Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

+48
Karina33
tiana
corina corina
ema
kmn
georgeta.prnic
symos
cica elena
lennny
letho
Ducess
flori de camp
denis21
matiri64
AcidoR
Giobsy
anda81
pufoi
lelia40
dorinami
ivanoiuadela9
gabi1972
mimiady63
irish05
piciul
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
Angelica18
mihaelavama
eriliana
doraly
lucky
rivka
aisha
Gabica
lenus70
valentinadof
Alyna_ct
cory74
ioana soare
canadianca50
T_mihaela
zahariaelouise
mari01
Giorgi
Maria Tatuti
Motzu
crina68
52 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 09 Mar 2013, 11:51 am

Iti sta foarte bine!
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de lelia40 Dum 10 Mar 2013, 3:41 pm

E foarte frumos ! sa-l porti sanatoasa !
lelia40
lelia40
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 53
Localizare : motru
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 12 Mar 2013, 1:10 pm

multumesc fetilii kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de lucky Mier 13 Mar 2013, 1:01 am

E foarte frumos boleroul tau ivanoiuadela9. Sa-l porti sanatoasa.
Am terminat si eu un cardigan.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de pufoi Mier 13 Mar 2013, 1:12 am

Luky super frumos cardiganul tau!
Ce bine merge la blugi mulati ...
Adeluta imi place bolerica.
Dorina lucrurile facute de tine au eticheta de profesionist. tricot
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 13 Mar 2013, 2:51 pm

Esti o draguta pufoi . Bolerica e frumoasa .. posesoarea e cam ... Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 351247 grasuta zid
Lucky mersi si al tau e super frumos si iti sta tare bine .
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de anda81 Joi 14 Mar 2013, 10:32 am

Foarte dragute lucrusoarele facute de toate fetele. Felicitari tuturor. bucurie
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Giobsy Joi 14 Mar 2013, 10:53 am

Ce lucruri frumoase ati tricotat! Sa le purtati sanatoase si sa aveti spor si inspiratie in continuare.
Felicitari, harnicutelor!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 11:20 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aveam ceva macrameu si , cum nu ma pricep l mileuri, m-am gandit sa tricotez ceva pt primavara...
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 14 Mar 2013, 11:25 am

Foarte frumos Flowers
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 11:32 am

Multumesc, Gabi, inca sunt la stadiul de ,,incepator''. Dar aici vad ca am de unde invata hug
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 14 Mar 2013, 11:51 am

Pai daca asa arata un lucru de incepator ma duc sa ma shot
.......spune tot un incepator rade
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 11:59 am

Pai complicat nu era modelul...cel putin in revista de unde l-am luat...nu vezi ca am cam zbarcit-o la maneci? mai am ceva de exersat tricot
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de dorinami Joi 14 Mar 2013, 2:06 pm

Ducess ce bine arata puloverul! Nu poti sa-l postezi pe vertical sa-i vad mai bine modelul ?De ce spui ca ai gresit la maneci , cel putin din fotografie nu pot sa-mi dau seama... ? L-ai lucrat cu ata macrame la scul ? Oricum pt.faptul ca zici ca esti incepatoare te-ai descurcat f.bine! Felicitari si sa continui .... Este asa de placut sa tricotezi.... In alta ordine de idei vreau sa-ti multumesc Pufoi pt. faptul ca mi-ai apreciat puloverul !
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 2:13 pm

Dorinami, nu stiu sa intorc fotografia, banuiesc ca doamnele mai experimentate in ale postarii imi pot da o mana de ajutor(Va rog!). La maneci cred ca nu le-am croit cum trebuie, greseala incepatorilor, cred zid Macrameul este cel la gheme de 50 gr. pt crosetat mileuri.Aveam o punga intreaga daruita de soacra mea si cum nu ma pricep decat la crosetat paturi...le-am facut pulover
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de cory74 Joi 14 Mar 2013, 2:17 pm

Ducess, bluza lucrata de tine pare superba. "Pare" pentru ca intotdeauna un lucru prezentat imbracat "spune" mult mai mult decat fotografiat pe jos... Scuze, asta e parerea mea wink ... poate mai faci o poza
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 2:21 pm

Cory, l-am rugat pe sotul din dotare sa imi faca o fotografie...n-ai vrea sa afli raspunsul ups Dar cum prind o ,,victima'' in vizita, promit sa nu-i dau drumul pana nu face poza cu pricina. Multumesc pt apreciere!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de AcidoR Joi 14 Mar 2013, 3:13 pm

Ducess si mie-mi pare supeeer! Rolling Eyes
Spre deosebire de Cory74, spun "pare" pentru ca oricat m-am uitat, poza este prea mica. Am marit-o eu, dar modelul exact tot nu l-am vazut. Cat am vazut imi place fff mult si cand ma gandesc ca e din macrame si nu e "labartata, lalaie" imi scot palaria! Flowers (Nu avem palarie la emoticoane.)
Spor la lucru in continuare! Smile
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de anda81 Joi 14 Mar 2013, 3:35 pm

Ducess cred ca e foarte ok,dar subscriu dorim detalii,poate o poza la purtator.... wink Dar e frumoasa oricum bluzita ta,felicitari.
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 3:37 pm

Fetelor, mii de multumiri pt aprecieri, inseamna foarte mult pt mine , mai ales ca vin din partea expertelor Merci Pup si revin cu poze hug
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de mari01 Joi 14 Mar 2013, 4:19 pm

Foarte frumos Ducess cata rabdare sa tricotezi macrame.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Alyna_ct Joi 14 Mar 2013, 4:54 pm

Ducess, foarte frumos.... sa-l porti cu placere si sa ai spor la cat mai multe tricotaje. aplauze
Alyna_ct
Alyna_ct
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : google
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de matiri64 Joi 14 Mar 2013, 6:02 pm

Felicitari! bineinteles pentru articolele frumoase iesite din mana ta, dar si pentru domnisoara , care este cea mai frumoasa "creatie" ! kiss
matiri64
matiri64
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : dobrogea
Data de inscriere : 12/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 6:42 pm

Multumesc, fetelor!Mari, nu e vorba de rabdare aici...l-am facut in nevoia de a fi mereu ocupata si sa n-o iau razna dupa de am pierdut-o pe mama...trebuia sa ma apuc de ceva migalos...Dar multumesc inca o data pt aprecieri, mi-am convins sotul din dotare sa ma pozeze cu ,,macrameul pe mine''. Revin cu poze hug
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 7:03 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Na, ca am reusit....barbatul meu are un talent fantastic de a face poze...la fel ca soacra-mea, fara cap rade Dar tot sucite sunt, nu am reusit sa le intorc, scuze Merci
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB