Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

+34
Karina33
Admina
mlizeta
nico21
nusanusa
geo
aisha
danabarbu2007
geany
diada
Celya_f40
Floren
Uca
PAULA CONSTANTIN
gaza
deeoxana
Samarineanca
Buburuza
LRodica
AlinaJ.Bijoux
piciul
mihulmic
Muravka
CarmenClaudia
valentinadof
aa
pd.lavu
Greteledelweiss
lacrisel
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
europolis
Gabica
aurishta
38 participanți

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de mlizeta Mar 31 Mar 2015, 1:14 pm

Fetelor felicitari tuturor pentru toate frumoasele voastre creatii. Sunt minunate. Toate m-au incantat, le-as alege pe toate.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de kabunta Mar 31 Mar 2015, 1:46 pm

Foarte frumos ati lucrat fetelor. Ce imi place cand ploua cu lucruri noi.

Gaza imi place in mod deosebit tunica ta. Ma tenteaza sa iti fur modelul candva. Ai luat tiparul de undeva anume?

Am mai inceput si eu niste hainute usoare si rapide da nu stiu daca ma mobilizaz diseara sa finisez si pozez. Incercam ... wink
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 31 Mar 2015, 3:05 pm

Felicitari, gaza. Imi plac, imi place si rochia rosie + bratara, postata mai inainte.
Buburuza, imi pare rau de migrena, stiu cum e, de la sora mea care sufera lunar de aceasta chestie. Cum zice gaza - intuneric, liniste si somn.

Am terminat si eu geanta, nu se vede insa prea grozav, n-am avut cand s-o prind mai bine si mi-e ca nu mai apuc. O mai pun o data la obiecte din piele dupa ce o fotografiez calumea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O primavara frumoasa tuturor! prietenie flower
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Mar 31 Mar 2015, 7:49 pm

Buburuza, poti sa ma astepti si pe mine pana la 12 noaptea, ora Romaniei? La mine e abia amiaza si nu m-am apucat sa termin tivurile si poze. Am fost plecata saptamana trecuta, asta ca sa am o scuza.
Samari, e superba geanta! Sa o porti cu drag ca arata minunat. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mar 31 Mar 2015, 9:08 pm

Am ajuns si eu acasa si sunt pe pozitii. Dar intr-o ora nu stiu daca reusesc sa am pozele incarcate aici. Si eu ca Admina, nu e amiaza; ci doar o ora diferenta de ora Romaniei, dar tot m-as bucura daca provocarea se va inchea automat la 12 ora Romaniei (sa nu tinem pe Bubu neaparat treaza pentru asta) asa pot posta si eu cele 5 produse.

Uca draga, nu sta asa incordata sa vezi ce-am facut ca nu cumva sa te dezamagesc. Am lucrat lucruri simple, dar deja le iubesc pe toate!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Mar 31 Mar 2015, 9:20 pm

kabunta ma bucur ca-ti place.E si foarte comoda.
Nu am facut-o dupa un tipar.Aveam ceva asemanator si am incercat sa-l copii, dar a iesit mai altfel.

Multumesc, Samarineanca! Si mie imi place ceea ce lucrezi. Si-mi place geanta. S-o porti sanatoasa.

Multumesc pentru aprecieri. Felicitari tuturor si multumiri Buburuzei ca ne-a dat un mic ghiont ca sa mai lucram cate ceva. kiss
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Uca Mar 31 Mar 2015, 9:56 pm

Am reușit să fac poze doar fustei.
M-am inspirat după o fustă văzută la Karina, material de la Ioana Soare, vipușca și materialul pentru bordură, de la Admina. hug

Inițial o gândisem fără bordură dar după ce am văzut fustele ei m-am răzgândit și i-am aplicat și bordură.
Îmi place mai mult așa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Și aici, una cu Ioana Mică, nu s-a putut fără ea la poze:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 31 Mar 2015, 10:05 pm

F. rumoase lucrusoare v-ati facut fetelor!!! Sa le purtati sanatoase!!
Si, Uca insfarsit te vad la fata pe tine si pe pitica ta !!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mar 31 Mar 2015, 10:07 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Va prezint si eu inca 3 articole facute pentru mine x.iar rochita am purtat-o azi la Bucuresti cand am fost cu fata la control....si ce credeti? asistentele au venit sa imi admire rochia...o recunosteau din pozele de pe FB...bine ca nu de asta imi ardea mie atunci ,dar m-au facut sa ma simt chiar bine...tare mandra am mai fost...Multumim Buburuza pentru provocare caci altfel nu mi-as fi facut pt mine....si asa vroiam colanti pe care nu am reusit inca sa ii fac...dar am bluzitra pentru ei.
nu stiu de ce se vad pozele asa ca eu le-am modificat din buton 600/800???
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Mar 31 Mar 2015, 10:12 pm

mirat2 Uca, ce pitica mare ai! Te prinde din urma, in curand.
Stiam eu ca vipusca are buna intrebuintare la tine. O aplici perfect.
Buburuza, eu vin cu alta miloaga... pot sa-mi inlocuiesc din pozele postate inainte, dupa incheierea provocarii? Adica daca nu termin pana la 12, mai scot din colanti si pun o fusta. Ca stii cum e omul... daca nu se lasa pe ultima suta de metri, nu e om. zid rade
Ups, a aparut si Dana. Foarte moderne bluzele, imi place cea cu snur pe spate. love

Edit: Am adaugat la mesajul cu pozele mele, un tricou si o fusta, ce am apucat sa termin.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mier 01 Apr 2015, 9:37 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Karina33 Mar 31 Mar 2015, 10:16 pm

Cred ca a intrat timpul la apa rau de tot de la ploile astea zid  
Vin si eu pe fuga (dupa ce-am admirat ce-am vazut la voi) cu ce mi-am lucrat pentru iarna-primavara asta.
Haina asta rosie este din stofa buclata de lana 85%, astepta de mai bine de-un an sa o bag in seama, noroc ca mi-am donat toate hainele de care ma plictisisem si-am fost nevoita sa-mi lucrez. Nici macar de poza n-am avut timp, este facuta pe fuga dupa mai bine de-o luna de purtat zi de zi haina.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ca sa ma in ce ma imbraca la atelier (comod, lejer si nu prea calduros) mi-am facut bluzele urmatoare:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din afara croitoriei as mai avea de aratat o esarfa din merinos:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-un pulover daruit unei prietene (nu-i deloc o culoare care sa ma atraga dar ei ii place mult) lucrat tot din fir merinos gros. A foat o provocare reala de a-l lucra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mersi Buburuza pentru provocare! Acum sper sa ma tin de treaba si sa-mi mai lucrez si pentru sezonul asta cat mai multe. Am nevoie de schimbari, dar nu pot sa-mi schimb stilul, hainele mele trebuie sa fie comode, sa pot sta peste 12 ore imbracata in ele, sa ma pot apleca, sa ma pot lasa in genunchi la probe, sa pot fugi de trei ori pe saptamana si la zumba dupa terminarea programului de munca. Poate cand vine vara si trec la sandale o sa incerc sa mai port si fuste.
Mai am nevoie de niste genti noi, de pantaloni, de destule...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mar 31 Mar 2015, 11:08 pm

Fetelor ,v-ati facut niste hainute tare frumoase si gentutele imi plac. Sa le purtati sanatoase.
Eu am ajuns acum o ora acasa si nu mai are cine sa ma pozeze la ora asta, dar chiar daca se inchide provocarea eu va pun maine pozele.
Noapte buna tuturor!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de kabunta Mar 31 Mar 2015, 11:28 pm

Tot pe ultima 100 de metri si eu wink

Costumatia de jerse - bluza si pantalon:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bluza de la concurs:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Inca o bluza cu buline:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O costumatie pentru casa : bluza si pantalon - care a iesit cam pijamale:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ultima piesa ( inca e calda ) si e mai mult pentru cand dau burtica jos :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu am reusit sa le coordonez pe toate dar sunt multumita ca am gasit timp sa imi cos cate ceva.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mar 31 Mar 2015, 11:58 pm

Acestea sunt produsele mele. Am si imbracata dar ma tem ca imi ia foc calculatorul. daca am voie voi reveni si cu poze cu ele imbracate

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 01 Apr 2015, 12:36 am

Hei, ce aglomeratie pe ultima suta de metri! Grozav! ura
Imi plac toate, dar mai mult si mai mult imi place haina rosie a karinei, sacoul cu peplum al kabuntei (m-ati innebunit cu florile astea, trebuie sa imi fac si eu ceva cu flori, poate pe modelul pe care l-am pus la resurse pt. croitorie) bluza cu snur la spate a danei barbu.
Uca, chiar ca e mare Ioana Mica!
geany, geanta tu ai facut-o?? Wow!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mier 01 Apr 2015, 12:40 am

Nu am mai postat poze ca as fi depasit ora 12.

Nu, geanta nu e facuta de mine. Nu sunt asa talentata Smile Ce am facut eu este in prima poza.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de deeoxana Mier 01 Apr 2015, 1:00 am

Felicitari fetelor super toate!
Karina imi place maxim puloverul tricotat si culoarea e pe gustul meu  love
Kabunta m-am indragostit de sacoul cu peplum LOVE IT love love love ai folosit un tipar anume? e mortal.
iar de la tine geany imi place mult setul fusta si bluza  love
ce mai.... de la toate as purta cate ceva  hug
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de i.xell Mier 01 Apr 2015, 1:37 pm

Pfff... cate postari de ultima data cand am intrat....
Deci, Uca, imi place maxim fustita ta, de Ioana Mica vroiam sa zic si eu ca maine-poimaine te intrece, sa iti traiasca si creasca mare si frumoasa!

Kabunta, toate le stiu, le-am vazut pe blogul tau, mai putin sacoul si compleul ptr casa. Imi place mult cum lucrezi! Sa ai spor!

Geany, ma bucur ptr revenire, eu cand am luat pagina cu pagina forumul la puricat, erai prezenta, ma bucur ca ai revenit! Imi plac articolele tale! Spor in continuare!

Dana, te admir pe facebook mereu, nu am de zis decat sanatate la pitica ta frumoasa si mult spoooor la cos

Karina, ma tot repet, nu mai au rost atatea wow-uri asa ca te pup si  spor maxim!!!!! pupi
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de mlizeta Mier 01 Apr 2015, 3:59 pm

Wow, minunate, superbe. Felicitari fetelor toate sunt f.f.f.f.f.f.frumoase.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 01 Apr 2015, 4:25 pm

Da Admina.... rade am aparut asa zic si eu ca eu imi fac numai aparitii din astea stau ce stau si cand reusesc o zi cos cat pot si apoi hop si eu...uff... am vrut neaparat sa ma incadrez si eu si sa fac ceva de terminare...
Imi plac la nebunie toate lucrusoarele si ma bucur enorm cand reusesc sa intru pe forum....eu mai mult cu rochii si bluze simple
Mi-am dorit si colanti ,dar nu a fost sa fie...
Uca ce mare e papusica ta!!!!!!!!imi place cum lucrati si va urmaresc si aici si pe bloguri chiar daca de cele mai multe ori in tacere!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mier 01 Apr 2015, 4:35 pm

Ieri am fost terminata si n-am mai apucat sa scriu nimic!

Fetelor va felicit din suflet! Ati realizat multe produse si care mai-decare mai frumoase! Ma bucur pentru fiecare in parte ca ati reusit sa va coaseti si voua! La fel cum ma bucur pentru mine, care cred ca de doi ani nu mi-am mai cusut nimic.

Eu nu mi-am iesit din tipare, tot cu haine in taieturi simple, insa exact ceea ce port, dupa cum am si incercat sa formez perechi la pozat. Ideea mi-a fost mai complexa, insa nu am reusit sa impart timpul incat sa le prezit cum as fi vrut.

Multumiri Buburuzei, care a avut aceasta initiativa si-a scos ultima picatura de timp din noi sa intram in ring! Imi pare rau insa ca te-a dat migrena peste cap Sad

Felicitari fetelor! Imi place ce v-ati lucrat si desi personal nu va cunosc, cred cu tarie ca sunt potrivite exact personalitatii voastre!  Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mier 01 Apr 2015, 6:01 pm

Pentru ca fotograful meu este plecat (al meu baiat) si vine mai tarziu pun manechinul imbracat in hainutele facute de mine.
O rochita din casmir captusita
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un tricou cu maneca lunga si fusta din stofita :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta nu stiu cum sa o definesc, este din voal,partea de guler e ca un sal pe care pot sa il pun si ca o gluga (voi reveni cu o poza imbracata cu ea) si o pot purta legata sau desfacuta in talie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si bluza de la provocare :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa purtam sanatoase tot ceea ne- am facut si multumiri Buburuzei pentru provocare.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Mier 01 Apr 2015, 7:47 pm

Absolut superbe! Si voi si tinutele! wink

Primavara se cam lasa asteptata, dar nu conteaza, suntem pregatite, avem hainute noi!
Si mai ales, ce e mai important: e PRIMAVARA in inimile noastre! ura
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 05 Apr 2015, 10:49 pm

Ce mult mi-a placut aceasta provocarea si imi place ca si-a atins scopul. Multumesc Buburuza pentru aceasta ocazie si sper ca te simti mai bine.
Eu imi cer scuze ca sunt asa pe repede-naite, dar chiar nu mai reusesc sa citesc mai nimic pe aici. Si conexiunea la internet este foarte slaba si mi se dechid greu fotografiile. Sper la zile fara vant si cu soare ca sa stea copii mai mult in curte si eu sa pot lucra cat mai mult.
Felicitari tuturor !
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Mar 14 Apr 2015, 8:08 pm

Carmen Claudia, frumoase lucruri ti-ai facut! Sa le porti cu plecere!

Buburuza!!! Cum te simti? N-ai mai aparut nici cu haine, nici cu text, totul e in regula la tine?

Admina, am vazut ca ai apucat si tu sa schimbi din poze, felicitari! Ma bucur foarte mult ca te-ai mobilizat si tu!

Pentru ca provcarea s-a incheiat demult, pun si eu pozele cu produsele imbracate. Deja le-am purtat si m-am simtit foarte bine cu ele!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mentionez ca pozele sunt facute inainte de-a se incheia provocarea, dar nu apucasem sa le si incarc aici. Nu trebuiesc luate in considerare, vroiam doar sa le vedeti si imbracate.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB