Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

+25
claudine
valentinadof
Samarineanca
danniela
nico21
anc@
aurishta
mlizeta
MihaelaT
Gabica
Lumaria
adina_lg
tomari
i.xell
kabunta
piciul
bobitica
anna_sandu
Admina
bisisica bijuterii
geany
diada
mar_ysa_28
mnarcisa
Ladia
29 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Vin 25 Apr 2014, 10:26 pm

M-am tot gandit ce sa propun...
Am ales ceva simplu si destul de versatil, sper eu, rochia infinit sau infinity dress cum am gasit-o prin tutoriale.
Gasitit aici cum se face: http://www.projectwedding.com/ideas/127629/infinity-convertible-or-wrap-twist-dress
http://knucklesalad.com/convertible-infinity-dress-how-it-almost-defeated-me-and-what-you-need-to-make-one/
Cateva exemple pentru inspiratie mai jos.
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit KtJm6E1l
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit SgMgi21
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Nq6Uysnl
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Ipph2qOl

Termenul e 20 mai, daca nu e suficient mai prelungim.
O sa fac si eu rochita asta, sunt la a doua incercare. Prima mi-a iesit ok, dar e cam nefinisata. O sa pun si poze. Inca ma gandesc daca sa fac bretele din material neelastic - in cazul asta le voi face mai scurte sa nu arate prea voluminos.
Sper sa va placa, astept orice variatii! Spor la cusut!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 25 Apr 2014, 10:58 pm

Superrr provocarea. Eu chiar imi dorescsa fac o astfel de rochie, dar pana acum am gasit tot felul de motive sa o aman.
Un tutorial unde arata cum se poate purta:



si aici cum arata pe femei mai plinute:

mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Sam 26 Apr 2014, 12:25 am

Mi se pare foarte tareeee! Habar nu aveam ca exista asa ceva si e fff interesat. Ce femeie nu si-ar dori asa ceva in garderoba?
Ca material crebuie sa fie clar ceva elastic si foarte fluid...
Felicirari...o idee minunata!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de diada Sam 26 Apr 2014, 2:16 pm

Foarte interesanta provocare! Sper sa se inscrie cat mai multe fete. Succes!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 26 Apr 2014, 6:18 pm

Pentru ca aceast gen de rochie poate fi o provocare si din punct de vedere financiar, fiind necesari mai multi metri de material, cu acordul adminelor va ofer o reducere de 15% pentru cele care doresc sa particpe si sa isi lucreze acesta rochita.
Daca sunt persoane doritoare discutam detaliile pe pm.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Sam 26 Apr 2014, 7:43 pm

Fetelor, ma bucur mult ca va place provocarea. Mnarcisa, multumim pentru oferta, esti o dulce!
Eu prima data am facut un top dintr-un cupon, cu bretele cam de 1.5 m fix cat cuponul. Asta a fost de test. Ma gandesc ca daca nu aveti asa mult dintr-un material, merge facut din material diferit partea de sus. Sau faceti doar top, ca e superfain ptr o ocazie si ii poti schimba stilu pe loc in functie de fusta.
Am si un tutorial video, cred ca acolo foloseste mai putin material: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=JjEG-W8bE0I
Sper ca se vede, daca nu, cautati in youtube How to do an unique multi-wrap dress, de la GiannyL, ea descrie si o varianta tare simpla.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de geany Dum 27 Apr 2014, 4:38 pm

Este o idee deosebita! Spor la lucru!  pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Dum 27 Apr 2014, 11:50 pm

wow!
super tare! Absolut bestiala rochia (ideea!) love 
cam cati metri ar intra? se poate face si din materiale fara lycra?
spatele trebuie sa ramana asa golas? nu se poate inventa o varianta care sa mai acopere...ca nu toate ne laudam cu un corp ca al tipei  Sad 

spor fetele cos 
eu fac galerie de pe margine

PS am vazut video-ul cu tipele mai plinute si acolo e spatele acoperit. Embarassed 
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 28 Apr 2014, 9:32 am

Bibisica vezi ca ma pus un filmulet pe youtube unde rochia este purtata de femei care poarta haine de la M in sus.
Oricum se poate purta si cu un top pe dedesubt.
In functie de inaltime secalculeaza si necesarul de material. Benzile ar trebui sa fie inaltimea ta X 1,5 iar la partea de fusta cred ca stie fiecare cum se face una in genul asta.

Eu vreau sa o croiesc astazi.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Lun 28 Apr 2014, 4:09 pm

He he...eu nici nu am luat material Smile
Sper sa ajung zilele astea...am acasa doar unul negru care ar merge si sincer nu mai vreau negru...vine vara!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Lun 28 Apr 2014, 5:00 pm

Bisisica, uite aici tutorial si cu acoperire :-)
http://thediymommy.com/sew-an-infinity-dress-built-in-tube-top/
E nevoie cam de 1.5 - 2 metri pentru benzile lungi lungi. Daca faci fusta cerc cred ca mai intra inca 1.5 m sau mai mult, in functie de lungime. Eu la momentul ala nu am avut asa mult material si fusta am facut-o dreapta pe elastic, ca in videoclipul cu giannyL.
De-abia astept sa vad cum va iese! La provocare se accepta si doar top infinity, chiar mi-ar placea sa vad cum combinati cu o fusta sau alta.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Lun 28 Apr 2014, 5:37 pm

wow! mi se pare foarte tare, eu am vazut o astfel de rochie un maro superb, purtata de o nasa la cununie, dar rochia lunga si vreau sa va spun ca lunga e muuult mai frumoasa!!! din pacate si mai scumpa :P la biserica a purtat-o cu umerii acoperiti (bretelele lasate late ) iar eara cu spatele gol. de efect!!! spor la treaba harnicutelor!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Apr 2014, 6:49 pm

Buna idee, cu rochia infinit! E versatila si mie mi se pare.
Am avut o tentativa, demult de tot si stiu ca nu mi-a iesit fantastic. Mi se pare ca am folosit un material ne-elastic pentru fusta (era incretita, cam ca cea din video) si imi facea talia ditamai. Iese bine din lycra sau vreun jerse fin, ca sa pice bine, mai ales pe bie. Si varianta de la GiannyL e prea dezbracata, parerea mea. Adica ori o faci tunica, top daca nu ai material sau o faci rochie mai lunga, sa o poti purta la o ocazie speciala, daca nu ai o rochie eleganta, pregatita.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de diada Lun 28 Apr 2014, 7:59 pm

Da, asta e si problema mea, pe langa faptul ca nu am un corp care sa se lase dezgolit, nici nu am idee unde sa o port... Acum ca a zis Anna ca se poate face si lunga, parca ar mai fi ce-ar mai fi! numai ocazia sa vina Smile))

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Lun 28 Apr 2014, 9:40 pm

pai nici eu n-am corp de asa rochie cu spatele gol, dar mi-ar placea in varianta care acopera mai mult umerii si cu poalele pana la pamant, sa mor daca nu mi-ar placea sa-mi fac si eu, cu bugetul stau mai prost :P da na... poate pana la toamna oi reusi ..., caut si o poza sa va exemplific
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit 2imax
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Zujmzc
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 28 Apr 2014, 9:51 pm

Diada tu fa rochia ca ocaziile se ivesc, nici nu stii cum. Uite poate fac eu nunta si te invit si pe tine  Smile si sa te vad cu ce te gatesti atunci.  rade
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mar 29 Apr 2014, 11:58 am

Anna sandu e cu adevarat minunata! M-am indragostit iremediabil! Numai rochie infinity visez Smile dar inca nu stiu daca vreau lunga sau scurta...tre sa gasesc materialul intai!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mar 29 Apr 2014, 1:40 pm

Admina imi cer scuze pt mesajul precedent.. Aveam telefonul in buzunar si nu stiu cum s-a retrimis mesajul Sad nici nu il pot sterge!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de bobitica Sam 03 Mai 2014, 9:31 pm

Cum se mai poate aseza rochia infinit.eu nu am curaj sa imi fac,am senzatia ca talia nu imi permite(imi pare ca fasiile de material in miscare vor aluneca si ma vor lasa in impas.)
Ma puteti convinge ca nu??? lol! 

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit 2rw6wex
Gata m-am hotarat!Daca gasesc material imi fac si eu,doar ca in varianta asta:
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit 294p9hx
http://seecatecreate.com/the-infinity-wrap-dress-this-will-blow-your-mind/
adica cu top inclus.


Ultima editare efectuata de catre bobitica in Sam 03 Mai 2014, 10:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat idei...)
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Dum 04 Mai 2014, 4:27 pm

Ladia, ti-am spus ca te iubesc? kiss  love hug 

Eu sunt mega incantata, ieri mi-am facut rochita . O ador, mi se pare incredibila, e frumoasa si imi vine fff bine. Acum sa vad cum fac cu fotograful sa v-o arat, ca tel meu a luat-o razna si maine il duc la reparat. Am mers marti seara si am luat material. Ramasesem in cap cu rochita nasei si am gasit un material asemanator, o culoare turbata asa, e un maro-roz prafuit-bej, oricum e fain, e un licra, cred. Am ajuns seara la 6 când inchideau si am luat cam pe fuga, insa ceva e cert cum, mai ajung sigur mai imi iau materiale si imi mai fac si pt zi ceva, asta e destul de eleganta, nu merge in parc. Bucata care am luat-o a avut 4m 30....mi-a mai ramas si o sa imi mai fac niste colanti ceva pt sala  wink wink wink 
Iar ca timp, mai mult de 1-2 h nu mi-a luat...asta e asa o rochie de facut in criza de timp  Smile 
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de piciul Dum 04 Mai 2014, 5:50 pm

Si aici o abordare interesanta pentru rochia infinit...si o mie una de idei, care mai de care pe acest site!
http://www.instructables.com/id/Cowl-Draped-Infinity-Dress/
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Dum 04 Mai 2014, 10:05 pm

Bobitica, varianta verde e superok, acopera bine. Din experienta iti spun ca nu pica bretelele daca legi bine. Dar poti face un test, sunt atat de multe optiuni de a lega, sigur gasesti multe care sa fie mai sigure.
Mar_ysa_28, ma bucur atat de mult! De-abia astept sa vad poze cu rochita ta. Eu dupa ce am facut-o pe a mea, m-am tot jucat prin casa sa descopar cat mai multe feluri de a o prinde. Poate reusesc sa pun poze.
Piciul, interesanta varianta din link!
Mnarcisa, ai reusit sa faci si tu? Ca te pregateai sa o croiesti. Oricum dupa croit, cusutul dureaza foarte putin.
Fetelor, pentru cine nu vrea rochie de ocazie materialul fustei poate fi de zi, un batist de exemplu si doar baretele de lycra.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Dum 04 Mai 2014, 11:31 pm

saptamana asta as vrea si eu sa merg sa-mi cumpar materialul, dar ma cam tine pe loc faptul ca nu am un triplock Sad mi-as dori unul dar bugetul nu e destul de potrivit pt asa o achizitie.. credeti ca merge finisat cu zig zag?
totusi sunt nerabdatoare sa le vad pe ale voastre , fetelor!! puneti poze ca mor sa le vad Smile
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de kabunta Lun 05 Mai 2014, 9:44 am

Eu ma tot uit la poze si nu inteleg daca bretelele sunt finisate sau e taietura lasata asa... Eu inca ma mai gandesc daca sa incerc sa fac asa ceva sau nuh. Majoritatea aranjamentelor nu ma caracterizeaza deloc dar la cate sunt .... ar trebui sa fie ceva pt fiecare.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Lun 05 Mai 2014, 9:52 am

Kabunta, bretelele elastice, gen lycra, nu sunt finisate ptr ca nu e nevoie, plus ca finisajul ar lua un pic din elasticitate. In schimb, daca alegi un material neelastic, ar fi bine sa fie finisat, aici cred ca se incadreaza bine materiale cat mai subtiri pentru a nu adauga volum nedorit cand suprapui de mai multe ori. Cat despre model, sigur gasesti multe care sa iti fie pe plac, mai cauta inspiratie.
Anna_sandu, merge si zig-zag, sigur. Eu nu aveam triplock, asa ca am folosit masina clasica.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB