Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

+34
Karina33
Admina
mlizeta
nico21
nusanusa
geo
aisha
danabarbu2007
geany
diada
Celya_f40
Floren
Uca
PAULA CONSTANTIN
gaza
deeoxana
Samarineanca
Buburuza
LRodica
AlinaJ.Bijoux
piciul
mihulmic
Muravka
CarmenClaudia
valentinadof
aa
pd.lavu
Greteledelweiss
lacrisel
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
europolis
Gabica
aurishta
38 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de europolis Sam 17 Ian 2015, 7:29 am

Ah, ce-mi place fusta paun Piciule. Poate faci si tu 2 ca sa-mi dai mie una rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de piciul Sam 17 Ian 2015, 7:56 am

In stilul meu de lucru... le vom purta primavara 2016!!!! hug
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Sam 17 Ian 2015, 8:11 am

piciul a scris:In stilul meu de lucru... le vom purta primavara 2016!!!! hug
rade
Si-al meu... Tocmai de aia am lansat provocarea; in primul rand ca sa ma mobilizez pe mine...

Si daca tot am zis ca poate fi folosita orice tehnica (croitorie, broderie, aplicatii, tricotat, crosetat, felting...) am de gand sa incerc si ceva tehnici noi.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de pd.lavu Mier 21 Ian 2015, 7:50 pm

...super provocarea...chiar aveam nevoie de un imbold ca sa mai schimb cate ceva prin garderoba...si cum mi-am propus ca anul acesta sa mai renunt la pantaloni si sa imi expun ''grisinele'' ...fusta sigur voi face...si probabil va trebui asortata cu o bluzita noua....si accesorii...siii..la noapte o sa-mi joace ideile prin creieras.... ..oh..mersiii de provocare hug
pd.lavu
pd.lavu
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/09/2013

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Mier 21 Ian 2015, 8:17 pm

pd.lavu a scris:...super provocarea...chiar aveam nevoie de un imbold ca sa mai schimb cate ceva prin garderoba...si cum mi-am propus ca anul acesta sa mai renunt la pantaloni si sa imi expun ''grisinele'' ...fusta sigur voi face...si probabil va trebui asortata cu o bluzita noua....si accesorii...siii..la noapte o sa-mi joace ideile prin creieras.... ..oh..mersiii de provocare hug
Eeeei! Bine-ai venit cu forte proaspete! Spor!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Lun 26 Ian 2015, 8:13 pm

Am facut anunt global aceasta provocare, pentru ca era postata la Moda, nu la croitorie si in acest fel se poate vedea la ambele categorii si de fapt in toate ale forumului. wink
Eu croiesc diverse si vreau sa le cos pe rand, pe baza culorilor. Imi e si lene sa tot schimb atele, dar sunt unele cu culori asemanatoare si imi e mai usor sa le grupez. Deocamdata doar elastice, tot cele 2 bluze si cardigan de tricot ca de pulover subtire si doua perechi de colanti. Am in plan fusta lunga si sper si pantaloni, dar am o strangere de mana sa ma apuc de ei. Am grupat materialele sa fie culori cam din aceiasi poveste si am planuit cam ce piese vestimentare m-ar inspira sa cos din ele.
De cand ma stiu am lipsa de parti de jos sau de rochii, deci pe asta m-as baza. Dar sunt mai dificil de lucrat, pantalonii mai ales.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Lun 26 Ian 2015, 9:28 pm

Multumesc, Admina! Eu am si zis de la inceput ca nu conteaza tehnica de lucru - ma tot bate gandul sa incerc si ceva nou, pe langa croitorie.

Si eu mi-am selectat materialele si am mazgalit cateva schite... dar de lucru efectiv nu ma pot apuca decat dupa ce termina copilu' vacanta...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mar 27 Ian 2015, 10:00 am

Ce provocare provocatoare!

Eu am reusit sa schimb ceva la stil, dupa care tot plangeam de cativa ani, dar tot lipseste ceva... Si tot am destule pe langa, care nici pe mine, nici in dulap nu au ce cauta! A venit vremea sa le fac vant si sa aterizeze pe masa de lucru, cate ceva potrivit din colectia de materiale pe care-am achizitionat-o pentru "Provocarea Buburuzei" Smile

Imi doresc si sper sa iau si eu parte la provocare, si sa ma mobilizez sa-mi cos/crosetez/tricotez si mie ceva ura
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de aa Mar 27 Ian 2015, 9:07 pm

Provocarea este utila tuturor celor care vor o schimbare binevenita!!! Deja caut lucruri pe care sa le modific si sper ca vor fii 5 la nr pana pe 15 martie!!! Multumim pt provocare si tuturor spor la treaba!!!!
aa
aa
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 26/02/2011

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geo Mier 28 Ian 2015, 1:54 pm

Ma bag si eu! Planuiesc sa modific o fusta pe care am terminat-o recent dar arata cam asa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De fapt ar fi bine sa arate asa, din pacate e mai rau.
Mai vreau sa imi fac niste colanti si tricouri pentru alergat, o rochie verde, o fusta in carouri galebn cu negru, niste topuri simple de purtat cu fustele in carouri Laughing si o jacheta/blazer.

Planuri mari, motivatie exista, sa vedem rezultatele Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de aurishta Mier 28 Ian 2015, 2:03 pm

rade rade Asta e "look"-ul la care aspiri? rade rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geo Mier 28 Ian 2015, 2:14 pm

Din pacate nu, dar asa mi-a iesit rade

Planul initial era asta, dar nu am vrut sa accept ca s-ar putea sa nu arate prea bine pe un model de un metru jumate si 60kg.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Gabica Joi 29 Ian 2015, 9:58 am

Eu am reuşit în sfârşit să-mi strâmtez nişte blugi. 
Acum îi port.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Joi 29 Ian 2015, 10:16 am

Dragutelor, harniutelor si primavaraticelor! Ati inceput deja? Felicitari! Si sa aveti mult spor in continuare! Si nu uitati sa faceti poze la ce mesteriti / migaliti / coaseti / tricotati / crosetati / brodati / impasliti / ...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 30 Ian 2015, 11:29 pm

Eu am terminat o rochie. Este lucrata din tricot.
Era inceputa de anul trecut. Acum este gata si astept o zi cu soare sa o imbrac si sa o fotografiez si purtata.
Merge?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geo Vin 30 Ian 2015, 11:43 pm

Eu zic da! Genul asta de rochie e foarte usor de purtat.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de piciul Sam 31 Ian 2015, 6:56 am

Mnarcisa, sa o porti sanatoasa! Ai spart gheata! Mai ai patru incercari de facut!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Sam 31 Ian 2015, 10:49 am

Uuuuu! S-a spart gheataaa! Felicitari, Narcisa! hug
Superba culoare. Cu ce o sa o combini / accesorizezi???
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Vin 06 Feb 2015, 5:27 pm

mnarcisa foarte frumoasa! S-o porti cu placere!
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 07 Feb 2015, 2:06 pm

Wow, ce chic, mnarcisa! Imi place mult culoarea asta. Si croiala feminina... love
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 07 Feb 2015, 3:11 pm

F. frumoasa rochia!!! Flowers Eu mesteresc la o geanta tip "straita" sau cum sa ii zic. Am inceput-o saptamana trecuta iar saptamna care vine vreau sa o termin. E prima geanta cusuta la masina!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Dum 08 Feb 2015, 12:23 am

Eu am inceput cu... accesoriile! wink Doar ca ma tem ca trebuie s-o iau de la capat, ca asta deja e vandut.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de piciul Dum 08 Feb 2015, 8:14 am

Pai e bine si asa! Macar innoim garderoba de primavara a cuiva motivat wink
Spor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Dum 08 Feb 2015, 10:23 am

Multumesc, Pici! Ideea e ca trebuie sa prind momentul sa-mi fac si pentru mine :D
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 08 Feb 2015, 12:41 pm

F. frumos colierul!!! Si neaparat sa iti faci si pt. tine!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 3 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB