Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

+16
corina corina
bibitu
Dorulet
kabunta
tinap
danniela
stoy
SilviaDumitrescu
aurishta
diada
aidil
carmenlenuta
emmancita
Admina
geany
feliciagl
20 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de feliciagl Mier 04 Apr 2012, 1:15 pm

Intotdeauna mi-au placut mesele aranjate, decorate, exprima atata caldura, delicatete, subtilitate a gustului pentru frumos. Provocarea pe care o propun este confectionarea unei fete de masa, poate fi pentru masa de Paste sau pentru decorarea unei mese micute dintr-un colt al camerii, sau un servet din acela pe care se ia masa. Fata de masa poate fi pictata, poate fi facuta prin metoda quilt, brodata, cu aplicatii, poate fi insotita sau nu de napron, cum doreste fiecare; materialul din care se confectioneza este la libera alegere, bumbac, organza etc.
Postez cateva imagini pentru inspiratie:

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA 785039l-202x0-w-abf19574

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Ella_birthday_Easter_Table_096

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA 2934018960_465ed97ab2

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA 338238
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Bandana-table-cloth1

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA St__Patricks_Table_Idea_095

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Marimeko-table-cloth

DURATA PROVOCARII: Pentru ca se apropie sarbatorile pascale si toata lumea este mai mult decat aglomerata fixez ca data limita de incheierea provocarii pe 29 aprilie, urmand ca in urmatoarele 3 zile sa desemnez castigatoarea.
PREMIUL: va fi un obiect hand made sau un material cumparat.
SPOR SI INSPIRATIE!


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 04 Apr 2012, 1:51 pm, editata de 1 ori (Motiv : aranjat poze)
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de geany Mier 04 Apr 2012, 2:06 pm

Interesanta provocare! Eu chiar am pe lista aceasta tema, pe care o aman de muulta vreme, se pare ca datorita tine voi realiza si eu ceva de pus pe masa rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Admina Mier 04 Apr 2012, 3:10 pm

Clar particip si eu. Multumim Felicia! pupi
Totusi, o observatie, tema e oarecum simpla (presupunem ca nu e quilt complicat) si pana pe 29 imi pare cam mult. Cred ca e se poate face in 30min. - o dupa-amiaza. Eventual sa ne spunem parerea legata de acest aspect. Eu propun pana pe 18, sa fie fix 2 saptamani.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de feliciagl Mier 04 Apr 2012, 6:46 pm

E ok si pe 18. Eu cand am pus termenul m-am uitat pe un calendar si m-am gandit ca sapt asta si cealalta mai aveti treaba si nu le-am luat in calcul 15,16,17 e Pastele, timpul de lucru ramas ar fi 18-29 aprilie, adevarat este ca o fata de masa trebuie acum de Paste si mai putin dupa. Cum credeti voi.
Deci Admina a propus 18, eu sunt de acord, ramane asa 18?
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de geany Mier 04 Apr 2012, 7:34 pm

Eu sunt de-acord cu data 18. Eu m-am derutat rau cu Pastele... la noi e acum duminica si nici nu mai stiam ce imi scapa Embarassed Acum m-am lamurit Smile Duminica e Pastele aici si duminica viitoare in Romania. lol!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de emmancita Mier 04 Apr 2012, 8:51 pm

Cred ca particip si eu.am in plan o fata de masa pt... Craciun! Iarna car si vara sanie! Ma primiti?
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de carmenlenuta Mier 04 Apr 2012, 9:44 pm

buna...vreau si eu sa particip la provocarea voastra ,ma primiti???si daca da se procedeaza ca la concursul de pe site???sa pozam tot cum croim si tot asa....si unde postam pozele?
carmenlenuta
carmenlenuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 12/01/2010

http://d-ale-bunicii.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de feliciagl Mier 04 Apr 2012, 10:01 pm

Primim pe toata lumea. Pozele se vor posta la acest subiect, brinzlelenuca, pana cel tarziu 18 aprilie, orele 24, castigatoarea va fi desemnata prin tragere la sorti trei zile mai tarziu de catre mine, castigatoarea de randul trecut. Premiul e unul simbolic pe care tot eu il voi da castigatoarei, un lucru handmade sau un material. Nu stiu daca e necesar sa postam pozele din timpul lucrului pentru ca e doar provocarea de a face ceva, premiul e simbolic, ne cunoastem intre noi, stim fiecare ce si cam cum lucreaza; ne va spune Admina daca trebuie si poze din timpul lucrului.
Spor!
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de carmenlenuta Mier 04 Apr 2012, 10:18 pm

aha...am inteles multumesc
carmenlenuta
carmenlenuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 12/01/2010

http://d-ale-bunicii.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de aidil Joi 05 Apr 2012, 7:51 am

De data asta nu mai ratez provocarea. Am deja un material mai de demult e pe lista de asteptare.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de emmancita Joi 05 Apr 2012, 12:40 pm

o sa caut deja modele pt fata de masa, aveam de gand sa fac una si cu acesta ocazie ma apuc de treaba, nu mai aman!!
Facusem ceva si pentru provocarea la modificari, dar cum pozele au iesit rau, nu se vedea mai nimic , nu am mai postat...si cum va mai spuneam ca imi trebuia o pijama, mi_am facut si din asta( doua,pt mine una si pt o prietena alta) .Trebuie sa descarc pozele si sa le pun la sectiunea respectiva.
Pupici, spor la treaba si multa inspiratie!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Admina Mar 10 Apr 2012, 9:50 am

Nu uitati de provocare, poate faceti fata de masa pentru Paste. wink
Eu nu prea am material adecvat, dar nu ma las, incerc acum, inainte de sarbatori.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de diada Mar 10 Apr 2012, 10:24 am

Eu nu am uitat, doar ca.... nu am masa rade asa ca, acum zic pas. Dar va urmaresc! Spor maxim!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de aurishta Mar 10 Apr 2012, 11:14 am

diada a scris:Eu nu am uitat, doar ca.... nu am masa rade asa ca, acum zic pas.
Smile ...si eu tot asa...Si fiindca a murit si capra vecinului, recunosc si eu ca nu am masa Embarassed
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de emmancita Mar 10 Apr 2012, 11:27 am

Eeee,masa am,dar rotunda si fata de masa o vreau patrata, pt cand ma voi muta in Ro,la casa mea,,,
Spor
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 10 Apr 2012, 5:55 pm

aurishta a scris:
diada a scris:Eu nu am uitat, doar ca.... nu am masa rade asa ca, acum zic pas.
Smile ...si eu tot asa...Si fiindca a murit si capra vecinului, recunosc si eu ca nu am masa Embarassed
Si ca sa nu mor si eu de curiozitate, voi pe ce mancati frate?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de stoy Mar 10 Apr 2012, 6:14 pm

Mai Silvia ele sunt ca porumbei ciugulesc , pai nu ai vazut ce siluete "are" si Diada si Aurisha ... pai acum inteleg eu.... daca manaca din picioare ....ciugulesc asa cat sa isi astampere foamea....
Noi astea cu carnea in glanda tre sa avem masa, ca... ce vrei sa iau ditamai rasolul in mana sa-l manac.... rade
Scuzati off topic
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de feliciagl Mier 11 Apr 2012, 12:28 am

Puteti face servete din acele pe care se aseaza farfuria, am pus o fotografie pentru inspiratie, chiar e un servet (nu stiu cum se numesc) pentru masa unui copil asa ca Diada, Aurishta trebuie doar sa vreti.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Admina Mier 11 Apr 2012, 12:48 am

Mai nici noi nu mancam la masa de 4-6 persoane, pentru ca acum e folosita drept birou. Dar un napron, un table mat (placemat sau servet de pus sub farfurie) sau un table runner (adicatelea un napron- traversa pentru masa) sunt bune de dat cadou. wink Sau fata de masa pentru masa familiei. Asa am facut dintr-un material de la Diada o fata de masa rosie si din brocard cu fir auriu si model festiv. Le folosim la mesele in familie, la sarbatori.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de aidil Mier 11 Apr 2012, 7:47 am

Sunteti dragute! Incepusem sa ma simt complexata ca nu am masa in sufragerie. La toate mesele in familie organizam bufet suedez si mi-am incasat deja toate criticile posibile, asa ca nu mai fac nimic. Am totusi o masuta de cafea in sufragerie si toate traznaile mele de fata de masa se raporteaza la ea, asa ca pentru sufletul nostru am mesterit una. Cand intru in pauza de smotru, descarc pozele si postez.
Sa aveti o zi frumoasa.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de danniela Mier 11 Apr 2012, 9:08 am

Lasati fetele ca am eu masa si pentru voi, de 8 persoane lunga si lata si nu gasesc niciodata o fata de masa adecvata, ori e prea ingusta ori e mica din toate punctele de vedere. Asa ca stau in umbra si va urmaresc sa ma inspir de la voi! De ce??? Pentru ca inca nu am descoperit un magazin cu materiale sa imi placa. Noi nu punem fata de masa ci mat-uri din alea sub farfurie, dupa ce mancam le strang si le bag in sertar. Fata de masa pun cand am musafiri, nu ca as avea multe, doar doua, iar una e cam ingusta!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de aurishta Mier 11 Apr 2012, 9:20 am

danniela a scris:Lasati fetele ca am eu masa si pentru voi, de 8 persoane lunga si lata si nu gasesc niciodata o fata de masa adecvata,!
rade Deci putem sa contribuim fiecare cu cate o fata de masa, le innadim si te-am rezolvat! rade
SilviaDumitrescu a scris:
aurishta a scris:
diada a scris:Eu nu am uitat, doar ca.... nu am masa rade asa ca, acum zic pas.
Smile ...si eu tot asa...Si fiindca a murit si capra vecinului, recunosc si eu ca nu am masa Embarassed
Si ca sa nu mor si eu de curiozitate, voi pe ce mancati frate?
rade Silvia, eu am doar o masa "de serviciu",din aia plianta, fiindca nu am loc destul in bucatarie si la care mancam cu randul din cauza programului diversificat. Si, dupa ce ca abia ne strecuram pe langa ea, fata de masa lipseste! rade Dar...ca sa ma laud un pic...si sa nu ma compromit iremediabil...am pentru ocazii (teoretice) deosebite o fatza de masa de borangic brodata manual, dar o folosesc doar cand isi fac fetele mele marama din ea rade


Ultima editare efectuata de catre aurishta in Mier 11 Apr 2012, 10:12 am, editata de 1 ori
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de tinap Mier 11 Apr 2012, 9:54 am

Aurishta,m-ai facut sa rid!Cred fiecare are cite o fata de masa frumoasa,dar...bine tinuta in dulap,pentru o zi deosebita,care nu vine niciodata.Nu ca ar lipsi ocaziile deosebite,dar atunci cind vin,fata de masa cea pastrata si frumoasa nu face fata!Am si eu citeva,pe care nu le-am folosit(Doamne fereste! rade ).Le pastrez pentru fetele mele... rade
La bucatarie,am o masuta in mijloc,care se si extinde la nevoie,am avut o fata de masa din damasc,dar o spalam asa de des,se pata...am rezolvat cu o fata de masa din plastic transparent,are un desen tip crosetat.E ok.Am folosit si placemat,erau din material matlasat,frumoase,de bumbac,dar...la fel,se patau,frecam la ele..Poate trebuie sa cumpar din alt material,bambus,plastic..
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de aurishta Mier 11 Apr 2012, 10:09 am

tinap a scris:Aurishta,m-ai facut sa rid!Cred fiecare are cite o fata de masa frumoasa,dar...bine tinuta in dulap,pentru o zi deosebita,care nu vine niciodata.Nu ca ar lipsi ocaziile deosebite,dar atunci cind vin,fata de masa cea pastrata si frumoasa nu face fata!Am si eu citeva,pe care nu le-am folosit(Doamne fereste! rade ).Le pastrez pentru fetele mele... rade
Pai si asta a mea are aceeasi istorie, este de la strabunica pentru bunica,de zestre, a ajuns la mama (intacta) rade, la mine, iar eu va trebui sa ma decid careia dintre cele trei fete i-o voi da de zestre rade Si, ca sa rezolv aceasta dilema, am ocazia asta wink , ar trebui sa fac doua, nu una! rade Acum, dincolo de gluma, cred ca o sa lucrez totusi ceva, mi-a venit o idee si as vrea s-o pun in practica! cos
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de aidil Mier 11 Apr 2012, 5:28 pm

Aveam o fata de masa mai mare, cu un model imprimat frumos, dar care dadea bine doar pe fata de masa mare. Statea evident nefolosita, ca n-am timp sa tot calc km de fete de masa. Cu vreo 2 ani in urma (nu mai stiu ce ocazie/nevoie) taiasem din ea o bucata si din ce ma mi ramas, m-am gandit eu sa rearanjez putin imprimeul astfel incat sa aiba o forma mai simetrica. Am mai cusut asa ceva, dar folosind 2 sau 3 materiale si am prins gustul, asa ca am continuat pe aceeasi idee, chiar daca am avut numai un material.
Una a iesit numai buna, a doua e mai mult un servetel, croit din resturile de la primul. La provocare ma treceti doar cu un produs, va rog.
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA P1130679
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA P1130680
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB