Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

+55
Roxi_J
Gabica
Admina
cristina07
victoriacus
letho
karelia123
olympia
denis21
carmenm
ioana soare
stoy
gabyd
Ducess
petrehusd
mimiady63
rivka
flori de camp
odrina
symos
anda81
canadianca50
roxx
valentinadof
doraly
Andata
claudine
T_mihaela
Giobsy
AcidoR
zahariaelouise
ivanoiuadela9
kmn
lelia40
diada
tiana
danniela
crina68
iullia_78
cory74
irish05
Uca
gabi1972
cris_io_mat
piciul
lenus70
Angelica18
mihaelavama
lucky
emmancita
trandafiras78
Karina33
-iulia-
mari01
geo
59 participanți

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 26 Feb 2013, 12:03 am

O provocare mai provocatoare, dar care sper totusi sa va starneasca pofta de tricotat Smile

Zilele astea am dat de bluzite descheiate dragalase pe mai toate blogurile pe care am ajuns. Si mi-am dat seama ca eu nu am asa ceva. Oh l'horreur! affraid Nu se poate, trebuie sa fac ceva! Si daca tot avem provocare noua, trebuie sa faceti si voi Smile

Imi dau seama ca e o tema complexa si are multe aspecte ( Laughing ), dar ma gandesc sa tinem provocarea deschisa cel putin o luna, porbabil doua, iar modele sunt o gramada pe net, care de care mai usor de lucrat. Am facut o selectie rapida de modele gratuite de pe ravlery, dar va rog nu va limitati la ele Smile

Clasic

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara 1856514582_558ab9eb53_z
http://www.ravelry.com/patterns/library/basic-black

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara CIMG2598_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/girl-friday

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Tempest_2_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/tempest-2

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara P1090675_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/gaia-2

Raglan - super simplu, dar cu atatea optiuni!

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara 4336114992_68c8e3c02a_z
http://www.ravelry.com/patterns/library/february-lady-sweater

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Back2_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/leaflet

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara SierraLaceWrap4_small_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/summer-lace-wrap-cardigan

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Kina_3_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/lady-kina

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara SN0123_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/anisette-cardi

Maneca cazuta - mai simplu nu se poate (e acceptata cacofonia, nu?)

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara LW2594_project_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/cuff-to-cuff-sweater-2

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara 20121022_180133_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/abalone-4

Eu ma chinui sa aleg intre aceste doua modele:
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara IMG_2493_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/miette

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Inred1_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/milena


******************

La aceast aprovocare ofer castigatoarei fire in valoare de 50 de lei.

Albumul de fire

Provocarea se incheie pe 21 Aprilie. Asa a decis Geo, eu doar am editat postarea
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara 76911


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 24 Mar 2013, 4:16 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Mar 26 Feb 2013, 6:02 am

Geo sunt incantata de tema aleasa pe mine sigur m-ai prins in hora si daca este si termenul mai lung cu atat mai bine am timp sa-mi termin si crosetata.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de -iulia- Mar 26 Feb 2013, 8:34 am

ma inscriu si eu la aceasta provocare. doar ce mi-am cumparat o lanica subtire! si timpul fiind destul de lung, sper sa am timp sa si termin
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 55
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Karina33 Mar 26 Feb 2013, 8:40 am

Hei Geo! Esti pe mana cu Ioana care taman ce-a spus ca vrea sa aplice intaritura sub butoniere! E bine, iar o sa ne clatim ochii cu modele frumoase.
Eu stau pe margine si impletesc unul fara nasturi. Decat sa impletesc o luna, mai bine croitoresc o zi la o jacheta wink
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Mar 26 Feb 2013, 9:05 am

Da, da, da, da bucurie bucurie bucurie Super tema Geo!

Nu stiu daca ma acceptati cu jacheta de acum, pentru ca e deja aproape gata (impletitura, caci mai am si finisarile apoi), dar incep imediat o alta, deja am facut mostrele si am calculat-o.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 26 Feb 2013, 9:21 am

Ce ma bucur!

Ioana, eu te primesc cu amandoua Smile, si te rog sa ne dai cat mai multe detalii, in special despre finisare. Eu cu siguranta am nevoie de ajutor si informatii pe partea asta.

Karina, imi pare rau ca nu te-am prins. Si eu vreau sa croitoresc una din Burda Martie
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Thumb_800x600_10

Iulia, sa ne spui ce model alegi!

Mari, tu ai un spor ca poti sa termini 2-3 bluze pana la finalul provocarii Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de trandafiras78 Mar 26 Feb 2013, 11:09 am

Geo, ma primesti si pe mine? Poate asa duc si eu ceva la bun sfarsit Smile . Ma gandesc ca fiind termenul asa lung, poate ma mobilizez, desi in scurt timp ne vom muta si cu locuinta intr-un alt oras ... mutare cu doi copii mici Shocked. Dar tare mult mi-as dori sa intru in hora cu voi. Imi place tare mult atmosfera pe care o creati si mai ales imboldul pe care il dati prin avantul pe care il aveti. Deci, fire am, andrele am, chef am, timp - vedem lol!.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 26 Feb 2013, 11:54 am

Dar cum? Sa vina toata lumea! Smile
Cu mutatul e cam nasol - la mine a trecut juma' de an si inca nu am despchetat tot Neutral

Cauta repede un model frumos, care sa te motiveze.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty

Mesaj Scris de trandafiras78 Mar 26 Feb 2013, 12:48 pm

geo a scris:Dar cum? Sa vina toata lumea! Smile
Cu mutatul e cam nasol - la mine a trecut juma' de an si inca nu am despchetat tot Neutral

Cauta repede un model frumos, care sa te motiveze.

Mersi mult Geo. Am cateva modele care imi plac, printre care si acel cardigan rosu pe care l-ai ochit si tu.

Cu mutatul, stiu cum e, dar pe atunci nu aveam copii. Acum am emotii cu un bebe de juma' de an si un copil de 2 ani si jumatate. O vom devedi noi cumva Smile.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Mar 26 Feb 2013, 1:42 pm

Ioana astept cu sufletul la gura sa vad ce minune prezinti si de data asta si in special sa mai invatam si noi cate ceva de la tine .
Geo am avantajul ca stau acasa deasta am mai mult spor .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de roxx Mar 26 Feb 2013, 3:16 pm

Ma bag si eu la provocare, chiar asta aveam in gand sa-mi fac dupa ce termin paturica pentru noul membru al familiei care tre sa vina peste putin timp. Smile
roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 26 Feb 2013, 3:22 pm

Super! Vad ca ne strangem multicele Smile

Sper sa am succes si la provocarea de la croitorie Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara 4246
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de emmancita Mar 26 Feb 2013, 3:27 pm

Pai...poate vin si eu cu plovarasul meu...ca de cand lucrez la el... mai am o maneca( si tot nu gasesc timp sa-l dau gata!!)
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 26 Feb 2013, 3:48 pm

Acum trebuie sa te ambitionezi! Arata-ne ce ai facut pana acum Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lucky Mar 26 Feb 2013, 5:48 pm

Cred ca o sa particip si eu la provocarea asta (daca ma primiti) cu un cardigan pt fiica-mea, dar o sa incep mai tarziu ca acum am de terminat un pulover mai gros pt mine.
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 26 Feb 2013, 6:08 pm

Uau, ce repede s-au miscat lucrurile...buna idee Geo,as face si eu unul ...am vazut o multime de modele de cardigane si mi-au placut cateva de pe Garn,printre altele.Sa aveti spor si sunt curioasa sa vad ce faceti fiecare!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de piciul Mar 26 Feb 2013, 6:23 pm

Chiar ca s-au miscat lucrurile cu "viteza luminii"! Spor la lucru...cu timpul e mai complicat, dar nimic nu e mai frumos decat sa porti ceva lucrat de mana ta. tricot
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mihaelavama Mar 26 Feb 2013, 7:20 pm

eu tocmai am terminat una inspirata de acest model, poate mai place si altcuiva
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Knitkimono

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 26 Feb 2013, 8:46 pm

Poate reusesc sa ma adun si eu si sa particip.Am un fir care asteapta din vara sa fie facut compleu.Si modelul l-am ales de cand am luat firul.
Doresc spor la lucru tuturor fetelor si abia astept sa vad creatiile.Sunt sigura ca vom avea ce admira.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de emmancita Mar 26 Feb 2013, 11:42 pm

geo a scris:Acum trebuie sa te ambitionezi! Arata-ne ce ai facut pana acum Smile
Aaaa , nu! Ca l-am aratat la alta provocare si m-am facut de rusine ca nu l-am terminat!Il pun cand e gata, incheiat si cu nasturi.E cel rosu de la ...provocarea cu cadourile hug
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lenus70 Mier 27 Feb 2013, 7:33 am

Draga Geo , sa incerc si eu? Imi trebuie doar un model mai xl , dar totusi cambrat cumva...si ceva curaj Smile ....termenul care e pana la urma?
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 53
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de doraly Mier 27 Feb 2013, 9:52 am

Draga Geo, superprovocatoare provocarea ta...Daca e permis, m-as inscrie si eu cu o jacheta din lanica pe care o am inceputa de foaaarte multa vreme si la care mai am de facut manecile...Te rog, cred ca doar o mare provocare ma poate determina sa o termin..
Daca provocarea se intinde pe doua luni, poate reusesc sa mai fac si altceva...dar, nu promit!
Se poate?
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mier 27 Feb 2013, 10:01 am

Emmancita, ma duc sa-l caut Smile

Lucky, Angelica, Lenus, chiar va rog sa acceptati si voi provocarea Smile. Lenus, cel in dungi postat de mine pe o domnisoara XL e prea cambrat? Smile. Mie imi place foarte mult Ravelry pentru ca poti sa vezi cum au iesit modelele pentru diferite persoane, nu le vezi doar pe manechin. Am pus link la fiecare model de inspiratie, poti sa vezi cum arata diferite marimi ale fiecarui model.

Doraly, cu mare drag te primim si sper ca asta sa fie impulsul de care ai nevoie ca sa termini jacheta.

Eu sunt foarte curioasa de fel, si as vrea foarte tare sa vad ce fir alegeti, ce model, cum arata pe parcurs, tot! Laughing Eu ma duc duminica sa caut un fir, as vrea bumbac in combinatie cu altceva. Sa fie racoros, dar sa nu se lalaiasca. Si cel mai probabil voi alege modelul Miette, cel galben, pentru ca e raglan, deci mai usor Smile. As vrea sa-l fac tot galben, sau poate roz. Oricum, o culoare deschisa.

Voi pune ca termen limita 21 aprilie, ca sa nu va lungiti Laughing. Apoi vine pastele, va apucati de curatenii si inrosit oua, nu o sa mai aveti timp si de provocarea mea rade
Vom fi totusi flexibili, daca mai aveti doar bentita de la guler sau ati pus bluza la blocat pe 20 aprilie si inca nu e uscata, facem un compromis wink
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de doraly Mier 27 Feb 2013, 10:28 am

Multumesc, Geo kiss ...Ura!!!...Ma duc fuguta sa-l scot de la naftalina...
Cat priveste firul folosit, al meu e deja ales..."Twister" de la "Canguro", cu 70% lana si 30% acril.
La momentul respectiv cautam un fir cu cat mai multa lana, dar nu prea am avut de unde sa aleg...firul e putin aspru iar culoarea, desi e gri, preferata mea, e intr-o nuanta cam inchisa...Dar e potrivit pentru primavara si sper sa-l termin acum, cu acesta ocazie...
Si eu as vrea sa-mi lucrez ceva din bumbac...mi-am lucrat vara trecuta o bluzita din bumbac mercerizat care, dupa ce ca s-a rasucit la tricotat, s-a mai si micsorat la spalat...asa ca nu stiu ce fir de bbc as putea cumpara...
Dar, toate la timpul lor! Deocamdata, spor la lucru tuturor!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lenus70 Mier 27 Feb 2013, 12:40 pm

Geo , daca e marime mai mare se adauga timp de executie? rade...acela nu e cambrat, e mulat Smile ...am gasit si eu unul cu dungile verticale, dar nu vrea sa-mi ia poza ...

http://www.ravelry.com/projects/FurBee/scoop-neck-cardigan
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 53
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB