Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

+32
barbin
Gabiuta
gmiki1
ismi3ismi
aurishta
zsofia
Dodo-pui
Floren
Admina
gabriela1554
MihaelaT
Dorulet
Gerlinde13
CarmenClaudia
Gabica
letho
valentinadof
piciul
Irinax3m
sergiu valentin
Samarineanca
scoobbyy
ral
diada
ANCA ECATERINA
Adelle23
orhapetru
danniela
Uca
emilia-elena
fulguta28
Karina33
36 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Gerlinde13 Joi 31 Oct 2013, 11:18 am

Nu pot masura breteaua pt. ca gentuta e la sora mea, dar gentuta ajunge cam o idee mai jos de coapsa (pt. ca eu sunt mica de inaltime). Interiorul e simplu, fara buzunar, cum se vede in a treia poza. Daca doresti pot pune saptamana viitoare poze, cand merg pe la sora mea, sau iti trimit link-ul unde este tutorialul.


Ultima editare efectuata de catre Gerlinde13 in Joi 31 Oct 2013, 11:20 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de letho Vin 01 Noi 2013, 9:41 pm

Am terminat, am geanta noua! Da... provocare a fost. Are 30/24/4 cm. Materiale: o stofa cu multa lana pe care mi-a trimis-o Karina s-o impaslesc (saru'mana! ), piele si captuseala dintr-un trening nepurtat vreodata.  Am pus doua randuri de intaritura la stofa iar la piele am folosit adeziv tip prenadez de la Bison. N-am avut cu ce sa finisez frumos marginile la piele asa ca am fost nevoita sa pun cureaua pe interior: nu e bine dar e un compromis acceptabil, daca amanam finisatul sigur n-as fi terminat-o. Are muuulte defecte, tot n-am invatat cum se pune captuseala dar sunt multe chestii pe care am invatat sa NU le fac: pentru asta un mare Multumesc pentru provocare si pentru ajutor!
Astea sunt pozele, mai am multe in care se vad mult mai bine defectele dar pe alea nu vi le arat rade 
Ah.... si sa ma scuzati dar cu buzunarul interior am trisat: mi-era prea greu sa-l fac si daca tot era gata facut de ce sa nu-l folosesc? Embarassed 
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 DSC_3211-800
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 DSC_3215-800
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 DSC_3230-800
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 DSC_3208%2520-%2520800

Abia astept sa le vad si pe restul, pe care stiu ca vor fi gata: Diada, Karina, Uca hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Uca Vin 01 Noi 2013, 10:18 pm

Uau, Letho!!!! Ce superbă este! Concept, compoziție, execuție!
Îmi place mult de tot! primul 
Felicitări!
Am terminat și eu geanta. Mâine revin cu poze.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 01 Noi 2013, 10:39 pm

Foarte frumoase, valentinadof, gerlind13 si letho! Abia astept sa vad ce posteaza Uca! Ceva imbinari de croset cu piele...wink?
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 01 Noi 2013, 11:31 pm

Letho, superba geanta ta! Defectele nu se vad, asa ca, nu trebuie sa-ti faci
probleme! Felicitari!


Ultima editare efectuata de catre fulguta28 in Sam 02 Noi 2013, 9:37 am, editata de 1 ori
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de piciul Sam 02 Noi 2013, 6:20 am

Letho, ai idei si realizari superfaine! Felicitari! Sa o porti sanatoasa! E de sezon, ca sa zic asa:wink: 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de diada Sam 02 Noi 2013, 6:36 am

A mea este croita, poate astazi o termin si eu. Nu este atat de spectaculoasa ca ale voastre dar ma straduiesc. M-am lovit de faptul ca nu imi cosea masina (JANOME) materialul, asa ca, tot JONES sa traiasca, a facut fata la ce-am avut de cusut pana acum, pus fermoar si facut bretelele, sa vedem la imbinari ce-o mai fi.

Gerlinde, multumesc pentru poze, sunt suficiente.
Letho, superba geanta pentru cineva care nu a mai facut este foarte bine! Chiar la buzunarul interior ma uitam cat de bine este facut rade

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Dorulet Sam 02 Noi 2013, 9:11 am

Frumoase lucrari,felicitari,creatoarelor!
[La LIDL am vazut ieri kituri pentru genti,ceva pentru incepatori in ale croitoriei,lana impaslita etc.]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 02 Noi 2013, 10:06 am

Letho, este superbă! Felicitări!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de letho Sam 02 Noi 2013, 2:27 pm

Va mutumesc pentru cuvintele bune! Daca va mai fi o urmatoarea sper s-o finisez mai bine. Pentru asta mi-am luat azi de la Lidl cartea cu gentile. Sunt foarte dezamagita, la fiecare geanta e doar o poza cu produsul final si descrierea executiei doar in text. Da, are si tiparele. Dar mie imi trebuie asa ca pentru prosti, poze din timpul lucrului pas cu pas! Scuzati de off topic...
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Noi 2013, 9:11 pm

Gata și eu cu pozele.
Inițial am zis că-mi voi coase mie o geantă, mai apoi, când m-am apucat de croit m-am gândit la soțul meu, că și el ar avea nevoie de una și că tot i-am promis eu ( de câtiva ani.... hă...hă ... de când) că-i fac.
Am profitat de faptul că a fost plecat în delegație și astfel i-am făcut o surpriză. Și chiar a fost o surpriză plăcută, i-a plăcut mult mult de tot! Smile 

 Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280248
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280253
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280255
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280266

Și câteva detalii de interior:
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280275
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280283
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280298

Și la purtător:

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280337
Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 P1280312


Materiale utilizate:
- material de tapițerie
- căptușeală ( de la merceria forumului)
-6,5 m vipușcă din piele sintetică( de la merceria forumului)
- 3 fermoare ( de la merceria forumului)
- 1,5 m chingă de 2 cm lățime
Accesorii metalice: - 1  sistem de prindere cu magnet
                             - 2 inele tip D
                             - 2 carabiniere
                             - 1 reglator de lungime

Fețele genții sunt de 20 cm / 25 cm, lățime de 5 cm. Breteaua se poate regla maxim la 1,5 m.

Karina, mulțumesc din suflet pentru provocare! Chiar îmi era dor să bibilesc o geantă!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de gabriela1554 Sam 02 Noi 2013, 9:22 pm

foarte frumoasa geanta, Uca. felicitari!
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Karina33 Sam 02 Noi 2013, 9:31 pm

Doamne, nici nu stiti cat de mult ma bucur ca v-am imboldit sa faceti asa minunatii! Va iubesc ca v-ati mobilizat, v-ati concentrat si-ati creat ceva unic si superb! Felicitari din toata inima! Si sunt si putin invidioasa pe realizarile voastre, eu mai mult m-am jucat cu un blug uzat de consort.

O poza o pun aici, desi e clar ca eu nu particip la provocare, iar restul, si ceva explicatii, le postez la topicul cu genti si accesorii.

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 SNV38176  

O fi terminat si Diada geanta? Poate fac maine extragerea, saptamana viitoare sunt prinsa in cam multe...

Uca, Letho va rog mult postati si la genti ce-ati lucrat, ramase doar aici vor fi mai greu de gasit la cautari ulterioare.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de diada Sam 02 Noi 2013, 9:36 pm

da da, am terminat-o acum!!! lasa-ma sa fac maine pozele, mai am de pus 2 arici pe care nu-i gasesc acum zid si mai aveam ceva de finisat, dar in mare este foarte bine, este terminata! Binenteles ca nu se compara cu frumusetile fetelor dar chiar aveam nevoie de asa o geanta. Sa ma desconspir putin, nu a mai facut nimeni aici asa geanta rade 

Maine dupa 12 cred ca pun pozele, sa nu ma bati pupi hug Va iubesc fetelor, ma bucur si eu ca v-ati mobilizat!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Noi 2013, 9:41 pm

Karina, e super  super geanta! Îmi place mult de tot!
Karina33 a scris:
Uca, Letho va rog mult postati si la genti ce-ati lucrat, ramase doar aici vor fi mai greu de gasit la cautari ulterioare.
Gata, am postat. Simplu, simplu, noroc  că există copy - paste.

diada a scris: Binenteles ca nu se compara cu frumusetile fetelor dar chiar aveam nevoie de asa o geanta. Sa ma desconspir putin, nu a mai facut nimeni aici asa geanta rade 
Să vin să te bataita . Sunt sigură că ai lucrat ceva super mega ultra fain! Lasă modestia!pupi 

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de letho Sam 02 Noi 2013, 9:41 pm

Stiam eu de ce astept cu atata nerabdare! Ce frumoase-s love 
Uca, tu esti maestra gentilor, admir de mult bibileala ta si visul meu secret e sa ajung sa fac macar un colt de geanta ca tine hugvise maica, vise...
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Noi 2013, 10:06 pm

Letho, simțul tău artistic este unic! Poți face o geantă întreagă nu doar un colț. Geanta pe care ai făcut-o a dovedit asta.Îți pot face o listă întreagă cu câte detalii deosebite și frumos executate am descoperit. Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 02 Noi 2013, 10:46 pm

Uca, cred şi eu că i-a plăcut mult că-i foarte frumoasă. S-o poarte sănătos!
Karina, faină reciclare!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de CarmenClaudia Dum 03 Noi 2013, 9:07 am

Uca , imi place mult ce ti-a iesit. Sa o poarte sanatos sotul tau! Si astept sa vad ce geanta faci si pentru tine.Poate in ton cu a sotului!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Admina Dum 03 Noi 2013, 10:39 am

Uite mai, ca iar a nimerit Karina o tema provocatoare.wink 
Felicitari tuturor, ati lucrat niste gentute frumoase si utile.
Letho, faci echipa tare buna cu d-na Karina impaslit-cusut si viceversa. E frumoasa geanta ta.
Uca, perfect, ca de fiecare data. Ma bucur ca ai apucat sa bibilesti la borseta sotului si a iesit asa de bine. Cred ca de acum ti-ai reintrat in mana si revi in forta.
Karina, vesela ca de obicei. Nu cred ca ai genti simple, negre, facute de tine, nu? Felicitari pentru reciclare.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Floren Dum 03 Noi 2013, 10:52 am

Frumos si bibilit tot ce ati facut !
Uca , ai maini de aur ! pupi 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 03 Noi 2013, 11:15 am

Minunate gentile voastre!

Karina cand incizi provocarea?
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de diada Dum 03 Noi 2013, 2:12 pm

Karina poti face extragerea si sa ma incluzi si pe mine, am facut pozele mai dureaza putin pana le descarc, sper eu pe la 18 sa le pun pe incarc pe forum. Asta daca vrei s-o inchizi astazi, poate trebuie sa mai asteptam pe cineva!

edit: se chinuie si Zsofia sa incarce pozele!


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 03 Noi 2013, 3:51 pm, editata de 1 ori

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 03 Noi 2013, 3:43 pm

sper ca stiti ca ma bat ...caci eu abia ieri am vazut topicul...si chiar am lucrat ceva genti si una o am in lucru....
Dar asta sa-mi fie invatatura de minte ;sa intru mult mai des si sa fiu activa kiss
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de diada Dum 03 Noi 2013, 4:51 pm

Dodo, nu ai poze?

Zsofia mi-a timris mie pozele, nu a reusit sale incarce ea.

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 W72g

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Cj3f

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Xqtd

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 E3xf

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 17-croitorie-GEANTA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB