost
claudiacost
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 21/02/2015

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de valentinadof Dum 22 Feb 2015, 10:56 am

Pai de ce sa fii demoralizata de la primul mesaj?!Concursuri au mai fost si probabil vor mai fi,ca doar nu vei coase doar pt concursuri! wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Dum 01 Mar 2015, 6:15 pm

Stimate doamne, va reamintesc ca mai avem o saptamana pana la incheierea concursului, adica luni pe 9 martie. Va rugam sa nu va lasati pe ultima suta de metri si sa lucrati, in limita timpului, pentru a putea fotografia si edita pozele, duminica sau luni. Se primesc inscrieri pana la ora 24, luni, deci timp destul de lucrat, probat, ajustat si finisat, dar si de pozat si editat.
Sa nu uitati sa scrieti cateva randuri despre creatia respectiva. wink Bafta!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de deeoxana Vin 06 Mar 2015, 12:34 am

wooi ce a zburat timpul.... eu am avut o saptamana plina, am cusut zi noapte niste costumase pt copii de gradinita, colac peste pupaza materialele ce le-am comandat saptamana trecuta expre pt bluzita nu mi-au ajuns nici in zi de azi Sad dar nu ma dau batuta, maine ma apuc de ea din materiale ce am prin dulap si sper sa o termin in timp util wink
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Sam 07 Mar 2015, 8:51 am

Concurenta 1.

Datorita concursului mi-am facut o bluza  dupa un model pentru ie romaneasca . Nu am facut tipar pentru ca nu este complicata croiala . Mi-am luat masurile , am facut o schita sau pot sa-i zic un  minitipar pe o coala de hartie unde am trecut toate dimensiunile si mi-a fost usor sa trasez liniile pe unde trebuie taiat materialul.
Am folosit un material de bumbac 100% cu imprimeu indian , este un rest de material pe care l-am primit si nu stiam ce sa fac cu el. Am mai  folosit dantela , nasturi iar ciucurii de la capetele snurului i-am facut din fetru. Este o bluza practica pentru femei plinute ca sa nu spun grasute. Si noi trebuie sa ne imbracam nu numai femeile tinere si cu o siluieta de invidiat si ar fi bine sa organizati un concurs special pentru femei care depasesc greutatea stas.

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4360

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4363

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4418

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4366

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4396

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4400

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA 100_4402



Ultima editare efectuata de catre Admina in Mier 11 Mar 2015, 6:53 am, editata de 1 ori (Motiv : Schimbat poza)

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Sam 07 Mar 2015, 1:36 pm

Chiar ma gandeam cat vor aparea bluzele! hug

Frumos material, inspirata combinatie. Bluza comoda si in tendinte.
Felicitari Concurenta nr 1.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de sava daniela Sam 07 Mar 2015, 6:19 pm

Buna ziua azi este si prima mea zi aici ..am aflat de site din intamplare si sincer nu imi pare rau ca am intrat ..sunt destule lucruri noi pe aici si chiar aveam nevoie de o motivatie ..felicitari pt concurenta nr 1 imi place culoarea bluzei este superba
sava daniela
sava daniela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2015

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Dum 08 Mar 2015, 8:56 am

Concurenta 2.

As vrea sa particip si eu la concurs cu aceasta bluzita de primavara ce este confectionata dintr-un bumbac moale combinat cu insertii de dantela.
Modulul este imaginatia mea, iar tiparul este desenat de mine. Este o bluzita simpla, comoda si practica; excelenta pentru o zi la birou sau o plimbare de zi prin oras.
De altfel modelul acesta merge pentru o serie de siluete, inclusiv pentru gravidute. Sper sa va inspire articolul meu si sa coaseti si voi bluzite similare!

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Piese-pe-material

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Pe-dos

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Detaliu

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Partial-asamblat

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Fata

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Lateral

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Spate



Ultima editare efectuata de catre Admina in Dum 08 Mar 2015, 9:01 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Dum 08 Mar 2015, 9:00 am

Concurenta 3.

Va voi spune o poveste pt.concursul de le sectiunea croitorie -BLUZA
pastram in "lada de zestre" o bucata de bumbac cu elastan cumva ,tricotata fin,iar,in minte,imaginea unei bluze vazuta demult intr-o revista.Nu aveam imboldul necesar,sau nu prea ii venea randul materialului sa fie transformat in ceva purtabil.Si ,brusc,pe cand rasfoiam paginile forumului vad provocarea.S-au conexat ,pe loc,cele 3-material,model,miza si a iesit ceea ce veti vedea si ,poate,aprecia(produsul-zic,si ,iara,nu-. manechinul !)Sa trecem la fapte (poze):
-materialul,sculele,tiparele
-tiparul si materialul
-in timpul executiei
-pe manechin
Va multumesc pt.concurs ,pt.imbold,sunt castigata cu inca o bluza ce asteapta cuminte sa iasa in lume.


CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Lucru1

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Lucru3

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA L%20mana%20det

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA L%20mana%2010

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Lucru5

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Lucru8

CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA Lucru6


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de elena.habasescu Dum 08 Mar 2015, 10:23 am

Interesante modele si practice , felicitari si succes fetelor !
elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS - BLUZA DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB