Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

+44
diaviviane
alexandra_bogdan
sergiu valentin
Dorulet
anomyss
Rimmelle
dandana
arielas
mishou
symos
aisha
alice07
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
tinap
luminitza79
despina13cucli
marabr
marina40
ARYANNA
geo
gmiki1
Motzu
bibitu
Admina
danabarbu2007
i.xell
valentinadof
mnarcisa
Panea Laura
danniela
rosita
ancabanu
Indra
Buburuza
olguta cusma
fulguta28
Uca
aurishta
feliciagl
emmancita
otilia gergely
diada
elutzamicutza
48 participanți

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 05 Iul 2012, 1:17 am

Dragele mele dragi,

Dupa lungi razboaie interioare cu pana de idei si cu lipsa de timp din ultimele zile, azi (de fapt acum jumatate de ora) am avut revelatia salvatoare privind urmatoarea provocare pe care sa v-o lansez. Concluzia la care am ajuns a fost data de mai multi factori:
- provocarile care s-au dat pana acum (helanca s-a facut, rochita de vara s-a facut, haine de duminica s-au facut, multe alte lucruri s-au facut...)
- anotimpul in care ne aflam (ce-ar fi fost sa va zic sa faceti un palton? v-ati fi bagat? :D)
- concursul care se desfasoara in paralel (deci niente pantaloni la provocare....)
- gradul de complexitate al produsului sa nu fie nici prea redus si nici prea mare, sa nu fie prea exclusivista provocarea (adica sa se poata gandi la ea cu interes si profesionistele si incepatoarele)
- sa nu fie plicticoasa.

Deeeci... acestea fiind spuse si sperand ca intr-adevar am indeplinit conditiile de mai sus nu doar cu vorba dar si cu fapta, va prezint.... PROVOCAREA NR. 7 LA CROITORIE: SA CURGA VOLANELEEEE!!! De ce? Iaca de ce:
- e vara si suntem predispuse la flu-flu
- e un element care poate fi aplicat pe absolut orice: de la bluze, topuri, pana la fuste, rochii, pantaloni, costume de baie, gentute si orice mai vreti voi.
- nu stiu altii cum sunt, dar eu cand vad un volanas fluturand pe un ceva... mi se moaie inima!!
- sunt sadica :D

Reguli:
- puteti participa la provocare cu absolut orice fel de produs de croitorie de pus pe voi/purtat in mana: bluze, topuri, fuste, rochii, pantaloni, jachetzele, bolerouri, gentute. Nu se accepta insa produse gen fete de masa, perne de ace, fete de perna, cearsafuri, perdele (nu radeti Smile)) Trebuie sa fie ceva care se foloseste "la purtator" si care sa faca persoana (nu casa) mai frumoasa.
- produsul nu trebuie sa fie neaparat pentru voi (daca nu aveti chef sa puneti volane pe voi si totusi va plac ca idee volanele... luati rude, mai mici sau mai mari, faceti un cadou, vindeti-le... whatever Smile
- nu exista restrictii la tip de material/imprimeu/culori
- volanele pot fi puse in absolut orice pozitie pe produs, nu neaparat orizontal. Asa ca... experimentati!
- volanele pot fi fie pe sistemul "incretit", fie pe sistemul "cerc/spirala desfacut/a" fie combinatie... doar sa arate a volan
- numarul minim de volane pe produs... evident, 1 volan! dar sa arate a volan Smile
- se poate participa cu mai mult de un produs de persoana: mai multe produse inscrise, mai multe sanse de castig
-rog adminele sa ma sfatuiasca privind cum e mai bine sa trag la sorti intrucat nu m-am lamurit: am voie cu random.org? Sau trebuie neaparat sa filmez?
TERMENE LIMITĂ
- termenul limita pentru inscrierea la provocare este vineri 20 iulie, ora 24:00 (practic miezul noptii de vineri 20 pana sambata 21)
- tragerea la sorti o voi face in termen de 3 zile de la incheierea inscrierilor
- expedierea premiului o voi face in termen de 1 saptamana de la aflarea adresei castigatorului. Inca trebuie sa gasesc sistemul optim prin care sa fac asta, avand in vedere ca nu locuiesc in Romania. Dar ma descurc, promit! Smile

PREMIUL
Un setuletz format din:
- un material din stocul meu personal
- o combinatie de decoratiuni asortate la material (gen dantelutze panglicutze nasturashi lucruri de genul)

SI ACUM CIREAȘA (PARDON VOLANUL) DE PE TORT: POZE PENTRU INSPIRATIE!!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 013A25610002_1
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 44375216
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 49843867
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 49876159
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 50511454
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 50817613
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 52662576
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 52942695
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 53748897
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 64755_in_dl
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 64784_in_l
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 210104_in_dl
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 217599_fr_l

Cam asta e provocarea mea, hai ca nu e asa grea, ia sa vedem care doreste, care pofteste!!! Scuzati postul interminabil dar na, m-am vazut si eu un pic cu gloria la purtator :D
Pentru orice nelamuriri nu ezitati sa intrebati!
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de diada Joi 05 Iul 2012, 1:28 am

Super tare provocare, sper sa nu o ratez! bravo!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de otilia gergely Joi 05 Iul 2012, 7:55 am

Minunata provocare! Cred ca "ma bag"!
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de emmancita Joi 05 Iul 2012, 9:46 am

Daaa, cred ca si eu "ma bag"!! Foarte frumos Elutza!
Am avut o perioada mai proasta in care nu am avut chef si motivatie sa-mi mai lucrez ceva, de fapt de la prima provocare cred ca nu am mai participat, asa ca e timpul sa-mi revin si sa-mi fac ceva frumos pt mine!Poate fac si la copil ceva, dar consider aceasta provocare un indemn pt mine insami sa scot capul din nisip( ca strutul) !! wink si sa nu ratez si de data asta!
Inspiratie va doresc si mult spor!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 05 Iul 2012, 9:51 am

Ma bucur ca va place, fetelor!!! :D Abia astept sa vad ce va lucrati!
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de feliciagl Joi 05 Iul 2012, 9:56 am

Si mie imi place provocarea, sper sa n-o ratez.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de aurishta Joi 05 Iul 2012, 10:16 am

Hihihi,ce-mi place provocarea asta! Elutza, sa stii ca si eu sunt ca tine in privinta asta, volanele imi atrag atentia mereu si intotdeauna visez sa confectionez ceva cu volane, macar unul micut de tot (pe dedesubt, daca nu merge pe-afara rade )
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Uca Joi 05 Iul 2012, 10:19 am

Eluţa, felicitări pentru tema provocării dar şi pentru prezentarea acesteia. Flowers
Încerc să particip şi eu. Mă şi imaginez cum aş arăta şi graviduţă şi cu volane. wink
Cred că îmi voi face o rochie pe care să o pot purta şi după naştere.

Spor la cusut fetelor!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 05 Iul 2012, 10:26 am

Woooowww, ce tare provocare! Bravoooo! O sa fim involanate si la moda! sper sa ma incadrez.... pt ca nu o sa fiu acasa, ci la mare in "" volanele marii"" pup albinutele!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de olguta cusma Joi 05 Iul 2012, 10:56 am

Vreau si eu volane! Smile
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Buburuza Joi 05 Iul 2012, 10:59 am

aurishta a scris:Hihihi,ce-mi place provocarea asta! Elutza, sa stii ca si eu sunt ca tine in privinta asta, volanele imi atrag atentia mereu si intotdeauna visez sa confectionez ceva cu volane, macar unul micut de tot (pe dedesubt, daca nu merge pe-afara rade )
Daaaa! Si eu, si eu! wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Indra Joi 05 Iul 2012, 11:04 am

Eu am o intrebare : pot folosi un material deja involanat? Adica cu volane pe el din fabrica? Ca am deja unul cumparat asa si parca-parca imi vine si mie sa incerc.
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de ancabanu Joi 05 Iul 2012, 11:14 am

Asta da provocare!!! Cred ca pe aceasta nu o voi mai rata. Tot vroiam sa incerc ceva cu volane, desi cam dau volum iar eu am deja cam mult volum Smile)))
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de rosita Joi 05 Iul 2012, 11:50 am

Indra a scris:Eu am o intrebare : pot folosi un material deja involanat? Adica cu volane pe el din fabrica? Ca am deja unul cumparat asa si parca-parca imi vine si mie sa incerc.

Eeeei, Indra, that's cheating lol!


Elutza, super provocare, si foarte frumoasa prezentare, bravo! Daca ai disertatie la ce examen pregatesti tu acolo, sigur te-ai scos, ca ai talent hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de danniela Joi 05 Iul 2012, 12:24 pm

Elutza, esti atat de tanara si simpatica, chiar te admir!!! Desi nu particip pe aici va urmaresc cu drag, va urmaresc creatiile. Imi pare rau ca nu m-am tinut de treaba asa cum m-a sfatuit Karina love . Sper dupa ce ma intorc din concediu sa ma autorpovoc pentru a-mi imbogati garderoba. Si sper sa imi cumpar un manechin din tara caci asta e boala mea.
Va doresc succes la involanat tot ce credeti voi ca merita!!!!
Uca, faci un volan la maneci sau la gat, daca la poale nu merge!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Uca Joi 05 Iul 2012, 12:41 pm

Danniela, mulţumesc pentru idee.
Eu mă gândeam să îmi lucrez ceva, nu sunt încă sigură dacă rochie sau fustă... mă mai gândesc ( eu visez şi la rochie şi la fustă) cu volanele prinse unele de altele în stilul de mai jos:


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Fusta-midi-volane-4084r_6872_4_1307612888

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! 63287391452480344514610-2435608-700_700

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Fusta-lunga-89358

Se acceptă?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 05 Iul 2012, 12:42 pm

Super provocare, imi place mult.
Sunt fan volanase.
As vrea sa particip, daca timpul si caldura asta imi permite.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 05 Iul 2012, 12:54 pm

Sper provocarea!
Sincer eu nu sunt prea incantata de volanele apicate si lasate in vand, dar imi plac la mebunie cele prezentate de Uca. Daca se accepta asa ma bag si eu.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 05 Iul 2012, 1:12 pm

Multumesc tare mult fetelor pentru mesaje!!! Sunt happy happy joy joy ca va place provocarea, mi-era cam frica sa nu supar/exclud pe nimeni si de aia am lasat libertate mai mare la alegerea produselor.
Si acum sa raspund repede la intrebari:
- da, se accepta volanele unite in stilul prezentat de Uca (gen gypsy)
- nu, nu se accepta material "pre-involanat" din fabrica, imi pare tare rau Indra, nu vreau sa te superi, dar e kind of cheating... pentru ca ideea e ca volanashele sa le faceti voi, ar fi incorect fata de cele care se muncesc sa faca incretituri sau sa croiasca volane circulare sau mai stiu eu de care. Ideea acestei provocari este sa ne familiarizam cu confectionarea unui element, sau s-o exersam sau s-o etalam daca suntem deja experte. Dupa parerea mea e mult mai "fun" asa.
- examenul pentru care ma tot pregatesc de zor este sustinerea tezei de doctorat, doctoratul este in stiintele comunicarii la Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii de la Universitatea Bucuresti. Deci ma bucur sa aflu ca am comunicat bine Smile)). Si da, sustinerea va fi oral, cu public, cu tot ce trebuie, sper sa ma descurc bine si la vorbit, nu doar la scris.
V-am pupat, am fugit inapoi la teza, ca deadline-ul a trecut deja....
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 05 Iul 2012, 1:43 pm

multa bafta!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de valentinadof Joi 05 Iul 2012, 8:02 pm

Azi mi-am facut fusta gypsy.O ador!Dar mai apoi am vazut ca la provocare avem volane,asa ca nu am poze din timpul lucrului,elutza,tu decizi daca ma primesti sau nu!Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! DSCN4329

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! DSCN4327
nu vrea sa se roteasca!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Joi 05 Iul 2012, 8:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : rotit)

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Uca Joi 05 Iul 2012, 8:17 pm

Valentina, nu mă mai joc! Eu tocmai croiam și vroiam să fiu prima care postează! rade ( glumesc desigur) pupi

E foarte, foarte frumoasă fusta. Și imprimeul e minunat.
Felicitări! Flowers
Eu zic că poți participa, doar ai făcut-o în perioada provocării. Nu cred că sunt necesare și poze din momentul execuției.
Succes!


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de i.xell Joi 05 Iul 2012, 9:05 pm

Valentina, imi place!!! e frumoasa si aglomerarea aia de floricele de pe partea din mijloc.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de diada Joi 05 Iul 2012, 9:07 pm

Sus este pe elastic sau are betelie? Superba!!! si eu tot asa vreau sa-mi fac

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de valentinadof Joi 05 Iul 2012, 9:35 pm

Am uitat de detalii:sus e pe elastic de 5 cm,materialul este bumbac de la fetele de pe forum.I-am pus si o captuseala de vreo 40-50 cm .

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB