Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

+48
Karina33
tiana
corina corina
ema
kmn
georgeta.prnic
symos
cica elena
lennny
letho
Ducess
flori de camp
denis21
matiri64
AcidoR
Giobsy
anda81
pufoi
lelia40
dorinami
ivanoiuadela9
gabi1972
mimiady63
irish05
piciul
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
Angelica18
mihaelavama
eriliana
doraly
lucky
rivka
aisha
Gabica
lenus70
valentinadof
Alyna_ct
cory74
ioana soare
canadianca50
T_mihaela
zahariaelouise
mari01
Giorgi
Maria Tatuti
Motzu
crina68
52 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 14 Mar 2013, 7:21 pm

Ducess nu numai ca sunt sucite, dar sunt si mici mici. Imi place modelul dantelat e foarte frumos! love Cu ce andrele ai lucrat firul de macrame? Poti sa pui pozele mai mari un pic, sa se vada modelul mai bine? Si daca poti , o poza cu detaliu, luata de aproape, mi-ar placea sa vad cum se aseaza macrameul tricotat.

edit: m-am mutat pe chrome si vad pozele un pic mai mari, problema e la mine la rezolutia de la explorer(pe care habar n-am cum sa o schimb) . Acum imi place si mai mult bluza:)) Dar tot mi-ar placea o poza cu detaliu pe dantela daca se poate Merci
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 7:26 pm

hug De la mine se vad mari...stai sa fac si o poza in detaliu
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 14 Mar 2013, 7:29 pm

Da, acum si la mine se vad mai mari, era vina mea, am scris mai sus:))

Aaa, ca am uitat sa zic - cred ca modelul dantelat s-ar vedea si mai frumos si ar iesi si mai bine in evidenta cu o bluza intr-o culoare contrastanta pe dedesubt. Alb pe alb il estompeaza si e pacat ca e foarte frumos.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de flori de camp Joi 14 Mar 2013, 7:31 pm

Cum sa se aseze decat minunat? ura Dar subscriu la ideea de a pune pozele mai mari macar, daca nu si intoarse.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 7:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uite, sper ca e ok acum. kiss
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de flori de camp Joi 14 Mar 2013, 7:35 pm

Superb! ura
Eu i-am facut fiicei mele o rochie dintr-un fir asemanator si acum nu cred ca-i mai vine. Insa ma bate capul sa o desir si sa-i fac o bluza fara maneci ceva ....
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de denis21 Joi 14 Mar 2013, 7:38 pm

Super, Ducess! E finut modelul dantelat,felicitari!
Poti sa postezi schema.
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 7:39 pm

Ce mai astepti? Daca tot i-a ramas mica...N-are nici un rost s-o tii in sifonier aiurea...azi am descoperit pe net un site unde mi-am comandat ceva lanitza in premiera(de obicei nu comand daca nu pipai eu marfa)...sa vad ce ajunge la mine...eu am comandat ceva galben pal... bounce
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 7:40 pm

denis21 a scris:Super, Ducess! E finut modelul dantelat,felicitari!
Poti sa postezi schema.
Ui...stai s-o caut... zid [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu zic ca asta e...bun, am mai adaugat eu ceva in mijloc...poza nu am reusit s-o fac mai ca lumea pt ca luceste hartia foarte tare... hug


Ultima editare efectuata de catre Ducess in Joi 14 Mar 2013, 7:56 pm, editata de 2 ori
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de rivka Joi 14 Mar 2013, 7:50 pm

cauta ,cauta schema Smile ducess ca poate vrem si noi sa facem asa frumusete wink e finut lucrat imi place

rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 14 Mar 2013, 7:52 pm

O da, asa poze da:) Superb modelul si foarte frumos s-a lucrat macrameul!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 7:58 pm

Multumesc pt aprecieri, fetelor hug kiss
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de denis21 Joi 14 Mar 2013, 8:02 pm

Mersi, Ducess! kiss
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de mari01 Joi 14 Mar 2013, 8:05 pm

Nu imi inchipuiam ca se lucreaza asa frumos macrameul asta.Ai spus cumva cu ce nr ai lucrat ?
Sa-l porti sanatoasa este foarte frumos .De ce nu l-ai postat la provocare?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 8:16 pm

Ce provocare? N-am stiut...Cu andrele nr 2 jumate am lucrat, Mari.Denis, mare onoare imi faci Merci Si daca va uitati bine, e firul un pic mai grosutz, cum era de fapt macrameul inainte sa-l poceasca si pe asta...Si chiar tine de cald, mai ales cand adie vantul primavara. Plus ca se lucreaza super ok...Ma bucur ca v-a placut!Asta inseamna ca imi merit locul aici
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de AcidoR Joi 14 Mar 2013, 8:18 pm

Ei, da! mirat
Am facut rost si de palarie cand am vazut modelul marit! wink
Felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Joi 14 Mar 2013, 8:25 pm

Barbatul meu frumos a zis ca nu mai imi face nici o poza rade cica sa imi caut alta victima rade Acum trebuie sa termin o patura de crosetat...pe aia unde o pot posta? Nu am vazut decat bolerouri si bluze crosetate...sau nu m-am uitat eu unde trebuie? peace
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 14 Mar 2013, 8:45 pm

Foarte frumos,Ducess! N-am lucrat niciodata cu macrame,dar imi place cum ti-a iesit.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de piciul Vin 15 Mar 2013, 3:17 am

Ducess, sa-l porti sanatoasa! Ti-a iesit foarte bine si ai dreptate cu firele. Eu am cautat zilele trecute ceva si am ajuns sa o intreb pe vanzatoare daca mai exista fabrica producatoare sau a dat faliment! Adica mai caut sau imi iau adio de la firele respective. rade
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de anda81 Vin 15 Mar 2013, 6:12 am

Felicitari,Ducess! aplauze superb modelul dantelat,multumim pentru schema.
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Vin 15 Mar 2013, 8:25 am

Pai am zis eu ca nu e greu, chiar si pt o incepatoare ca mine hug O prietena a facut acelasi model pe bumbac mai grosutz...a iesit foarte frumos, mai ales ca ea a facut pe un rrrosu nebun Shocked
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Giobsy Vin 15 Mar 2013, 8:34 am

Ducess, felicitari! Lucrat frumos si ingrijit, fir si model potrivite...ce mai? Jos palaria!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Vin 15 Mar 2013, 8:50 am

Giobsy, multumesc! kiss Imi dau si eu sîlinta sa fiu cat mai aproape de ceea ce faceti voi Merci
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de doraly Vin 15 Mar 2013, 10:45 am

Ducess, foarte frumos si finut puloverul, si lucrat foarte ingrijit!
Modelul, deasemenea, imi place mult si mi se pare foarte potrivit pentru bluzite de primavara-vara...aerisit atat cat trebuie, echilibrat, finut...Felicitari!
Sa-l porti sanatoasa si cu drag!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Ducess Vin 15 Mar 2013, 10:47 am

Doraly, multumesc! kiss
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB